Trening poza halą.

Metrowiec
Posty: 80
Rejestracja: 14 lut 2010, o 18:46
Płeć: M

Trening poza halą.

Post autor: Metrowiec »

Witam. Przejdę do sedna. Mam 14 lat, cztery lata na karku, od minisiatkarza, do drugiego roku młodzika. 167 cm wzrostu i 61 kg wagi. Jestem niski, ale sądzę, że przyjdzie jeszcze mój czas, bo sam obserwuję wolniejszy cykl dorastania od rówieśników. I jest pewien problem, od ostatniego miesiąca mam rywala na mojej pozycji rozgrywającego, uważam, że jestem lepszy technicznie dokładniejszy, ale on jest silniejszy, wyższy (182 cm). Dlatego wiem, że wzrostu nie przeskoczę, z siłą będzie mniej kłopotu, ale co mogę robić z techniką, bo to moja najmocniejsza strona, a chcę robić coś więcej ponad treningi, trzy razy na tydzień. A więc pytanie brzmi co?
Awatar użytkownika
matiz99
Posty: 77
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Trening poza halą.

Post autor: matiz99 »

Poza halą tzn? W domu? Na dworze? Ja bym Ci radził pójść na boisko do kosza i wrzucać piłkę do kosza sposobem górnym z różnych miejsc. Jeżeli wrzucisz 7/10 to będzie dobrze. Sam tak kiedyś ćwiczyłem mozolnie chociaż jestem libero. Potem możesz uczyć się dokładnie i czysto wystawiać z b. wysokiej piłki. W domu możesz sobie odbijać piłkę na leżąco ;)
,,Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!"
Zdzisław Ambroziak
Metrowiec
Posty: 80
Rejestracja: 14 lut 2010, o 18:46
Płeć: M

Re: Trening poza halą.

Post autor: Metrowiec »

Chciałbym przede wszystkim taki mini plan, co robić z siłą, bo może barki mam jako takie to nogi są w fatalnym stanie.
No i oczywiście ćwiczenia techniczne do robienia w domu bo w końcu nadchodzi zima :)
kyou
Posty: 1
Rejestracja: 2 lis 2012, o 11:23
Płeć: M

Re: Trening poza halą.

Post autor: kyou »

Jeśli chcesz coś z robić z siłą, to na pewno nie rób tego na siłowni, jeszcze jesteś za młody , Twój organizm jeszcze się rozwija. Możesz ćwiczyć w domu np robiąc pompki, możesz też kupić gumę w sklepie sportowym najlepiej czarną i ćwiczyć na niej (sam mam taką i ćwiczę w domu :)). A co do nóg to możesz robić sobie zwykłe proste ćwiczenia ( nie rób żadnych programów skocznościowych bo skończysz z kolanami zginającymi się w drugą stronę).

Przykładowo.

Przysiady 4x15
Wolno przysiadasz na nogach do kąta prostego i szybko wstajesz.

Wykroki 4x10-15
Stawiasz jedną nogę z przodu w odległości takie żeby noga za tobą a dokładnie jej kolano nie dotykało podłogi a było ugięte w kąt 90 stopni. Tak samo noga wykroczna kąt pomiędzy łydką a udem 90 st. i robisz przeskok. Czyli jak wykroczna noga to prawa to tak, żeby lewa była wykroczną i tak około 10-15 powtórzeń zależy od Ciebie.

Krzesełko 30 sek.
15 sek na kącie 45 st i 15 st. na kącie 90 st.

Spięcia łydek 4x15
Podłóż sobie coś pod stopy może być drewniany kolcek albo 2 książki ważne żeby było około 10 cm. Postaw palce na krawędzi i opuść pięte do podłogi i wznoś się aż ustaniesz na palcach i tak z 4x15 na sam początek i stopniowo możesz zwiększać ilość powtórzeń
Wykroki
dziku96
Posty: 6
Rejestracja: 11 lis 2012, o 19:59
Płeć: M

Re: Trening poza halą.

Post autor: dziku96 »

Witam. Gram w juniorach. Jestem z rocznika 96. Mój dosiężny to około 70 cm ;/. Chciałbym to poprawic.
I tu mam pytanie do doświadczonych ludzi : Jak polepszyc swoj skok poza treningiem na hali. Mam do dyspozycji dosyc dobrze rozbudowana siłownie. Proszę o jakiś zarys planu na silowni dla siatkarzy ukierunkowanych na wyskok badź może jakiś inny trening na wyskok???
CzyDe
Posty: 71
Rejestracja: 5 sie 2012, o 20:18
Płeć: M

Re: Trening poza halą.

Post autor: CzyDe »

Wyślij maila na pw albo inny nośnik gdzie chcesz dostać, podeślę Ci dobrą pozycję na ten temat
Metrowiec
Posty: 80
Rejestracja: 14 lut 2010, o 18:46
Płeć: M

Re: Trening poza halą.

Post autor: Metrowiec »

A czy ja też mógłbym zostać wtajemniczony w te materiały? ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”