Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

iki
Posty: 12
Rejestracja: 30 mar 2011, o 16:03
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: iki »

compact pisze:
iki pisze:I co się z tym JW stało :o :(
Żałuje,że nie wygrali
A właściwie dlaczego Kooistra nie gra? Napewno jest lepszy od Kłosa i od Możdzonka
JW nie mialo nic do powiedzenia dzisiaj, zadnych podkreslam zadnych argumentow. A Kooistra za kogo by miał grać za Możdzonka (najlepiej blokujacego PP) czy Plińskiego?
Przecież mówie,ze cos niedobrego sie stało z Jastrzębskim i dziś nic nie grali ;/ Dlatego mi szkoda.
A skad wiesz,ze Wytze nie byłby lepszym blokującym? Możdzon w ataku nigdy nie był powalający,tak jak w obronie a że ma dobre warunki fizyczne to i blokuje dobrze
...................
La Petomane
Posty: 153
Rejestracja: 24 cze 2011, o 17:07
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: La Petomane »

Roan pisze:Wczoraj też było dobrze i gdyby nie zarąbista forma Grozera było by podobnie.
A gdyby nie zarąbista forma Wlazłego to jakby było? Bezsensowny wniosek.
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: mily66 »

Nie rozumiem tych częstych pochwał w kierunku Zatorskiego ze strony komentatorów jak i ze studia polszmatu. Jak dla mnie te pochwały na wyrost.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
23_Janne
Posty: 169
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 13:53
Płeć: M
Lokalizacja: SWD

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: 23_Janne »

Znowu to czcze gadanie - "jakby weszła ekipa X, to byłoby inaczej itp." ... To czemu nie weszła skoro miałaby być lepsza? BS... Obojętnie, który polski zespół zagrałby dziś po drugiej stronie siatki, rezultat byłby podobny. Przyjęcie zagrywki i różnorodność (efektywnych) wariantów w ataku to dwa główne czynniki, które dziś zadecydowały.
Pod kątem playoffów niestety, nie wróży to najlepiej - i mam tu na myśli wszystkich potencjalnych pretendentów do zdetronizowania Skry. Ale to jest sytuacja "na teraz" - i mimo, że od kilku lat powtarza się to samo, to za 2 miesiące wcale tak samo być nie musi...
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: compact »

mily66 pisze:Nie rozumiem tych częstych pochwał w kierunku Zatorskiego ze strony komentatorów jak i ze studia polszmatu. Jak dla mnie te pochwały na wyrost.
Przycmil Ignaczaka w bezposrednim pojedynku + dzisiaj swietny mecz. No i nie przyjal kilku najwazniejszych piłek w trybuny albo na druga strone, co Igła ma w zwyczaju (zwlaszcza w klubie).
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: Pele »

Edyta pisze:Nawet jakby ZAKSA dziś przegrała to na pewno bardziej by się postawiła Skrze. Ich mecze zwykle są bardzo wyrównane. Ale nie ma co gdybać, zadanie przed ZAKSĄ jest teraz jasne - zlać pszczoły w finale +ligi :P

PS. Gwizdy na Papke żenujące. Zresztą wybór Łasko na atakującego turnieju też dziwny. Wlazły wypadł dużo lepiej.
Sam ŁAsko był zdziwiony. Powiedział, że dostał tę nagrodę bo chyba było głupio organizatorom dać wszystkie nagrody jednej drużynie
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Edyta

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: Edyta »

23_Janne pisze:Znowu to czcze gadanie - "jakby weszła ekipa X, to byłoby inaczej itp." ... To czemu nie weszła skoro miałaby być lepsza? BS... Obojętnie, który polski zespół zagrałby dziś po drugiej stronie siatki, rezultat byłby podobny.
Do pewnego stopnia to czcze gadanie, ale nie do końca. Każdy zespół ma inną charakterystykę gry i innych wykonawców określonych założeń. ZAKSIE nie leży Jastrzębski, a śmiem twierdzić,że jeśli ktoś nie leży Skrze to właśnie ZAKSA. Dlatego finał mógł mieć inny przebieg niż z JW, tylko tyle.
PS. "BS" - w jakim to języku, bo nie znam? :)
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: Hirako »

Pele pisze:
Edyta pisze:Nawet jakby ZAKSA dziś przegrała to na pewno bardziej by się postawiła Skrze. Ich mecze zwykle są bardzo wyrównane. Ale nie ma co gdybać, zadanie przed ZAKSĄ jest teraz jasne - zlać pszczoły w finale +ligi :P

PS. Gwizdy na Papke żenujące. Zresztą wybór Łasko na atakującego turnieju też dziwny. Wlazły wypadł dużo lepiej.
Sam ŁAsko był zdziwiony. Powiedział, że dostał tę nagrodę bo chyba było głupio organizatorom dać wszystkie nagrody jednej drużynie
Prawda ale i tak Łasko to kapitalny zawodnik. Myślę że jeden z najlepszych transferów jak nie najlepszy. Co ze Zbychem? Oficjalnie już coś wiadomo?
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: Aliassy »

ja mam takie pytanie.. kto był w kapitule, która wybrała MVP ?
no to są jakieś jaja.. :]
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
23_Janne
Posty: 169
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 13:53
Płeć: M
Lokalizacja: SWD

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: 23_Janne »

[/quote] Do pewnego stopnia to czcze gadanie, ale nie do końca. Każdy zespół ma inną charakterystykę gry i innych wykonawców określonych założeń. ZAKSIE nie leży Jastrzębski, a śmiem twierdzić,że jeśli ktoś nie leży Skrze to właśnie ZAKSA. Dlatego finał mógł mieć inny przebieg niż z JW, tylko tyle.
PS. "BS" - w jakim to języku, bo nie znam? :) [/quote]

Dobrze, to ZAKS-ie w ostatnim czasie udało się "ugryźć" Skrę najczęściej - ale w jakich okolicznościach? Jest pewna różnica między zwykłymi meczami w sezonie zasadniczym a spotkaniami kluczowymi, o najwyższą stawkę. Przykłady nasuwają się same - finał zeszłorocznej +L, finał zeszłorocznego PP (wynik dosyć podobny, nieprawdaż? :) ). Zresztą, nie dalej niż w zeszłym tygodniu widzieliśmy, że z tym "nieleżeniem" Skrze Zaksy jest, hmmm, różnie... A też wolałbym, by było inaczej ;) ...
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: leeon »

brawo SKRA!!! kolejny zasłużenie wygrany turniej. Dziś już jak zagrywka zagrała, a przyjęcie było dokładniejsze to JW nie miało nic do przeciwstawienia. Myślę, że to poczatek fali wznoszącej z formą, bo psychicznie już zespół wydaje się bardzo mocny. Świetny mecz Zatora - chłopak wyciąga wnioski, Winiar też powoli wraca do formy.

Falasca MVP? zagrał dobrze - dziś przy takim przyjęciu miał spacerek, a wczoraj zadecydowały chyba seriwsy z 4 seta.

Co do ZAK-sy też uważam, że ten zespół ma najbliżej do SKry, choć u siebie przegrali ( i choć trochę oszukiwać może 3 do 0 z początku sezonu PLS na co wielki wpływ miały kontuzje Winiara i Bąka jednocześnie, przez co na boisku przyjmował Kurek z Cupko i słabej formy wtedy Zator).
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: kevinpsb »

ksjw90 pisze: Mówiłem od dawna, że Zaksa wystrzela się na początku sezonu i potem będzie zbierać porażki lub grać słabsze mecze. Wtedy mnie większość tutaj wyśmiała. Teraz macie już dowody, że tak jest jak mówiłem. Strata pierwszego miejsca w tabeli PlusLigi, brak finału PP. Niestety w ubiegłym roku było dokładnie to samo, tyle że na play-offy była jakaś forma i mieli wicemistrza. Problem Zaksy leży w tym, że oni nie mają ławki rezerwowych. Witczak, Warda to nie poziom dający zwycięstwa w najważniejszych meczach. Wczorajszy mecz zawalił po części słaby Ruciak, a zmiennika nie ma, bo Popelka byłby czwartym obcokrajowcem na boisku. Kapelus moim zdaniem godnie zastąpił Samice i zagrał wczoraj bardzo ładny mecz, a napewno był dużo lepszy od Ruciaka. Guma dołuje od Pucharu Świata, w którym zastąpił go na końcowe mecze Żygadło.
Ciekawe to co piszesz? Witczak to słaby zmiennik... Ale czy czasem nie lepszy niż młodziutki Malinowski? Warda to 4 środkowy, ale Czarnowski, który wróci (przy obecnej formie Kaźmierczaka wątpię że do szóstki) będzie rezerwowym, chyba jednak lepszym niż Gawryszewski. Dodatkowo, Nemer i Bożko to gracze gorsi niż Popelka czy Kapelus, a z tego co mi się zdaje przez conajmniej najbliższe 3 tygodnie będą wychodzić w szóstce (jeden z nich ofkors). Ciekawe jest również że Zaksa dołuje. Przegrała ze Skrą i zaliczyła jedną wpadkę. To dołowanie... Niżej przed po niż 2 miejsce przecież nie spadnie, a na 1 miejsce cały czas jest szansa.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: Chal »

I cóż, lata mijają, a jak przychodzi co do czego, to w decydujących meczach rywale przegrywają jeszcze w szatni. Graczom Tours nikt widocznie nie zdążył powiedzieć, jaka ta Skra silna i nie do złamania w kluczowych momentach.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: leeon »

chal - trzymacie się kurczowo tego Tours jak tonący brzytwy, jeden nic nie znaczący mecz, w poprzednim sezonie Trento dostało tęgie lanie w łodzi i co z tego?
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: compact »

leeon pisze:chal - trzymacie się kurczowo tego Tours jak tonący brzytwy, jeden nic nie znaczący mecz, w poprzednim sezonie Trento dostało tęgie lanie w łodzi i co z tego?
Wtedy to był efekt szczescia, sraczki Juantoreny i odpuszczenia przez Trentino niewaznego meczu. A no i forma przygotowywana przez DC na MŚ przyszła dopier pozniej, bo przeciez Nawrocki nie mogl przygotowac graczy.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: leeon »

tak tak, jak ktoś chce to sobie wytłumaczy wszystko...... Jeśli tamten mecz był przypadkowy to czemu nie traktować jako przypadek meczu z Tours?
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: compact »

Bo Skra wygrywa tylko przez przypadek, a przegrywa bo jest po prostu słaba. :D
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: leeon »

:) :) no tak
Ostatnio zmieniony 22 sty 2012, o 18:11 przez leeon, łącznie zmieniany 1 raz.
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: kibic_siatki »

Puchar Polski tradycyjnie wygrała Skra. Chciałbym wskazać jeden aspekt tej wygranej: wszystkie zespoły przygotowywały się na ten mecz natomiast połowę z nich było osłabione przez kontuzje w trakcie turnieju. w Zaksie Samica pośliznął się na treningu, a w JW Bartman doznał kontuzji na początku meczu ze Skrą co wpłynęło na nastroje zespołu. To ciekawe, że Skra ma mało kontuzji mimo jednego z większych obciążeń grą w czasie sezonu. Może to wynikać z poziomu opieki medycznej w klubie lub rotacji stosowanych przez trenera-w mało ważnych meczach grają zmiennicy lekko wzmocnieni graczami szóstkowymi.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: leeon »

na początku sezonu to w Skrze był szpital.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: Chal »

leeon pisze:chal - trzymacie się kurczowo tego Tours jak tonący brzytwy, jeden nic nie znaczący mecz, w poprzednim sezonie Trento dostało tęgie lanie w łodzi i co z tego?
Tak, Trento przegrało, tylko że, jeśli się nie mylę, już wtedy wiedzieli, że zorganizują FF, wystarczyło im wyjść z grupy na obojętnie którym miejscu. Tymczasem mecz we Francji nie był nic nieznaczącym, bo decydował o miejscu w grupie. Fakt, w kontekście organizacji FF po raz trzeci takim się w końcu okazał, ale w momencie rozgrywania tego, podobno przynajmniej, nie było to planowane, więc decydowało się, czy Skra może wpaść już w 1/6 na Trento lub Kazań, czy też nie. Francuzi pokazali, że można ograć Skrę w meczu o coś więcej niż zwykłe 3 punkty, i nie trzeba wcale dysponować do tego nie wiadomo jakim składem personalnym. U nas w kółko powtarza się, jak to Skra nie jest mocna w tych najważniejszych meczach i właśnie wtedy pokazuje swoją prawdziwą siłę, i to widać siedzi potem w głowach rywali.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: leeon »

chal niezależnie od kontekstu meczu zdaża się że wyjdzie słabe spotkanie i tyle w temacie, z kolejnych 10 meczy Tours przegrałoby pewnie z 8,9.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: compact »

Chal pisze:U nas w kółko powtarza się, jak to Skra nie jest mocna w tych najważniejszych meczach i właśnie wtedy pokazuje swoją prawdziwą siłę, i to widać siedzi potem w głowach rywali.
Bo Skra jest po prostu mocna w najwazniejszych meczach.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: dreamer »

Pele pisze:
Edyta pisze:...Zresztą wybór Łasko na atakującego turnieju też dziwny. Wlazły wypadł dużo lepiej.
Sam ŁAsko był zdziwiony. Powiedział, że dostał tę nagrodę bo chyba było głupio organizatorom dać wszystkie nagrody jednej drużynie
Hahahahahaha...
Ludzie
pomyślcie najpierw zanim coś napiszecie.
Nagroda dla Łaski to nie była decyzja siatkarska tylko "polityczna".
Co to może znaczyć dla przyszłego kształtu naszej kadry domyślcie się sami.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: compact »

dreamer pisze:
Pele pisze:
Edyta pisze:...Zresztą wybór Łasko na atakującego turnieju też dziwny. Wlazły wypadł dużo lepiej.
Sam ŁAsko był zdziwiony. Powiedział, że dostał tę nagrodę bo chyba było głupio organizatorom dać wszystkie nagrody jednej drużynie
Hahahahahaha...
Ludzie
pomyślcie najpierw zanim coś napiszecie.
Nagroda dla Łaski to nie była decyzja siatkarska tylko "polityczna".
Co to może znaczyć dla przyszłego kształtu naszej kadry domyślcie się sami.

dreamer
No mysle i nie wiem.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: Chal »

Tak, jest mocna, tego nie przeczę. Tak jak i tego, że mecz z Tours akurat, może i faktycznie wyjątkowo, nie wyszedł. Tyle że Tours wyszło na mecz ze Skrą i grało swoją najlepszą siatkówkę, może jakby Skra zagrała lepiej, to by nie wystarczyło do zwycięstwa, ale przynajmniej zrobili, co mogli i tym razem im się udało. Czy dzisiaj Jastrzębie grało na maksimum swoich możliwości?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Edyta

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: Edyta »

Dreamer, nie mam bladego pojęcia co sugerujesz. Gra Łaski w naszej kadrze nie wchodzi w grę, a gdyby chcieli połechtać Wlazłego, żeby wrócił na IO to właśnie jemu by się podlizywali (choć podobno mają zamiar mu się podlizywać, no ale akurat nie w tym wypadku).
Olla
Posty: 96
Rejestracja: 27 maja 2008, o 17:25
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: Olla »

Edyta pisze:Dreamer, nie mam bladego pojęcia co sugerujesz. Gra Łaski w naszej kadrze nie wchodzi w grę, a gdyby chcieli połechtać Wlazłego, żeby wrócił na IO to właśnie jemu by się podlizywali (choć podobno mają zamiar mu się podlizywać, no ale akurat nie w tym wypadku).
Podejrzewam, że Dreamerowi chodziło o przekaz w 2 stronę - do Wlazłego.
O:)T
Edyta

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: Edyta »

Ale jaki przekaz? Moglibyście pisać bez zagadek? ;) Widać jestem mało domyślna.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Polski mężczyzn 2011/2012

Post autor: leeon »

jakoś nie wierzę skutecznośc takich "sygnałów" ;) może miała to być swoista "kara"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Polski”