Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: pek »

Dzisiejszy mecz pokazał, że póki co to był krótki kaszel Szóstki. Wygrała w Krakowie 3:1.
Więcej: http://sportkrakowski.pl/?p=372
emer88
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2011, o 18:06
Płeć: M

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: emer88 »

To był piękny mecz !!! Nasza reprezentacja żwawo wspierała nasza kochaną Szóstkę co było bardzo widoczne na całej hali. Jeszcze raz wielkie dzięki za gościnę w Krakowie !!!
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: pek »

Maja Motylewska i Marta Lach będą zawodniczkami MKS MOS Wieliczka. Nie będę wklejał linku, ale każdy może sobie poczytać, wiadomo gdzie;), o specyficznych zasadach na jakich zagrają w tym klubie i o nich samych.
Nie czyni to oczywiście z Wieliczki - jak w temacie - faworyta II ligi, ale nazwiska bardzo ciekawe (Maja jest przecież mistrzynią Polski).
CanonLM
Posty: 14
Rejestracja: 8 lip 2011, o 12:08
Płeć: M

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: CanonLM »

Czy ktoś zna wyniki spotkań na turnieju w Ostrołęce i jakimi składami grały poszczególne zespoły?
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: pek »

O trenerskich zawirowaniach w AGH Galeco Wiśle:
http://sportkrakowski.pl/?p=575
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: Pontek »

CanonLM pisze:Czy ktoś zna wyniki spotkań na turnieju w Ostrołęce i jakimi składami grały poszczególne zespoły?
Ja znam wyniki Orzełków.
Wyniki elblążanek
Orzeł Elbląg – TPS Rumia 1:3
Orzeł Elbląg – Nike Ostrołęka 0:3
Orzeł Elbląg – AZS AWF Warszawa 3:2
Orzeł Elbląg - Jedynka Łomża 3:0
Skład:
Justyna Bąk, Ada Sosnowska, Eliza Białczak, Iga Korzeniewska, Monika Jabłońska, Izabela Cieżyńska, Monika Tchórzewska, Agata Dorociak, Andżelika Adamowska, Izabela Wąsik i Anna Krypska

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Eko Energia Nike Ostrołęka,
2. AZS AWF Warszawa,
3. TPS Rumia,
4. Orzeł Elbląg,
5. Jedynka Łomża.
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: pek »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 2 sty 2012, o 16:30 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin Forum, pkt. 23. - użytkownik nie miał nic do powiedzenia, link był reklamą serwisu internetowego.
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: pek »

Miałem do powiedzenia, że Marcin Wojtowicz jest kandydatem na trenera Wisły. Powód powinieneś podać inny.
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: precedens »

Zawirowania trenerskie niektórym wychodzą "na zdrowie", a dla innych są zabójcze.

Młody Wójtowicz, po przejęciu AGH Galeco Wisły, cokolwiek się nie stanie w turnieju finałowym,
zalicza kolejny sezon na plus - po ubiegłorocznym utrzymaniu warszawskiej Sparty w pierwszej lidze.
A przecież lekcje trenerki pobierał nie gdzie indziej tylko w Muszyniance - u trenera Serwińskiego (ha...!)

Grabowski, wręcz przeciwnie, pomimo, iż ma ugruntowaną opinię dobrego trenera, musi za ten sezon
wpisać sobie dwa minusy: pierwszy - kontrowersyjny - za Mielec i drugi - w pełni zasłużony - za Biłgoraj.
A zawodu uczył się u nie byle kogo, bo w Pile u Matlaka.

Najśmieszniejsze, że Wójtowicz - jeśli nie awansuje - może drżeć o posadę,
za to Grabowski otrzyma premię - funkcję drugiego w drużynie Mistrza Polski.
Gumis14
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 12:09
Płeć: K

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: Gumis14 »

No tak, młodszy trener okazal się tym razem lepszy... Choc wydaje mi się ze trenerki nie uczył sie tylko od trenera Serwińskiego, przebywanie dość długo, bardzo blisko zespołu ekstraklasowego, do tego grajacego w LM, daje mozliwośc podgladania nie tylko jednego szkoleniowca. Poza tym w Muszyniance jest jeszcze Ryszard Litwin - bardzo dobry trener.
A i o posade nie musi sie jakoś specjalnie martwić bo już od dawna w Polsce krażą słuchy że jest przymierzany do Piły jako asystent trenera Zawieracza i statystyk.

Trener Grabowski natomiast chyba bardziej martwił sie o przyszły sezon w barwach Atomu niż o awans Szóstki, bo o jego przejściu do Mistrza Polski mówiono jeszcze przed najważniejszymi meczami fazy play - off. Niestety chyba w oczach dziewczyn i kibiców stracił wiarygodnośc...
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: mazia »

No to prawie już wsyztsko jasne.
Chyba tylko w III grupie wszystko odbyło się "zgodnie z planem" Toruń wygrał bez problemu. Był ktoś może z was na ich meczach i jest w stanie powiedzieć coś o tej drużynie? Wgrana pewna i pokazuje, że są w formie. A może to przeciwnik był niezbyt wymagający?
W grupie IV wygrała Wisła. Jak dla mnie pokonanie Szóstki jest może co najwyżej niespodzianką, ale dość realną (bo jednak skład Wisła ma bardzo mocny, to raczej runda zasadnicza nie była idealna w ich wykonaniu), tyle rozmiar wygranej - już tak. Szóstka, która w rundzie zasadniczej przegrała tylko jeden mecz i to z Karpatami, w finale przegrała trzy razy z rzędu. Forma krakowianek wyraźnie rośnie i dla mnie są to faworytki turnieju. Mają w składzie zawodniczki z doświadczeniem I ligowym. W zasadzie każda z nich (a przynajmniej z pierwszej szóstki) grała przynajmniej sezon w I lidze.
Porażka Zawiszy dość zaskakująca, chociaż chyba dziewczyny nei wytrzymały psychicznie presji. Joker ma ciekawy skład, a jeśłi pokonały Zawiszę, to znaczy, ze są w wysokiej formie. Trochę nieobliczalny zespół, ale to może tylko wpłynąć na korzyść :)
Ciekawe jak zakończy się rywalizacja w II grupie. 4 mecze, 20 setów... kibicom ze Śląska można tylko pozazdrościć emocji i widowiska. Swoją drogą ciekawe jak zaprezentują się dziewczyny z Silesii, które dopiero co zakończyły finał MPJ. Będzie niezwykle ciekawie.
A czy wiecie może, które ekipy będą chętne do organizacji turnieju finałowego?
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
Gumis14
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 12:09
Płeć: K

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: Gumis14 »

Sezon 2011/2012 praktycznie się skończył. Pozostał tylko turniej o I ligę.
Miniony sezon wg. mnie obył się bez spektakularnych niespodzianek.

W grupie I wygrał Joker Świecie który był wymieniany w roli faworyta. Apetyty Sulechowa były duże ale się nie udało. Rozczarowaniem jest troszkę wynik Piasta który nasciągał zawodniczek trenerów i nie dotarł do finałów a przegrał z drużyną która nie bedzie walczyła o awans. Wg. mnie Świecie bedzie jednym z faworytów (głównym) do awansu.

W grupie II emocji najwiecej ale czy poziom wysoki? Wygrał faworyt który w pięciu zaciętych meczach męczył się z drużyną złożona w większości z juniorek Mysłowic. Troszkę dziwi postawa Gliwic które były spadkowiczem z I ligi ale nie do konca orientuje się w skłądzie jaki pozostał. Mówi się że Katowice beda organizatorem turnieju więc własna hala i kibice napewno będą ich atutem.

W grupie III niepodzielnie panował zespół Budowlanyc Toruń. Nic nie wiem na temat rozgrywek w tej grupie ale wydaje misie że skoro Toruń nie przegrał meczu w sezonie to albo jest fenomenalny i awans ma w kieszeni albo poziom grupy jest... nijaki. Zobaczymy w finale.

W grupie czwartej nie udała się czwarta walka o awans druznie z Biłgoraju. Na drodze stanęł druzyna z Wisły która "zaatakowała" z trzeciego miekjsca po rundzie zasadniczej i wywalczyła awans. Dużo emocji choc chyba większe w półfinale AGH - Karpaty niz w samym finale. BKS i AGH przed sezonem znacząco sie wzmocniły kilkoma naprawde dobrymi zawodniczkami do tego wtrakcie sezonu mniej wiecej w tym samym czasie zmiany trenerów o których wczesniej dyskutowaliśmy. Wygląda na to że lepiej wyszło to krakowianka i to one będą walczyć o powrót do pierwszej ligi.

Teraz turniej mistrzów. Bardzo interesujacy choćby ze względu na korespondencyjne porównanie sił we wszystkich grupach, a wydaje mi się że najlepszym składem turnioeju byłby taki:
Szóstka Biłgoraj, Agh Wisła, Karpaty Krosno i Świecie (a w sumie to ... obojetnie :):):):))
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: dreamer »

Gumis14 pisze:...W grupie III niepodzielnie panował zespół Budowlanyc Toruń. Nic nie wiem na temat rozgrywek w tej grupie ale wydaje misie że skoro Toruń nie przegrał meczu w sezonie to albo jest fenomenalny i awans ma w kieszeni albo poziom grupy jest... nijaki. Zobaczymy w finale...
Dla mn9ie postawa Budowlanych to też ciekawostka. Nie znam sytuacji z tego sezonu jaka była w 3 grupie, ale gdybym miał oceniać na podstawie bezpośrednich obserwacji rywalizacji w grupie 1 sprzed dwóch lat, gdy Toruń grał wtedy w tej grupie, to była to drużyna solidna, ale na pewno nie o potencjale wystarczającym na zdominowanie grupy 1 (wyniki to zresztą pokazały).
Może rzeczywiście chodzi o nieco niższy poziom w 3 grupie II ligi. Zobaczymy jak Budowlani poradzą sobie w turnieju finałowym.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
zenga2
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2012, o 19:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: zenga2 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 18 maja 2012, o 23:52 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin Forum, pkt. 22. - przeczytaj
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: Pontek »

Gumis14 pisze:Sezon 2011/2012 praktycznie się skończył. Pozostał tylko turniej o I ligę.
Miniony sezon wg. mnie obył się bez spektakularnych niespodzianek.
W grupie III niepodzielnie panował zespół Budowlanyc Toruń. Nic nie wiem na temat rozgrywek w tej grupie ale wydaje misie że skoro Toruń nie przegrał meczu w sezonie to albo jest fenomenalny i awans ma w kieszeni albo poziom grupy jest... nijaki.

Teraz turniej mistrzów. Bardzo interesujacy choćby ze względu na korespondencyjne porównanie sił we wszystkich grupach, a wydaje mi się że najlepszym składem turnioeju byłby taki:
Szóstka Biłgoraj, Agh Wisła, Karpaty Krosno i Świecie (a w sumie to ... obojetnie :):):):))
Gumisu14, subiektywnie oceniłeś, że grupa IV jest taka świetna, a życie sobie. Toruń zamknął usta niedowiarkom. Po meczach z Politechniką można było podejrzewać, że Toruń to ekipa na awans. Brawo Toruń, brawo grupa III. :D Krakuskom prztyczek w noski też nie zaszkodzi.
zenga2
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2012, o 19:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: zenga2 »

Pontek pisze:
Gumis14 pisze:Sezon 2011/2012 praktycznie się skończył. Pozostał tylko turniej o I ligę.
Miniony sezon wg. mnie obył się bez spektakularnych niespodzianek.
W grupie III niepodzielnie panował zespół Budowlanyc Toruń. Nic nie wiem na temat rozgrywek w tej grupie ale wydaje misie że skoro Toruń nie przegrał meczu w sezonie to albo jest fenomenalny i awans ma w kieszeni albo poziom grupy jest... nijaki.

Teraz turniej mistrzów. Bardzo interesujacy choćby ze względu na korespondencyjne porównanie sił we wszystkich grupach, a wydaje mi się że najlepszym składem turnioeju byłby taki:
Szóstka Biłgoraj, Agh Wisła, Karpaty Krosno i Świecie (a w sumie to ... obojetnie :):):):))
Gumisu14, subiektywnie oceniłeś, że grupa IV jest taka świetna, a życie sobie. Toruń zamknął usta niedowiarkom. Po meczach z Politechniką można było podejrzewać, że Toruń to ekipa na awans. Brawo Toruń, brawo grupa III. :D Krakuskom prztyczek w noski też nie zaszkodzi.
Skąd u Ciebie taka niechęć do krakusków :) ?
Myślicie, że jutro będzie "czysta gra" czy też układy i układziki (mam namyśli głównie mecz Toruń - Świecie)?

Pozdrowienia z Krakowa
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: Pontek »

;) Prztyczek i od razu niechęć ;) nie przesadzajmy. Trochę wkurzyło mnie deprecjonowanie pozostałych grup w niektórych komentarzach. Mimo to uważam, że Krakuskom należy się wielki szacun za ogranie Biłgoraja. Toruń jak Kopernik pokazał, że wbrew "ogółowi" można udowodnić prawdę obiektywną. Teraz Toruń rozdaje karty , co budzi strach u zwolenników spiskowej teorii dziejów. :D Myślę, że gra będzie uczciwa - piłka w grze i wszystko możliwe. !!!
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: precedens »

I wszystko jasne - Budowlani Toruń i AGH Kraków w pierwszej lidze.
Nikt kto przed sezonem wróżył z fusów nie trafił w 100%.
Brawa dla Torunia - chyba najmniej docenianego z grona kandydatów.
W Krakowie 1-ligowe bogactwo: AGH i Armatura.
Do tego chłopaki z Kęczanina i ekstra-dziewczyny z Muszynianki,
ktoś w Małopolsce będzie miał co wypinać do orderów.
zenga2
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2012, o 19:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: zenga2 »

precedens pisze:I wszystko jasne - Budowlani Toruń i AGH Kraków w pierwszej lidze.
Nikt kto przed sezonem wróżył z fusów nie trafił w 100%.
Brawa dla Torunia - chyba najmniej docenianego z grona kandydatów.
W Krakowie 1-ligowe bogactwo: AGH i Armatura.
Do tego chłopaki z Kęczanina i ekstra-dziewczyny z Muszynianki,
ktoś w Małopolsce będzie miał co wypinać do orderów.
To jest żadne AGH tylko Wisła Kraków. Gratulacje dla dziewczyn za awans.
Ayi
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2012, o 21:43

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: Ayi »

Szanowny forumowicze.
Pełna nazwa drużyny która dzisiaj awansowała do I ligi kobiet to : AGH GALECO Wisła Kraków.
I gdyby nie zaangażowanie finansowe i organizacyjne firmy GALECO drużyna AGH Wisła Kraków zapewne dzisiaj cieszyłaby się z 3 lub 4 miejsca w IV grupie II ligi kobiet.
Pozdrawiam,
zenga2
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2012, o 19:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: zenga2 »

Ayi pisze:Szanowny forumowicze.
Pełna nazwa drużyny która dzisiaj awansowała do I ligi kobiet to : AGH GALECO Wisła Kraków.
I gdyby nie zaangażowanie finansowe i organizacyjne firmy GALECO drużyna AGH Wisła Kraków zapewne dzisiaj cieszyłaby się z 3 lub 4 miejsca w IV grupie II ligi kobiet.
Pozdrawiam,
I chwała firmie GALECO za to. Zaprotestowałem przeciw pominięciu w wcześniejszym poście nazwy Wisła Kraków, która wniosła do tego "mariażu" bardzo ważne elementy: nazwę, tradycję, historię i kibiców.

Pozdrawiam
Greebo
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2012, o 10:35
Płeć: M

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: Greebo »

Super ze Galeco postanowiło wspomóc drużynę siatkarek, super że udało się awansować do I ligi. Super, że ponoć są dalsze perspektywy rozwoju tej sekcji.

Ale ten klub to Wisła 6-krotny mistrz Polski, 27-krotny medalista MP. Nie Galeco, nie - mimo że mi osobiście bliskie - AGH. Przed sezonem sponsorzy w ostatniej chwili postawili władze klubu pod ścianą domagając sie zmiany nazwy sekcji (a konkretnie kolejności członów) co świadczy ze mają "ciut" zbyt wysokie mniemanie o sobie. Mam nadzieję że w tym roku wszystko wróci do normy nawet jeśli miałoby to kosztować sekcje wycofanie się sponsorów i w konsekwencji spadek z powrotem do II ligi. Wiem że takie podejście może szokować sympatyków siatkówki przyzwyczajonych ze kupić można niemal wszystko i że nazwy drużyn zmieniają się jak w kalejdoskopie przez co niejednokrotnie powstają kluby –potworki. W Wiśle nigdy to mieć miejsca nie powinno.

Koszykarska (damską) sekcję od ładnych paru lat wspiera Can-Pack, inwestując w ten klub nieporównywalnie większe smrodki niż Galeco. Niemal wyłącznie dzięki temu sponsorowi koszykarki w ostatnim okresie 5-krotne zdobyły tytuł MP a w 3 ostatnich sezonach każdorazowo meldowały się w 8-ce najlepszych drużyn w europie. A mimo to pierwszym członem jest Wisła co delikatnie ośmiesza roszczeniową postawne Galeco.


A co do kwestii sportowej: faworytem rozgrywek na II ligowym froncie jak dla mnie Wisła była od początku choć długo sezon nie układał się po naszej myśli. Uratowały nas dwie zmiany trenerów – ta długo oczekiwana w Krakowie i ta zaskakująca w Biłgoraju. Gratulacje dla zawodniczek i sztabu szkoleniowego.

Cieszę się tez Cze drugim beniaminkiem została drużyna Budowlanych, mam nadzieje ze oba te kluby utrzymają się spokojnie w przyszłym roku w I lidze.
.
zenga2
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2012, o 19:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: zenga2 »

Jedno uzupełnienie do postu kolegi Greebo:

Słyszałem od kilku osób, że to Rektor AGH uparł się (mimo, że to Galeco wykłada zdecydowanie największą cześć kasy), aby "AGH" stanowiło pierwszy człon nazwy zespołu. Galeco akceptowało nazwę "Wisła Galeco AGH Kraków".
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: precedens »

Greebo pisze:...Przed sezonem sponsorzy w ostatniej chwili postawili władze klubu pod ścianą domagając sie zmiany nazwy sekcji (a konkretnie kolejności członów) co świadczy ze mają "ciut" zbyt wysokie mniemanie o sobie. Mam nadzieję że w tym roku wszystko wróci do normy nawet jeśli miałoby to kosztować sekcje wycofanie się sponsorów i w konsekwencji spadek z powrotem do II ligi...
Z tego co piszesz, 'Geebo', musisz mieć jakieś sprawdzone informacje.
Czyżby w najbliższym czasie władze tego zasłużonego dla Krakowa klubu miały się zmienić nie po myśli 'mniemanych' sponsorów?
Dziwne te krakowskie szachy :(
Greebo pisze:A co do kwestii sportowej: faworytem rozgrywek na II ligowym froncie jak dla mnie Wisła była od początku choć długo sezon nie układał się po naszej myśli. Uratowały nas dwie zmiany trenerów – ta długo oczekiwana w Krakowie i ta zaskakująca w Biłgoraju. Gratulacje dla zawodniczek i sztabu szkoleniowego.
Czy te dwie zmiany, kluczowe - wg Ciebie - dla sukcesu Wisły, były również wcześniej przez kogoś zaplanowane?
Do gratulacji się przyłączam :)
Ayi
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2012, o 21:43

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: Ayi »

Panowie,
Nikt przy zdrowych zmyslach nie wylozy dzisiaj pół bańki tylko dla satysfakcji działaczy i kibiców. Aby pieniadze przynajmniej czesciowo sie zwróciły musi być wyeksppnowana nazwa strategicznego sponsora. Takie są dzisiaj standardy w siatkówce. Co do samej nazwy, to osobiscie nie zgadzam sie z Wami. To nazwa Wisła Can Pack jest nieprawidłowa. Przypominam, ze nasz klub nazywa się TS Wisła Kraków, a więc człon Wisła Kraków powinien występować wspólnie. Zatem poprawna nazwa powinna być AGH GALECO Wisła Kraków lub Wisła Kraków AGH GALECO. Przypominam również, że TS nie otrzymuje żadnego wsparcia na drużynę aiatkarską od miasta Kraków i utrzymuje ja tylko z kasy sponsorów. Jesli oni odejda odejdzie równiez w niebyt nasza drużyna.
CanonLM
Posty: 14
Rejestracja: 8 lip 2011, o 12:08
Płeć: M

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: CanonLM »

Bardzo mnie bawi jak wielu "zanwców" kobiecej siatkówki określa poziom 3 grupy - zarówno damskeij jak i męskiej. Z tego co pamiętam wszyscy uważają ją za potencjalnie najsłabaszą i co...? Jak sie okazuje w zasadzie co roku z tej grupy wychodzą drużyny do wyższej ligi. Uważam, pozim w niej jest bardzo wyrównany a zeszłoroczne sukcesy Legionovii i obecnie Torunia w Turnieju Mistrzyń zamkną usta wszystkim, co twierdzą że poziom jest słaby. Okazuje się że jednak najwyższy bez względu na to co piszą owi "znawcy". Brawo za znajomość tematu i to Wam a nie Wiśle należy sie mocny pstryczek w nos :). Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: lipton »

Popieram przedmówcę, jak u kobiet co roku różnie z tymi awansami bywa, tak u panów od lat regułą jest, że ten kto wygra III grupę awansuje dalej (wyjątkiem był Camper w zeszłym roku). Nie wiem skąd się bierze to przeświadczenie że grupa III jest najsłabsza, ale na tym forum już nie raz dało się przeczytać takie opinie, mimo braku (moim zdaniem) jakichkolwiek obiektywnych przesłanek ku temu.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
lisica
Posty: 34
Rejestracja: 18 wrz 2008, o 20:23
Płeć: K

Re: Faworyci II ligi kobiet w sezonie 2011/2012

Post autor: lisica »

Dokładnie!Jak pokazał tegoroczny turniej mistrzów to raczej poziom 2 grupy mocno się osłabił. I nawet ostatnie dwa lata pokazują, że pomimo awansu z tej grupy do 1 ligi bardzo szybko następuje spadek :] Życzę powodzenia tegorocznym zwycięzcą
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga kobiet”