Trening dla libero

aga
Posty: 11
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 09:29
Płeć: K

Trening dla libero

Post autor: aga »

Zna ktoś może jakiś trening dla libero poprawiający szybkość, refleks i dokładność ??? wiadomo, że na hali to koperta itd.. ale jakie ćwiczenia można wykonywać w domu???
Kantoro
Posty: 67
Rejestracja: 8 gru 2007, o 17:56
Płeć: M

Re: Trening dla libero

Post autor: Kantoro »

Wszystkie ćwiczenia na łydki, uda, pośladki, skośne brzucha. Ale to raczej takie przetarcie przed ćwiczeniami na hali.

Pozdrawiam,

Michał.
giersina
Posty: 6
Rejestracja: 1 lut 2008, o 22:14
Płeć: M
Kontakt:

Re: Trening dla libero

Post autor: giersina »

napewno odradzam spedzania wiekszej ilosci czasu na silowni bo to bardzo spowalnia i usztywnia miesnie
koordynacja i refleks maleje a to przeciez jest bardzo wazne
duzo daja roznego typu gierki w 2 czy 3,a takze uniwersalnnosc np. co jakis czas gra w pilke reczna czy pilke nozna:)
Kantoro
Posty: 67
Rejestracja: 8 gru 2007, o 17:56
Płeć: M

Re: Trening dla libero

Post autor: Kantoro »

Oj tu się nie zgodzę. Dobry trening, to połączenie treningu siłowego, motorycznego i taktycznego. Siłownia jest nieodzowna i najlepsza przy treningu siłowym. Tylko oczywiście wszystko musi być robione z rozwagą oraz według wskazań trenera. Zgodze się jedynie ze zdaniem, że siłownia wykonywana W NADMIARZE przeciąża, osłabia motorykę i osiąga się skutek odwrotny do zamierzonego.

Pozdrawiam,

Michał.
Aras93
Posty: 6
Rejestracja: 29 gru 2008, o 17:16
Płeć: M

Re: Trening dla libero

Post autor: Aras93 »

Ale po co zawodnikowi grającemu na pozycji "libero" siła???? On powinien szarpać piłki w obronie i przyjmować najlepiej jak to tylko możliwe...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Trening dla libero

Post autor: Arff »

odpowiednio ćwicząc mięśnie nóg, zawodnik na libero zwiększa dynamikę i motorykę w obronie oraz stabilność w przyjęciu... odpowiednio trenowane mięśnie na pewno nie spowalniają ruchów... oczywiście, jak ktoś chce walić masę i siłę to efekt będzie odwrotny do opisanego wcześniej... jeżeli ćwiczymy dynamicznie, efekt też będzie podobny...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
vette11
Posty: 47
Rejestracja: 6 wrz 2008, o 12:05
Płeć: M

Re: Trening dla libero

Post autor: vette11 »

Ja z kolega cwiczylem tak ze podawalem mu pilke , on stal pod siatka i mocna scinal w moim kierunku a ja to podbijalem , to tez jest jakis sposob na poprawe w grze obronnej.
Kuba14
Posty: 34
Rejestracja: 9 cze 2010, o 20:26
Płeć: M

Re: Trening dla libero

Post autor: Kuba14 »

Nie chciałem tworzyć nowego więc pisze tu, więc do rzeczy:
trener w tym sezonie ustawił mnie na libero. Ustawienia czaje, przyjmuje w punkt, zostaje obrona. Niby większość piłek "dotykam" ale ich nie bronie. Jak temu zaradzić?
Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trening dla libero

Post autor: Guilder »

Jeśli dotykasz piłek, ale ich nie podbijasz, to by wychodziło na to, że ustawiasz się dobrze, ale masz braki w zręczności lub technice (zakładam, że ustawiwszy się dobrze masz też w miarę dobry refleks). Zręczności jako takiej nie wytrenujesz, to jest jak zwinność czy szybkość, raczej się z tym rodzisz, zaś technika to gestia trenera. On musi Ci powiedzieć, co źle robisz, i jak temu zaradzić.
To tak na mój rozum, może kto inny będzie miał odmienną opinię.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Stelmach
Posty: 259
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 15:28
Płeć: M

Re: Trening dla libero

Post autor: Stelmach »

Kuba14 pisze:Nie chciałem tworzyć nowego więc pisze tu, więc do rzeczy:
trener w tym sezonie ustawił mnie na libero. Ustawienia czaje, przyjmuje w punkt, zostaje obrona. Niby większość piłek "dotykam" ale ich nie bronie. Jak temu zaradzić?
Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Zostaje technika i refleks..
Moge tylko dodać do mojego Przedmówcy abyś stał bardzo nisko na nogach w obronie, pięty podniesione, wychodź zza bloku ;) A co do refleksu to nie pal papierosów bo podobno zmniejszają 5-krotnie ;P
Kuba14
Posty: 34
Rejestracja: 9 cze 2010, o 20:26
Płeć: M

Re: Trening dla libero

Post autor: Kuba14 »

Dzięki za odpowiedź. Dzisiaj po treningu trener powiedział to co wy "ustawiasz się dobrze poprawisz troszkę szybkość i każda piłka twoja" tak więc jak poprawić szybkość poruszania się po boisku?
Stelmach
Posty: 259
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 15:28
Płeć: M

Re: Trening dla libero

Post autor: Stelmach »

Trening fizyczny, jeżeli jestes w ogarnietym klubie robicie w ramach rozgrzewki jakieś ćwiczenia na to ;) Jak nie to rób miliardy samobójek to ci sie poprawi..

samobojka- bieganie od początku do pierwszej linii potem z powrotem i bieg do drugiej linii z powrotem i linia trzecie z powrotem i tak dalej ;)
Kuba14
Posty: 34
Rejestracja: 9 cze 2010, o 20:26
Płeć: M

Re: Trening dla libero

Post autor: Kuba14 »

Dzięki za szybką odpowiedź
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”