Porady dla amatorskiej grupki

golob11103
Posty: 2
Rejestracja: 1 paź 2011, o 21:21
Płeć: M

Porady dla amatorskiej grupki

Post autor: golob11103 »

Witam. Chcę prosić o jakies porady dot. ustawiania się, technik wystawiania piłek itp.. W mojej wsi, półtora roku temu zaczelismy sobie grac rekreacyjnie w siatkę. Do dziś na pewno poprawiła się w jakims stopniu gra,ale dalej trzymamy się ustawienia tj. 1 środek ,2 na skrzydłach do ataku i 2 z tyłu. I praktycznie w takich miejscach pozostajemy nie przemieszczając się w ogóle. Nasz atak sprowadza sie tylko do wystawienia piłki na skrzydło,zadnych urozmaiceń zeby zmylic przeciwnika(obecnie gramy z jedną wsią co tydzień :) ) w tv widze jak zawodnicy stoją przy serwisie i odbiorze i jak przemieszczaja sie w trakcie gry. czy są jakies porady odnosnie bardziej efektownej gry,zebysmy mogli sobie razem cwiczyc to ?
Awatar użytkownika
Mayron
Posty: 161
Rejestracja: 7 maja 2010, o 19:26
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie/Strumień

Re: Porady dla amatorskiej grupki

Post autor: Mayron »

Aby, jak to określiłeś "zmylić" przeciwnika, możecie zagrać na jednego rozgrywającego, ewentualnie na dwóch. Cała grupka musiałaby ogarnąć system tej gry, ale gdyby już tak się stało, to macie 3 zawodników przy siatce, czyli 3 opcje ataku (dwa skrzydła i dodatkowo środek). Na internecie jest kilka filmików ilustrujących jak gra się na jednego rozgrywającego. Aby Ci to opisać musiałbym strzelić długi wywód, na który niestety nie mam czasu.
Jeżeli potraficie jakoś tam przyjąć, jakoś tam wystawić i jakoś tam zaatakować, to możecie mieć z tego wiele frajdy i mniej bloków wsi przeciwnej ;)
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Porady dla amatorskiej grupki

Post autor: ciorny17 »

Jak nie posiadacie jako takiego ogrania i nie czaicie takich ustawień jak na meczach profesjonalnych mam takie autorskie ustawienie na rozgrywającego po przekątnej ze środkowym. Wymyśliłem to ustawienie ponieważ też graliśmy podobnie jak wy a nie mieliśmy wysokich zawodników i środkowymi byli ci którzy posiadali niezły wyskok i atak. Jak chcesz to napisz na pw i jakoś postaram się wysłać Ci to ustawienie.
Kłamca.
golob11103
Posty: 2
Rejestracja: 1 paź 2011, o 21:21
Płeć: M

Re: Porady dla amatorskiej grupki

Post autor: golob11103 »

ok dzięki :) .ogladajac filmiki na yt natrafilem na taki

Kod: Zaznacz cały

http://www.youtube.com/watch?v=jtAry141-Cg
czy takiego ustawienia da się nauczyc bez pomocy trenera ? według mnie jest swietne choc skomplikowane dosyc i dysponowanie takim ustawieniem byłby pewnie dużym plusem ;d
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”