Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: adi_tiger »

figol pisze:Kolejne pytanie za 100 pkt. Jakub Jarosz wychodzi w podstawowej szóstce i gra jak niemota,psuje wszystko serwuje w pół siatki, nie widać po nim żadnej agresji ani ochoty do gry. Ten sam zawodnik wychodzi w 3 secie i gra jak profesor,widać w nim energie,ochotę do gry atakuje bez bloku na pojedynczym jak i tu uwaga na podwójnym w trudnych sytuacjach, i serwuje i to jak i kiedy w najważniejszych końcowych fragmentach seta. Gdzie tkwi problem w tym zawodniku ?? Bo przecież nie w formie czysto sportowej skoro ma potencjał do dobrej gry w meczu z Rosjanami to czemu gra tak słabo, a ten potencjał pokazuje tylko w pojedynczych setach, czy meczach patrz ten z Argentyną w LŚ o 3 miejsce.

hm. w ciągu parunastu minut na siłowni nie był, nagle więcej siły mu nie przybyło itp...

Głowa... Głowa w sporcie i w życiu to podstawa. By być dobrym sportowcem trzeba być silnie psychicznie człowiekiem.
Z 70 % w spocie to głowa.

Wierzysz że się uda i to jest podstawa.
Awatar użytkownika
KK fan
Posty: 890
Rejestracja: 21 mar 2010, o 20:06
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: KK fan »

No i sowieci bez medalu BRAWO POLSKA! I komu do szczęścia jest potrzebny Wlazły czy Winiarski co? :D
Jak rozpoznać Polaka na wakacjach zagranicą:
http://www.youtube.com/watch?v=NJiFHerf ... re=related
alpen
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2011, o 19:01

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: alpen »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2011, o 16:44 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 8. Regulaminu Forum
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Fein »

Pojawią się pewnie głosy - czemu nie zagraliśmy tak wczoraj? Przecież gralibyśmy w finale i może obronili złoto. Jednak chciałbym zwrócić uwagę, że dzisiaj bardzo pomogła nam Rosja. Owszem, fajnie, że w historii zapisze się zwycięstwo ze Sborną, a może i sami zawodnicy ze wschodu będą pamiętać o tej przegranej i ułatwi nam to mecze z nimi w przyszłości. Ale to nie była taka zdecydowana wiktoria z dobrze dysponowanym przeciwnikiem jak w 2006 lub 2008. Niemniej bardzo się cieszę z tego zwycięstwa, a Anastasi powtórzył z naszą reprezentacją to co robił z Włochami, to jest osiągnął rezultat ponad teoretyczny potencjał. W naszej grze na tych Mistrzostwach było sporo mankamentów i medal zdobyliśmy głównie dzięki wykorzystywaniu okazji, jakie się trafiały i jakie oferowali nam nasi przeciwnicy.

Głównym problemem naszej kadry jest kiepska organizacja gry, niestety. Bardzo łatwo się gubimy i zbyt często nie potrafimy wykorzystać dobrych obron. Zbyt często któryś z zawodników widowiskowo podbija piłkę, po czym nasza drużyna nie potrafi nawet wyprowadzić składnego ataku. Do tego wpadają nam banalne kiwki, a nasi środkowi w nietypowych sytuacjach na siatce zachowują się wręcz zabawnie.

Jarosz to dla mnie nadal nie jest atakujący, dzisiaj Rosjanie wpuścili kilka jego ataków i plasów, które inna drużyna grając na pełnej koncentracji łatwo by podbiła i bardzo pomógł mu Żygadło kilka razy czyszcząc siatkę.

I podkreślę, nie narzekam, bardzo się cieszę z medalu, uważam, że Anastasi wykonał dobrą robotę, ale kilka rzeczy trzeba w naszej drużynie poprawić, bo stać nas na lepszą grę no i nie zawsze turniej ułoży się dla nas tak pomyślnie.
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Bezowy »

Bezowy pisze:
figol pisze:
mily66 pisze: lucass90 napisał(a):Ja mam tylko nadzieję, że jest to ostatni mecz Jakuba Jarosza w polskiej reprezentacji w życiu...
Ja też mam taką nadzieję
Pytanie za 100pkt jak można przyjąć na drugą stronę zagrywkę Gruszki ???
czy to już z zaniechania,czy ze śmiechu czy jak :D
Jarosz - przesadzacie, jak przyjdzie nam jaszcze zagrać taki mecz jak za Słowakami w fazie grupowej to Jarosz będzie jak znalazł ;)
Hau, hau! Brawo Jakub Jarosz! I dzisiaj nie obchodzi mnie czy jest to gracz na miarę reprezentacji. Za dzisiejszy mecz dziękuję! Ach, my Polacy mamy coś takiego, że cieszymy się jak pobijemy "ruskich", i kto wie czy ten medal nie smakuje lepiej niz ewentualne srebro :D . Gratulacje dla całej drużyny.
PS. Jutro od 6.15 mam robotę, ale wspomogę dzisiaj nasze państwo płacąc wysoką akcyzę za pewne towary "luksusowe" ;)
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: mily66 »

alpen pisze:
lucass90 pisze:Ja mam tylko nadzieję, że jest to ostatni mecz Jakuba Jarosza w polskiej reprezentacji w życiu...
śmieszny jesteś i wszyscy ci którzy tak krytykują gre Jarosza...
Nie podniecaj się.
Jeden mecz czy dwa w sezonie nie świadczą o niczym. Chwała mu za dzisiaj,ale jestem pewien ,że od jutra wróci na swój normalny poziom.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: figol »

Dobra ostatnie już pytanie za 1000pkt dlaczego Bartosz Kurek dzień po najgorszym meczu od nie wiem kiedy, rozgrywa FENOMENALNY mecz z silnym Rosyjskim zespołem, nie wiem nie rozumiem, do herbaty mu czegoś wczoraj dosypali bo był to nie ten sam zawodnik dziś co jeszcze nie całe 24h temu
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
Angulo
Posty: 362
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Angulo »

Tak jak przewidywałem, Polska z brązem. Rosjanie tak jak 2 lata temu: kompletnie rozbici, bez wiary i chęci. Dla nich turniej skończył się wczoraj.
kuchcik77
Posty: 2327
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: kuchcik77 »

siatkowka to naprawde niszowy sport skoro tak słaba ekipa siega po medal;)

heh taki Kurek czy jarosz mają naprawde ładne europ[erjskie si vi w porównaniu do....a o nieobecnych sie nie mówi hehe
ps szkoda ze nie ograli Ruskim 17stego...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Nagor »

Fein pisze:Wlazły jakoś nigdzie nie wyjeżdżał, a gry w końcówkach to nawet Włosi mogą się od niego uczyć.
Tak, przypomnę ostatnie MŚ, od Wlazłego gorszy był tylko jakiś Kameruńczyk. Istna klasa!
Kurek.
Nie. Jarosz.
Pytanie za 100pkt jak można przyjąć na drugą stronę zagrywkę Gruszki ???
Najbardziej chora akcja jaką widziałem. Przez zagrywką Gruszki Rosjanie robią zmianę na wzmocnienie przyjęcia, po czym przyjmują na drugą stronę. Stan umysłu :D



dreamer pisze:
Nagor pisze:...Brawo Kubiak, takiego nam trzeba! Niech Winiarski sobie siedzi w domu do końca życia, kilka medali mu przejdzie obok nosa, tak jak poprzednie ME :D
Kubiak zagrał dzisiaj bardzo poprawnie, ale nie była to rewelacyjna gra.
Nie wiem jakie medale masz na myśli pisząc, że Winiarski je straci. Jeżeli po dzisiejszym meczu widzisz już medal naszej reprezentacji, to masz naprawdę bujną wyobraźnię. Gdyby na miejscu zagubionych dzisiaj Niemców była choćby Słowacja czy Bułgaria z dzisiejszego meczu między tymi drużynami, nie mielibyśmy takich powodów do radości.

dreamer
Buahahahahaha, takie medale mam na myśli! Niech sobie panowie W&W plują w brodę teraz, nie mają żadnego medalu ME seniorów! A nawet sto medali MP ze skry nie jest warte tyle co ten brąz...
...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: lucass90 »

No BRAWO !!! Trochę ze wstydem przyznam, że aż się wzruszyłem... :P Jutro nasi zawodnicy i trenerze powinni być noszeni na rękach, a happening dla nich zorganizowany nie mniejszy od tego sprzed dwóch lat :) Naprawdę wielkiej rzeczy dokonał Anastasi, zaiste wspaniały z niego trener ! Michał Kubiak niewątpliwie odkryciem turnieju :)

Brawo !!! Brawo !!! Brawooo !!!
AZS CZĘSTOCHOWA!
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: placid »

alpen pisze:
lucass90 pisze:Ja mam tylko nadzieję, że jest to ostatni mecz Jakuba Jarosza w polskiej reprezentacji w życiu...
śmieszny jesteś i wszyscy ci którzy tak krytykują gre Jarosza...
Ja też ciągle mam nadzieję że nie będę musiał oglądać go w kadrze , to że skończył kilka piłek w dzisiejszym meczu wcale nie zmienia jego oceny za ten turniej , to nie jest klasowy atakujący .
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: lucass90 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2011, o 16:45 przez mewa, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Punkt 8. Regulaminu Forum
AZS CZĘSTOCHOWA!
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: ksjw90 »

Brawo Polacy!!! Nikt z nas nie wierzył w medal, ale jednak się udało! Pozostaje mały niedosyt, że Polacy wczoraj tak nie zagrali, szczególnie Kurek był w fatalnej formie. Z taką grą nawiązalibyśmy z Włochami wyrównaną walkę. No ale brązowy medal po wspaniałej grze całego zespołu smakuje wyśmienicie. Gwiazda meczu - Jakub Jarosz, ale nie podniecajcie się tym zawodnikiem. To że mu wyszedł jeden (nie ważne czy najważniejszy czy nie) mecz, nie oznacza że jest to zawodnik, który jest wyśmienity i jest gwiazdą drużyny, bo tak nie jest i nigdy nie będzie. Nie róbmy z zawodnika świętego gracza po jednym udanym meczu, bo kolejne 5 będzie grał słabo. Ale to dziś mało ważne, cieszmy się wspólnie bo jest z czego. Kubiak to przyszłość polskiej reprezentacji i bardzo dobry pomocnik Kurka. Brawo chłopaki!!!

P.S. Jak widać kombinowanie z regulaminem się opłaca :) gdyby nie kombinowali to już dawno byliby w domu a tak mają medal i to pozostanie w naszej pamięci i fenomenalna gra w meczu z Rosją a nie sposób pozasportowy w jakim go zdobyli.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: pk+ »

Brawo, jestem w lekkim szoku jeszcze :D Święte słowa Ruciaka do sygnaturki :)
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: arbas »

mily66 pisze: Jeden mecz czy dwa w sezonie nie świadczą o niczym. Chwała mu za dzisiaj,ale jestem pewien ,że od jutra wróci na swój normalny poziom.
2 mecze i to 2 najważniejsze (o 3cie LŚ i ME) .... Bardzo dobrze, że Kuba jedzie do Włoch - zdecydowanie jest mu potrzebna zmiana środowiska i może jeszcze coś z tego będzie. Natomiast jak dla mnie Polacy umieją grać pod presją - może niekoniecznie z zespołami które psychicznie są mocniejsze - Brazylia, USA, Włochy i Serbia - ale IMO nad każdą inną reprezentacją mamy w tym elemencie przewagę.

Tak BTW - już wiadomo czemu chcieliśmy uniknąć Rosjan w ćwierćfinale - Rosja poza 4ką to już by była dla nich totalna kompromitacja a dla sąsiadów trzeba być uprzejmym ;)
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: PH3N-x »

Jarosz pokazał, że najlepsze mecze gra gdy walczy się o medal. W LŚ było tak samo. :D Ot, taki śmieszny paradoks szczególnie gdy weźmie się pod uwagę jego psychikę ( po 20 punkcie zazwyczaj nic nie gra ).
Brawo. Zagraliśmy całą drużyną. Oczywiście na wielką pochwałę zasługują Kurek i Kubiak. Jednak widać, że Anastasi stworzył drużynę, a nie zlepek indywidualności.
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Aliassy »

w końcu Kurek zaczął grać ! i Jarosz! jestem w takich emocjach, że żadnej wypowiedzi nie jestem w stanie napisać !
ale.. DZIĘKI PANOWIE ! :)
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
siwy91
Posty: 21
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 22:57

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: siwy91 »

CZY MEDAL ME DAJE NAM AWANS NA IO?
AsurBaniPal
Posty: 373
Rejestracja: 26 paź 2010, o 07:14

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: AsurBaniPal »

nie :p
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: kevinpsb »

I Polacy 3 siłą europy... Nie jest ani trochę to dla mnie dziwne że Rosjanie zajęli 4 miejsce. Polacy gdyby zagrali z nimi w półfinale (nie ćwierć bo w ćwierćfinale jeszcze Rosjanie nie są w odpowiednim stanie) to też mieliby wielkie szanse, bo niestety ale nasi północni sąsiedzi są po prostu słabiutcy jeśli chodzi o psychikę, a nie na tyle dobrze wyszkoleni technicznie aby wybrnąć z dziwnych sytuacji obronną ręką.

Piękne mistrzostwa Żygadły... Przy nieobecności w czołówce Finów (Esko fajnie prowadził grę), można liczyć że może Łukasz wygra rywalizację z Grankinem... W Serbii za prosto gra Petković, a Travica gra skutecznie ale rzadko rozgrywa.

Wspaniale Kurek, nie wiem jak je rywalizacja z Mikhaiłovem i Miljković-em ale może najlepszy punktujący albo atakujący?

Kubiak, moim zdaniem najlepszy zawodnik naszej drużyny ale nie wiem o co mógłby powalczyć... Serwujący może?

Może coś środkowi choć za pewnie będzie ciężko, nie wiem jak staty ale ogółem zagrali bardzo dobrze!

Ignaczak najlepszym libero... Powiedziałbym że jest to bardzo prawdopodobne...

Atakujący? Jarosz się dwa razy włączył ale ogółem gramy bez prawego skrzydła i to jest nasz mankament...

A dziś? Bardzo dobry mecz Jarosza i niech mu się wiedzie we Włoszech...
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2011, o 16:13 przez kevinpsb, łącznie zmieniany 1 raz.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Bezowy »

figol pisze:Dobra ostatnie już pytanie za 1000pkt dlaczego Bartosz Kurek dzień po najgorszym meczu od nie wiem kiedy, rozgrywa FENOMENALNY mecz z silnym Rosyjskim zespołem, nie wiem nie rozumiem, do herbaty mu czegoś wczoraj dosypali bo był to nie ten sam zawodnik dziś co jeszcze nie całe 24h temu
Odpowiadam: nie wczoraj tylko dzisiaj ;) Kiedy ogłoszenie wyników konkursu?
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
Awatar użytkownika
spark
Posty: 177
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 23:05
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: spark »

Brawo Polacy!!! Brawo trener!!!

Pozdrawiam kolege z Bulgarii i zakompleksionego uzytkownika tego forum, ktory trenera wysylal do wiezienia i zawsze kibicowal druzynie przeciwnej ;-)
Jastrzebie Zdroj
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Po dzisiejszym meczu A.Anastasi został pierwszym trenerem reprezentacji Polski ( licząc także żeńską reprezentacje) który w jednym roku wywalczył nam dwa medale ważnej imprezy międzynarodowej (brąz LŚ i ME) i jak narazie notuje stuprocentową skuteczność bo z każdej imprezy pod jego wodzą wracamy z medalem ( oby ta seria była podtrzymana w PŚ).
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: weary_skier »

Ale się fajnie teraz ligę będzie oglądało. Bez żadnych niedosytów, ligę w której będziemy miec 11 brązowych medalistów ME.
Wykorzystalismy słabośc Rosjan, mimo że nie graliśmy na 100% własnych umiejętności.
Również czekam na jakieś nagrody indywidualne dla naszych. Najbardziej prawdopodobny Żygadło, który faktycznie nie ma dużej konkurencji. Były to trochę za słaby turniej Igły, żeby typowac go na najlepszego libero, ale może. Bo kto inny? Bari? Wolne żarty.
No nic zobaczymy, teraz szykujmy się na ciekawy finał.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Wojtas_
Posty: 121
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 16:12
Płeć: M
Lokalizacja: Polonia

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Wojtas_ »

siwy91 pisze:CZY MEDAL ME DAJE NAM AWANS NA IO?

cos Ty, nie daje nam nawet awansu do Pucharu Swiata, na ktory na szczescie mamy dzika karte

jesli tam nie wyjdzie to zostaja europejskie turnieje kwalifikacyjne
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: arbas »

Jeszcze plus taki, że w końcu został przełamany mit memoriału Wagnera ;)
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Bezowy »

weary_skier pisze:Ale się fajnie teraz ligę będzie oglądało. Bez żadnych niedosytów, ligę w której będziemy miec 11 brązowych medalistów ME.
...
Poczekajmy jeszcze, może będziemy mieć w lidze złotego medalistę?
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Asta »

Są nagrody indywidualne ?
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Bezowy pisze:
weary_skier pisze:Ale się fajnie teraz ligę będzie oglądało. Bez żadnych niedosytów, ligę w której będziemy miec 11 brązowych medalistów ME.
...
Poczekajmy jeszcze, może będziemy mieć w lidze złotego medalistę?
Na 100% będziemy mieć, będzie nim M.Lasko lub A.Atanasijević.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”