Poziom rozgrywek hiszpańskiej superligi mężczyzn

_Johny_
Posty: 22
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:57
Płeć: M

Poziom rozgrywek hiszpańskiej superligi mężczyzn

Post autor: _Johny_ »

Witam,
Widziałem, że kilka osób głęboko siedzi w hiszpańskiej lidze, więc pewnie ma o tym pojęcie :)
Z tego co widziałem większość grających tam zawodników to Hiszpanie i kilku zawodników hiszpańskojęzycznych, chociaż i zdarzają się obcokrajowcy :)
Do rzeczy, chciałem się zapytać czy da się porównać poziom rozgrywek hiszpańskich z jakąś z naszych lig ? czy poziom zbliżony jest bardziej do Plusligi czy 1 mężczyzn, a może coś poniędzy
Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 15 lis 2010, o 16:59 przez Mate, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem tytuł
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Poziom rozgrywek hiszpańskiej superligii mężczyz

Post autor: Kay »

Nie jestem absolutnie znawcą tamtejszej ligi, ale porównywanie jej do naszej I ligi to chyba lekka przesada. Co sezon dwa zespoły z Hiszpanii grają z (mniejszym lub większym) powodzeniem w lidze mistrzów.
AZS Częstochowa
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Poziom rozgrywek hiszpańskiej superligii mężczyz

Post autor: Antonella Hard Core »

Kay pisze:Co sezon dwa zespoły z Hiszpanii grają z (mniejszym lub większym) powodzeniem w lidze mistrzów.
W tym sezonie z hiszpańskich drużyn w Lidze Mistrzów zagra tylko Teruel, w poprzednim sezonie grały dwa:Teruel i Almeria. Dwa sezony temu też tylko jeden zespół (z Majorki) reprezentował Hiszpanie w Lidze Mistrzów.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Poziom rozgrywek hiszpańskiej superligi mężczyzn

Post autor: Mate »

Z poziomem pewnie jest nie najgorzej. Jeszcze kilka lat temu, Mallorca była bardzo uznaną firmą w Europie. Obecnie siatkówka w Hiszpanii przeżywa regres. Niektóre drużyny mają w swych szeregach uznanych zawodników, ale to tylko niektóre.

http://www.televeo.com/Deportes/cai_ter ... jornada_18 - znalazłem taką stronę z video ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Poziom rozgrywek hiszpańskiej superligi mężczyzn

Post autor: hugo »

Regres to ma reprezentacja (chyba wynika on ze zmiany pokoleniowej, ale młodzi zawodnicy są na prawdę dobrzy), ale liga wydaje się mieć całkiem niezłe lata.Jeden mecz często leci na 3 kanałach (nie, to nie pomyłka) + relacja na żywo na stronie
20minutos.es
(są też pełne powtórki, ale nie ma na razie czasu na oglądanie).I co najciekawsze nawet hiszpański Canal + czasami puści jakiś mecz na żywo (częściej dają powtórki).
\
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Poziom rozgrywek hiszpańskiej superligi mężczyzn

Post autor: Antonella Hard Core »

Napewno z klubową hiszpańską siatkówką nie ma sie tak dobrze jak pare lat wstecz. Dobrym przykładem jest klub Palma Mallorca który kilka lat wstecz potrafił awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów czy zdobywać srebrne medale Pucharu Cev i Pucharu Top Teams a w tym sezonie odpadł juz w pierwszej rundzie Pucharu Challenge dwa razy przegrywając z zespołem z Białorusi.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Poziom rozgrywek hiszpańskiej superligi mężczyzn

Post autor: hugo »

@Antonella Hard Core

O ile sobie przypominam to Almeria grała w Final Four Pucharu CEV w sezonie 2008/2009.W tym sezonie wciąż mają szanse na dobry wynik, tym bardziej, że ich przeciwnik w następnej rundzie wydaje się dużo słabszy.Jednak paradoksalnie teraz siatkówka jest o wiele bardziej dostrzegana w Hiszpanii, niż wtedy gdy drużyna z Mallorki osiągała dobry wynik w LM.Dobry wynik bez zainteresowania mediów nie przyniesie prawie żadnych korzyści dla klubu.
\
osnazfsb

Re: Poziom rozgrywek hiszpańskiej superligi mężczyzn

Post autor: osnazfsb »

Poziom ligi zły nie jest patrzac jacy gracze stamtad do nas trafiali: Brook Billings Phil Eatherton M. Falasca S. Antiga swego czasu swego czasu nawet mocne kluby rekrutowały stamtad swoich liderów. Oczywiscie poziom troche spadł nie da sie tego ukryc aczkolwiek i kiedys liga była mało wyrównana z a zwyczaje tam panujace specyficzne np Falasca opowiadał o lezeniu na plazy w czasie sezonu a jeden z Amerykanów mowił ze na halach jest dosc zimno w zimie bo wyliczyli ze przychodzi tak mało kibiców ze nie opłaca sie dla ich komfortu mocno ich podgrzewac.
Zgadzam sie z tym ze porównywanie tej ligi do 1 ligi polskiej to kpina patrzac na to jaka przepasc dzieli nasza Pluslige od 1 Ligi
Awatar użytkownika
KK fan
Posty: 890
Rejestracja: 21 mar 2010, o 20:06
Płeć: M

Re: Poziom rozgrywek hiszpańskiej superligi mężczyzn

Post autor: KK fan »

Przepraszam może ktoś dać linka do strony z wynikami hiszpańskiej ligi. Zwłaszcza wyniki Almerii mnie interesują.
Jak rozpoznać Polaka na wakacjach zagranicą:
http://www.youtube.com/watch?v=NJiFHerf ... re=related
_Johny_
Posty: 22
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:57
Płeć: M

Re: Poziom rozgrywek hiszpańskiej superligi mężczyzn

Post autor: _Johny_ »

06.01 ZAKSA zawita w Almerii :) myślę, że da nam to jakieś porównanie co do polskiej ligi. W prawdzie Kędzierzyn bez Zagumnego i Świderskiego dużo traci, ale tak czy inaczej, według mnie, zaprezentuje się na wysokim poziomie.
Czy wie ktoś może, czy będzie transmisja z tego meczu ?? (obojętnie czy w tv czy też na internecie)
Jeżeli tak to bardzo bym prosił o podanie jakichś konkretów :)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Poziom rozgrywek hiszpańskiej superligi mężczyzn

Post autor: Pele »

jade na mecz z ekipą ZAKSY więc transmisja będzie jak zwykle w RAdiu PArk na 93.9 FM albo na http://www.radiopark.com.pl
z tego co wiem bede jedynym dziennikarzem z Polaski na tym meczu
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
damianho
Posty: 746
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Poziom rozgrywek hiszpańskiej superligi mężczyzn

Post autor: damianho »

Mogli byście przedstawić inne ligi po za superliga ? i jaki to poziom co do lig polskich ? poprosiłbym też jakieś linki z tabelami itp. z góry dzięki :)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Poziom rozgrywek hiszpańskiej superligi mężczyzn

Post autor: dreamer »

damianho pisze:Mogli byście przedstawić inne ligi po za superliga ? i jaki to poziom co do lig polskich ? poprosiłbym też jakieś linki z tabelami itp. z góry dzięki :)
Na tej stronie (http://www.rfevb.com/index.asp), w lewym "menu" pod Competiciones, masz linki do rozgrywek zarówno mężczyzn jaki kobiet w Superligach A i B oraz w I lidze.
Hiszpania ma inny system od nas, bo zarówno w męskich jak i w kobiecych rozgrywkach mają zawodowe ligi A i B. Dlatego poziom Superligi B jest moim zdaniem nieco wyższy średnio biorąc od naszej I ligi, ale są na dość podobnym poziomie. Ich superliga B ma w porównaniu z naszą I ligą ten handikap, że jest zawodowa, dlatego corocznie między klubami superligi A i B jest spora wymiana zawodników, a także trafiają się czasami ciekawi cudzoziemcy w superlidze B.
Tutaj jeszcze masz linka do szeroko komentującego ligi hiszpańskie, największego hiszpańskojęzycznego forum siatkarskiego (http://todovoley.mforos.com/). Rozgrywek klubowych (nie tylko hiszpańskich) szukaj w menu pod "Competiciones de Clubes".

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hiszpania”