Raciborska Liga Piłki Siatkowej

admin_rlps
Posty: 11
Rejestracja: 9 sty 2012, o 21:58
Płeć: M

Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: admin_rlps »

Raciborska Liga Piłki Siatkowej powstała w 1997 roku na bazie tradycji sportowych Raciborza i dużej popularności piłki siatkowej w naszym mieście. Inauguracja ligi przypadła na 12.10.1997 roku.

W sezonie 2011/2012 (15 edycja) do rozgrywek zgłosiło się 8 drużyn. System rozgrywek składa się z rundy zasadniczej, w której gramy każdy z każdym mecz i rewanż oraz rundy playoff. Playoffy będą rozgrywane w czwórkach, gdzie drużyny z miejsc 1-4 i 5-8 rywalizują między sobą o jak najlepszą lokatę na koniec sezonu. Mecze półfinałowe są rozgrywane do dwóch zwycięstw. Mecz finałowy i pojedynki o 3, 5 i 7 miejsce zostaną rozegrane 21.04.2012 w Arenie Rafako.

Więcej informacji znajduje się na naszej ligowej stronie: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

!!! Tutaj zapraszamy wszystkich do komentowania, typowania wyników oraz wyrażania swoich opinii na temat RLPS !!!
maqu
Posty: 150
Rejestracja: 9 lis 2009, o 17:46
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: maqu »

Ciekawa propozycja z tym forum :)
admin_rlps
Posty: 11
Rejestracja: 9 sty 2012, o 21:58
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: admin_rlps »

Zapowiedź dziewiątej kolejki spotkań JP Telebim RLPS 15.01.2012:

10:00 (regupol) Enter El-Bis Instal – Lunatycy Der-Service

10:00 (parkiet) JP Telebim 13 – CXT Rozruch Ofistar

11:30 (regupol) Złotnik Chrzanowski – Nowiny.pl

11:30 (parkiet) sm-foto.pl AiR Team – Omerta

Zapraszamy wszystkich do typowania wyników i komentowania zbliżającej się kolejki !!!
maqu
Posty: 150
Rejestracja: 9 lis 2009, o 17:46
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: maqu »

To ja zacznę :D

Enter El-Bis Instal 3 : 2 Lunatycy Der-Service

JP Telebim 13 0 : 3 CXT Rozruch Ofistar

Złotnik Chrzanowski 2 : 3 Nowiny.pl

sm-foto.pl AiR Team 3 : 0 Omerta
wrona
Posty: 219
Rejestracja: 9 sty 2012, o 21:08
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: wrona »

Moje typy:

Enter El-Bis Instal 3 : 1 Lunatycy Der-Service

JP Telebim 13 1 : 3 CXT Rozruch Ofistar

Złotnik Chrzanowski 3 : 1 Nowiny.pl

sm-foto.pl AiR Team 3 : 0 Omerta
Pawel_lunatyk
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2012, o 07:50
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: Pawel_lunatyk »

Nasz mecz z Enterem był zacięty, ale oba zespoły nie pokazały pełni swoich możliwości. Graliśmy falami i często punkty były zdobywane seriami. My mieliśmy swoje ustawienia, w których zdobywaliśmy punkty, Enter miał swoje. Szkoda, że nie udało się nam wygrać za 3 punkty, bo biorąc pod uwagę nasze problemy kadrowe byłaby to jeszcze większa sensacja, ale taki wynik też nas bardzo cieszy. Najbardziej brakuje nam zgrania, ale myślę, że w najbliższym czasie ustabilizujemy skład i wtedy będzie lepiej. Do tej pory w każdym meczu gramy w innym ustawieniu. Mam nadzieję, że za tydzień z Nowinami pokażemy lepszą grę.
My zagraliśmy w składzie: Król P., Michalak J., Madzia J., Skorupa M., Wolny K., Siorak A., później dojechał jeszcze Paprotny D.
Skład Entera: Gonsior P., Hyjek M., Stęc C., Lewkowicz K., Setkowicz M., Krauze T., później dotarli jeszcze Bogocz S. i Wysocki M.
CaMeLoTh
Posty: 423
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 16:06
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: CaMeLoTh »

Pozdrowienia dla Jarka Madzia od kolegów z dawnych czasów w RMKS. Nawet ostatnio w szatni zastanawialiśmy się co się z Tobą dzieje.
Poglądy i opinie zawarte w powyższym poście są poglądami prywatnymi i należą tylko i wyłącznie do autora postu oraz nie mogą być brane pod uwagę jako poglądy i opinie osób w jakikolwiek sposób związanych z autorem.
Prawda jest jak d..a - każdy ma swoją
maqu
Posty: 150
Rejestracja: 9 lis 2009, o 17:46
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: maqu »

Zawsze możecie przyjechać i pokibicować Jarkowi (a później pogadać) :)

Zapraszam :D
CaMeLoTh
Posty: 423
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 16:06
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: CaMeLoTh »

Trochę daleko żeby jechać :) Ale może kiedyś jakiś sparing :) Pozdro
Poglądy i opinie zawarte w powyższym poście są poglądami prywatnymi i należą tylko i wyłącznie do autora postu oraz nie mogą być brane pod uwagę jako poglądy i opinie osób w jakikolwiek sposób związanych z autorem.
Prawda jest jak d..a - każdy ma swoją
admin_rlps
Posty: 11
Rejestracja: 9 sty 2012, o 21:58
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: admin_rlps »

Zapowiedź dziesiątej kolejki spotkań JP Telebim RLPS 22.01.2012:

10:00 (regupol) Enter El-Bis Instal – CXT Rozruch Ofistar

10:00 (parkiet) Lunatycy Der-Service – Nowiny.pl

11:30 (regupol) JP Telebim 13 – Omerta

11:30 (parkiet) Złotnik Chrzanowski – sm-foto.pl AiR Team

Zapraszamy wszystkich do typowania wyników i komentowania zbliżającej się kolejki !!!
Pawel_lunatyk
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2012, o 07:50
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: Pawel_lunatyk »

Skuszę się na typowanie, chociaż wiem, że bardzo dużo zależy od składów, w jakich pojawią się drużyny :)
Enter – CXT 3:1
JP Telebim – Omerta 3:1
Złotnik – AiR Team 3:2
Zobaczymy na ile się sprawdzi :)
Naszego meczu nie typuję, ale liczę na zwycięstwo za 3 punkty. Mam nadzieję, że się uda :)
maqu
Posty: 150
Rejestracja: 9 lis 2009, o 17:46
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: maqu »

to są moje typy

Enter El-Bis Instal 3 : 0 CXT Rozruch Ofistar

Lunatycy Der-Service 3 : 0 Nowiny.pl

JP Telebim 13 3 : 2 Omerta

Złotnik Chrzanowski 3 : 1 sm-foto.pl AiR Team
Pawel_lunatyk
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2012, o 07:50
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: Pawel_lunatyk »

Nie sprawdziło mi się typowanie ;)
Co do naszego meczu z Nowinami to zagraliśmy słabiej niż z Enterem, ale udało się wygrać. Może było to spowodowane pełnym składem i częstymi zmianami, które nie wpływają na nas korzystnie, a może po prostu mieliśmy słabszy dzień. Nowiny bez gege, ale za to z prezesem na rozegraniu radziły sobie bardzo dobrze. Szczególnie środkowi i żółw, z którymi mieliśmy duże problemy. Widać, że ta drużyna powoli wraca do gry - tym bardziej cieszą 3 punkty.
My wyszliśmy w składzie: Król P., Michalak M., Ziemba M., Madzia J., Wolny K., Paprotny D., Michalak J. (libero). Później zagrali jeszcze Siorak A. i Skorupa M.
Skład Nowin: Węgrzyn D., Kuder M., Szerszunowicz D., Skroban Ł., Mrowiec Ł. i Ostapiński R.
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: izmail »

Zdrastwujtie druzja siatkarze.

Już za tydzień kolejna kolejka RLPS. Nie będę mógł być, ale se zatypuję wyniki :D :

Enter El-Bis Instal - Nowiny.pl 3-0
CXT Rozruch Ofistar - Omerta 3-1
Lunatycy DER SERVICE- sm.foto.pl-AiR Team 3-2
JP Telebim 13 - Złotnik Chrzanowski 1-3

Powodzenia :)
Sędzia Dredd
admin_rlps
Posty: 11
Rejestracja: 9 sty 2012, o 21:58
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: admin_rlps »

Zapowiedź jedenastej kolejki spotkań JP Telebim RLPS 12.02.2012:

10:00 (regupol) Enter El-Bis Instal – Nowiny.pl

10:00 (parkiet) CXT Rozruch Ofistar – Omerta

11:30 (regupol) Lunatycy Der-Service – sm-foto.pl AiR Team

11:30 (parkiet) JP Telebim 13 – Złotnik Chrzanowski

Zapraszamy wszystkich do typowania wyników i komentowania zbliżającej się kolejki !!!
maqu
Posty: 150
Rejestracja: 9 lis 2009, o 17:46
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: maqu »

Enter El-Bis Instal 3 : 0 Nowiny.pl

CXT Rozruch Ofistar 3 : 0 Omerta

Lunatycy Der-Service 3 : 1 sm-foto.pl AiR Team

JP Telebim 13 2 : 3 Złotnik Chrzanowski
Pawel_lunatyk
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2012, o 07:50
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: Pawel_lunatyk »

Dobrze, że nie typowałem, bo chyba bym żadnego wyniku nie trafił ;) no może poza meczem CXT z Omertą. Play-off coraz bliżej i to widać. Robi się coraz ciekawiej, każdy może wygrać z każdym. Jeśli chodzi o nasz mecz z AiR Teamem to zagraliśmy bardzo słabo. Wymuszone zmiany nie wpłynęły na naszą grę pozytywnie. Mieliśmy problemy z komunikacją na boisku, nie było zgrania i automatyzmu. Wydaje mi się, że to było głównym powodem naszej porażki. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach wrócimy do wyjściowego składu i zaprezentujemy zdecydowanie lepszą grę, co w kontekście walki w play-off będzie bardzo ważne (tym bardziej, że najprawdopodobniej spotkamy się właśnie z AiR Teamem, czyli z drużyną, z którą nasze mecze są bardzo wyrównane i nie zawsze układają się po naszej myśli). Skład meczu z AiR Teamem: A. Kurpis, M. Michalak, J. Madzia, K. Wolny, M. Ziemba. Później dojechaliśmy jeszcze z T. Skorupą, ale i tak nie udało się wygrać meczu :(. Z AiR Teamu nie znam wszystkich, ale na pewno byli: Ł. Baron, K. Irczyk, W. Krzystała, S. Machnik, K. Mike, P. Odrowąż, Z. Sławacki. Pozostałych nie znam :(
admin_rlps
Posty: 11
Rejestracja: 9 sty 2012, o 21:58
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: admin_rlps »

Zapowiedź dwunastej kolejki spotkań JP Telebim RLPS 26.02.2012:

10:00 (regupol) Enter El-Bis Instal – Omerta

10:00 (parkiet) Nowiny.pl – sm-foto.pl AiR Team

11:30 (regupol) CXT Rozruch Ofistar – Złotnik Chrzanowski

11:30 (parkiet) Lunatycy Der-Service – JP Telebim 13

Zapraszamy wszystkich do typowania wyników i komentowania zbliżającej się kolejki !!!
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: izmail »

Moje typy na ciekawą kolejkę. Ciekawie zapowiadają się szczególnie 2 mecze. Nowin z Powietrzną Drużyną i CXT ze Złotnikiem. Tu zwłaszcza, bo waży się awans do "4". :D Pozostałe 2 pary - powinny być formalnością dla faworytów.

Enter El-Bis Instal – Omerta - 3-0

Nowiny.pl – sm-foto.pl AiR Team - 1-3

CXT Rozruch Ofistar – Złotnik Chrzanowski 3-1

Lunatycy Der-Service – JP Telebim 13 3-0

Powodzenia i oby bez kontuzji.
Sędzia Dredd
Pawel_lunatyk
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2012, o 07:50
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: Pawel_lunatyk »

Kolejny nie najlepszy mecz w naszym wykonaniu. O ile porażkę z AiR Teamem mogliśmy tłumaczyć przemeblowaniem składu, to z JP Telebimem zagraliśmy już bez żadnych kombinacji i strata punktów nie powinna nam się przydarzyć (nie ujmując nic rywalom, którzy zagrali bardzo dobre spotkanie). A play-off tuż, tuż...Mamy miesiąc na poprawienie naszej gry i mam nadzieję, że nam się to uda. Jeśli nie to będzie naprawdę ciężko w tym sezonie coś osiągnąć. JP Telebim wyszedł na boisko bez jakiejkolwiek presji i w dodatku wszystko im wychodziło. My nie spodziewaliśmy się takiego obrotu spraw. W pierwszym secie zupełnie nas zaskoczyli. W kolejnych próbowaliśmy narzucić swój styl, ale przeciwnicy nic sobie z tego nie robili. Wszystkie sety były bardzo wyrównane i mogę powiedzieć, że szczęśliwie zdobyliśmy 2 punkty, bo mogło być zdecydowanie gorzej. My zagraliśmy w składzie: Król P., Michalak J., Madzia J., Siorak A., Wolny K., Paprotny D., Michalak M. (libero). JP Telebim wyszedł w składzie: Papiernik B., Papiernik J., Papiernik P., Chodenko J., Mrowiec M., Waleczko M., Depta B. (libero). Następny mecz już w niedzielę z CXT, którzy ostatnio są w „gazie”. Mam nadzieję, że zagramy zdecydowanie lepiej, a wtedy nie będziemy musieli się martwić o wynik.
Acha i na koniec pozwolę sobie zatypować pozostałe mecze najbliższej kolejki :P
Enter – AiR Team 3:1
Złotnik – Omerta 3:0
Nowiny – JP Telebim 2:3
Może trochę zaskoczyłem tym ostatnim typem, ale widziałem obie drużyny w tym tygodniu i JP Telebim zaprezentował się dużo lepiej.
Zobaczymy czy się sprawdzi :)
admin_rlps
Posty: 11
Rejestracja: 9 sty 2012, o 21:58
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: admin_rlps »

Zapowiedź trzynastej kolejki spotkań JP Telebim RLPS 4.03.2012:

10:00 (regupol) Enter El-Bis Instal – sm-foto.pl AiR Team

10:00 (parkiet) Omerta – Złotnik Chrzanowski

11:30 (regupol) Nowiny.pl – JP Telebim 13

11:30 (parkiet) CXT Rozruch Ofistar – Lunatycy Der-Service

Zapraszamy wszystkich do typowania wyników i komentowania zbliżającej się kolejki !!!
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: izmail »

Moje typy na tą kolejkę:

Enter El-Bis Instal – sm-foto.pl AiR Team - 3-2

Omerta – Złotnik Chrzanowski - 0-3

Nowiny.pl – JP Telebim 13 - 3-2

CXT Rozruch Ofistar – Lunatycy Der-Service - i tu zaryzykuję - 3-2

Ostatnio mi się prognozy co do Entera i Lunatyków wogóle nie sprawdziły więc teraz spróbuję jak wyżej. Więc koledzy nie róbcie mi psikusa. :D.
A kolejka arcyciekawa. Czołówka gra ze sobą więc typuję po 5 setów bo na dobrą siatę chcę popatrzeć. :D
Sędzia Dredd
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: izmail »

No to mi się typer sprawdził w 50%.
Gratulacje dla CXT, a szczególne słowa uznania dla ekipy JP Telebim. Kapitalny mecz, na pełnym gazie rozjechali Nowiny, które tego dnia słabiuśko dysponowane.
Kawał dobrej siatkówki w meczu Enter'ów z Powietrznymi. Oczywiście nie obyło się bez kilku spięć pod siecią w związku z kontrowersyjnymi decyzjami Jaśnie Nam Sędziującego.
Teraz play-off'y. Już zacieram ręce. :D Będzie się działo. !!! :D
Sędzia Dredd
Pawel_lunatyk
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2012, o 07:50
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: Pawel_lunatyk »

I znów się udało. W meczu z CXT po raz kolejny nie zaprezentowaliśmy się z najlepszej strony, ale pomimo braków kadrowych wygraliśmy. My zaczęliśmy w składzie. P. Król, J. Michalak, D. Paprotny, K. Wolny, A. Siorak. Później dojechał jeszcze J. Madzia. CXT zagrało w składzie. M. Wroński, M. Daniel, M. Gomułka, W. Ciecieręga, D. Szyksznian, Ł. Sumik, M. Taper (libero) oraz W. Stępień. Szkoda, że ostatnia kolejka nie wniesie już żadnych zmian jeśli chodzi o półfinały. Ciekawie będzie napewno jeśli chodzi o miejsca 5-7. Moje typy na ostatnią kolejkę.
Enter - Złotnik 3:1,
AiR Team - JP Telebim 3:2,
CXT - Nowiny 3:1.
Te wyniki nie zmienią sytuacji w tabeli. A jak będzie? Zobaczymy Ciekawie by było gdyby JP Telebim wygrał, bo mógłby wskoczyć na piąte miejsce, a wtedy faworyci, czyli Złotnik lub Nowiny musiałyby grać o siódme miejsce.
Awatar użytkownika
BosSs
Posty: 506
Rejestracja: 3 paź 2008, o 16:39
Płeć: M
Kontakt:

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: BosSs »

Szkoda, że w wodzisławskiej daliście dup.... ;)
:)
admin_rlps
Posty: 11
Rejestracja: 9 sty 2012, o 21:58
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: admin_rlps »

Zapowiedź czternastej kolejki spotkań JP Telebim RLPS 18.03.2012:

10:00 (regupol) Enter El-Bis Instal – Złotnik Chrzanowski

10:00 (parkiet) sm-foto.pl AiR Team – JP Telebim 13

11:30 (regupol) Omerta – Lunatycy Der-Service

11:30 (parkiet) Nowiny.pl – CXT Rozruch Ofistar

Zapraszamy wszystkich do typowania wyników i komentowania zbliżającej się kolejki !!!
maqu
Posty: 150
Rejestracja: 9 lis 2009, o 17:46
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: maqu »

Już jutro ruszają pierwsze mecze fazy play-off !!!
Mecze rundy zasadniczej rozgrywane były na salach Gimnazjum nr 3 i SP18. Faza play-off rozgrywana będzie w hali Arena Rafako (na 2 boiskach).

Terminarz pierwszych meczów play-off (25.03.2012 r., Arena Rafako)

półfinały:

9:00 Enter El-Bis Instal – CXT Rozruch Ofistar (sędziowanie Lunatycy)

10:30 Lunatycy Der-Service – sm-foto.pl AiR Team (sędziowanie CXT)

o miejsca 5-8:

9:00 Złotnik Chrzanowski – Omerta (sędziowanie JP Telebim)

10:30 JP Telebim 13 – Nowiny.pl (sędziowanie Omerta)

Przypominamy o zmianie czasu z soboty na niedzielę, która uwzględniona jest już w terminarzu. Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


więcej na stronie RLPS


Zapraszamy wszystkich do typowania wyników i komentowania zbliżającej się kolejki !!!
Pawel_lunatyk
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2012, o 07:50
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: Pawel_lunatyk »

Nie wyszedł nam mecz z AiR Teamem. Zagranie poprawnie 2 setów nie wystarcza na zwycięstwo. W rewanżu nie możemy powtórzyć błędów z niedzieli. Będzie ciężko, ale nie poddajemy się. Będziemy walczyć :) AiR Team zagrał bardzo spokojnie, bez błędów na zagrywce i w ataku, bardzo dobrze w obronie i na kontrach. Nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić. My zagraliśmy w składzie: P. Król, J. Michalak, J. Madzia, A. Siorak, M. Skorupa, D. Paprotny, M. Michalak (libero) oraz M. Lechowicz i T. Skorupa. AiR Team: Ł. Baron, P. Odrowąż, S. Machnik, W. Krzystała, Sz. Grychnik, J.Sobek, K. Mike (libero). Co do pozostałych meczów to gratulacje dla CXT! Widać forma idzie w górę. Myślałem, że JP coś powalczy, no ale Nowiny po raz kolejny się zmobilizowały na play-off.
maqu
Posty: 150
Rejestracja: 9 lis 2009, o 17:46
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: maqu »

Rewanżowe spotkania play-off

półfinały (do 2 zwycięstw):

Lunatycy Der-Service 2 : 3 sm-foto.pl AiR Team (2 : 3)
stan rywalizacji 0 : 2

Enter El-Bis Instal 3 : 0 CXT Rozruch Ofistar (1 : 3)
stan rywalizacji 1 : 1

miejsca 5-8 (do 2 zwycięstw):


JP Telebim 13 3 : 0 Nowiny.pl (1 : 3)
stan rywalizacji 1 : 1

Złotnik Chrzanowski 3 : 1 Omerta (3 : 0)
stan rywalizacji 2 : 0


więcej szczegółów wkrótce na stronie RLPS
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

Re: Raciborska Liga Piłki Siatkowej

Post autor: izmail »

Widziałem tylko 2 (ostatnie) sety meczu Lunatyków z Air Teamem. Mój wniosek ??? Gdy prowadzi się w tie breacku 13-10 - nie można wprowadzać atmosfery nerwówki i napięcia, a taką niestety wprowadzili sobie Lunatycy. "Powietrzna drużyna" zagrała spokojniej - i grają w finale. Gratulacje. Niesamowicie ciekawie zapowiada się konfrontacja CXT z Enterem. Dziś Enter zagrał o level wyżej niż CXT. Ale każdy mecz jest inny. :D
Sędzia Dredd
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siatkówka amatorska”