Transfery w Superlidze 2012/1013

Wilinho10
Posty: 132
Rejestracja: 25 maja 2010, o 12:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Wilinho10 »

Superlige rosyjską pokazuje np kanał Russia 2, który na kilku satelitach jest niekodowany. Sam planuje również oglądać tą ligę ale wiem, że to nie będzie łatwe. Potrzeba Antenę z obrotnicą i specjalny konwerter na pasmo C, gdyż w takim pasmie Rosjanie puszczaja swoje kanały. Więcej informacji mozna zdobyć na stronach poświeconych tematom satelitarnym. Powtarzam jest to możliwe ale trzeba się torche pomęczyć ;)

Pozdrawiam i Sorry za OT... :D
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: Nagor »

Jestem bardzo zaskoczony, ale pozytywnie decyzją Kurka. Widać, że stawia na rozwój osobisty, chociaż pewnie pieniądze też dostał spore. Jednak to dla niego wielka niewiadoma, bo do tej pory chyba nie grał w zagranicznym klubie.
La Petomane
Posty: 153
Rejestracja: 24 cze 2011, o 17:07
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: La Petomane »

Lee ma żonę Rosjankę, więc może pokombinują z obywatelstwem dla Amerykanina by ominąć limit. Odejście Veresa czy Davida nie jest przesądzone.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: compact »

Zeby Kurek ławy nie grzał za te 0,5 mln.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: dreamer »

Dlaczego zaśmiecacie forum pisząc posty nie w tych tematach gdzie powinny być umieszczone?
Jeżeli jakiegoś tematu brakuje, to zakładajcie proszę nowy jak jest potrzebny, ale ładowanie informacji które spokojnie mogłyby np. być w temacie o transferach na kolejny sezon, do tematu sprzed dwóch lat (i to całkowicie nie związanych z tym tematem) jest chyba trochę nieprzemyślane.

dreamer
PS
Przepraszam, ale starajmy się wszyscy o to aby to forum nie stało się śmietnikiem.

Moderatorzy!
Czy można jakoś ten temat doprowadzić do ładu? Pojawiły się tu w nim przynajmniej dwa nowe wątki (superliga 2011/12 i transfery) które bardzo bym prosił abyście poprzenosili do odpowiednich (w przypadku superligi 2011/12 do nowego) tematów.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: compact »

Kolejne zrodla uprawdopodabniają transfer Andersona do Dynama Moskwa, gdzie ten mialby partnerowac na przyjeciu Bartkowi Kurkowi. Lee i Veres maja wiec opuscic klub.

http://volleyballnews.ru/blog/russiamanleag/194.html

http://volleyballnews.ru/blog/russiamanleag/192.html

W gre wchodzi oczywiscie wykupienie karty zawodniczej Andersona z Modeny, z ktora Amerykanin zwiazany jest jeszcze rocznym kontraktem. Na odczuwajaca kryzys finansowy Modene z pewnoscia lepiej dzialaja rosyjskie dolary niż Sokołow i Della Lunga na wypozyczenie, co proponuje za Andersona Trentino. Takze w wyscigu o Amerykanina wydaje sie, ze Dynamo na ostatniej prostej wyprzedza zespol z Trydentu.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: dreamer »

W związku z tym, że Lokomotiv Nowosybirsk podpisał kontrakt z kapitanem reprezentacji Finlandii Tuomasem Sammelvuo, z klubu tego odchodzi słowacki przyjmujący Lukas Divis.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Ingenting
Posty: 124
Rejestracja: 22 mar 2012, o 14:22
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: Ingenting »

Dziwny transfer. Przede wszystkim nie rozumiem fenomenu Sammelvuo, który już w Zaksie grał słabo, a teraz we Włoszech grał słabo. Na dodatek w reprezentacji grał głównie na libero, w Lokomotiwie też jest szykowany na tę pozycję?
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: dreamer »

Być może dlatego jest tam tak chętnie widziany, że jak grał tam po raz pierwszy (z głowy tak nie pamiętam, ale chyba stamtąd przyszedł do ZAKSY, choć mogę się o sezon mylić), to zagrał naprawdę bardzo solidny sezon.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Brasil

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: Brasil »

dreamer pisze:W związku z tym, że Lokomotiv Nowosybirsk podpisał kontrakt z kapitanem reprezentacji Finlandii Tuomasem Sammelvuo, z klubu tego odchodzi słowacki przyjmujący Lukas Divis.
Nie rozumiem skąd pewność o odejściu Divisa. Jakoś przed dwoma tygodniami Słowak, który miał bardzo udany sezon, zapowiedział pozostanie w Nowosybirsku. A Lokomotiw może sobie pozwolić na zatrudnienie trzeciego obcokrajowca - w momencie, gdy Michael Sanchez Bożuliew otrzymał rosyjskie obywatelstwo. Biorąc pod uwagę wzmocnienia środka przez świetnego Aleksandra Gucaljuka, to i wzmocnienie przyjęcia drugim obcokrajowcem lewego skrzydła nie jest takie dziwne.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: dreamer »

Brasil pisze:
dreamer pisze:W związku z tym, że Lokomotiv Nowosybirsk podpisał kontrakt z kapitanem reprezentacji Finlandii Tuomasem Sammelvuo, z klubu tego odchodzi słowacki przyjmujący Lukas Divis.
Nie rozumiem skąd pewność o odejściu Divisa...
Ja to wziąłem z tego portalu:
http://worldofvolley.com/News/Transfer_ ... birsk.html

Ale o ile dobrze pamiętam, to gdy czytałem na stronie Lokomotivu o przyjściu Sammelvuo, to tam też wzmianka była (prawdopodobnie ten tekst w world of volley jest właśnie na podstawie tamtego tekstu ze strony Lokomotivu).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Brasil

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: Brasil »

dreamer pisze:Ja to wziąłem z tego portalu:
http://worldofvolley.com/News/Transfer_ ... birsk.html

Ale o ile dobrze pamiętam, to gdy czytałem na stronie Lokomotivu o przyjściu Sammelvuo, to tam też wzmianka była (prawdopodobnie ten tekst w world of volley jest właśnie na podstawie tamtego tekstu ze strony Lokomotivu).

dreamer
Mogę Cię zapewnić, że strona klubu z Nowosybirska nie informuje o odejściu Divisa. A jako, że Sammelvuo sprowadzony jako szóstkowy zawodnik nie został ( bo obecnie nie jest to zawodnik mogący grać pierwsze skrzypce w mającym wysokie ambicje zespole jak Nowosybirsk), to pozostanie Słowaka jest jak najbardziej możliwe. Dodam jeszcze, że niektórzy z Rosjan Divisa otwarcie anonsują jako zawodnika "Lokomotywy" w przyszłym sezonie.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: Nagor »

W związku z tym, że Lokomotiv Nowosybirsk podpisał kontrakt z kapitanem reprezentacji Finlandii Tuomasem Sammelvuo, z klubu tego odchodzi słowacki przyjmujący Lukas Divis.

dreamer
Jeśli to prawda to zamienił stryjek siekierkę na kijek...
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: hugo »

Nie ma co się Bartkowi dziwić, że opuszcza +PlusLigę:)

700.000 Euro to już bardzo wysoki kontrakt w europejskim sporcie (nie licząc nożnej!)
\
pawel_wawa
Posty: 124
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 22:00
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: pawel_wawa »

Te 700 tysiecy euro to ma byc na mocne uzasadnienie tego ze odwazył sie opuscic Pasieke. A mozna bezpiecznie wpisac dowolna kwote bo nikomu specjalnie nie zalezy na dementowaniu nawet najbardziej absurdalnych informacji o wysokosci kontraktu. A juz najmniej Kurkowi i jego menago
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: SerCos »

Roman Jakowlew podpisał dwuletni kontrakt z Iskrą Odincowo.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: SerCos »

W zespole Lokomotiwu Nowosybirsk na przyszły sezon zostają: rozgrywający - Andriej Zubkow i Aleksander Butko, dwóch libero Konstantin Sidienko i Walentin Gołubiew, przyjmujący - Denis Biriukow i Ilja Żylin, atakujący - Filip Woronkow i Michael Sánchez Bozhulev, a także środkowy Artiem Wolwicz. Jak już było pisane do zespołu dołączy Fin Tuomas Sammelvuo. Odchodzą: przyjmujący - Anton Dubrowin oraz środkowi Aleksander Kriwiec i Andriej Aszczew.
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: Aliassy »

SerCos, DIvis out?
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: SerCos »

Wiem tyle, co mówił dyrektor generalny Lokomotiwu. W przyszłym sezonie zespół ma być "młodszy" cokolwiek to znaczy. Jest jeszcze informacja, że chcieli, aby ich kapitan (Aszczew) pozostał, przedstawili mu ofertę, ale zdecydował się odejść. Prowadzą rozmowy i jak będzie coś wiadomo to poinformują. Na jednej z rosyjskich stron jest wpisany, że zostaje, a Millar odchodzi, ale informacje nie są potwierdzone.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: SerCos »

Z wywiadu z Łukaszem Żygadło:
- Co cię skłoniło by przenieść się do Rosji?
- Po ruchach transferowych widać, że będzie to najlepsza liga na świecie w kolejnym sezonie. Najlepsi zawodnicy z ligi włoskiej przenoszą się również do Rosji. Ja z zespołem Urengoja rozmawiałem już od dawna, miałem tam przejść w styczniu. Wówczas jednak Trento nie dało mi takiej możliwości. Miałem również inne propozycje z ligi rosyjskiej, ale się nie zdecydowałem. Zespół z Urengoja ma duży potencjał, bardzo dobrych zawodników rosyjskich m.in. libero reprezentacji Rosji Aleksandera Sokolova, będzie nowy trener z Włoch oraz razem ze mną przyjdzie bardzo dobry przyjmujący obcokrajowiec. Póki co nazwisk nie mogę zdradzić, za niedługo na pewno ze strony klubu pojawi się oficjalna informacja na ten temat.

- Tobie zależało aby być podstawowym rozgrywającym. Rozumiem, że ten klub to gwarantuje?
- Tak, oczywiście. Do Rosji idzie się by grać i mam wpływ na rekomendacje z kim będę współpracować.
Więc jak już jesteśmy przy zespole z Nowego Urengoja to można podsumować co już wiemy przychodzi Łukasz Żygadło , w zespole zostaje przyjmujący Maksim Pantielejmonienko, libero Aleksander Sokołow i drugi rozgrywający - Denis Ignatiew. Odchodzi jak już wiemy Aleksander Abrosimow do Zenitu, Siergiej Makarow do Biełgorodu oraz drugi libero Aleksej Lipezin. Prawdopodobnie z klubem pożegna się także Siemion Połtawski i przyjmujący Dmitrij Krasikow.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: madlark »

Info o Conte w Rosji podobno podało RAI TV.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: krzysiu »

On wywiad zrobił dla tej telewizji podobno i potwierdził,że idzie do Rosji.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: SerCos »

Rozgrywający Igor Kołodyński został nowym zawodnikiem Zenitu Kazań, widocznie nie doszło do porozumienia w sprawie Kobzara z Gazpromem Surgut.

Atakujący Nikołaj Pawłow odchodzi z Dinama Moskwa. Jego nowym klubem będzie Gubernia Niżni Nowogród. Szczegóły kontraktu nie są jeszcze znane. Prawdopodobnie więc nie potwierdzą się informacje o pozyskaniu przez Gubernię Fina Mikko Oivanena.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: compact »

SerCos pisze:Atakujący Nikołaj Pawłow odchodzi z Dinama Moskwa.
Czyli pierwszym atakujacym bedzie Krugłow? Czytałem gdzies, ze rozwazany jest powrot Połtawskiego.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: SerCos »

Ciekawy wywiad z prezesem beniaminka Superligi VK Grozny - źródło
Czy możliwe jest pojawienie się w klubie obcokrajowców?

- Planowaliśmy odłożyć część kwoty otrzymanej od Federacji na siatkarzy zagranicznych, ale na obecny moment w tym temacie nic z pewnością powiedzieć nie mogę. Planowaliśmy również pozyskać w nasze szeregi siatkarzy z SuperLigi. Jednakże pojawiły się problemy i niuanse. Po pierwsze rynek siatkarski jest w tym momencie prawie pusty. Po drugie mamy wymagania nie tylko co do klasy zawodnika, ale również jego wyglądu – musi mieć schludną fryzurę, żadnych tatuaży ani kolczyków. Była taka sytuacja, że chcieliśmy podpisać kontrakt z zawodnikiem, jednak w ostatniej chwili kapitan naszego zespołu, powiedział mi, że siatkarz ten posiada tatuaż. Nie podpisaliśmy umowy. Dla niektórych być może nie ma to znaczenia, ale dla nas pewna moralność jest bardzo ważna. W końcu, skład potwierdzony zostanie na naszym spotkaniu z Ramzanem Kadyrovem, który ma ścisłą osobistą kontrolę nad sytuacją w klubie.
Dość szokujące, w sumie cały wywiad sugeruje, że jakiś spektakularnych transferów nie należy się spodziewać i zespół będzie raczej walczył o utrzymanie.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: SerCos »

Kontrakt z Gubernią przedłużył libero Jewgienij Pietropawłow oraz drugi atakujący Igor Tiurin. Także na Mikko Oivanena raczej miejsca w tym zespole nie ma.
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: BadTrue »

Sorki że wpisze to tutaj, ale ponoć Jouontorena ma zostać zdyskwalifikowany przez FIVB...
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: GolMar »

BadTrue pisze:Sorki że wpisze to tutaj, ale ponoć Jouontorena ma zostać zdyskwalifikowany przez FIVB...
Skąd taka informacja i za co?
La Petomane
Posty: 153
Rejestracja: 24 cze 2011, o 17:07
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: La Petomane »

SerCos pisze:Ciekawy wywiad z prezesem beniaminka Superligi VK Grozny - źródło
Dość szokujące, w sumie cały wywiad sugeruje, że jakiś spektakularnych transferów nie należy się spodziewać i zespół będzie raczej walczył o utrzymanie.


Dlaczego cię to szokuje? Grozny to o ile się nie mylę Czeczenia, a to jest taka kaukaska kolebka radykalnego islamu. Jak wiadomo podejście mahometan do odpowiedniego prowadzenia się ma dużo większe znaczenie niż dla nas.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: OlaMleko »

GolMar pisze:
BadTrue pisze:Sorki że wpisze to tutaj, ale ponoć Jouontorena ma zostać zdyskwalifikowany przez FIVB...
Skąd taka informacja i za co?
pewnie za robienie sobie jaj z powagi kontraktów. podpisał się pod cyrylicą ,a chce wrócić do Trentino. może za to ;p
Bo władze Trentino wydawały oświadczenia,jakoby już "prawie" udało im się z powrotem ściągnąć Kubańczyka. Nieźle zamieszał i być może teraz nie będzie ani Rosji, ani Italii... cóż to by była za nauczka od losu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”