Ćwiczenia dla siatkarza

simsons51c
Posty: 8
Rejestracja: 9 lis 2011, o 21:55
Płeć: M

Ćwiczenia dla siatkarza

Post autor: simsons51c »

Witam!
Mam 14 lat i 176cm wzrostu i około 67kg wagi.
Chodzę do pierwszej klasy gimnazjum. W siatkówkę gram bardzo dobrzę. Występuę w reprezentacji wygrywamy różne turnieje itp. Chciałbym poprawić swoją ,,wydajność'' siatkarską. Chodzi mi o lepszym wyskoku sile i technice zagrywki oraz ścięć. Na razie wychodzi mi to dobrze. Czy są jakieś ćwiczenia które mógłbym wykonywać w domu np z hanklami itp? Proszę o podanie mi jakie ćwiczenia mogę wykonywać abym udoskonalał swoje umiejętnośći . Z góry dziękuje
depciak
Posty: 241
Rejestracja: 1 maja 2009, o 21:25
Płeć: M

Re: Ćwiczenia dla siatkarza

Post autor: depciak »

masz 14 lat daj sobie na wstrzymanie. na sile masz wg mnie jeszcze sporo czasu. teraz doskonal technike.
simsons51c
Posty: 8
Rejestracja: 9 lis 2011, o 21:55
Płeć: M

Re: Ćwiczenia dla siatkarza

Post autor: simsons51c »

depciak pisze:masz 14 lat daj sobie na wstrzymanie. na sile masz wg mnie jeszcze sporo czasu. teraz doskonal technike.
No bobrze ale chciałbym mieć większą siłę. A jak mam dosskonalić swoje umiejętności?
Awatar użytkownika
Mayron
Posty: 161
Rejestracja: 7 maja 2010, o 19:26
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie/Strumień

Re: Ćwiczenia dla siatkarza

Post autor: Mayron »

Techniki nie można wytrenować tak prosto i analogicznie jak tricepsa przy pompkach czy nóg przy przysiadach. Technikę i ogólne umiejętności siatkarskie zdobywa się przez treningi. Oczywiście najlepiej w klubie siatkarskim gdzie jeszcze w Twoim wieku robi się tzw. "ogólnorozwojówki". Z siłą w wieku 14 bym nie przesadzał. Oczywiście, że możesz robić pompki klasyczne, pompki na palcach (polecam dla rozgrywających - wiem z własnego doświadczenia), pompki szwedzkie, przysiady, wyskoki, przeskoki, naskoki i inne rzeczy związane z mięśniami nóg, ale na pewno siłownia z dużymi ciężarami odpada na razie. Najważniejsze jest to żebyś słuchał rad trenera/nauczyciela i wykonywał ćwiczenia tak jak jest nakazane. Mam nadzieję, że pamiętasz o takich sprawach jak atak z wyprostowanej ręki, lewa noga z przodu przy ataku (dla praworęcznych) itd. Jeżeli będziesz się starał i na razie się nie forsował to kto wie. . Życzę Ci powodzenia. Jeżeli masz jakieś szczegółowe pytania to pisz ;)
simsons51c
Posty: 8
Rejestracja: 9 lis 2011, o 21:55
Płeć: M

Re: Ćwiczenia dla siatkarza

Post autor: simsons51c »

Mayron pisze:Techniki nie można wytrenować tak prosto i analogicznie jak tricepsa przy pompkach czy nóg przy przysiadach. Technikę i ogólne umiejętności siatkarskie zdobywa się przez treningi. Oczywiście najlepiej w klubie siatkarskim gdzie jeszcze w Twoim wieku robi się tzw. "ogólnorozwojówki". Z siłą w wieku 14 bym nie przesadzał. Oczywiście, że możesz robić pompki klasyczne, pompki na palcach (polecam dla rozgrywających - wiem z własnego doświadczenia), pompki szwedzkie, przysiady, wyskoki, przeskoki, naskoki i inne rzeczy związane z mięśniami nóg, ale na pewno siłownia z dużymi ciężarami odpada na razie. Najważniejsze jest to żebyś słuchał rad trenera/nauczyciela i wykonywał ćwiczenia tak jak jest nakazane. Mam nadzieję, że pamiętasz o takich sprawach jak atak z wyprostowanej ręki, lewa noga z przodu przy ataku (dla praworęcznych) itd. Jeżeli będziesz się starał i na razie się nie forsował to kto wie. . Życzę Ci powodzenia. Jeżeli masz jakieś szczegółowe pytania to pisz ;)
Mam kilka pytań. jaka powinna być moja dieta? Czy mam jeść normalnie czy odchudzać się czy co mam po prostu jeść:)? :o gram na lekcjach w-f idzie mi dobrze ale chciałbym poprawić technikę. Ale mówicie że nie ma się co forsować w tym wieku?
Awatar użytkownika
Mayron
Posty: 161
Rejestracja: 7 maja 2010, o 19:26
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie/Strumień

Re: Ćwiczenia dla siatkarza

Post autor: Mayron »

simsons51c pisze: Mam kilka pytań. jaka powinna być moja dieta? Czy mam jeść normalnie czy odchudzać się czy co mam po prostu jeść:)? :o gram na lekcjach w-f idzie mi dobrze ale chciałbym poprawić technikę. Ale mówicie że nie ma się co forsować w tym wieku?
Jeżeli chodzi o forsowanie siłowe to w wieku 14 lat odpada, chociaż ćwiczenia ogólnorozwojowe są wskazane, bo oczywiście nie możesz siedzieć przed komputerem i mówić: "Mam 14 lat, nie mogę się ruszać bo się przeforsuję" ;) Interesuję się trochę szeroko pojętą kulturystyką i co nieco czytałem. Trening stricte siłowy jest wskazany u mężczyzn gdzieś koło 18 roku życia, gdy kości są już dobrze rozwinięte i mocne. Jeżeli jesteś bardzo zawzięty to polecam ten temat. Ćwiczenia z ciężarem swojego ciała na pewno Ci nie zaszkodzą, a mogą pomóc. http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm
Co do jedzenia. . Nie jesteś kulturystą ani też skoczkiem narciarskim. Jak na 176cm wzrostu 68kg to wydawałoby się dobra waga. Jedz to co zwykle, bo znów podkreślę, że masz tylko 14 lat. Twój organizm potrzebuje wszystkich składników odżywczych by się rozwijać. Wszystkich prócz słodyczy, ale czasami i mnie trudno jest oprzeć się chwili przyjemności ;)
Technika siatkarska zdobywana jest na treningach, na treningach do których się przykładamy. W domu nie masz siatki, nie masz rozgrywającego który powystawia Ci piłki, osoby która będzie w Ciebie "naparzała" piłką (chociaż tu możesz zanegować moje stwierdzenie). Wiadomo, że możesz poodbijać sobie z siostrą rekreacyjnie w ogródku można, ale trening siatkarski to trening siatkarski.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2011, o 01:10 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie ma sensu cytować samego siebie.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Ćwiczenia dla siatkarza

Post autor: Mateusz1993 »

Mayron pisze:
Jeżeli chodzi o forsowanie siłowe to w wieku 14 lat odpada, chociaż ćwiczenia ogólnorozwojowe są wskazane, bo oczywiście nie możesz siedzieć przed komputerem i mówić: "Mam 14 lat, nie mogę się ruszać bo się przeforsuję" ;) Interesuję się trochę szeroko pojętą kulturystyką i co nieco czytałem. Trening stricte siłowy jest wskazany u mężczyzn gdzieś koło 18 roku życia, gdy kości są już dobrze rozwinięte i mocne.
A wiesz czy ja wiem czy ta granica jest taka konkretna, ja np. zacząłem gdy miałem jeszcze 16 lat (rocznikowo, prawie 17), a na zdrowie nie narzekam (oby tak dalej). Kości mnie nie bolą więc wszystko jest ok, wiadomo jak wszystko, trzeba robić z rozwagą.
Awatar użytkownika
Mayron
Posty: 161
Rejestracja: 7 maja 2010, o 19:26
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie/Strumień

Re: Ćwiczenia dla siatkarza

Post autor: Mayron »

Mateusz1993 pisze:A wiesz czy ja wiem czy ta granica jest taka konkretna, ja np. zacząłem gdy miałem jeszcze 16 lat (rocznikowo, prawie 17), a na zdrowie nie narzekam (oby tak dalej). Kości mnie nie bolą więc wszystko jest ok, wiadomo jak wszystko, trzeba robić z rozwagą.
No właśnie o tą rozwagę się rozchodzi. Na głębsze analizy tego tematu się nie pokuszę, bo to forum siatkarskie a nie kulturystyczne. W młodych latach warto dbać jednak na siłowni o kręgosłup. Być może teraz nie poczujesz, że coś jest nie tak, ale za kilka lat może Ci się przypomnieć siłownia gdy miałeś 15-16 lat i ten martwy ciąg. . (nie mówię tutaj o Tobie).

Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz odnośnie treningu nóg i nie tylko. A mianowicie gdy ja przyszedłem na pierwszy solidny trening siatkówki, byłem po dwóch latach grania w piłkę nożną i po roku siłowni. Łydka nie wyglądała źle, ale chudzinki o nodze 3/4 jak moja skakali 1/4 wyżej ode mnie. Chodzi tutaj o krwinki czerwone i białe w mięśniach (czy coś w tym stylu - trener mi o tym zrobił mały wykład). Jedne z nich przeważają, gdy ruchy w ćwiczeniach jakie wykonujemy są powolne i mamy do czynienia z dużym ciężarem (siłownia, piłka nożna). Ćwicząc pod kątem siatkówki chcemy ogólnie rozbudować swoją skoczność i motorykę. W tym wypadku wykonujemy ćwiczenia z małym obciążeniem, ale w szybszym tempie i większej ilości. Np. Przysiady ze sztangą na plecach - nie zginamy kolan maksymalnie jak w zwykłym przysiadzie, ale właśnie zginamy kolana do połowy i szybkim ruchem przechodzimy do pozycji wyjściowej.
Awatar użytkownika
Kaziu19xx
Posty: 73
Rejestracja: 11 paź 2011, o 16:56
Płeć: M
Kontakt:

Re: Ćwiczenia dla siatkarza

Post autor: Kaziu19xx »

Ćwicząc na siłę podnosimy duży ciężar, ale małą ilość razy, a ćwicząc na rzeźbę podnosi się małe ciężary ale dużo razy. Ja właśnie zacząłem ćwiczyć dwa lata temu (teraz mam 15) i poszedłem najpierw na rzeźbę, a gdy już było co pokazać to zacząłem ćwiczyć siłę, teraz jednak chyba przerwę ćwiczenia, bo się dowiedziałem dopiero nie dawno, w zasadzie to początkiem tygodnia na wf że jak na razie powinniśmy iść tylko w ogólną rozwojówkę, bo na konkretny cel mamy jeszcze czas, a teraz mogło by to pociągnąć powikłania na przyszłość, tym bardziej że teraz mogę mieć organizm osłabiony, treningi siatkówki, a oprócz tego chodzę jeszcze co tydzień pograć w halówkę po lekcjach. A jak tam ktoś wyżej już wspomniał, najwięcej idzie poćwiczyć właśnie na treningu siatkarskim, ćwicząc ściny, zagrywki gdzieś tam ta siła jednak się też wyrabia ;)
"czy Ty wygrasz czy nie, ja i tak Kocham Cię, w moim sercu Jastrzębie, na dobre i na złe"
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Ćwiczenia dla siatkarza

Post autor: Nagor »

Ja właśnie zacząłem ćwiczyć dwa lata temu (teraz mam 15) i poszedłem najpierw na rzeźbę, a gdy już było co pokazać
Ile ważysz i ile masz wzrostu? Nie mów tylko, że masz 185 cm i ważysz 80kg i poszedłeś na rzeźbę po padnę tu i teraz...
W młodych latach warto dbać jednak na siłowni o kręgosłup. Być może teraz nie poczujesz, że coś jest nie tak, ale za kilka lat może Ci się przypomnieć siłownia gdy miałeś 15-16 lat i ten martwy ciąg. . (nie mówię tutaj o Tobie).
Żadne ćwiczenie dobrze wykonywane nie może zniszczyć kręgosłupa. Ponadto nikt w wieku 15-16 lat o zdrowych zmysłach nie weźmie się za te najtrudniejsze i najcięższe ćwiczenia siłowe.



Co do simsona - na razie skup się na nauce, bo jak czytam "hankle" to trochę się niepokoję. Potem będzie znów jakiś siatkarz bez matury, tak jak... znany polski siatkarz :D W wieku 14 lat to poleciłbym lekkie treningi ogólnorozwojowe, a dopiero jak załapiesz technikę każdego ćwiczenia zacznij katować poszczególne partie ciała. Przy czym nie da się być i kulturystą i siatkarzem jednocześnie.
...
depciak
Posty: 241
Rejestracja: 1 maja 2009, o 21:25
Płeć: M

Re: Ćwiczenia dla siatkarza

Post autor: depciak »

Kaziu19xx pisze:Ćwicząc na siłę podnosimy duży ciężar, ale małą ilość razy, a ćwicząc na rzeźbę podnosi się małe ciężary ale dużo razy. Ja właśnie zacząłem ćwiczyć dwa lata temu (teraz mam 15) i poszedłem najpierw na rzeźbę, a gdy już było co pokazać to zacząłem ćwiczyć siłę, teraz jednak chyba przerwę ćwiczenia, bo się dowiedziałem dopiero nie dawno, w zasadzie to początkiem tygodnia na wf że jak na razie powinniśmy iść tylko w ogólną rozwojówkę, bo na konkretny cel mamy jeszcze czas, a teraz mogło by to pociągnąć powikłania na przyszłość, tym bardziej że teraz mogę mieć organizm osłabiony, treningi siatkówki, a oprócz tego chodzę jeszcze co tydzień pograć w halówkę po lekcjach. A jak tam ktoś wyżej już wspomniał, najwięcej idzie poćwiczyć właśnie na treningu siatkarskim, ćwicząc ściny, zagrywki gdzieś tam ta siła jednak się też wyrabia ;)
boze co za bzdury :o. zeby robic tzw rzezbe to trzeba miec pierw mase miesniowa. z kosci i tluszczu to nic nie wyrzezbisz. a duzej ilosci powtorzen na rzezbe to nawet szkoda pisac. zeby zrzucic wage i odslonic miesnie od tego sa dieta, treningi silowe, anaerobowe i aerobowe.
Awatar użytkownika
Kaziu19xx
Posty: 73
Rejestracja: 11 paź 2011, o 16:56
Płeć: M
Kontakt:

Re: Ćwiczenia dla siatkarza

Post autor: Kaziu19xx »

depciak pisze:
Kaziu19xx pisze:Ćwicząc na siłę podnosimy duży ciężar, ale małą ilość razy, a ćwicząc na rzeźbę podnosi się małe ciężary ale dużo razy. Ja właśnie zacząłem ćwiczyć dwa lata temu (teraz mam 15) i poszedłem najpierw na rzeźbę, a gdy już było co pokazać to zacząłem ćwiczyć siłę, teraz jednak chyba przerwę ćwiczenia, bo się dowiedziałem dopiero nie dawno, w zasadzie to początkiem tygodnia na wf że jak na razie powinniśmy iść tylko w ogólną rozwojówkę, bo na konkretny cel mamy jeszcze czas, a teraz mogło by to pociągnąć powikłania na przyszłość, tym bardziej że teraz mogę mieć organizm osłabiony, treningi siatkówki, a oprócz tego chodzę jeszcze co tydzień pograć w halówkę po lekcjach. A jak tam ktoś wyżej już wspomniał, najwięcej idzie poćwiczyć właśnie na treningu siatkarskim, ćwicząc ściny, zagrywki gdzieś tam ta siła jednak się też wyrabia ;)
boze co za bzdury :o. zeby robic tzw rzezbe to trzeba miec pierw mase miesniowa. z kosci i tluszczu to nic nie wyrzezbisz. a duzej ilosci powtorzen na rzezbe to nawet szkoda pisac. zeby zrzucic wage i odslonic miesnie od tego sa dieta, treningi silowe, anaerobowe i aerobowe.
człowieku może mięśnie ze stali nie mam, ale efekt tych ćwiczeń jest widoczny, choćby przez kaloryfer który ładnie rysuje się na moim brzuchu, bicepsy i tricepsy też ładnie się ukształtowały mimo, że strasznie duże nie są.
Nagor pisze:
Ja właśnie zacząłem ćwiczyć dwa lata temu (teraz mam 15) i poszedłem najpierw na rzeźbę, a gdy już było co pokazać
Ile ważysz i ile masz wzrostu? Nie mów tylko, że masz 185 cm i ważysz 80kg i poszedłeś na rzeźbę po padnę tu i teraz...
dawno się nie mierzyłem ale tak porównując że przerosłem trochę tatę to powinienem mieć 178/179 cm, a waga 60 kilo równe.
"czy Ty wygrasz czy nie, ja i tak Kocham Cię, w moim sercu Jastrzębie, na dobre i na złe"
depciak
Posty: 241
Rejestracja: 1 maja 2009, o 21:25
Płeć: M

Re: Ćwiczenia dla siatkarza

Post autor: depciak »

jestes po prostu chudy stad masz ten swoj pseudo kaloryfer. i rzezbe.
awesome
Posty: 150
Rejestracja: 9 cze 2010, o 21:15
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Ćwiczenia dla siatkarza

Post autor: awesome »

Trening siłowy jest bodźcem do nasilenia pracy przysadki, a w związku z tym, do natężenia wydzielania hormonu wzrostu, który ma wiele cech pozytywnych dla rozwijającego się organizmu. Nie czytałem całości, jeżeli się po kimś powtórzę, to świat się nie zawali. Nie można bać się siłowni jak ognia bo ktoś powiedział, że od tego się nie rośnie. Każdy ma swój rozum i czuje, że są pewne granice. Jeżeli ktoś podejmie trening na siłowni z głową, gdzie nie będzie wykraczał poza ustalone granice, bądź lepiej - będzie skrupulatnie szlifował technikę ćwiczeń siłowych i wiedzę (tak, to też jest istotne), to zacznie odkrywać możliwości swojego ciała oraz to, do czego służy jaki mięsień. Np. przysiad na wyprostowanych ramionach (taki jak w rwaniu) z gryfem olimpijskim (sam patyk) przy odpowiedniej technice może służyć jako ćwiczenie korekcyjne dla tych, którzy mają różnego rodzaju skrzywienia kręgosłupa. Poza tym odpowiednia technika podnoszenia ciężarów przyda się w życiu codziennym oraz w wyskoku. Tak, w wyskoku. Robiąc dobre, a nawet bardzo dobre technicznie przysiady jesteśmy w stanie określić, w jakim punkcie generujemy największą siłę, przez co możemy określić głębokość przysiadu przed wyskokiem, co może pozytywnie na niego wpłynąć. Nie mówię, że robi się to podczas gry, ponieważ jest to nieosiągalne, dzieje się zbyt wiele rzeczy, a mózg nie zdąży wszystkiego przeanalizować. Wystarczy przyjść 15 minut wcześniej, bądź zostać po treningu i poćwiczyć na sucho nabieg do ataku z odpowiednim ugięciem nóg - takie szlifowanie szczegółów stanie się potem nawykiem, co pozytywnie wpłynie na większość aspektów Waszej gry. Obserwacja, analiza i praca.
https://blogujmy24.pl/ - trening, dieta, suplementacja, zdrowie i sport. Ponadto baza klubów sportów walki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”