Final Four Ligi Mistrzów 2013

VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: VernonRoche »

Niesamowity 5 set. Do tego jeszcze Zyła wygrał :)
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: sb.slav »

No i ruska lokomotywa rozbiła włoskie ferrari :) Brawo - cóż mogę powiedzieć, prócz Zaksy to był mój faworyt, więc się po prostu cieszę, kiedy włoskie zadufanie zostaje ukarane 8-) .
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: tomasol »

Mecz finałowy przykrył cały turniej - tak poziomem gry jak i dramaturgią. Cóż, doczekaliśmy w końcu czasów, że LM wygrała drużyna, która w turnieju finałowym zagrała tylko dlatego, że dostała przywilej jego organizacji. Można by rzec, że kolejny smutny odcinek w konsekwentnym obniżaniu przez CEV wartości rozgrywek pucharowych. Ale odstawiając na bok te dywagacje, trzeba docenić grę Lokomotiwu w tym turnieju. To był pokaz świetnej siatkówki, ogromnej woli walki i dużej siły mentalnej. Bohaterem finału Biriukow, turnieju Nilsson, ale Nowosybirsk wygrał bo był drużyną i pokazał świetną pracę zespołową. Wielu forumowiczów nie doceniało tego zespołu, dziś i wczoraj okazało się, że niesłusznie. Brawa dla zwycięzców, chwała pokonanym.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: Guilder »

tomasol pisze:Bohaterem finału Biriukow, turnieju Nilsson
Z tym się zgadzam. Biryukov wczoraj średnio, ale dzisiaj wszystkie najważniejsze piły szły do niego, a nie do Szweda. Fantastyczny jego mecz dzisiaj, szkoda że przez słabszy poprzedni sezon nie pojechał po złoto do Londynu.

Wygrał zespół, który typowałem do czwartego miejsca. Co by nie mówić, w drodze po złoto pokonał jednak dwie światowe potęgi z kosmicznymi składami i bardzo dobrymi trenerami. Jakby nie dostali się do Final Four, zasłużenie wygrali. Zaksa awansowała sportowo, a nie ograła nawet w połowie tak dobrych drużyn.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: figol »

[ingerencja moderatora]
A żeby było coś o siatkówce to brawa dla Lokomotivu szkoda że w JW nie spotkali się razem Divis z Lasko ale fajna paka by była :P
Ostatnio zmieniony 17 mar 2013, o 17:15 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23. Regulaminu Forum
poznasz głupiego po czynach jego
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: kibic_siatki »

Gratuluję zespołowi z Syberii. Zagrali naprawdę świetny turniej: najpierw wyeliminowali głównego faworyta, a w finale przeważyli szalę na swoja korzyść- w całym turnieju wykazali najwięcej ambicji i woli walki. Co do naszych akcentów- rolę Zaksy pominę w tym turnieju. Za to 2 zawodników grających w naszej PlusLidze grało w tej drużynie i stanowili ważne filary- Nilsson, który przegrał rywalizację w 6 w "czołowym" zespole z Kielc w poprzednim sezonie. Divis wygrał LM z Fryderykami, a z JW grał w turnieju finałowym 2 lata temu, teraz wygrywa z Nowosybirskiem.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: Kicu »

Rouzier - najlepszy atakujący turnieju! :o Wow, jakiś miły akcent jest.

Fonteles - najlepiej zagrywający

:] Ale jaja.
Edyta

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: Edyta »

tomasol pisze:Mecz finałowy przykrył cały turniej - tak poziomem gry jak i dramaturgią.
Z tym się nie zgodzę, bo dramaturgia była w większości meczów, poziom może zróżnicowany, ale mnie się ogólnie cały turniej podobał.
Heh, gratulacje dla naszych, Antek i Lipe jakby turniej wygrali :D
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: weary_skier »

A De Pandis za fatalny błąd przy piłce meczowej dostaje nagrodę dla najlepszego Libero :o.
Nagroda należała się Golubjewowi jak psu buda.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: adi_tiger »

Dziwne te nagrody, zawsze wygrany zdobywa najwięcej nagród indywidualnych a tu na razie zaksa, cuneo i zenit ;D
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: akukuk »

No i Zaksa zgarnęła dwie nagrody indywidualne. Akurat do gry Rouziera nie należy mieć zastrzeżeń. Zwykle atakował z niezbyt dobrych piłek i radził sobie bardzo dobrze. Od Fontelesa na pewno oczekiwano więcej.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: OlaMleko »

Gratulacje i szacun dla organizatorów - w końcu ktoś wpadł na to, że przy wręczaniu nagród indywidualnych można grac inne utwory niż "Simply the best".
Awatar użytkownika
Tietiuk
Posty: 331
Rejestracja: 26 paź 2012, o 15:12
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: Tietiuk »

Jakim cudem Rouzier dostał nagrodę najlepiej atakującego?
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: akukuk »

A nie został czasem najlepiej punktującym?
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: KChudz »

akukuk pisze:A nie został czasem najlepiej punktującym?
Najlepszy atakujący.
Punktującym był Nilson
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: Kurek7 »

Divis bez żadnej nagrody... Parodia :]
Polska biało-czerwoni... :)
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: dodonek »

OlaMleko pisze:Gratulacje i szacun dla organizatorów - w końcu ktoś wpadł na to, że przy wręczaniu nagród indywidualnych można grac inne utwory niż "Simply the best".
Z tego co słyszałem jak wręczali nagrodę Antkowi to w tle leciał disco-Chopin i Etiuda Rewolucyjna (więc również polski akcent) ;)
Nagrody indywidualne takie sobie. Przyznawanie ich na podstawie statystyk (bo tak to wygląda) jest jak dla mnie średnio sprawiedliwe. Brakuje trochę takiego eksperckiego i ludzkiego podejścia kto jaki wkład włożył w zwycięstwo w obu meczach...no ale..
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: weary_skier »

Nagrody indywidualne nie przystały poziomem do całego turnieju...
Rouzier, Bierieżko, De Pandis to straszne pomyłki.

@dodonek
Nie było na podstawie statystyk, bo Rouzier zobaczyłby nagrodę tak jak medal.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: compact »

Best Spiker bezapelacyjnie dla Divisa - 57 i 58% przy w sumie 56 atakach, 2 opcja w druzynie.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: Kicu »

dodonek pisze:Przyznawanie ich na podstawie statystyk (bo tak to wygląda) jest jak dla mnie średnio sprawiedliwe. Brakuje trochę takiego eksperckiego i ludzkiego podejścia kto jaki wkład włożył w zwycięstwo w obu meczach...no ale..
Może i tak, ale teraz jest sprawa dość jasna - statystyki decydują i tyle. Zaczną wybierać jacyś eksperci, albo co gorsze "eksperci" to zacznie się płacz wśród znawców i kibiców, że ten nie zasłużył, że tamten powinien dostać. Ile osób tyle opinii się pojawi.
Edyta

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: Edyta »

Nie wiem na jakiej podstawie były przyznawane nagrody indywidualne, ale rzeczywiście zabrakło Biriukowa i Divisa. Można było zamiast Nilssonowi dać Biriukowowi MVP. Natomiast zgodzę się co do De Pandisa, jak dla mnie wyróżniał się bardzo w obu meczach. Nie wydaje mi się, żeby nagroda dla Antka była przyznana na podstawie statystyk, może bardziej na podstawie różnorodności jego zagrań, bo tych miał chyba największy wachlarz.

Jeszcze dodam od siebie słowo o wartości wygranej Lokomotiwu. Też mi się nie podoba taki awans pozasportowy, poza tym kibicowałam Cuneo, ale mozna to podsumować, że Rosjanie zrobili przynajmniej to, co powinni - wygrali w świetnym stylu dwa mecze i udowodnili, że potrafili wykorzystać ten prezent w 100%.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: tomasol »

Tietiuk pisze:Jakim cudem Rouzier dostał nagrodę najlepiej atakującego?
Chyba za to, że zdobył najwięcej punktów atakiem, bo najskuteczniejszym nie był ani wśród nominalnych atakujących, ani wśród skrzydłowych.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: OlaMleko »

dodonek pisze:
OlaMleko pisze:Gratulacje i szacun dla organizatorów - w końcu ktoś wpadł na to, że przy wręczaniu nagród indywidualnych można grac inne utwory niż "Simply the best".
Z tego co słyszałem jak wręczali nagrodę Antkowi to w tle leciał disco-Chopin i Etiuda Rewolucyjna (więc również polski akcent) ;)
Ogólnie jakaś taka fajna muzyczka :)
I ruskie szampany!! Hell yeah :D
siarczanwisni
Posty: 229
Rejestracja: 18 lip 2012, o 10:37
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: siarczanwisni »

Byłem prawie pewien że Sokołow dostanie nagrode. Wczoraj 73% dzisiaj 52% w ataku.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: Guilder »

Co ciekawe, wg statystyk istotnie Divis był drugą opcją w ataku, ale pierwszą był... Biryukov. ;-) Słowak 20 punktów, Rosjanin 23, Szwed 17.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: dodonek »

Może ktoś wrzucić linka z wczorajszą wypowiedzią pomeczową Michała Ruciaka?
Piotrek Gacek się rozsądnie wypowiedział przed chwilą.
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
ze_wsi
Posty: 193
Rejestracja: 24 lut 2013, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Krosno/Mielec

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: ze_wsi »

dodonek pisze:Może ktoś wrzucić linka z wczorajszą wypowiedzią pomeczową Michała Ruciaka?
Polsatsport.pl - video - 4 strona
shevcu
Posty: 137
Rejestracja: 2 wrz 2011, o 15:42
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: shevcu »

tomasol pisze:Cóż, doczekaliśmy w końcu czasów, że LM wygrała drużyna, która w turnieju finałowym zagrała tylko dlatego, że dostała przywilej jego organizacji
2004 r. Biełgorod i Lokomotiw Biełgorod
2011 rok Bolzano i Trentino
2013 Omsk i Lokomotiv
Jedyna różnica między tymi ekipami, że dzisiejszy triumfator wcześniej LM nie wygrał.

Także przypadki są już trzy, co nie zmienia faktu, że cała ta formuła z gwarantowanym udziałem gospodarza jest chora, tak samo jak fakt, że w finale dwie ekipy z jednego kraju nie mogą zagrać ze sobą.
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: przeemekk90 »

Widzę, że nie tylko ja jestem zaskoczony nagrodami indywidualnymi. Wg mnie powinna być tylko jedna: MVP. Ewentualnie jakaś szóstka turnieju bez nagradzania.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: kuki91 »

Szóstka turnieju + MVP brzmi super, na pewno lepiej niż takie indywidualne ;) .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”