Recycling Volleys Berlin - Mistrz Niemiec 2011/2012

hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Recycling Volleys Berlin - Mistrz Niemiec 2011/2012

Post autor: hugo »

Berlińczycy pokonali na wyjeździe Generali Haching 3:2 (31-29, 22-25, 21-25, 25-18, 16-14) w piątym i decydującym meczu o mistrzostwo Niemiec w sezonie 2011/2012.

Niewiele brakowało a by przegraliby z sędzią, bo tak słabo sędziowania dawno nie widziałem...
\
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Recycling Volleys Berlin - Mistrz Niemiec 2011/2012

Post autor: Antonella Hard Core »

Jako ciekawostke można dodać że trenerem nowokreowanych mistrzów Niemiec jest Australijczyk M.Lebedew który kilka sezonów temu pracował w Polsce będąc asystentem R.Santilliego w Jastrzębiu.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Recycling Volleys Berlin - Mistrz Niemiec 2011/2012

Post autor: hugo »

Czyli w LM zagra Berlin i Fryderyki:)

Jestem ciekawy postawy ekipy z Berlina, bo nigdy nie widziałem tej drużyny w meczu o stawkę większą niż o Mistrza Niemiec.
\
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Recycling Volleys Berlin - Mistrz Niemiec 2011/2012

Post autor: Antonella Hard Core »

Ciekawy artykuł dotyczący postawy polskiego libero K.Ratajczaka w zakończonym sezonie Bundesligi pojawił tutaj:
http://sport.wp.pl/kat,1912,title,Polak ... omosc.html

Aż sie pofatygowałem na strone niemieckiej ligi aby to sprawdzic i okazało sie że trzeba uściślić że statystyki naszego libero przedstawione w tym artykule dotyczyły tylko fazy zasadniczej, w rundzie play-off wypadł znacznie gorzej (25,71 procent przyjęcia perfekcyjnego i skalsyfikowany został na 15 miejscu).
cwirek
Posty: 320
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:08
Płeć: M
Lokalizacja: Żory

Re: Recycling Volleys Berlin - Mistrz Niemiec 2011/2012

Post autor: cwirek »

Swego czasu grali sparing z Jastrzębskim Węglem w Żorach, było to bodajże w 2010 roku krótko przed startem PlusLigi i...już wtedy była to solidna ekipa. Dobrze że w końcu przerwali hegemonię Fryderyków. Swoją drogą - liga niemiecka staje się co raz mocniejsza. To cieszy.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Recycling Volleys Berlin - Mistrz Niemiec 2011/2012

Post autor: Streeter »

cwirek pisze:Swego czasu grali sparing z Jastrzębskim Węglem w Żorach, było to bodajże w 2010 roku krótko przed startem PlusLigi i...już wtedy była to solidna ekipa. Dobrze że w końcu przerwali hegemonię Fryderyków. Swoją drogą - liga niemiecka staje się co raz mocniejsza. To cieszy.
Osobiście uważam, że to VfB obniżyło poziom, niż pozostałe kluby podniosły.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Recycling Volleys Berlin - Mistrz Niemiec 2011/2012

Post autor: dreamer »

Streeter pisze:
cwirek pisze:Swego czasu grali sparing z Jastrzębskim Węglem w Żorach, było to bodajże w 2010 roku krótko przed startem PlusLigi i...już wtedy była to solidna ekipa. Dobrze że w końcu przerwali hegemonię Fryderyków. Swoją drogą - liga niemiecka staje się co raz mocniejsza. To cieszy.
Osobiście uważam, że to VfB obniżyło poziom, niż pozostałe kluby podniosły.
Myślę, że prawda leży pośrodku.
rzeczywiście VfB obniżyło nieco loty w ostatnim sezonie, ale na podstawie obserwacji mogę stwierdzić, że kilka drużyn lokujących się zawsze za VfB ostatnio podniosło swój poziom. Mamy więc chyba w Niemczech do czynienia ze zjawiskiem wyrównywania się potencjałów ekip szerokiej czołówki i to na zupełnie przyzwoitym poziomie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niemcy”