Puchar Polski Kobiet 2012/13

Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

Puchar Polski Kobiet 2012/13

Post autor: Alferek »

No to zaczynamy wątek Pucharu PP od obejrzenia meczu PLKS Pszczyna - KSZO Ostrowiec 1:3.
Naprawdę było to niezłe widowisko, nawet ciekawsze niż niejeden mecz w Orlen Lidze.

Tutaj link (wgrywa się w momencie pisania posta, proszę za godzinkę oglądać):
http://youtu.be/sS8POIrIHpQ
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Puchar Polski Kobiet 2012/13

Post autor: Ted »

Rozgrywki Pucharu Polski w żeńskim wydaniu nie cieszą się już takim zainteresowaniem, jak mecze w wydaniu panów. Warto przypomnieć, że jutro znanych będzie już wszystkich osiem zespołów, które walczyć będą o turniej finałowy w Pile. Dzisiaj popołudniu mecz 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy Pałacem a AZS-em Białystok. Jutro rewanż.
Agridaghi
Posty: 4
Rejestracja: 2 gru 2011, o 10:20
Płeć: M

Re: Puchar Polski Kobiet 2012/13

Post autor: Agridaghi »

Można już kupować bilety na PP na stronie ticketpro. Jest jednak problem - trzeba wybrać sektor na hali gdzie chce się siedzieć, a nie ma dołączonej mapki i nie wiadomo tak naprawdę co się wybiera. Czy ktoś kto zna hale w Pile mógłby doradzić który sektor wybrać (podano sektory od A do Ł) żeby dobrze widzieć? Albo jeszcze lepiej gdyby był link z sektorami na hali (nigdzie nie mogłem tego znaleźć).
Awatar użytkownika
Roberto36
Posty: 123
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Puchar Polski Kobiet 2012/13

Post autor: Roberto36 »

to jest zależne jak lubisz oglądać mecze czy będąc na wprost hali czy bardziej z boku wyżej niżej różne sa przypodobania
wirtualny spacer po hali polecam

http://mosir.pila.pl/v-tour/1/1.html
Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cie,bo najlepszy w Polsce jest Pilski klub PTPS
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Puchar Polski Kobiet 2012/13

Post autor: tomasol »

Brakuje słów aby opisać to co robi zespół Dąbrowy Górniczej. W tej chwili jest 2:1 dla Muszyny a powinno być 3:0 w drugą stronę i po meczu. Niedawne zdobywczynie pucharu CEV grają po prostu gorzej i tylko fuksowi zawdzięczają to, że są w meczu i jeszcze do tego prowadzą. Fuksowi i niezrozumiałej indolencji Dąbrowy w końcówkach seta pierwszego i trzeciego.
Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

Re: Puchar Polski Kobiet 2012/13

Post autor: Alferek »

Kosmiczny mecz Dąbrowy z Muszynianką. Jak grała Zaroślińska to wygrywała Dąbrowa, jak traciła skuteczność - wygrywała Muszyna. Obie libero niesamowite.
I kto tu mówi, że żeńska siatka jest nieciekawa?
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Puchar Polski Kobiet 2012/13

Post autor: tomasol »

Mecz naprawdę świetny i wygrana Dąbrowy w pełni zasłużona. Muszyna zagrała dobrze, ale jej przeciwniczki zagrały po prostu znakomicie i w sumie powinny to wygrać w cuglach 3:0. Dla mnie największą różnicę było widać w grze rozgrywających. Belgijka zagrała bardzo dobre zawody, rozsądnie prowadziła grę, dużo środka a co ważne jej wystawy były dobrej jakości. Jej via-a-vis z Muszyny Serena za to była najsłabszym ogniwem własnej drużyny. Za dużo było niedokładności i za często gubiła tempo ze swoimi środkowymi. Do tego dąbrowianki pokazały niesamowitą waleczność i hart ducha, bo po trzeciej partii miały prawo się podłamać. Były jednak w tym meczu lepsze i najwyraźniej same w to uwierzyły, w innym wypadku wątpię czy zdołały by doprowadzić do 5 seta.
W finale faworytem będzie zespół trenera Kawki. Bo powiedzmy szczerze półfinał Sopot-Wrocław pod względem sportowym dzieliła od pojedynku Dąbrowy z Muszyną różnica klasy na korzyść tego drugiego. Ale każdy mecz to osobna historia i jutro ten bardzo dobry występ zespołu ze Śląska nie będzie miał już znaczenia.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Puchar Polski Kobiet 2012/13

Post autor: Pele »

@tomasol - fajnie opisałeś to co się działo w półfinałach. Tylko mi sie wydaje ze dzisiaj po długim meczu zawodniczki Dąbrowy jutro mogą nie dać rady. Zobaczymy
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Puchar Polski Kobiet 2012/13

Post autor: sb.slav »

Ach ta kobieca siatkówka! :) Z nieba do piekła i z powrotem ku niebiosom - tak rollercoaster zafundowały sobie dzisiaj siatkarki Dąbrowy.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Puchar Polski Kobiet 2012/13

Post autor: Hirako »

Dąbrowa!!! Graty ;)
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Puchar Polski Kobiet 2012/13

Post autor: tomasol »

Myślę, że ten kto oglądał turniej finałowy w tym roku nie pożałował i nie ma powodu narzekać. Trzy mecze i wszystkie 5 setowe, pełne emocji i poza półfinałem Atom-Gwardia/Impel także na dobrym poziomie sportowym. Wynik końcowy kopią tego z przed roku, finał sopocko-dąbrowski i puchar, tak jak rok temu, jedzie na Górny Śląsk. Choć przyznam, że nie spodziewałem, iż sopocianki postawią taki opór, ba, że przez dużą część spotkania (może nawet większą) będą zespołem lepszym. Siatkówka bywa jednak okrutna i to w oczach sopocianek będą tego wieczoru łzy rozpaczy. A zespół Dąbrowy rzuca chyba śmiałe wyzwanie zespołowi z Muszyny, bo ma wszelkie warunki ku temu aby założyć w tym roku także koronę mistrzowską.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Puchar Polski Kobiet 2012/13

Post autor: OlaMleko »

Zawsze taka sama sytuacja i za każdym razem zdumiewa mnie to bardziej

Puchar Polski mężczyzn: 24 strony dyskusji
Puchar Polski kobiet : 10 komentarzy

przyznacie, że to niebotyczna dysproporcja :D
Powinna dać Polsatowi do myślenia...
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Puchar Polski Kobiet 2012/13

Post autor: mikser »

OlaMleko pisze: Powinna dać Polsatowi do myślenia...
Tym bardziej, że czytają Strefę Siatkówki - nie wiem czy forum też - więc mogliby wziąć pod uwagę prośby kibiców chcących więcej meczy panów :)
Ostatnio zmieniony 11 mar 2013, o 12:27 przez mikser, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Puchar Polski Kobiet 2012/13

Post autor: lipton »

OlaMleko pisze:Zawsze taka sama sytuacja i za każdym razem zdumiewa mnie to bardziej

Puchar Polski mężczyzn: 24 strony dyskusji
Puchar Polski kobiet : 10 komentarzy
Ale zapewne nijak się to ma do słupków oglądalności, bo na tych 24 stronach dyskutuje raptem kilkadziesiąt osób.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

Re: Puchar Polski Kobiet 2012/13

Post autor: Alferek »

większość zainteresowanych po prostu pisze na stronie Orlen Ligi. Tam jest 120 komentarzy:
http://www.orlen-liga.pl/news/id/4772/T ... rem_Polski
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Polski”