Wzrost, zasięg

krS
Posty: 16
Rejestracja: 18 lip 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: krS »

ok 60-70 cm wysokoku w ataku a waże 92 kg i 191 wzrostu ciut przy dużo ;/ :D
http://www.youtube.com/watch?v=L2rTG6L2m8A Moj stary filmik bez rozgrzewki i stroju
Awatar użytkownika
jast
Posty: 127
Rejestracja: 6 cze 2011, o 22:43
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: jast »

Troszkę dziwnie się wybijasz. Tak jakby zero dynamiki i wyskoku, sam wzrost.
treslo
Posty: 9
Rejestracja: 3 lut 2011, o 23:42
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: treslo »

Ja przy takim samym wzroscie skacze jakies 75+ cm a wiele lzejszy ine jestem bo waze 88 kg wszsystko zalezy od twojej sily.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: hubert »

jast pisze:Troszkę dziwnie się wybijasz. Tak jakby zero dynamiki i wyskoku, sam wzrost.
\

Dokładniej rzecz ujmując jest przestawiony naskok. Czyli kolega jest praworęczny i ma prawą nogę z przodu co z punktu widzenia biomechaniki jest niekorzystne. Głównie cierpi na tym siła ataku i zakres kierunków.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
arcio27
Posty: 18
Rejestracja: 21 cze 2011, o 07:48
Płeć: M

Wzrost , Wyskok itp.

Post autor: arcio27 »

Witam

Mam 16 lat , 177cm wzrostu , ważę 61kg a moj zasięg wyskoku to 3m.


Nad czym powinienem popracować?

Mam jeszcze jedno pytanko.Gdy odbieram pilke na ręcę (przedramię) to odskakuje mi ona nie wiadomo gdzie (chce ja przyjmowac w punkt do rozgrywajacego)... Jestem nisko na kolanach i nic to nie pomaga.

Mógł by mi ktos pokazac lub opisac ulozenie rak na grafice (zdjeciu)?
krS
Posty: 16
Rejestracja: 18 lip 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: krS »

Wiem właśnie trener mi mówi że zawsze od lewej nogi zaczynaj ale ja tak nie umiem po prostu nawyk mam a jak próbuje tak to się jakoś dziwnie czuje :D:D a co do dziwnego wybicia to byłem w dżinsach jakbyś zauważył ZIOM :D a tak się zapytam naskok ma być na 2 nogi równolegle czy lepiej wybijać się z 1 nogą bardziej do przodu ?
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: ciorny17 »

krS pisze:Wiem właśnie trener mi mówi że zawsze od lewej nogi zaczynaj ale ja tak nie umiem po prostu nawyk mam a jak próbuje tak to się jakoś dziwnie czuje :D:D a co do dziwnego wybicia to byłem w dżinsach jakbyś zauważył ZIOM :D a tak się zapytam naskok ma być na 2 nogi równolegle czy lepiej wybijać się z 1 nogą bardziej do przodu ?
Jedna noga bardziej do przodu - powinna to być lewa noga.
Kłamca.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: hubert »

krS pisze:Wiem właśnie trener mi mówi że zawsze od lewej nogi zaczynaj ale ja tak nie umiem po prostu nawyk mam a jak próbuje tak to się jakoś dziwnie czuje :D:D a co do dziwnego wybicia to byłem w dżinsach jakbyś zauważył ZIOM :D a tak się zapytam naskok ma być na 2 nogi równolegle czy lepiej wybijać się z 1 nogą bardziej do przodu ?
Lewa z przodu. Ja bym radził abyś potrenował bez piłki sam naskok. Na początek nawet bez wyskoku. Po prostu naskok z mocnym akcentem na pięty. Idziesz jak do ataku, naskok i stop. Prawa noga powinna mieć kontakt z parkietem minimalnie szybciej a za chwilę dochodzi lewa trochę z przodu. Później możesz dołączyć wyskok a na samym końcu całość z atakiem. Jak masz zły nawyk to dość sporo czasu będziesz musiał poświęcić na korekcję. Setki a może i tysiące naskoków aby się "przestawiło". Znacznie łatwiej jest kogoś nauczyć kto w ogóle nie umie :)
Niektóre opracowania mówią, że zamiast na siłę zmieniać nawyk od razu należy zrobić paromiesięczną przerwę tak aby trochę zapomnieć złego nawyku i potem zacząć pracować na poprawą.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wzrost , Wyskok itp.

Post autor: Fein »

Zasięgiem się nie martw, przyjdzie sam. Ćwicz technikę.

Jeśli chodzi o przyjęcie to błędów może być cała masa, o których nie pomyślałeś, a dobry trener wyłapie je w jednej chwili. Pamiętaj, aby mocna trzymać ręce razem, żeby nie latała prawa sobie i lewa sobie. Musisz odbić ją równo, oboma rękoma, częścią tuż za nadgarstkiem. Jednak najlepiej wybrać się do jakiejś drużyny na trening i poprosić trenera o pomoc, jeśli to nie jakiś beton z PRLu z przyjemnością ci pomoże.
krS
Posty: 16
Rejestracja: 18 lip 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: krS »

Tak właśnie mam tak czasem piłka leci na mnie odbijam ją i odskakuje mi na lewo albo prawo albo w ogolę w sufit wy**** ją ;) najgorsze są piłki bez rotacji do przyjęcia nie wiem jak to zrobić :D skręca jak nie wiem...
Destruktor
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2011, o 17:54
Płeć: M

Wzrost i Zasięg

Post autor: Destruktor »

Mam 14 lat (1997 r) i 184-185cm wzrostu.Normalny kosz ma 305 cm a ja go swobodnie dotykam,ale piłki nie wsadze więc myśle że mam zasięg 310 może 315.Zastanawiam sie czy z takimi warunkami fizycznymi opłaca mi sie trenować siatkówke,trenuje około roku.
Awatar użytkownika
jast
Posty: 127
Rejestracja: 6 cze 2011, o 22:43
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: jast »

Oczywiście że ci się opłaca ! Chłopie nie przepaść takiej szansy jaką dał CI los !
Destruktor
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2011, o 17:54
Płeć: M

Wzrost.

Post autor: Destruktor »

Mam 183-184cm wzrostu i 14 lat(1997r).Mój zasięg to około 310-315.Czy z takimi warunkami fizycznymi dostane sie do klubu nie biorąc pod uwage szybkości motoryki i innych?
Awatar użytkownika
jast
Posty: 127
Rejestracja: 6 cze 2011, o 22:43
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Wzrost.

Post autor: jast »

Wzrostem się nadajesz, podaj jeszcze wagę. Jak możesz to jakieś czasówki z biegów 30m, 60m, 1000m itp.

Proszę o przeniesienie tematu.
arcio27
Posty: 18
Rejestracja: 21 cze 2011, o 07:48
Płeć: M

Tran , B12 ?

Post autor: arcio27 »

Witam

Ostatnio na turnieju sędzie PlusLigi Mężczyzn powiedzial mi, że jeśli chcę trochę urosnąć to mam jeść Tran i Witamine B12.

Jak myslicie czy to cos da?
Awatar użytkownika
jast
Posty: 127
Rejestracja: 6 cze 2011, o 22:43
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: jast »

Wiek, wzrost i waga ?
avacs
Posty: 5
Rejestracja: 24 sie 2010, o 14:35
Płeć: M

Wzrost

Post autor: avacs »

Witam mam takie małe pytanie ,mianowicie mam 14 lat około 177 cm wzrostu .
Ostatnio dużo czytałem że wzrost jest zawarty w genach , moja mama ma 170 cm wzrostu tak samo jak tata.
Czy możliwe jest że jeszcze urosnę i mniej więcej jak dużo?
(mój dziadek około 196 cm wzrostu , bracia cio te czni 194, i 192)
Ostatnio zmieniony 29 sie 2011, o 13:25 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Po co zakladasz nowy temat?
awesome
Posty: 150
Rejestracja: 9 cze 2010, o 21:15
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: awesome »

Nie licząc terapii hormonalnej, nic nie jest w stanie wpłynąć na nasz wzrost. Druga sprawa, to nikt nie wywróży Ci, ile urośniesz.
https://blogujmy24.pl/ - trening, dieta, suplementacja, zdrowie i sport. Ponadto baza klubów sportów walki.
Awatar użytkownika
lemo
Posty: 13
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 23:12
Płeć: M
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: lemo »

Heh. Ja mam 19 lat 74kg wagi przy 178 cm wzrostu. Wyciągnę rękę mam 235cm. A łapię na zasięgu 320cm :) Ale szlifuję dalej.
Ale uważajcie ludzie na kolana. Stawów tak szybko jak na reklamie się nie odnowi.
Sunrest
Posty: 9
Rejestracja: 19 lis 2011, o 15:19
Płeć: M

Growth

Post autor: Sunrest »

Witam

Mam 15 lat i 178 cm wzrostu i chciałbym jeszcze urosnąć ponieważ trenuje siatkówkę i jak na razie jestem trochę za niski.Można coś zrobić aby trochę urosnąć? Możę istnieje jakaś specjalna dieta lub ćwiczenia?

Wzrost u mnie w rodzinie:

Mama - około 170cm

Tata - około 182cm

Mój wujek jest nawet wysoki ma około 190cm.

Czy jest szansa , że jeszcze urosnę?

Proszę o odpowiedz.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Growth

Post autor: lucass90 »

Hmm no dwumetrowcem to raczej nie będziesz, ale z genami nigdy nic nie wiadomo... Znam przypadki, gdzie wśród niskich rodziców i rodzeństwa, wyrastał chłopak grubo ponad 190cm .
Pilnuj diety, pij dużo mleka (a jeszcze lepiej - maślanki), trenuj i zobaczymy... Ale nie ma co się załamywać, taki Michał Ruciak nie ma nawet 190cm, a zobacz gdzie zaszedł i ile już osiągnął ;) Po prostu jeśli Bozia nie dała centymetrów, to trzeba je nadrobić techniką. A do jej wypracowania potrzebna jest praca, praca i jeszcze raz praca. I słuchaj się swoich trenerów !
AZS CZĘSTOCHOWA!
Sunrest
Posty: 9
Rejestracja: 19 lis 2011, o 15:19
Płeć: M

Re: Growth

Post autor: Sunrest »

Dzięki za odpowiedź.

Rozumiem, żę nic więcej się nie da zrobić :)

Teraz to można tylko czekać :P
Awatar użytkownika
jast
Posty: 127
Rejestracja: 6 cze 2011, o 22:43
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: jast »

Witam

Mam 13 lat i 164 cm wzrostu i 73kg wagi (i w tym problem) chciałbym jeszcze urosnąć ponieważ trenuje siatkówkę i jak na razie jestem trochę za niski. Można coś zrobić aby trochę urosnąć ? Może istnieje jakaś specjalna dieta lub ćwiczenia ?

Wzrost u mnie w rodzinie:

Mama - około 167cm

Tata - około 180cm

Mój wujek ma około 192cm.

Dziadek ma ok. 185-6cm a pradziadek miał bodajże 193cm

Proszę o odpowiedz.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: mewa »

Analizując tendencję spadkową w kolejnych pokoleniach, niewiele się da zrobić :) Zrób coś dla swego dziecka i znajdź dla niego matkę ok 2 metrów :)
Wieluss
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2011, o 22:09
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Wieluss »

Witam,
Mam 16 lat (95 rocznik), 190 cm i 81 kg. Rękę wyciągam na 246cm w ataku mam ok 305 cm siatkówkę trenuję ok. 1 miesiąca( w klubie), wcześniej trenowałem 9 lat piłkę nożną. Chciałbym poprawić swój wyskok. Proszę o jakąś poradę co i jak mam robić, aby nie poniszczyć sobie kolan i innych stawów.

Pozdrawiam.
someone966
Posty: 1
Rejestracja: 7 sty 2012, o 22:13

Wzrost.

Post autor: someone966 »

Jak to jest z siatkarzami? Np. dobrze rokujący siatkarz na przyszłość, jest niski dajmy na to w wieku 15 lat. Co się wtedy robi? jakieś ćwiczenia czy co? żeby urósł?
Ostatnio zmieniony 7 sty 2012, o 23:50 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zły dział, niepotrzebnie założony nowy temat.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Mate »

Rozciąganie, zdrowy tryb życia i zero ćwiczeń mocno obciążających plecy. Wątpię, aby ktoś się bawił w hormon wzrostu.

Oczywiście należy określić słowo "niski", bo w wieku 15 lat niski może być człowiek posiadający 160 cm, w zwykłym społeczeństwie, albo 175 cm, w kręgu siatkarskich młodzików, wzrostu.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
patryk1994
Posty: 21
Rejestracja: 6 gru 2011, o 22:49
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: patryk1994 »

Ja w pierwszej klasie gimnazjum mialem ok. 170 cm wzrostu, Pod koniec 3ciej miałem już 183, a jadłem dużo... pączków :D Co 3 tygodnie ok, 5-8 tygodniowo, może przez drożdże szybko urosłem ;) W drugiej klasie miałem już ok. 180, więc może coś w tym jest :) Mój wzrost teraz 184... nie jem już pączków :D , zasięg w ataku dokładnie nie wiem, ale ok 330 cm, waga 75kg rocznik 1994
weronika85
Posty: 15
Rejestracja: 19 sty 2012, o 11:34

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: weronika85 »

patryk1994 pisze:Ja w pierwszej klasie gimnazjum mialem ok. 170 cm wzrostu, Pod koniec 3ciej miałem już 183, a jadłem dużo... pączków :D Co 3 tygodnie ok, 5-8 tygodniowo, może przez drożdże szybko urosłem ;) W drugiej klasie miałem już ok. 180, więc może coś w tym jest :) Mój wzrost teraz 184... nie jem już pączków :D , zasięg w ataku dokładnie nie wiem, ale ok 330 cm, waga 75kg rocznik 1994

to nie przez pączki ;) po prostu hormony :) ja w gimnazjum też miałam taki skok niesamowity w 1 klasie byłam malutka i miałam około 170 a jak wychodziłam w 3 klasie to prawie 182 :)
patryk1994
Posty: 21
Rejestracja: 6 gru 2011, o 22:49
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: patryk1994 »

Kurczę, trochę szkoda, bo już miałem zaczynać pączki jeść :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”