Mierzenie wyskoku

mlody_95
Posty: 8
Rejestracja: 10 lis 2011, o 20:43
Płeć: M

Mierzenie wyskoku

Post autor: mlody_95 »

Witam wszystkich. Chciałbym zmierzyc swoj zasieg . Mozna to zrobic "domowymi sposobami"? Kiedys czytalem, ze mozna to obliczyc dodajac swoj wyskok wzorst i dlugosc ramienia.
awesome
Posty: 150
Rejestracja: 9 cze 2010, o 21:15
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Mierzenie wyskoku

Post autor: awesome »

Stajesz przy ścianie, stopa bliższa jej dotyka bokiem ściany, rękę tej samej strony wyciągasz jak najwyżej i masz zasię ramion (bez zbędnej matematyki). Jeżeli masz ciemną ścianę, to nasmarowawszy palce kredą skaczesz z tej samej pozycji, dotykając ręką ściany - tu masz wyskok dosiężny. Zasięg w ataku mierzy się z nabiegu, najlepiej na tablicach od kosza, jest kilka wariantów: taki jak przy dosiężnym z tym, że tablice są zazwyczaj białe, to musisz nasmarować palce czymś kolorowym, albo stawiasz kolegę, który podaje Ci zasięg dotknięcia miarki, którą uprzednio trzeba zamontować na koszu.
https://blogujmy24.pl/ - trening, dieta, suplementacja, zdrowie i sport. Ponadto baza klubów sportów walki.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mierzenie wyskoku

Post autor: Guilder »

Przy odrobinie wprawy (trzeba wiedzieć, w którym momencie wyskoczyć) można spróbować po mojemu. Ja skakałem do obręczy, po czym pamiętając/czując, która część palca jej dotknęła, dodawałem "wystającą" długość do 305cm. Metoda ta jednak staje się mało efektywna przy zasięgach większych od 320cm, więc jest to raczej tylko dla amatorów. :-)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
karoleq
Posty: 1
Rejestracja: 4 sty 2013, o 13:02
Płeć: K

Re: Mierzenie wyskoku

Post autor: karoleq »

Znalazłem jeszcze takie wzory na obliczenie, myślicie że można skorzystać?

Zasięg w ataku :
wzrost x 100% + długość ręki x 95% + wyskok x 100%

Zasięg w bloku :
wzrost x 100% + długość ręki x 95% + wyskok x 80%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”