Stabilizator

lewyboss
Posty: 11
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 11:20
Płeć: M

Stabilizator

Post autor: lewyboss »

Witam wszystkich.

Żeby nie było, że nie użyłem opcji "szukaj", to widziałem już podobny temat na forum, ale dawno nie byl odświeżany, a mój problem jest trochę inny.

2 tygodnie temu pierwszy raz skręciłem kostkę (z peknieciem lub naderwaniem torebki stawu skokowego nie pamiętam dokładnie). Noszę jeszcze gips, ale lada dzień go zdejme. Planuje zakupić stabilizator i używać go tylko na meczach i treningach (czytałem już dużo o tym w internecie - rozleniwienie mięśni itd.).

Teraz czas na pytania :)

1)Jakie stabilizator najlepiej kupić? Mam na myśli taki, aby nie ograniczał za bardzo ruchów, był wygodny, ale i zabezpieczał przed kontuzjami!!! Znalazłem takie:
-McDavid A 101 ANKLE GUARD http://www.reklama
- Active ankle T2 http://reklama

Który polecacie? Jakie są zalety i wady tego ze sznurowadłami i tego bez nich? ;) Który jest wygodniejszy? Jeżeli znacie jakieś inne to możecie również podawać tylko proszę o jakieś uzasadnienie. Zależy mi na wygodzie, ale nie chciał bym jeszcze raz skręcić kostki - za długa przerwa w grze.

2) Powinienem używać jakiś maści po zdjęciu gipsu? Rehabilitacje za pewne poradzi mi lekarz, ale jakieś rady również mile widziane. ;)

Z góry dzięki za odpowiedzi.
lewyboss
Posty: 11
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 11:20
Płeć: M

Re: Stabilizator

Post autor: lewyboss »

Miesiac minął. Chodze w normalnie, ale opuchlizna nadal jest. Znacie jakies sposoby na pozbycie sie jej? (mialem skrecenie II stopnia)

Jak mozecie to polećcie jakis stabilizator ;)
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Stabilizator

Post autor: Ted »

lewyboss pisze:Miesiac minął. Chodze w normalnie, ale opuchlizna nadal jest. Znacie jakies sposoby na pozbycie sie jej? (mialem skrecenie II stopnia)
Wizyta u lekarza.
Kuba14
Posty: 34
Rejestracja: 9 cze 2010, o 20:26
Płeć: M

Re: Stabilizator

Post autor: Kuba14 »

Jaki w miarę tani ale dobry stabilizator polecacie?
bws34
Posty: 11
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:44
Płeć: M

Re: Stabilizator

Post autor: bws34 »

MC David Ankle X sam go używałem i jest ok,ale szczerze to polecam wzmocnić kostkę i zainwestować w porządne wysokie buty,chyba że masz zalecenie od lekarza że masz nawykowe skręcenie stawu skokowego i musisz mieć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”