trening siłowy w młodym wieku

bolec12
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2012, o 17:30
Płeć: M

trening siłowy w młodym wieku

Post autor: bolec12 »

Witam
mam 15 lat 192 cm wzrostu, gram w klubie z niemałymi sukcesami ( mistrz poslki w tym roku ), Mój zasięg stojąc to 250, w ataku 315, a w bloku około 295.
Chciałbym wziąśc się za dodatkowy trening siłowy oprócz tego co mamy od czasu do czasu w klubie.
Czy ktoś kto zna się na tych sprawach mógłby mi rozpisać ile razy w tygodniu powinnienem ćwiczyć i jakie ćwiczenia wykonywać w warunkach domowych. Najbardziej chciałbym zwiększyć swoją dynamike,wyskok i trochę siłe ramion.
Bardzo proszę jak ktoś się nie zna niehc się nie wypowiada bo nie chce sobie zniszczyć pleców, kolan czy co bo ktoś poda mi złe ćwiczenia, a ja je będe przez pare miescięcy bez efektów wykonywał :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: trening siłowy w młodym wieku

Post autor: Mate »

Podstawowe pytanie: czy ufasz trenerowi?? Jestem święcie przekonany, że trener MP wie lepiej jak pokierować Twoją karierą(i wielu innych zawodników), niż Forumowicze, z których może tylko kilka procent ma jakieś pojęcie o treningu.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
bolec12
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2012, o 17:30
Płeć: M

Re: trening siłowy w młodym wieku

Post autor: bolec12 »

powiem szczerz mam bardzo złe kontakty z trenerem. Ciągle się z nim kłócę i głupio mi go pytać o takie rzeczy.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: trening siłowy w młodym wieku

Post autor: hubert »

Mate pisze:Podstawowe pytanie: czy ufasz trenerowi?? Jestem święcie przekonany, że trener MP wie lepiej jak pokierować Twoją karierą(i wielu innych zawodników)...
Historia pokazuje, że niekoniecznie. Wielu trenerów grup młodzieżowych ma w perspektywie tylko okres w którym oni prowadzą zawodników i starają się zmaksymalizować sukcesy nie bacząc co będzie z zawodnikami potem.
Nie chodzi i ich brak wiedzy a o jej zastosowanie.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
bolec12
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2012, o 17:30
Płeć: M

Re: trening siłowy w młodym wieku

Post autor: bolec12 »

Dzięki koleś właśnie dlatego tu napisałem nasz trener zdobywa medale młodzika-juniora a później olewa zawodników, dlatego właśnie chciałbym żeby ktoś mi pomógł.
kloso
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2012, o 09:31
Płeć: M

Re: trening siłowy w młodym wieku

Post autor: kloso »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 10 cze 2012, o 11:20 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin Forum, pkt. 23. - zupełnie nie na temat
Metrowiec
Posty: 80
Rejestracja: 14 lut 2010, o 18:46
Płeć: M

Re: trening siłowy w młodym wieku

Post autor: Metrowiec »

Za obciążenia, i to lekkie weź się dopiero za rok. Pełny trening siłowy, rób od 19. albo 21. roku życia, wtedy kości się ukształtują, ciało się będzie nadawało. Teraz polecałbym ci pompować, jeśli nie czujesz pary w rękach, to zwiększ ilości. Ogólnie takie ćwiczenia, gdzie obciążeniem jest tylko twoje ciało ;) Ewentualnie 3 kg hantelek.
awesome
Posty: 150
Rejestracja: 9 cze 2010, o 21:15
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: trening siłowy w młodym wieku

Post autor: awesome »

Im później się bierzesz za trening, tym teoretycznie zmniejszasz skuteczność treningu w jego początkowej fazie, ponieważ z wiekiem poziom testosteronu spada, dlatego też wiek 15-16 jest już odpowiedni na start. Oczywiście nikt nie mówi o treningu w wersji hard, ale nie od razu Rzym zbudowano i idzie się od podstaw. Kształtowanie się kości nie ma nic do rzeczy, na dobrą sprawę można zacząć trenować w wieku 30 lat, gdy skostnieje kość krzyżowa dlatego też, uważam to za głupi argument. 3kg sztangielką nie zrobisz treningu. Proponuję czytać to forum, już wiele razy pisałem na te tematy.
https://blogujmy24.pl/ - trening, dieta, suplementacja, zdrowie i sport. Ponadto baza klubów sportów walki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”