Reprezentacja Japonii w piłce siatkowej kobiet.

Pokolul
Posty: 39
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 15:19
Płeć: M
Kontakt:

Reprezentacja Japonii w piłce siatkowej kobiet.

Post autor: Pokolul »

Nie widziałem, aby istniał taki wątek, a zatem pozwoliłem sobie na jego założenie. Nie wierzę, że nie ma tutaj sympatyków ekipy z kraju kwitnącej Wiśni :)!

Przede wszystkim na początku chciałem poruszyć temat zdobycia przez Japonki brązowego medalu Igrzysk Olimpijskich. Jak ocenianie grę Saori i spółki? Czy była szansa na coś więcej? Poza tym swoją karierę zakończyła jedna z najlepszych rozgrywających na świecie Yoshie Takeshita. Myślicie, że w znacznym stopniu osłabi to grę drużyny pana Manabe?

Poza Yoshie, karierę najprawdopodobniej zakończyła również Yuko Sano oraz Erika Erika.

A zatem pewne zmiany nastąpią. Zapraszam do rozmowy! :)
Zapraszam na mojego bloga, w którym piszę o reprezentacji Japonii w piłce siatkowej kobiet!
Hinotori Nippon!

http://nippon-volleyball.blogspot.com/
skk95
Posty: 33
Rejestracja: 10 lut 2013, o 17:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja Japonii w piłce siatkowej kobiet.

Post autor: skk95 »

O, super że założono taki wątek :D
Oglądam każdy mecz tej reprezentacji jaki się da od kilku lat i póki co byłem pod wrażeniem progresu jaki zanotowała w ostatnich latach.
Co do Yoshie Takeshity - jej zakończenie kariery to niestety ogromne osłabienie tej ekipy. Daj Boże, by znalazła się jakaś młoda, obiecująca rozgrywająca, póki co obiło mi się o uszy nazwisko Haruka Miyashita - młoda, i ponoć utalentowana...
za Sano na pewno ktoś się znajdzie, np. Akiko Ino która gra obecnie w Azerbejdżanie :)
Ostatnie lata to i tak spory przypływ "świeżej krwi" w tym zespole : Shinnabe, Iwasaka, Ebata, Sakoda...itd.
Do tamtejszej ligi powróciła też w bardzo dobrej formie Megumi Kurihara - kiedyś znacząca postać, szkoda że tak targana kontuzjami... :x
Generalnie poczekajmy na powołania do kadry, trener Manabe zostanie więc oczekuję dobrych wyników tej ekipy :D
Byle Saori Kimura jak najdłużej grała, bo jest naprawdę niesamowita!
Ganbare Nippon !
Pokolul
Posty: 39
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 15:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Japonii w piłce siatkowej kobiet.

Post autor: Pokolul »

skk95 pisze:O, super że założono taki wątek :D
Oglądam każdy mecz tej reprezentacji jaki się da od kilku lat i póki co byłem pod wrażeniem progresu jaki zanotowała w ostatnich latach.
Co do Yoshie Takeshity - jej zakończenie kariery to niestety ogromne osłabienie tej ekipy. Daj Boże, by znalazła się jakaś młoda, obiecująca rozgrywająca, póki co obiło mi się o uszy nazwisko Haruka Miyashita - młoda, i ponoć utalentowana...
za Sano na pewno ktoś się znajdzie, np. Akiko Ino która gra obecnie w Azerbejdżanie :)
Ostatnie lata to i tak spory przypływ "świeżej krwi" w tym zespole : Shinnabe, Iwasaka, Ebata, Sakoda...itd.
Do tamtejszej ligi powróciła też w bardzo dobrej formie Megumi Kurihara - kiedyś znacząca postać, szkoda że tak targana kontuzjami... :x
Generalnie poczekajmy na powołania do kadry, trener Manabe zostanie więc oczekuję dobrych wyników tej ekipy :D
Byle Saori Kimura jak najdłużej grała, bo jest naprawdę niesamowita!

O cieszę się, że nie tylko ja jestem wielkim sympatykiem tej reprezentacji :) Oprócz Miyashity mamy też Hitomi Nakamichi, która bardzo często zastępowała Yoshie. Wydaje mi się, że jej styl gry przypomina nieco styl Takeshity. Poza tym, również mierzy 159 cm wzrostu. Może to jakiś znak :D?

Co do Sano, to również pomyślałem o Akiko Ino! Niesamowita siatkarka. Chociaż ostatni raz widziałem ją na MŚ 2010 rozgrywanych w Japonii, wtedy występowała jako przyjmująca :)

Jeżeli chodzi o siatkarki "świeżej krwi" jak to ująłeś, to także się zgadzam :D Chociaż Ebata to w zasadzie z reprezentacją jest już od dobrych czterech lat. Z tego co pamiętam to od 2009 roku :) Ale wraz z Sakodą, pomimo słabych warunków fizycznych, świetnie obracają piłkę po kierunku, a poza tym nie zwalniają ręki :D A co do Nany, to tej siatkarce wróżę ogromny sukces. Świetna zagrywka, nieźle w bloku :) Godni zastąpi Erikę :D

Co do Megumi, to właśnie dlatego, że wróciła do japońskiej ligi, liczę na to, że zostanie powołana do kadry i zobaczymy ją już na tegorocznych WGP. Chociaż wydaje mi się, że jej "era" minęła bezpowrotnie. Miała swoje 5 minut, a teraz czas na Saori :D
Chociaż jej zagrywka z wyskoku oraz towarzysząca jej rotacja to coś pięknego :)

Wspominając o Megumi przypomniały mi się inne dawne gwiazdy Hinotori Nippon. Dla przykładu Shin (Takahashi), Sugiyama, Sakashita czy np. Kana Oyama. Ta ostatnia szczególnie uwielbiana przez japońską publiczność :) Z tego co wiem, to Sugiyama oraz Sakashita nadal występują w rodzimej lidze.
Zapraszam na mojego bloga, w którym piszę o reprezentacji Japonii w piłce siatkowej kobiet!
Hinotori Nippon!

http://nippon-volleyball.blogspot.com/
Pokolul
Posty: 39
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 15:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Japonii w piłce siatkowej kobiet.

Post autor: Pokolul »

Nie wiem czy co niektórzy wiedzą, ale Saori Kimura jak i Yuko Sano od pewnego czasu prowadzą blogi :)! Zdaję sobie sprawę, iż nie każdy zna język japoński, ale zawsze można śledzić dwie gwiazdy japońskiej siatkówki!

Blog by Saori Kimura:

http://ameblo.jp/k-saori819/

Blog by Yuko Sano:

http://ameblo.jp/yuko-sano/
Zapraszam na mojego bloga, w którym piszę o reprezentacji Japonii w piłce siatkowej kobiet!
Hinotori Nippon!

http://nippon-volleyball.blogspot.com/
skk95
Posty: 33
Rejestracja: 10 lut 2013, o 17:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja Japonii w piłce siatkowej kobiet.

Post autor: skk95 »

No, fajnie, fajnie, też się cieszę, że Japonki mają w Polsce więcej fanów!! :)
Blogi te już kiedyś znalazłem, niestety japońskiego nie ogarniam i nie ogarnę, a Google Tłumacz kaleczy niesamowicie :]

Za tymi dawnymi gwiazdami typu wspomniane Shin, Kana Oyama czy Kaoru Sugayama człowiek tęskni... Japonki śledzę od 2006 więc trochę ich pamiętam :D nawiasem Sakashita też chyba zakończyła już karierę.
Tegoroczne WGP będzie wielkim testem tej nowej-starej ekipy ;) podejrzewam że do Polski przylecą eksperymentalnie (oby nie, bo liczę że je zobaczę znów na żywo), a wszystkie siły rzucą na finał w Sapporo, i w listopadzie na Puchar Wielkich Mistrzyń (dla nich największa impreza sezonu)
Na erę Megumi czekam, niech wróci w wielkim stylu! Należy się jej jak mało komu, już medal w Londynie ją ominął

P.S podobno Maiko Kano przekwalifikowała się na rozgrywającą..myślicie że będzie to z korzyścią dla tej mierzącej 185 cm zawodniczki?
Ganbare Nippon !
Pokolul
Posty: 39
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 15:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Japonii w piłce siatkowej kobiet.

Post autor: Pokolul »

skk95 pisze:No, fajnie, fajnie, też się cieszę, że Japonki mają w Polsce więcej fanów!! :)
Blogi te już kiedyś znalazłem, niestety japońskiego nie ogarniam i nie ogarnę, a Google Tłumacz kaleczy niesamowicie :]

Za tymi dawnymi gwiazdami typu wspomniane Shin, Kana Oyama czy Kaoru Sugayama człowiek tęskni... Japonki śledzę od 2006 więc trochę ich pamiętam :D nawiasem Sakashita też chyba zakończyła już karierę.
Tegoroczne WGP będzie wielkim testem tej nowej-starej ekipy ;) podejrzewam że do Polski przylecą eksperymentalnie (oby nie, bo liczę że je zobaczę znów na żywo), a wszystkie siły rzucą na finał w Sapporo, i w listopadzie na Puchar Wielkich Mistrzyń (dla nich największa impreza sezonu)
Na erę Megumi czekam, niech wróci w wielkim stylu! Należy się jej jak mało komu, już medal w Londynie ją ominął

P.S podobno Maiko Kano przekwalifikowała się na rozgrywającą..myślicie że będzie to z korzyścią dla tej mierzącej 185 cm zawodniczki?
Tegoroczne WGP powinno być bardzo ciekawe. Na to też liczę, albowiem zeszłoroczne było niezbyt emocjonujące. No ale, nic nie powinno nas dziwić, w końcu był to rok olimpijski. Niestety też wydaje mi się, że Masayoshi nie będzie ryzykował i przyleci do Polski składem rezerwowym. W końcu po co narażać zawodniczki na problemy aklimatyzacyjne. Mają zapewniony finał i z tego skorzystają :D Chociaż jak się pojawią, to ja również tam będę! :D

Maiko rozgrywającą O.O? No to mnie zaskoczyłeś. Przyznam, że nie widzę jej na tej pozycji, szczególnie, że ma ciekawy atak i powinna nad nim pracować. Skąd taki news?
Zapraszam na mojego bloga, w którym piszę o reprezentacji Japonii w piłce siatkowej kobiet!
Hinotori Nippon!

http://nippon-volleyball.blogspot.com/
skk95
Posty: 33
Rejestracja: 10 lut 2013, o 17:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja Japonii w piłce siatkowej kobiet.

Post autor: skk95 »

Info to posiadam z forum inside volley, sprawdzałem też na japońskiej wikipedii i stronie jej klubu, wszędzie wpisana jest "S" - czyli setter ;) też mi się wydaje, że będzie to z niekorzyścią dla niej, bo miała i warunki i tak jak wspomniałeś dobry atak.

Ciekawe gdzie w tym roku odbędzie się truniej WGP w Polsce, mam nadzieję że gdzieś na południu kraju (Bielsko, Dąbrowa, może Katowice?), bo na północ ciężko mi się będzie wybrać :]

A wracając do tematu, to spytam które mecze Japonek jakie oglądaliście najbardziej utkwiły Wam w pamięci? :)

Ja miałem 2 takie mecze w których parę razy myślałem że zejdę na zawał :D
1. półfinał MŚ 2010 z Brazylią (2:3) , niestety przegrany przez Japonię, ale grały kosmos totalny
2. ćwierćfinał IO 2012 z Chinkami (3:2), tu już wygrany mecz ale też horror :D
Ganbare Nippon !
Pokolul
Posty: 39
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 15:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Japonii w piłce siatkowej kobiet.

Post autor: Pokolul »

skk95 pisze:Info to posiadam z forum inside volley, sprawdzałem też na japońskiej wikipedii i stronie jej klubu, wszędzie wpisana jest "S" - czyli setter ;) też mi się wydaje, że będzie to z niekorzyścią dla niej, bo miała i warunki i tak jak wspomniałeś dobry atak.

Ciekawe gdzie w tym roku odbędzie się truniej WGP w Polsce, mam nadzieję że gdzieś na południu kraju (Bielsko, Dąbrowa, może Katowice?), bo na północ ciężko mi się będzie wybrać :]

A wracając do tematu, to spytam które mecze Japonek jakie oglądaliście najbardziej utkwiły Wam w pamięci? :)

Ja miałem 2 takie mecze w których parę razy myślałem że zejdę na zawał :D
1. półfinał MŚ 2010 z Brazylią (2:3) , niestety przegrany przez Japonię, ale grały kosmos totalny
2. ćwierćfinał IO 2012 z Chinkami (3:2), tu już wygrany mecz ale też horror :D
Jestem zarejestrowany na tym forum, a zatem muszę poszukać. Ale wierze Ci na słowo :)!

Jestem z południa kraju, więc jak okazałoby się, że Japonki rozegrają swój mecz w Spodku, byłby to jeden z piękniejszych dni w moim życiu haha, ale nie liczę na to :x

O tak! mecz z mistrzostw świata 2010 Japonia - Brazylia był niesamowity! Często go oglądam :D Szkoda, że Japonki przegrały, chociaż wydaję mi się, że zrobiły wszystko co mogły. Brazylijki to jednak klasa wyżej, chociaż nieraz zdarzało się, że przegrywały z Japonkami.

Ćwierćfinał Igrzysk olimpijskich jak dla mnie za jakiś czas stanie się "klasykiem". Piękny mecz, pamiętam jaka ogarnęła mnie radość po wygraniu go przez Japonki. Saori oraz Ebata zdobyły wtedy łącznie 66 punktów, coś niesamowitego :D

Ja do najciekawszych spotkań zaliczam ogólnie większość meczów z MŚ 2010. Niektórych poszukuję do teraz, ale niestety, bez skutku :(
Zapraszam na mojego bloga, w którym piszę o reprezentacji Japonii w piłce siatkowej kobiet!
Hinotori Nippon!

http://nippon-volleyball.blogspot.com/
skk95
Posty: 33
Rejestracja: 10 lut 2013, o 17:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja Japonii w piłce siatkowej kobiet.

Post autor: skk95 »

Ja byłem na meczach Japonek w 2011, jak były w Węgierskiej Górce, to było niesamowite przeżycie! Raz że miałem blisko, a dwa, że były to spotkania towarzyskie i po meczach można było podejść do zawodniczek, zrobić sobie zdjęcie, zdobyć autograf...ech coś wspaniałego! :D najlepsze 2 dni mojego życia :D

Mecz Japonia Brazylia jest dla mnie jak narkotyk, bardzo często do niego wracam, i myślę co by było gdyby... :]
MŚ 2010 to turniej jaki zapamiętam na zawsze, wielkie święto siatkówki, te emocje i wspaniałe mecze - uwielbiam turnieje organizowane w Kraju Kwitnącej Wiśni, acz PŚ 2011 to już nie było to, nie ta atmosfera :)

Meczów z MŚ 2010 niestety nie posiadam...a pooglądałbym. Zwłaszcza te z Polską, Serbią, czy o brąz z USA (ten kiedyś był na YT, ale został usunięty...) :x

P.S poszperałem w internecie i znalazłem kolejne blogi :D
http://ameblo.jp/kanaoyama - Blog Kany Oyamy
http://ameblo.jp/miyuki-takahasi/ - Blog Miyuki Takahashi (znanej pod pseudonimem Shin)
http://spora.jp/risa-exile-nana/ - a tu blog do spółki - Nany Iwasaki i Risy Shinnabe
Ganbare Nippon !
Pokolul
Posty: 39
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 15:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Japonii w piłce siatkowej kobiet.

Post autor: Pokolul »

Ja byłem na meczach Japonek w 2011, jak były w Węgierskiej Górce, to było niesamowite przeżycie! Raz że miałem blisko, a dwa, że były to spotkania towarzyskie i po meczach można było podejść do zawodniczek, zrobić sobie zdjęcie, zdobyć autograf...ech coś wspaniałego! :D najlepsze 2 dni mojego życia :D
Zazdroszczę :D Ja niestety nie miałem jeszcze okazji poobserwować wyczynów ekipy pana Manabe na żywo :(
Mecz Japonia Brazylia jest dla mnie jak narkotyk, bardzo często do niego wracam, i myślę co by było gdyby... :]
Wtedy jestem niemal przekonany, że to Japonki cieszyły by się ze złota, a nie Rosjanki :D
MŚ 2010 to turniej jaki zapamiętam na zawsze, wielkie święto siatkówki, te emocje i wspaniałe mecze - uwielbiam turnieje organizowane w Kraju Kwitnącej Wiśni, acz PŚ 2011 to już nie było to, nie ta atmosfera :)
Haha, mecze w Japonii mają klimat, tysiące młodych ludzi, bo to oni przede wszystkim zapełniają hale podczas meczów reprezentacji, wybijający rytm za pomocą gumowych pałeczek i skandujący: Nippon! Nippon! Świetne :D
Meczów z MŚ 2010 niestety nie posiadam...a pooglądałbym. Zwłaszcza te z Polską, Serbią, czy o brąz z USA (ten kiedyś był na YT, ale został usunięty...) :x
Ostatnio go oglądałem, jak znajdę to prześlę link :)
P.S poszperałem w internecie i znalazłem kolejne blogi :D
http://ameblo.jp/kanaoyama - Blog Kany Oyamy
http://ameblo.jp/miyuki-takahasi/ - Blog Miyuki Takahashi (znanej pod pseudonimem Shin)
http://spora.jp/risa-exile-nana/ - a tu blog do spółki - Nany Iwasaki i Risy Shinnabe

A zatem nie tylko Saori i Yuko poświęcają swój wolny czas na blogowanie. Szkoda, że nie znam języka japońskiego :(
Zapraszam na mojego bloga, w którym piszę o reprezentacji Japonii w piłce siatkowej kobiet!
Hinotori Nippon!

http://nippon-volleyball.blogspot.com/
skk95
Posty: 33
Rejestracja: 10 lut 2013, o 17:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja Japonii w piłce siatkowej kobiet.

Post autor: skk95 »

Na forum i-v wyczytałem, iż Megumi Kurihara jest kontuzjowana :( . Chodzi o prawe kolano, a zawodniczka nie pojawia się na parkiecie od 2 marca. Niestety nie było napisane jak bardzo poważny jest to uraz, na internecie także ciężko coś znaleźć...

Mam jednak ogromną nadzieję, że absencja tej 28-letniej zawodniczki będzie krótkotrwała, i że zdoła ona powrócić do gry na najwyższym poziomie w klubie , a może i w reprezentacji. Sezon dla niej dotychczas był bardzo udany - w barwach klubu Okayama Seagulls kilkakrotnie była najlepiej punktującą zawodniczką meczu, a w klasyfikacji najlepiej serwujących ligi japońskiej zajmuje wysokie 9 miejsce.

Kurihara problemy z kolanami miała już wcześniej, wyeeliminowało ją to z wielu imprez - między innymi z MŚ 2006, PŚ 2011, czy IO 2012 (na nie zdążyła się wykurować, z formą było już niestety gorzej). NIemniej jest to wielki pech tej utytułowanej i utalentowanej atakującej. Życzę jej szybkiego powrotu do zdrowia!
Ganbare Nippon !
Pokolul
Posty: 39
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 15:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Japonii w piłce siatkowej kobiet.

Post autor: Pokolul »

skk95 pisze:Na forum i-v wyczytałem, iż Megumi Kurihara jest kontuzjowana :( . Chodzi o prawe kolano, a zawodniczka nie pojawia się na parkiecie od 2 marca. Niestety nie było napisane jak bardzo poważny jest to uraz, na internecie także ciężko coś znaleźć...

Mam jednak ogromną nadzieję, że absencja tej 28-letniej zawodniczki będzie krótkotrwała, i że zdoła ona powrócić do gry na najwyższym poziomie w klubie , a może i w reprezentacji. Sezon dla niej dotychczas był bardzo udany - w barwach klubu Okayama Seagulls kilkakrotnie była najlepiej punktującą zawodniczką meczu, a w klasyfikacji najlepiej serwujących ligi japońskiej zajmuje wysokie 9 miejsce.

Kurihara problemy z kolanami miała już wcześniej, wyeeliminowało ją to z wielu imprez - między innymi z MŚ 2006, PŚ 2011, czy IO 2012 (na nie zdążyła się wykurować, z formą było już niestety gorzej). NIemniej jest to wielki pech tej utytułowanej i utalentowanej atakującej. Życzę jej szybkiego powrotu do zdrowia!

Ponownie ;(...
Megumi ma wyjątkowego pecha, wydaje mi się, że to przesądzi o jej karierze. Niestety ale po tak dużej ilości kontuzji niesamowicie ciężko jest powrócić do dobrej formy. Nie widzę jej w składzie na tegoroczne WGP. Może Mistrzostwa Świata 2014? Chociaż w to też wątpię... Przykre.

Dobrą wiadomością jest to, że to Saori Kimura wraz z drużyną Vakifbank T.Telekom Stambuł wygrywa Ligę Mistrzyń! :) Cały mecz można zobaczyć tutaj:
http://www.laola1.tv/en/int/volleyball/ ... 13428.html

Zastanawiam się czy po zdobyciu złota Ligi Mistrzyń oraz wygraniu rozgrywek klubowych w Turcji Saori postanowi zostać na dłużej z panem Guidettim i spółką. Wydaje mi się, że czuje się tam całkiem nieźle*. Szkoda tylko, że nie zawsze pojawia się w pierwszej szóstce...

*P.s - poza tym, że czuje się nieźle, to ma sporo fanów. Media tureckie również ją zauważyły (a w zasadzie to japońskie ze współpracą z tureckimi :D)

Obrazek
from: turkishairlines.com

Saori w reklamie tureckich linii lotniczych :D
Zapraszam na mojego bloga, w którym piszę o reprezentacji Japonii w piłce siatkowej kobiet!
Hinotori Nippon!

http://nippon-volleyball.blogspot.com/
Pokolul
Posty: 39
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 15:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Japonii w piłce siatkowej kobiet.

Post autor: Pokolul »

To nam ułatwia nasze przypuszczenia co do zmian w kadrze Hinotori Nippon:

http://blokaut.net/aktualnosci/pokaz/24 ... +Takeshity

:)
Zapraszam na mojego bloga, w którym piszę o reprezentacji Japonii w piłce siatkowej kobiet!
Hinotori Nippon!

http://nippon-volleyball.blogspot.com/
skk95
Posty: 33
Rejestracja: 10 lut 2013, o 17:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja Japonii w piłce siatkowej kobiet.

Post autor: skk95 »

Co to się porobiło...
Czyli sezon 2013 to będzie jedna wielka niewiadoma, połowa składu olimpijskiego poszła jak widać do "lamusa". Szkoda, ale taka kolej rzeczy.
Lwia część kadry to zawodniczki młode, niedoświadczone na arenie międzynarodowej. Na liście jest ich mnóstwo, więc aby mieć jaśniejszy obraz trzeba będzie poczekać do pierwszego turnieju (Montreux) i na ogłoszenie 20 zawodniczek do WGP.

Może Inoue, Sano albo Yamamoto powrócą na MŚ 2014, ale to chyba takie marzenia... :D Brak Kurihary też świadczy o tym że albo kontuzja jest poważna, bo nie grała w żadnym meczu ligowym do końca sezonu, albo jej czas w kadrze się już definitywnie zakończył...

Dobrze, że pomimo plotek o końcu kariery w reprezentacji będzie grać kapitan - Erika Araki :)

P.S Dla tych co pamiętają jeszcze Sachiko Sugiyamę (grała do 2008 roku w kadrze) informacja, że po tym sezonie ligowym zakończyła karierę
Ganbare Nippon !
skk95
Posty: 33
Rejestracja: 10 lut 2013, o 17:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja Japonii w piłce siatkowej kobiet.

Post autor: skk95 »

Nowa kapitan zespołu – Saori Kimura! :D

Skład Japonek na tournee po Europie (Montreux, Alassio)

Miyu Nagaoka, Przyjmująca
Haruyo Shimamura, Środkowa
Mami Yoshida, Libero
Akari Oumi, Przyjmująca
Kotoki Zayasu, Libero
Ayumi Nakamura, Przyjmująca
Nana Iwasaka, Środkowa
Risa Ishii, Przyjmująca
Hiroko Matsuura, Rozgrywająca
Fumika Moriya, Środkowa
Natsumi Fujita, Rozgrywająca
Yuki Ishii, Przyjmująca
Yuka Imamura, Przyjmująca
Riho Otake, Środkowa
Sarina Koga, Przyjmująca
Saori Takahashi, Przyjmująca

źródło : strona Japońskiego Związku Siatkówki

Japonki w tych turniejach będą testowały młodzież, a głównymi celami na ten rok wyznaczono Grand Prix 2013 którego finał odbędzie się w Sapporo, oraz Puchar Wielkich Mistrzyń. Ponadto, w Japonii mają odbyć się azjatyckie kwalifikacje do MŚ 2014. Celem nadrzędnym pana Manabe i reszty, będzie podobnie jak 4 lata temu Olimpiada - tym razem w Rio, i tym razem pojawiają się zapowiedzi o medalu :) Ganbare Nippon!
Ganbare Nippon !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacje innych państw”