Puchar Polski kobiet 2011/2012

Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: Ted »

U pań rozpoczęła się wczoraj III runda Pucharu Polski. W Policach "Piecyki" pokonały miejscowego Chemika 3:0. Muszę przyznać, że podejrzewałem, iż w tym dwumeczu (w sobotę mecz ligowy) oba zespoły podzielą się zwycięstwem. Teraz czeka je wyjazd do Elbląga lub Legionowa - ze wskazaniem na Mazowsze.
Poza meczem w Policach bardzo ciekawie powinno być w Trzebnicy i w Radomiu. Jestem ciekaw, który ze śląskich zespołów się przełamie i czy znajdzie to odzwierciedlenie w rozgrywkach ligowych?
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: Pontek »

Hi hi Wygrana Elbląskich Orzełków z Legionowią to była by sensacja fiu fiu.
Idę zobaczyć i czekam na cud. ;)
brunonz
Posty: 177
Rejestracja: 15 lis 2009, o 20:30
Płeć: M

Re: Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: brunonz »

Chyba nie ma cudów,ale popieram :]
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: Pontek »

A Dawid i Goliat - Wietnam USA. Tylko, że to nie siatkówka ;(
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: Ted »

Również ten wynik wydaje mi się mało realny. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że przyjezdne mogą oddać seta, dwa, ale nie całe spotkanie. Prawdopodobnie w wyjściowej szóstce wyjdą zawodniczki, które dotąd nie miały zbyt wielu okazji do gry.
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: Pontek »

Cudu nie było. Wynik odzwierciedla różnice klas jaka dzieli te zespoły. 0:3 (10, 16, 11).
Jest też pozytyw ;)
Nasze juniorki zobaczyły jak wygląda PRAWDZIWA siatkówka i jak wiele jeszcze pracy przed nimi.
Nie pozostaje nic tylko brać się do roboty.
Trzymam kciuki za Orzełki !!!
brunonz
Posty: 177
Rejestracja: 15 lis 2009, o 20:30
Płeć: M

Re: Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: brunonz »

To było dobre doświadczenie.Szczególnie dla kibiców ,myślę że mecz pokazał ile jeszcze pracy ma zespół przed sobą!Niestety Liga to nie zabawa w siatkówkę .
Awatar użytkownika
Legionovia
Posty: 5
Rejestracja: 19 gru 2011, o 23:31
Płeć: M
Lokalizacja: Legionowo

Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: Legionovia »

Po pokonaniu w IV rundzie Murowanej Gośliny jutro gramy w V rundzie w Arenie Legionowo z Pałacem Bydgoszcz. Zdecydowanym faworytem przyjezdne z PlusLigi. Zobaczymy frekwencję. Mimo środy może być ponad 1000 kibiców.
Czy wygrywasz, czy nie, ja i tak kocham Cię!!!
W moim sercu LTS i na dobre, i na złe!!!
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: Antonella Hard Core »

Turniej finałowy Pucharu Polski siatkarek odbedzie sie w tym sezonie w Radomiu w dniach 27-28 stycznia.
Zagrają w nim zwycięzcy czterech par ćwierćfinałowych:
Gwardia Wrocław-Muszynianka Muszyna
Pałac Bydgoszcz-Atom Sopot
Budowlane Łódz-BKS Bielsko-Biała
AZS Kraków/PTPS Piła-MKS Dąbrowa Górnicza.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: madlark »

Ciekawe kto wymyślił terminy tego finału
piątek-sobota co za bzdura
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: Pele »

madlark pisze:Ciekawe kto wymyślił terminy tego finału
piątek-sobota co za bzdura
Też się zastanawiałem nad tym rozwiązaniem? Może TV?? Albo hali nei było na niedzielę??
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: madlark »

Biało-czerwonego parkietu nie ma, a tak się chwalili. :]
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: Pele »

madlark pisze:Biało-czerwonego parkietu nie ma, a tak się chwalili. :]
I dobrze!! Bo znów by ktoś sie poślizgnął !! :D
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: Asta »

Ale świetny drugi półfinałowy mecz nam się odbył. Na taką siatkówkę to ja mogę paczać dniami i nocami :)
Piąty set, co dramaturgia. Żal mi tej Muszynianki bo drużyna za taką kasę... ten Serwiński takie pretensje ma do Radeckiej że szok , do tego gwizdy kibiców Muszyny na "swoich?". W Dąbrowie Skowrońska coś utykała. Oby zagrała jutro w finale bo bez niej nie będzie to samo. Ładnie Śliwa zagrała. Najbardziej to szkoda mi Radeckiej - ona się nasłucha od trenejro. Szkoda także Rourke - rozegrała świetny mecz - te atomowe ataki...

Szkoda Bielska bo stać ich na więcej. Jednak te roszady w składzie dały o sobie znać. Atom nic specjalnego nie pokazał także mam ogromną nadzieję, że Puchar wygra Dąbrowa. Należy im się to za dzisiejszy fascynujący mecz.

Dziękuje, dobranoc!
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: picaporte »

Zgadzam się z powyższym. Drugi półfinał- miodzio. Moim zdaniem Muszyna popełniła swój standardowy błąd. Po pierwszym secie poczuła się za pewnie. Natomiast Dąbrowianki zaczęły grać bardzo odważnie przy rozegraniu Śliwy i nawiązała się wyrównana walka. Dziewczyny z Muszyny popełniały także za dużo takich błędów jak przejście środkowej linii czy dotknięcie górnej taśmy w ważnych momentach. MVP meczu też jakoś dziwnie rozdane. Bardziej się chyba należało Śliwie i Rourke. Żal Muszyny, no ale trudno. A dyskusja pomeczowa Radeckiej z trenerem Serwińskim bardzo namiętna ;)
riki tiki tak!
Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

Re: Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: Alferek »

To co Magdalena Śliwa zrobiła w jednej z akcji 4 seta to było mistrzostwo: wyblok, potem ratuje piłkę lecącą już w trybuny i na końcu skuteczny jednoosobowy blok! Pani Magda gra jakby jeszcze nazywała się z panieńska Szryniawska...
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: Pele »

Alferek pisze:To co Magdalena Śliwa zrobiła w jednej z akcji 4 seta to było mistrzostwo: wyblok, potem ratuje piłkę lecącą już w trybuny i na końcu skuteczny jednoosobowy blok! Pani Magda gra jakby jeszcze nazywała się z panieńska Szryniawska...
Kurcze takei akcje warto nagrać i oglądać do znudzenia. Ale cieszę sieże Dąbrowa w finale, jutro (kurcze to już dzisiaj) trzymam za dziewczyny kciuki!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: tomasol »

Dąbrowianki mają w tym sezonie patent na Muszynę, trzeci pojedynek i trzecie zwycięstwo. Sam mecz oglądało się fajnie, może nie był to najwyższy poziom, ale pojedynek był bardzo zacięty i emocjonujący. Patrząc na grę Muszyny po raz kolejny odniosłem wrażenie, że trener Serwiński nie do końca kontroluje wydarzenia na boisku. Nie potrafi natchnąć dziewczyn do lepszej gry gdy nie idzie, tasuje składem w trakcie meczu wręcz bez opamiętania, ma pretensje do zawodniczek i jeszcze ta kłótnia z Radecką. Trener Kawka też nie jest oazą spokoju, ale chyba bardziej nad sobą panuje i przynajmniej nie pogłębia chaosu we własnych szeregach.

W finale większe szanse daje drużynie z Sopotu, choćby dlatego, że tak jak Dąbrowa nie leży Muszynie, tak Sopocianki dość łatwo poradziły sobie z nią w obu meczach ligowych. Do tego półfinał zdecydowanie więcej sił i energii kosztował zawodniczki ze Śląska, które przecież miały też mniej czasu na odpoczynek. W ogóle zespół Atomu dołek ma raczej za sobą i zawodniczki wydają się być skupione tylko na grze, która wygląda zresztą coraz lepiej.
cba
Posty: 196
Rejestracja: 12 mar 2009, o 19:54
Płeć: K

Re: Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: cba »

Brawo Dąbrowianki :D
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: Aliassy »

Tak ! Zdecydowane Brawa dla Drużyny z Dąbrowy !
można nie mieć gwiazd i wygrać ! Naprawdę ogromne brawa dla nich :) świetny mecz :)
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: Pele »

Jak nie lubię oglądać kobiecej siatkówki tak bardzo miło oglądałem finał. Kibicowałem oczywićie klubowi z Dąbrowy ale w czwartym secie już sie szykowałem na tie breaka. Okazało sie, że ZESPÓŁ znaczy więcej niż gwiazdy i tie breaka nie było mimo iż to Atomówki prowadziły i to wysoko.
Brawo dla Dąbrowy za Ligę Mistrzów
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: adi_tiger »

Ten mecz i wczorajszy wieczorno/nocy dostarczył przynajmniej mi emocji o wiele wiekszych niż spotkania z Plus Ligi ;D
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: tomasol »

Ha, jak to fanie czasem się pomylić :) . Szczerze mówiąc słabo wierzyłem w Dąbrowianki, ale gratulacje wielkie a to co widziałem (bez końcówki czwartego seta bo trzeba było do Uranii) zrobiło na mnie spore wrażenie. Dąbrowa znakomicie poradziła sobie z presją, grała na luzie a jednocześnie z dużą koncentracją i do tego nieźle taktycznie. I tak jak pisano wyżej, wygrała bo była zespołem a nie zlepkiem indywidualności.
Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

Re: Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: Alferek »

Widzę, że wszyscy świętują i jeszcze nikt nie pogratulował Dąbrowie zdobycia PP.

Naprawdę MKS zagrał wielki finał i udowodnił, że nie mając gwiazdeczek, można, będąc DRUŻYNĄ, zdobyć trofeum.
Właśnie kolektyw był siłą dąbrowianek. Mając w składzie ambitną Skowrońską, silną fizycznie Żebrowską oraz Leys można zdobywać skutecznie punkty. Jak którejś nie szło to były na zmianie stuprocentowe zmienniczki jak Zaroślińska, Nuszel, czy nawet Ściurka, która nierozgrzana weszła w końcówce i zdobyła punkty atakiem i asem serwisowym na dwie piłki przed końcem. Do tego dodać Strasz, która wybroniła sporo (choć po drugiej stronie Maj również). Plchotova może nie za często była uruchamiana na środku, ale była za to nieoceniona w bloku. No i solidne rozegranie Dirickx wsparte zupełną zmianą tempa przez Śliwę.
Czwarty set z pewnością przejdzie do historii. Mimo, że na kobiecą siatkówkę chodzę już 34 lata to nie spodziewałem się, że z takiego bagna dąbrowianki wyjdą na remis, by dobić rywalki w końcówce. Zresztą dosłownego dobicia nie było tak naprawdę. As serwisowy Ściurki plus atak w antenkę Ssuschke to dwa prezenty Atomu na koniec meczu a nie dobicie przez rywalki.
Po drugiej stronie siatki na pewno można wyróżnić wspomnianą Ssuschke, jak i skutecznie atakującą Hodge. Ale to było za mało na MKS, któremu gratuluję i cieszę się na okoliczność gry w Lidze Mistrzyń w przyszłym sezonie.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: Pele »

U dziewczyn podobnie jak u panów finał wygrał zespół który miał mniej czasu na odpoczynek po półfinale. A u dzieczyn było to kilkanaście godzin bo działacze wymyślili że mecze odbywają sie wieczorem więc pewnie Dąbrowa była w hotelu koło północy. Skra jak wygrła z Resovią to mecz się skończył o 20.30 a o tej porze Dąbrowa dopiero zaczynała.
Tym samym chyba upada teoria, że pierwszy półfinalista ma jakiś handikap, że ma więcej czasu na odpoczynek :D
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: Aliassy »

Krysia Strasz w wywiadzie potwierdziła, że w hotelu po meczu z Muszyną były po północy :)
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: madlark »

Aliassy pisze:Krysia Strasz w wywiadzie potwierdziła, że w hotelu po meczu z Muszyną były po północy :)
A zasneły około drugiej, bo emocje w nich buzowały :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Puchar Polski kobiet 2011/2012

Post autor: Rysio z Klanu »

Dąbrowa zjednała sobie kibiców z całej Polski. Każdego postronnego widza ten turniej ucieszył. Też mocno im kibicowałem, mimo że normalnie nie oglądam LSK. Zawodniczki niechciane w innych klubach rozwaliły wszystkie konstelacje. Gratki!
Czy Śliwa zamierza tak grać do osiągnięcia wieku emerytalnego? :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Polski”