Bundesliga mężczyzn - sezon 2007/08

Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Bundesliga mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Antos »

Oficjalna strona rozgrywek w Niemczech http://www.volleyball-bundesliga.de/.
Niemiecka siatkowka rosnie w sile o czym swiadcza wyniki druzyny narodowej (niezla gra na ME, wygrana w Memoriale Wagnera) a takze ogromny sukces mistrza kraju, VfB Friedrichshafen, ktory wygral ostatnia edycje Ligi Mistrzow.
Gwiazdami reprezentacji Niemiec sa Stefan Hubner, znakomity srodkowy ktory od przyszlego sezonu bedzie gral w Sisley Treviso, Jochen Schöps-atakujacy z Odincowa a takze nowy nabytek olsztynskiego AZSu-przyjmujacy Bjorn Andrae.
W naszej lidze wystepuja takze Mark Siebeck (Politechnika Warszawska) oraz Eugen Bakumovski (Mostostal).
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
OziM
Posty: 29
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:01
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Bundesliga mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: OziM »

Niemcy jako reprezentacja są dośc mocni, bo większość kadrowiczów nie gra w rodzimej lidze, a np. we włoskiej Serie A, albo w innych ligach. Friedrischafhen wygrało LM, ale w ich podstawowej szóstce był tylko jeden Niemiec - Schops - plus na libero drugi - Steuerwald. A poza tym o sile tego klubu stanowili gracze zagraniczni m.in. Hupka (który parę lat temu grał w Sosnowcu, ale był za słaby i podziękowano mu). A wiec siatkówki niemieccy kadrowicze głównie uczyli się we Włoszech i to dzięki tej lidze grają na takim poziomie, na jakim grają.
Ku chwale Volleyball Manager
FoRzA jUvE & iTaLiA
Dumą Warmii jest? Tylko Stomil OKS.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Bundesliga mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

W pierwszym finałowym meczu o mistrzostwo Niemiec VFB Friedrischafen dopiero po tiebreaku, na własnej hali pokonało SCC Berlin. Jak dla mnie zaskoczenie, drużyna, która prawie pokonała Treviso męczy się ze średniakiem ??? ???
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Bundesliga mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Wojciech »

w 2 meczu w Berlinie juz F`hafen sprowadzilo gospodarzy na ziemie pokonujac ich gladko 3:0. Ewidentnie najlepszy zespol naszych zachodnich sasiadow i tu nie ma co wiecej na ten temat pisac.
Tak na marginesie ciekawy jestem jak team pana Moculescu poradzilby sobie w rywalizacji z najlepszymi polskimi ekipami. To, ze SCC Berlin czy Evivo dzieli od naszych potentatow przepasc mozna bylo zaobserwowac w tegorocznych pucharach CEV.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Bundesliga mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

Ciekawe...Pewnie by podium ugrali.
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Bundesliga mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Wojciech »

PAWKENS pisze:Ciekawe...Pewnie by podium ugrali.
A myslisz, ze mistrzostwo rowniez?
Ja wlasnie bardzo kibicowalem F`hafen w meczu z Sisleyem, bo chcialem zobaczyc w akcji Niemcow w Lodzi. W tym sezonie sie nie udalo, a w nastepnym zobaczymy co przyniesie losowanie.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Bundesliga mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

Wojciech pisze:
PAWKENS pisze:Ciekawe...Pewnie by podium ugrali.
A myslisz, ze mistrzostwo rowniez?
Ja wlasnie bardzo kibicowalem F`hafen w meczu z Sisleyem, bo chcialem zobaczyc w akcji Niemcow w Lodzi. W tym sezonie sie nie udalo, a w nastepnym zobaczymy co przyniesie losowanie.
Mistrzostwo z takim Wlazłym byłoby niemożliwością :]
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Bundesliga mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

VFB mistrzem jest !!! Wczoraj gładkie zwycięstwo 3:0 i rywalizacja w playofach się skończyła. Berlin powalczył tylko w pierwszym meczu. Dla VFB to był dość udany sezon, zabrakło tylko kilku punktów, by być na FF LM w Łodzi...
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Bundesliga mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Wojciech »

PAWKENS pisze:VFB mistrzem jest !!! Wczoraj gładkie zwycięstwo 3:0 i rywalizacja w playofach się skończyła. Berlin powalczył tylko w pierwszym meczu. Dla VFB to był dość udany sezon, zabrakło tylko kilku punktów, by być na FF LM w Łodzi...
Czy ja wiem czy byl dosc udany? W lidze VFB rzadzi i to nie podlega dyskusji, wiec zapewne dzialaczom zalezalo na zwojowaniu Europy, jak np rok temu. Bardzo ciekawy natomiast jestem transferow w tym zespole na kolejny sezon. Rok temu jak pamietamy najwiekszym transferem okrzyknięto przejscie J. Schoepsa do Odintsova.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Bundesliga mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: dreamer »

Wojciech pisze:Czy ja wiem czy byl dosc udany (sezon VfB Friedrichshafen - przyp. dreamer)? W lidze VFB rzadzi i to nie podlega dyskusji, wiec zapewne dzialaczom zalezalo na zwojowaniu Europy, jak np rok temu. Bardzo ciekawy natomiast jestem transferow w tym zespole na kolejny sezon. Rok temu jak pamietamy najwiekszym transferem okrzyknięto przejscie J. Schoepsa do Odintsova.
Nie do końca się zgadzam z Tobą. Może to się wyda dziwne, ale Stelian Moculescu miał naprawdę w mijającym sezonie komfort, bo nie miał żadnych nacisków na konieczność zrobienia wyniku. Nawet wydaje mi się, że liczono się z problemami (natury bardziej "mętalnej") spodziewano sie problemów na arenie europejskiej.

Tymczasem wcale nie wyszło słabo. W kraju bili wszystkich - chyba nawet pogłębiła się przepaść między nimi a następnymi drużynami.
Zaś w Lidze Mistrzów... Czy gra w "ósemce" i pokazanie takiej formy jak w pojedynkach o Final Four z Sisleyem, to mało?

Więcej piszę o VfB w tekście podsumowującym sezon 2007/08 Bundesligi.
Tutaj link do Strefy Siatkówki: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.25632

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Bundesliga mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Wojciech »

Zgoda, ale można od zwycięscy poprzedniej edycji LM "troche" oczekiwać. Tym bardziej, że apetyty na coś wiecej rozbudziła pierwsza runda play-off tegorocznej LM, gdzie F`hafen pokonalo Dinamo Moskwa- jednego z głównych kandydatów do wygrania pucharu.
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Bundesliga mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: przemek16 »

To znaczy ja sądzę,ze VBF Friedrichshafen moze zostac misztrzem kraju w sezonie 2008/09
Ale Ligi Misztrzów nie zawojuje dlaczego, bo niemiecka siatkowka owszem z czasem się polepsza nie zapomniałem równiesz otym ze friedrichshafen zdobył LM w sezonie 2006/07 ale to nie znaczy ze niemiecka siatkówka jest lepsza np. od polskiej, włoskiej czy rosyjskiej .Niemcy to moze w piłke są lepsi ale w siatkówke to długo będziemy od nich lepsi . IO pokazą na co ich stac. a co do LM w sezonie 2008/09 Friedrichshafen nie ma szans wyjśc z grupy.
Pozdrawiam
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Bundesliga mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Wojciech »

Jesli chodzi o ligę niemiecką a reprezentację Niemiec. Popularność tej pierwszej bliska jest zeru, moglem sie o tym przekonać tych wakacji. Dwoch sklepikarzy sportowych w dwoch roznych częsciach miasta nie potrafilo mi wskazać drogi do hali Cowboysów. To swiadczy o mizernym stopniu zainteresowania siatkówką w tym mieście ( wydaje mi sie, ze w innych miastach jest podobnie- liczy się tylko piłka nożna a na II pozycji handball. Może inaczej jest w F`hafen ale nie wiem nie bylem).
Z reprezentacją jest jakby nieco lepiej, ale to i tak jakieś 10-15 lat za nami. W rozmowach z kibicami, badz osobami w moim mniemaniu zwiazanymi ze sportem w kwestii reprezentacji, padały nazwiska tylko trenera pana Moculescu (ktory jest dla Niemców niczym SP pan Gorski był dla polskich kibiców) Pampela, Andrae i Dehne. Na IO medale Niemcy wiążą tylko z plażowiczami Brink- Dickmann... W zasadzie od tych dwoch nazwisk rozpoczynała sie nasza rozmowa o volley :D. O siatkarzach halowych nic lub prawie wcale się nie pisze w pismach, telegazetach lub TV.
Druga sprawa to faktyczna forma Niemieckich siatkarzy. Szczerze przyznam, ze troche mnie zdziwilo "olanie" przez w/w bożyszcze kibiców turnieju FF LE. "Dzieki" temu niemieccy siatkarze wcale nie mieli okazji zagrać w meczu o stawkę. Pan Moculescu postawił na mocne sparingi ( BUL, USA) i w glownej mierze na nich opiera szlifowanie formy. Kto wie czy wlasnie ogranie Polaków np w F6 LŚ nie będzie miało istotnego znaczenia w tym pierwszym meczu na IO.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niemcy”