Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: dreamer »

Murilo0 pisze:A co z Wallace Martinsem? Podczas KMŚ był najjaśniejszą postacią w Sesi SP, imponował siłą w ataku i zagrywce. Ma jakąś obniżkę formy, czy coś w tym stylu, że nie został powołany?
Słyszałem o jakimś urazie w wyniku którego nie może trenować na pełnych obrotach. W kadrze 25 osobowej oczywiście był.
Jako ciekawostkę można podać, że teraz szykuje się do gry najprawdopodobniej w Europie - SESI już zakontraktowało na jego miejsce Lorenę.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: Streeter »

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... hipokryzji

Ciekawy wywiad z Marlonem, widzę jeszcze nikt tu tego tematu nie poruszył. Wynika z niego, że atmosfera w drużynie nie należy do najlepszych. Wygląda to tak, jakby Marlon w ogóle odpuścił rywalizację o olimpiadę. Co o tym sądzicie?
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: Erchembod »

Streeter pisze:http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... hipokryzji
Ciekawy wywiad z Marlonem, widzę jeszcze nikt tu tego tematu nie poruszył. Wynika z niego, że atmosfera w drużynie nie należy do najlepszych. Wygląda to tak, jakby Marlon w ogóle odpuścił rywalizację o olimpiadę. Co o tym sądzicie?
Coz - po pierwsze, wywiad jest wymowny, i chyba nie wymaga szczegolowych komentarzy.
Ja osobiscie - nie widze w tej calej sytuacji niczego dziwnego. O co znowu chodzi??
Przeciez wiadomo bylo, ze po powrocie Ricardo (o ktorym zreszta mowiono od dawna!) nie bedze w druzynie miejsca dla Marlona (takze z tego wzgledu, ze Bruno ma zarezerwowane miejsce w kadrze, niezaleznie od tego, co prezentuje na boisku - niestety :| Ale to juz inna sprawa).
Wiec tuz po ogloszeniu skladu stalo sie raczej jasne, ze Marlon nie moze za bardzo spodziewac sie powolania do (olimpijskiej) reprezentacji. Choc mimo to, nalezy rozumiec gorycz tego zawodnika - ale to przeciez normalne w takiej sytuacji - nieprawdaz?
Zreszta, tak nawiasem piszac, niech Marlon nie placze - ja doceniam i szanuje jego umiejetnosci i wklad w wyniki zespolu, jednak prawda jest taka, ze gdy on gral w kadrze, to nie grali w niej lepsi od niego Ricardo i William. Teraz sie to po prostu co nieco wyrownuje - no, wiec??
Nic natomiast nie wiem o atmosferze w kadrze Canarinhos - i nie wiem, czy mozna o niej wnioskowac na podstawie jednego wywiadu Marlona.
Osobiscie jednak - o atmosfere w tej kadrze ja bym sie naprawde az tak bardzo nie martwil... Po powrocie Ricardo - ona tak naprawde moze wlasnie stac sie lepsza.
Ale to czas pokaze.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Stelmach
Posty: 259
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 15:28
Płeć: M

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: Stelmach »

Ma ktoś może zdjęcia ośrodku "ARYZÃO" gdzie trenują Brazylijczycy, znalazłem jedynie fotki z lotu ptaka, kawałek hali i jakąś sale trofeami a chciałbym zobaczyć pokoje, stołówkę, hale i może jakieś inne ciekawe zdjęcia tego obiektu ;)
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: SerCos »

Skład Brazylijczyków na turniej w Toronto:

Neste final de semana, defenderão o Brasil os levantadores Bruno e Ricardinho, os opostos Wallace e Theo, os centrais Sidão, Lucão, Rodrigão e Éder, os ponteiros Dante, Thiago Alves, João Paulo Bravo, Lucarelli e Mauricio e o líbero Serginho.

Z pewnością ten zespół będzie groźny dla wszystkich zespołów grających w Toronto niezależnie od braków w ich składzie.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: Streeter »

Erchembod pisze:
Streeter pisze:http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... hipokryzji
Ciekawy wywiad z Marlonem, widzę jeszcze nikt tu tego tematu nie poruszył. Wynika z niego, że atmosfera w drużynie nie należy do najlepszych. Wygląda to tak, jakby Marlon w ogóle odpuścił rywalizację o olimpiadę. Co o tym sądzicie?
Coz - po pierwsze, wywiad jest wymowny, i chyba nie wymaga szczegolowych komentarzy.
Ja osobiscie - nie widze w tej calej sytuacji niczego dziwnego. O co znowu chodzi??
Przeciez wiadomo bylo, ze po powrocie Ricardo (o ktorym zreszta mowiono od dawna!) nie bedze w druzynie miejsca dla Marlona (takze z tego wzgledu, ze Bruno ma zarezerwowane miejsce w kadrze, niezaleznie od tego, co prezentuje na boisku - niestety :| Ale to juz inna sprawa).
Wiec tuz po ogloszeniu skladu stalo sie raczej jasne, ze Marlon nie moze za bardzo spodziewac sie powolania do (olimpijskiej) reprezentacji. Choc mimo to, nalezy rozumiec gorycz tego zawodnika - ale to przeciez normalne w takiej sytuacji - nieprawdaz?
Zreszta, tak nawiasem piszac, niech Marlon nie placze - ja doceniam i szanuje jego umiejetnosci i wklad w wyniki zespolu, jednak prawda jest taka, ze gdy on gral w kadrze, to nie grali w niej lepsi od niego Ricardo i William. Teraz sie to po prostu co nieco wyrownuje - no, wiec??
Nic natomiast nie wiem o atmosferze w kadrze Canarinhos - i nie wiem, czy mozna o niej wnioskowac na podstawie jednego wywiadu Marlona.
Osobiscie jednak - o atmosfere w tej kadrze ja bym sie naprawde az tak bardzo nie martwil... Po powrocie Ricardo - ona tak naprawde moze wlasnie stac sie lepsza.
Ale to czas pokaze.
Czyli idąc tropem Twojego myślenia, na naszym zgrupowaniu nie powinno być Łomacza, Drzyzgi, Wrony, Krzyśka, Żalińskiego, itd. bo nie mają szans pojechać na Igrzyska?
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: Streeter »

@dreamer

Możesz przybliżyć nieco postać Lucarelliego? Czytałem w Twoich postach w lidze brazylijskiej, że to młody i obiecujący przyjmujący, ale czy Twoim zdaniem jest to siatkarz lepszy od chociażby Joao Paolo Bravo czy Thiago Alvesa, czy po prostu zagra, bo Bernardi chce dać mu szansę?
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: dreamer »

Lucarelli to młodzieniaszek mający 20 lat. Prawdziwą furorę robił w młodzieżowych reprezentacjach Brazylii. Zawodnik już wiele potrafiący. Bardzo dynamiczny w ataku. Raczej typ przyjmującego z inklinacjami do gry ofensywnej. Dlatego do pary w Minas sprowadzili mu Rodrigo Quirogę, żeby mieć parę przyjmujących zrównoważoną. Bardzo inteligentny w grze - ma urozmaicony repertuar zagrań w ataku. Powołanie przez Bernardinho było właściwie efektem jego świetnej gry w reprezentacjach młodzieżowych, bo w lidze to on na razie nie miał kiedy zabłysnąć. Chociaż w ubiegłym sezonie grając często w wyjściowym składzie Minas, pokazał, że ma zmysł siatkarski, a i w klasyfikacjach w poszczególnych elementach gry lokował się jak na tego młodzieniaszka wysoko.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: Erchembod »

Streeter pisze:Czyli idąc tropem Twojego myślenia, na naszym zgrupowaniu nie powinno być Łomacza, Drzyzgi, Wrony, Krzyśka, Żalińskiego, itd. bo nie mają szans pojechać na Igrzyska?
Sorry, Gregory - no nie moglem odpisac wczesniej.
Choc, jak slowo daje, wyglada mi to na nieporozumienie z rodzaju 'ja o chlebie, Ty o Niebie'. Ja tylko chcialem napisac, ze Ricardo, biorac pod uwage umiejetnosci i doswiadczenie, bardziej zasluguje na miejsce w kadrze niz Marlon. I nie zmienilem tutaj zdania nawet po lipnych wystepach tego pierwszego na poczatku 'swiatowki'. Dla mnie to za malo - a Ricardo potrzebuje troche wiecej czasu. Jesli, mimo to, bedzie rozczarowywal - to oczywiscie bedzie inna rozmowa.
A tak w ogole: podstawowy duet rozgrywajacych Brazylii powinni stanowic: William i Ricardo. A jesli Ricardo faktycznie nie wrocilby do formy, no to para William - Bruno. I tyle.
A na Twoje pytanie odpowiem standardowo: na zgrupowania powinna jezdzic szersza grupa zawodnikow (nawet takich, ktorzy nie maja zadnych szans na turniej), bo tylko wtedy trener moze dokonac selekcji, a wiec i tacy zawodnicy ktorych wymieniles, i tak dalej, i tak dalej... Tylko: ja takiego tematu w ogole nie poruszylem... :)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: Streeter »

@Erchembod

Wiadomo że Ricardo jest lepszy od Marlona, według mnie od Bruno także, jednak w tonie Twojej wypowiedzi wyczytałem, że dobrze, że Marlon odpuścił kadrę, bo i tak by nie pojechał na Igrzyska. Stąd moja odpowiedź. Wiadomo, że Marlon już nie jest juniorem i jego cel na zgrupowaniu jest inny niż Krzyśka czy Miki. Jednak wydaje mi się że no różnie się życie toczy i rezygnowanie przez Marlona w tym momencie jest co najmniej dziwne. Załóżmy np. (oczywiście nikomu nic złego nie życzę) że Bruno złamie rękę i nie będzie mógł pojechać na Igrzyska. Wówczas naturalnie pojawiłby się Marlon, ale po jego ostatnich wypowiedziach i rezygnacji trener pewnie wziąłby Williama. A Marlon mógłby sobie w brodę pluć, że postąpił tak, a nie inaczej, nieprawdaż?
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: Erchembod »

Streeter pisze:Wiadomo że Ricardo jest lepszy od Marlona...
Jasne; teraz rozumiem - i podzielam - Twoje zdanie.
Choc uwazam, ze porozumienie Rezende z Marlonem - w przypadku, gdyby ten pierwszy faktycznie musial szukac jakiejs 'awaryjnej' opcji na rozegraniu - byloby jednak mozliwe. Sadze ze by sie mimo wszystko dogadali...
Marlon, ktory przeciez nigdy nie gral na olimpiadzie, zapewne przyjalby zaproszenie do reprezentacji z pocalowaniem reki; w tym wywiadzie byl wyraznie poirytowany, a i Rezende bylby pewnie skory puscic niefortunne wypowiedzi siatkarza w niepamiec...
Zaznaczam jednak: gdyby cos sie wydarzylo z Ricardo/Bruno - zdecydowanie Rezende powinien siegnac po Williama.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: Erchembod »

Po Ricardo Garcii, swoją książkową biografię opublikował właśnie inny siatkarz brazylijskiego "złotego pokolenia" - Nalbert Bitencourt. Wieloletni kapitan canarinhos; rok od Ricardo starszy, ale od kilku już lat niewystępujący na boiskach.
Książka, napisana przy pomocy dziennikarza Marcelo Barreto, ma tytuł "Nalbert. A jornada da um lider", i liczy tylko 107 stron. Nie tak wiele - ale podobno Nalbert jest bardzo z niej zadowolony...
Tutaj można obejrzeć kilka zdjęć z prezentacji książki w Rio de Janeiro (a na dole - materiał video):
http://ofuxico.terra.com.br/noticias-so ... um=twitter

A skoro już o Nalbercie mowa - to polecam też jego sympatyczne zdjęcia z Żoną (brazylijską aktorką Amandhą Lee) i Córką, Rafaelą.
W centrum handlowym w Rio de Janeiro: http://ofuxico.terra.com.br/noticias-so ... 36477.html
I na spacerze: http://ofuxico.terra.com.br/noticias-so ... 37383.html
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: Erchembod »

Niedługo (9 lipca) zacznie się w Dominikanie Puchar Panamerykański mężczyzn. Skład Brazylii na te zawody będzie wyglądał tak (w nawiasie podaję rok urodzenia i wzrost siatkarzy):

Rozegranie:
Raphael (1979, 190cm)
Murilo Radke (1989, 198cm)
Atak:
Franco Paese (1990, 201cm)
Alan Ferreira (1994, 198cm)
Środek:
Otávio Henrique Pinto (1991, 202cm)
Gustavão (1986, 215cm)
Tiago Barth (1988, 209cm)
Przyjęcie:
Henrique Batagim (1993, 196cm)
Tiago Wesz “Mão” (1989, 203cm)
Rogério Mineiro (1988, 203cm)
Maurício Silva (1989, 200cm)
Libero:
Tiago Brendle (1985, 190cm)

“Mão”, Gustavão czy Tiago Barth to zawodnicy znani choćby z wcześniejszych występów w kadrze B. Najmłodsi - Henrique Batagim i Alan Ferreira to z kolei debiutanci, reprezentanci brazylijskiej kadry kadetów na zeszłorocznych MŚ (dokładnie tak: kadetów, a nie juniorów!). Zeszłorocznych brazylijskich juniorów reprezentuje tutaj z kolei wyłącznie środkowy Otávio.
Murilo Radke będzie się uczył rozegrania tym razem od doświadczonego Raphaela.
Sam zaś Raphael, do spółki z Gustavão i Tiago Brendle, to już reprezentacyjna „starszyzna”. Zadanie: uczyć – i pilnować ;) - młodych…

Wiadomo - nie jest to turniej o mistrzostwo świata. I choć Brazylijczycy powalczą tam o zwycięstwo, to główne zadanie jest jedno: ogrywanie młodszych zawodników - i zdobywanie doświadczenia.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: Erchembod »

Śledzę trochę opinie brazylijskich komentatorów siatkarskich. Są, jak zazwyczaj, trzeźwe i wyważone; i sądzę, że nie spodziewają się oni po swojej drużynie jakichś rewelacji na olimpiadzie. Nastroje przed najważniejszym turniejem trudno nazwać optymistycznymi.
To, że to "już nie ta Brazylia" - to truizm, bo to wiadomo od kilku lat. Myślę, że Bernardinho popełnił też podczas tego cyklu olimpijskiego klika kardynalnych błędów - ale ich szczegółowa i sprawiedliwa analiza i ocena wymagałaby dość sążnistego posta.
Z kolei mają też Brazylijczycy kłopoty z kontuzjami. Będzie im ciężko - i sądzę, że srebrny czy brązowy medal powinni traktować w kategoriach sukcesu. Dużego sukcesu, bo nie wiem, czy aktualnie stać ich na więcej. Zresztą - byłby to trzeci medal na trzeciej kolejnej olimpiadzie, a to, bądź co bądź - wielkie osiągnięcie.

A tutaj można zobaczyć krótki materiał, tuż sprzed odlotu Brazylijczyków do Londynu: http://globotv.globo.com/sportv/sportvn ... o/2053534/
Canarinhos jadą do Anglii z... 13 zawodnikami. Tym trzynastym będzie młodziutki Ricardo Lucarelli (widać go na początku reportażu).
Oczywiście: w Londynie nie zagra :) Brazylijczycy zabierają go jednak, by trenował z grupą i poznawał już atmosferę wielkich turniejów.
Ot, taka ciekawostka.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: dreamer »

Erchembod pisze:...Canarinhos jadą do Anglii z... 13 zawodnikami. Tym trzynastym będzie młodziutki Ricardo Lucarelli (widać go na początku reportażu).
Oczywiście: w Londynie nie zagra :) Brazylijczycy zabierają go jednak, by trenował z grupą i poznawał już atmosferę wielkich turniejów.
Ot, taka ciekawostka.
Może i trochę prawdy w tym jest, ale nie cała - a przede wszystkim prawda nie jest aż tak różowa.
Bernardinho zabrał Lucarelliego ze sobą dlatego, że pod znakiem zapytania stoi występ Giby na Igrzyskach. Odezwała mu się w ostatnim tygodniu bardzo poważnie dolegliwość w nodze którą miał operowaną. Bardzo możliwe, że Giba nie będzie mógł zagrać w Londynie i wtedy zastąpi go w kadrze Lucarelli.
Bernardinho czeka do końca z decyzją. Ostatecznie skład 12tki musi podać na dwa dni przed pierwszym meczem na Igrzyskach. Wtedy okaże się, czy Brazylia będzie grała z Gibą, czy bez niego a z Lucarellim.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: Guilder »

Giba nawet siedząc na ławce daje tej drużynie takie pozytywnego kopa psychologicznego, że nie zdziwię się, jak pojedzie na IO, i nie zagra nawet minuty (przez tę kontuzję choćby). Chyba że pozostali przyjmujący będą się kiepsko prezentowali, co w sumie nie jest niemożliwe.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: Erchembod »

Na jednym z brazylijskich portali pojawiła się informacja, że po zakończeniu IO Bernardo Rezende opuści stanowisko trenera kadry Brazylii bez względu na wynik turnieju.
Nie jest to zaskoczenie - słyszało się o tym tu i ówdzie od dawna.
Po odejściu od kadry, Rezende będzie w sezonie ligowym 2012/2013 trenował Unilever - drużynę kobiecej Superligi z Rio de Janeiro, gdzie zresztą jest trenerem od wielu lat.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: dreamer »

Erchembod pisze:...Po odejściu od kadry, Rezende będzie w sezonie ligowym 2012/2013 trenował Unilever - drużynę kobiecej Superligi z Rio de Janeiro, gdzie zresztą jest trenerem od wielu lat.
Rzeczywiście o odejściu Rezende słyszy się w Brazylii już od jakiegoś czasu. Prawdą jest też, że nadal będzie pracował jako trener w Unilever. Jako ciekawostkę można jednak podać, że bardzo dużo o jego odejściu z funkcji trenera kadry mówiono zwłaszcza przed rozpoczęciem sezonu reprezentacyjnego w tym roku (a po zakończeniu rozgrywek ligowych w Brazylii). Były to głosy na tyle poważne, że Eike Batista już wtedy uznał, że Rezende jest "prawie" na wylocie i zaproponował mu prowadzenie swojej drużyny - RJX Rio de Janeiro. Muszę powiedzieć, że śledziłem rozwój tej sprawy i to nie było tak, że Rezende od razu powiedział nie. Zastanawiał się poważnie nad tą propozycją, mimo że warunkim Batisty było to, że RJX będzie jedyną drużyną jaką poprowadzi, czyli że zrezygnuje z prowadzenia kadry.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: OlaMleko »

Hah, właśnie tutaj weszłam, żeby zapytac, czy przygoda Rezende z reprezentacją jakkolwiek zbliża się do końca, ale odpowiedź już tu jest. Muszę powiedzieć, że ja osobiście nie pamiętam czasów, gdy Brazylię prowadził ktokolwiek inny, to będzie przedziwne doświadczenie. Mam nadzieję,że przyszły trener (są już jakieś nazwiska?) będzie umiał odciąć się od ciężaru sukcesów poprzednika. Zresztą, nie oszukujmy się, odejście Bernardo to nie koniec świata, bo na boisku zostaje wielu świetnych graczy, i o ile nie pałam miłością do drużyny tego kraju, o tyle życzę im łagodnej transformacji. Mam nadzieję, że będziemy mieć okazję na zaobserwowanie czegoś nowego, świeżego.

I ciekawe, co będzie z Ricardo ;> stawiam na to, że już raczej nikt go nie powoła.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: Erchembod »

Igrzyska zakończone sukcesem - pytanie, co dalej z brazylijską kadrą?

1. Głównie chodzi o dywagacje: kto zostanie, kto odejdzie?
Zatem - na pewno odejdą: Giba, Sergio, Ricardo i Rodrigao. To są już zdeklarowane odejścia. W sumie - po prostu odejdzie kilku największych weteranów.
Reszta zostanie - oczywiście, być może zmieni się ich rola w zespole (gracz podstawowy zostanie rezerwowym, itp).
Niewiele! W kadrze Brazylii rewolucji personalnej nie będzie. I - szczerze pisząc - nie widzę powodów, dla których miałaby takowa się odbyć...
Na pewno zaczną (stopniowo) pojawiać się w kadrze młodsi zawodnicy. Nazwiska najpoważniejszych kandydatów do kadry pojawiały się na forum już niejeden raz, ale może warto przypomnieć:
Rozgrywający: Murilo Radke
Atakujący: Renan Buiatti (i być może wróci Wallace Martins)
Środkowi: Gustavao, Isac, Eder, Thiago Barth
Przyjmujący: Mauricio, Tiago Wesz "Mao", Ricardo Lucarelli, Joao Paulo Tavares
Libero: Mario Junior, Tiago Brendle (Felipe, Thales Hoss, Alan, Fabio Paes - kandydatów jest kilku).

2. Kto będzie trenerem?
Otóż - niewykluczone, że Bernardo Rezende! Nie jest to jednak, jak się okazuje, wykluczone...
Inni kandydaci: mój faworyt - Rubinho, Marcelo Fronckowiak, Pacheco - mówi się też o Giovane Gavio, byłym świetnym zawodniku, sądzę jednak że ma za małe doświadczenie.

To tak z grubsza.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: elane »

Wraz z odejściem Giby, z reprezentacją Brazylii żegna się również inna legenda światowej siatkówki, Sergio Dutra Santos.

Taką decyzję ten świetny 37-letni libero ogłosił po wczorajszym przegranym w dramatycznych okolicznościach przez Canarinhos finale olimpijskim z Rosją. – Wygrana, bądź przegrana jest częścią sportu. Ten kto doświadczył porażki w takim meczu, wie jakie to jest trudne i skomplikowane, aby porozmawiać o przegranej w tym stylu. 12 lat poświęciłem reprezentacyjnej siatkówce. Ten moment jest trudny, ale odchodzę będąc zadowolony z trzech medali olimpijskich. Czuję się zaszczycony, że było mi dane nosić reprezentacyjną koszulkę – powiedział wzruszony Sergio.
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
Brasil

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: Brasil »

Jeżeli chodzi o środkowych, przed Thiago Barthem wymieniłbym byłego kapitana młodzieżowych reprezentacji Brazylii, Otavio Pinto z Minas, który w przyszłym sezonie będzie miał szansę na grę w wyjściowym składzie Vivo, a nawet Luizinho z Sao Bernardo, który miał drugą część sezonu wręcz rewelacyjną.

Mam nadzieję, że na przyjęciu szansę, na jaką zasługuje, pomimo zbliżającej się 30-tki na karku, dostanie Joao Paulo Tavares, zwłaszcza, że Thiago Alves ostatnie dwa sezony miał jak na swój potencjał, bardzo nieudane. Nie mam wątpliwości, że w przyszłym sezonie reprezentacyjnym, jednym z podstawowych przyjmujących będzie Ricardo Lucarelli, ale jeżeli przerwę na Ligę Światową dostaną Murilo i Dante, to kto będzie partnerować Lucarellemu, ciężko przewidzieć. Osobiście mam nadzieję, że Mauricio Silva potwierdzi w przyszłym sezonie swoją grę z końcówki ubiegłorocznych rozgrywek Superligi, choć jego dyspozycja w LŚ w tym roku nie napawała optymizmem...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: Guilder »

Jak od strony sportowej prezentują się libero brazylijscy? Pytam, bo jeśli odpowiedzią będzie "bardzo dobrze", albo "świetnie", to odejście Sergio wydaje się...plusem dla tej reprezentacji. Choć sportowo jest to zawodnik wybitny, to jednak jak oglądałem ostatnie trzy turnieje reprezentacyjne, to odnosiłem wrażenie, że to on głównie odpowiada za psucie atmosfery w drużynie.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: Erchembod »

Kości zostały rzucone - Bernardo Rezende pozostanie coachem brazylijskiej kadry przez kolejne cztery lata.
Odczucia mam dość ambiwalentne.
Z jednej strony, jego obecność jest gwarancją zachowania najwyższego poziomu szkolenia i, co ważniejsze, swoistego etosu pracy, dzięki któremu - jak sądzę - Brazylijczycy utrzymywali się na szczycie przez wiele lat.
Z drugiej - kto wie, czy zmiana trenera nie byłaby dla Brazylii korzystniejsza? Zmiana pewnych przyzwyczajeń, polityki personalnej?
No, ale trenerem jest Bernardo Rezende, i trzeba zaakceptować rzeczywistość.
Dręczą mnie wobec tego pytania: czy znajdzie się wreszcie w kadrze miejsce dla Williama Arjony - rozgrywającego zjawiskowego, a wciąz nie tak starego, by już nie marzyć np. o występie w Rio? Jak będzie się rozwijał(?) Bruno? Który, co prawda, znakomicie poczynał sobie w Londynie, ale poza tym najlepiej grywał pod nieobecność ojca - czy to w lidze włoskiej, czy na Igrzyskach Panamerykańskich (coachem był wtedy Rubinho)...
Czy Bernardo chętniej będzie sięgał po młodych? Jak ułożą się relacje personalne z zawodnikami?
Trudno przewidzieć, czas dostarczy odpowiedzi.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: OlaMleko »

Erchembod pisze:Kości zostały rzucone - Bernardo Rezende pozostanie coachem brazylijskiej kadry przez kolejne cztery lata.
Ou... jestem zaskoczona. Źródło?
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: Erchembod »

OlaMleko pisze:Ou... jestem zaskoczona. Źródło?
??? ??? ???
Serio, jeszcze nie wiesz?
No to: http://www.blokaut.net/aktualnosci/poka ... a#comments - i kilka portali brazylijskich...
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: OlaMleko »

Erchembod pisze:
OlaMleko pisze:Ou... jestem zaskoczona. Źródło?
??? ??? ???
Serio, jeszcze nie wiesz?
No to: http://www.blokaut.net/aktualnosci/poka ... a#comments - i kilka portali brazylijskich...
Ano nie :D Teraz już tak,grazie mille.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: Erchembod »

Przed chwila zobaczylem Piekno i Wzruszenie w nieskazonej postaci - i nie moglem sie powstrzymac, by tego nie wrzucic:
http://www.youtube.com/watch?v=7LEuXWmh ... e=youtu.be
Ricardo Garcia w holdzie dla swojej Rodziny :)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: Erchembod »

Z kolei brazylijscy kadeci wygrali wczoraj w towarzyskim meczu z rowiesnikami z Wloch 3:1 (25/18, 23/25, 25/19, 25/18). Dzis maja rozegrac jeszcze 1 mecz.
To bylo juz szoste spotkanie tych ekip w tym roku. Na poczatku sierpnia, obie druzyny rozgrywaly mecze we Wloszech, z wynikiem 4:1 dla Brazylii.
Podam sklady z wczorajszego spotkania:
Brazylia: Fernando, Nicolas, Douglas Bastos, Douglas Souza, Leonardo, Enrico, Douglas Pureza, Lucas. Trener: Percy Oncken
Italia: Simone, Alberto, Denis, Tiziano, Alberto, Sebastiano, Fabio, Matteo i Oreste. Trener: Andrea Tomasini.
I link do fotek z tego meczu, na stronie CBV: http://www.cbv.com.br/v1/imprensa/abrir.asp?id=1375
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Reprezentacja Brazylii mężczyzn

Post autor: Erchembod »

Gorąco polecam, dostępny w sieci od dwóch dni, obszerny wywiad z Dante Amaralem: http://www.blokaut.net/aktualnosci/poka ... ernardinho
Jest co poczytać.
W oryginale, można ten materiał znaleźć na siatkarskim blogu Daniela Bortolettiego: http://blogs.lancenet.com.br/volei/
Ten blog też zresztą polecam:)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacje innych państw”