Wyskok - Ból pleców

Sunrest
Posty: 9
Rejestracja: 19 lis 2011, o 15:19
Płeć: M

Wyskok - Ból pleców

Post autor: Sunrest »

Witam

Wczoraj na treningu przy zagrywce z wyskoku zaczęły mnie bolec plecy w dolnej części i bolą mnie do tej pory :(

Co zrobiłem nie tak? Co poradzicie?
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Wyskok - Ból pleców

Post autor: lucass90 »

Prosta sprawa, jeśli jutro nadal będzie bolało, w poniedziałek szoruj do lekarza. To prawdopodobnie coś z kręgosłupem, a tego typu urazów nie wolno lekceważyć !
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyskok - Ból pleców

Post autor: Guilder »

Nie strasz go, to nie musi być kręgosłup, choć może. To może być też zwykłe naciągnięcie.

Dobrze się rozgrzałeś? Im lepsza rozgrzewka tym mniejsze ryzyko urazów mięśni podczas gry.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Sunrest
Posty: 9
Rejestracja: 19 lis 2011, o 15:19
Płeć: M

Re: Wyskok - Ból pleców

Post autor: Sunrest »

Guilder pisze:Dobrze się rozgrzałeś?
No nie za bardzo :)
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Wyskok - Ból pleców

Post autor: lucass90 »

@Madlark

To nie zmienia faktu, że przy utrzymującym się bólu powinien udać się do lekarza... :|
AZS CZĘSTOCHOWA!
Sunrest
Posty: 9
Rejestracja: 19 lis 2011, o 15:19
Płeć: M

Re: Wyskok - Ból pleców

Post autor: Sunrest »

Dzięki za odpowiedzi :) Ból mija.
Sunrest
Posty: 9
Rejestracja: 19 lis 2011, o 15:19
Płeć: M

Re: Wyskok - Ból pleców

Post autor: Sunrest »

Cholera! Plecy ciągle mnie bolą... :( Gdy napisałem powyższego posta ból troszkę się zmniejszył i myślałem, że ból minie, a teraz boli mnie gdy sie nawet minimalnie wygne.Nie wiem co robić :( ale raczej pójdę do lekarza.

Możęcie się dalej wypowiadać w sprawie mojego problemu.

Pozdrawiam
emer88
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2011, o 18:06
Płeć: M

Re: Wyskok - Ból pleców

Post autor: emer88 »

Kiedyś sam miałem problemy z kręgosłupem. Wszystko to spowodowane było intensywnymi treningami. Ból towarzyszył mi nawet przy siedzeniu czy leżeniu. Radzę byś wybrał się do lekarza ortopedy o specjalności sportowej, a do dobrego fizjoterapeuty. A w tym momencie staraj się odciążać kręgosłup,ogranicz swoją aktywność oraz skłony by nie pogarszać sytuacji która nie jest jeszcze zidentyfikowana. Zdrowia życzę
Sunrest
Posty: 9
Rejestracja: 19 lis 2011, o 15:19
Płeć: M

Re: Wyskok - Ból pleców

Post autor: Sunrest »

Dzięki :)

Spróbuje jeszcze użyć maści rozgrzewającej bo mam taką.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Wyskok - Ból pleców

Post autor: Nagor »

Maści to o kant d..y można rozbić, jak cię boli przez taki długi okres to coś poważniejszego. Chyba, że wykopujesz ziemniaki codziennie przez 4 godziny.
...
emer88
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2011, o 18:06
Płeć: M

Re: Wyskok - Ból pleców

Post autor: emer88 »

Szczególnie maść rozgrzewająca na niesprecyzowane przyczyny bólu mogą zamazać obraz lub pogorszyć stan. Zwróć się z tym do specjalisty !!!
like
Posty: 1
Rejestracja: 4 sty 2019, o 14:01

Re: Wyskok - Ból pleców

Post autor: like »

W takich nagłych sytuacjach to jednak warto sobie posmarować jakimś kremem. Ponoćmaść z ketonalem jest naprawdę spoko, jednak z własnego doświadczenia wiem, że nie każdy może ją stosować ze względu na jednak bardzo mocne działanie ketonalu (chodzi mi o wrazliwą wątrobę i tak dalej).
I tak, faktycznie - ból przypominający zapalenie + maść rozgrzewająca to bardzo złe połączenie. Już jak coś to maść chłodząca lub z heparyną. A niektózy to lubią jakieś naturalne maści, których zresztą jest od groma (ostatnia nowość nawet z jakimś diabelskim pazurem XD harpagon forte max czy nawet taki za 8 ziko https://reklama.pl)
Mnie np. skasowało na jednym z treningów brak wzmocnienia mięśni głębokich brzucha i grzbietu, pomyślcie sobie, jak wówczas wtedy łatwo jest o jakikolwiek uraz... Elastyczność powięzi i mocne mięśni to klucz do wszystkiego. Ostatecznie zostawiam linka, bo może ktoś faktycznie będzie szukał dobrej maści https://bole-kosci.pl/leki-bol-kregoslupa-wybrac/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”