Reprezentacja Kuby

Iskier
Posty: 16
Rejestracja: 19 mar 2012, o 20:32
Płeć: K

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Iskier »

Jeśli informacja o Juantorenie nie jest tylko kaczką dziennikarską, to Kubańczycy w tym sezonie będą bardzo groźni. Może chcą sobie w ten sposób zrekompensować brak Leala na skrzydle?
Z drugiej strony, obiło mi się o uszy (a raczej oczy) kilka tygodni temu, że Juanto ma zagrać w reprezentacji Włoch. Więc diabli wiedzą, jak to z nim będzie. Trzeba czekać na jakieś oficjalne wiadomości.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: GolMar »

Nie chcę zaśmiecać innych tematów, mimo że to, co napiszę, może być podczepione pod kwalifikacje olimpijskie. Strasznie szkoda mi tego, że żadnej z reprezentacji Kuby nie zobaczymy na Igrzyskach Olimpijskich. Szczególnie przykro mi z powodu męskiej drużyny, która nawet po gruntownych przemeblowaniach w zeszłym roku zdołała awansować do Final Eight LŚ, zatem na pewno do światowej czołówki wciąż należy. Smutne jest to, że przez względy polityczne ci zawodnicy nie mogą skupić się wyłącznie na grze. Większość z nich ma do utrzymania rodziny, a z tamtejszej pensji jest to nieco problematyczne. Poza tym zamęczani są treningami (6-8 h dziennie), które nie mają przełożenia na jakikolwiek rytm meczowy, ponieważ przez praktycznie cały sezon pozareprezentacyjny nie mają styczności z rywalizacją.

Chciałabym się łudzić, że po przegranych kwalifikacjach władze tamtejszego sportu pójdą po rozum do głowy i dokonają zmian. Warto tutaj podkreślić, że władze kubańskiej siatkówki nie mają tu nic do powiedzenia - liczy się narodowa centrala sportowa. Co ciekawe, nie ma ona nic przeciwko wyjazdom do innych krajów sportowców z innych dyscyplin - problemem jest jedynie siatkówka. Dlaczego? Chyba nikt nie jest w stanie tego zrozumieć :(
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: PvK »

taki off-top ;p
Raczej utrzymanie nie jest tak problematyczne. Mają tam przydziały żywieniowe miesięczne, mieszkania bez czynszowe, leki za grosze. Kawa w kawiarni dla Kubańczyka to koszt w przeliczeniu na polskie kilkadziesiąt gr, dla obcokrajowca 2dolary. Jedynie dobra wyższego rzędu rtv/agd(nawet smieszny mikser) to luksus, na który w biednych dzielnicach nie mogą sobie pozwolić.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: GolMar »

No tak, ale inna sprawa, że podróżują i widzą jak jest w innych krajach, gdzie taki Juantorena zarabia 1 mln euro za sezon, a oni 10 dolarów miesięcznie... I trochę ich to boli ;)
kader14
Posty: 665
Rejestracja: 1 kwie 2010, o 14:08
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kader14 »

A wie ktoś może dlaczego Diaz może wyjechać do Europy bez żadnych konsekwencji.
Mam nadzieję,że dożyje czasów,kiedy siatkarze staną na olimpijskim pudle
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Streeter »

kader14 pisze:A wie ktoś może dlaczego Diaz może wyjechać do Europy bez żadnych konsekwencji.
Zapewne dlatego, że tam są równi i równiejsi. Juantorena może bez konsekwencji wrócić na Kubę, zresztą kiedyś nawet stwierdził w wywiadzie, że mógłby grać w kubańskiej kadrze, tylko po prostu nie otrzymuje powołań (!), natomiast np. znany z Resovii Hernandez Kubę może odwiedzić tylko na Google Earth.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: krzysiu »

http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/2 ... y-na-kubie
Może dojść do zmian w wyniku których Kubańczycy będą mogli wyjeżdżać z kraju na kontrakt do innych krajów , a nie jak jest teraz czyli uciekać
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: GolMar »

Co do Diaza i jego wyjazdu z Kuby bez konsekwencji to ja nie uważam, że to będzie możliwe w najbliższym czasie. On, Bell i drugi rozgrywający - Liam Sem - najprawdopodobniej przejdą teraz na siatkarską emeryturę (bo na Kubie w wieku 28-30 lat już jesteś za stary na grę i sami wyprawiają Cię na emeryturę). To będzie oznaczać wyjście spod skrzydeł kubańskiej federacji i tym samym - w razie wyjazdu do Europy (który notabene także łatwy nie będzie) - brak dwuletniej karencji.

Odnośnie dzisiejszego newsa o możliwości legalnych wyjazdów dla wszystkich.. Nie wiem do końca co o tym myśleć. Ich władze mówią im to niemal co roku, a wychodzi jak wychodzi. Zobaczymy :)
ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: ArsMoriendi »

"Reforma pozwala pełnoletnim Kubańczykom na wyjazdy za granicę, o ile posiadają ważny paszport. Ustawa pomoże ok. 2 milionom Kubańczyków żyjącym za granicą (80% w USA), a także sportowcom i specjalistom, którzy uciekli z kraju"

Nareszcie jest szansa, że skład Kuby może zostać znacząco wzmocniony !:)
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Marcy$ »

No to pozamiatają jeśli będą mieć drużynę w komplecie;)
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: GolMar »

Niestety zmiana prawa kubańskiego niewiele ma się do obecnie grających w kadrze zawodników. O ile przeciętnemu Kubańczykowi o wiele łatwiej jest teraz wyjechać do innego kraju, tak właśnie profesjonaliści ważni dla kraju, tacy jak sportowcy, lekarze, artyści, itp, mają często jeszcze bardziej zaostrzony rygor. W tej chwili siatkarzom z gorącej wyspy będzie bardzo ciężko wyjechać i grać w zagranicznych ligach - ci, którzy się na to zdecydują będą musieli przejść przez piekło formalności i walkę z władzą pragnąc zrealizować swoje marzenia. Do tej pory było trudno, a teraz może być jeszcze trudniej.

Z drugiej strony w środowisku mówi się, że ostrzejsze traktowanie zawodników ma być tymczasowe - w celu pozostawienia w kraju najważniejszych w tej chwili zawodników, aby za jakiś czas wypuszczać siatkarzy i siatkarki z Kuby do zagranicznych lig, ale pod warunkiem, że 40% ich pensji będzie szło do władz państwa, a 60% do samego zawodnika. Chyba nie muszę mówić, że nie budzi to entuzjazmu u samych graczy...

Poza tym w tym roku na Kubie będzie odbywać się liga narodowa (w zeszłym roku jej nie było ze względu na przygotowania do turniejów kwalifikacyjnych do IO), w której zagoszczą także 2 zespoły z Wenezueli. Liga potrwa około 2-3 tygodni (nie muszę chyba mówić, że to bodajże najkrótsza liga świata).
Awatar użytkownika
ryzka1990
Posty: 313
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 10:40
Płeć: M
Lokalizacja: Siekierczyn

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: ryzka1990 »

Czy Raydel Hierrezuelo gra w Argentynie?
ryzka1990
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Streeter »

ryzka1990 pisze:Czy Raydel Hierrezuelo gra w Argentynie?
Skąd taki pomysł? Z moich informacji wynika, że nie. W sumie każdy kubański transfer jest dosyć głośno komentowany - jak ostatnie typu Simona, Leala czy Bella. O Hierrezuelo nie słyszałem nic, chociaż w kadrze nie występuje już jakiś czas - co prawda powołania otrzymywał, ale na kadrę nie przyjeżdżał. Być może było to spowodowane chęcią wyjazdu? Z tego co pamiętam Simon też był na liście powołań, nawet wtedy, gdy było już wiadomo, że planuje grać w Europie i kadra to dla niego zamknięty rozdział.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: luck191 »

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... -rzeszowie
to naprawdę duże osłabienie Kubańczyków
ligamistrzow
Posty: 204
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 12:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: ligamistrzow »

luck191 pisze:http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... -rzeszowie
to naprawdę duże osłabienie Kubańczyków
Jeżeli to jest prawdziwa informacje + do tego Bell tez zakończył przygodę z reprezentacją to obawiam się ze to koniec Kubankiej potęgi w tej dyscyplinie i teraz czeka ich sporo chudych lat. Choć mam nadzieję ze jestem w błędzie i Kubańczycy po raz kolejny zaskoczą nas fenomenalnymi młodymi zawodnikami
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Lineczka »

Strasznie mi żal tej reprezentacji, tych zawodników. Pamiętam jak podbili moje serce swoimi występami w 2010 roku. To był świetny team. Gdyby wszyscy świetni Kubańczycy mogli grać to ta reprezentacja świeciłaby triumfy przez lata. Co z niej teraz zostanie? Jest mi niesamowicie przykro z powodu tego co się tam na tej Kubie wyprawia.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Guilder »

Myślę, że podobnie mówiło się po ucieczce m.in. Dennisa i Marshalla. I co się potem stało? Ano nic, Kubańczycy znaleźli sobie innych piekielnie zdolnych zawodników, którzy potrafili walczyć i wygrywać w ważnych meczach. To jest naród wręcz stworzony do tego sportu, oni sobie zawsze poradzą. Pewnie, że poziom, przynajmniej na jakiś czas, się obniży, ale Kubańczycy zawsze spadali na cztery łapy, i nie sądzę by to się nagle zmieniło.
A że w pełnym składzie złożonym z najlepszych zawodników by pozamiatali całą resztę świata z zawiązanymi oczami to już inny temat. ;)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: sb.slav »

Znamy już skład repr. Kuby na LŚ. Do poszukania, bo nie mam czasu wklejać. :)
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: majonez »

sb.slav pisze:Znamy już skład repr. Kuby na LŚ. Do poszukania, bo nie mam czasu wklejać. :)
Rozgrywający:
Leandro Macias
Lian Sem Estrada

Atakujący:
Rolando Cepeda
Yordan Bisset

Przyjmujący:
Lazaro Fundora
Abraham Alfonso
Osmani Uriarte

Środkowi:
Danger Quintana
Isbel Mesa
David Fiel

Libero:
Gustavo Leyva
Keibel Gutierrez
ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: ArsMoriendi »

Tylko libero i atakujący z zeszłorocznego składu. Zresztą atakujący i tak słabszy od Hernandeza.. Ehhh Kuba raczej nie powalczy o podium w LŚ ;/
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Streeter »

ArsMoriendi pisze:Tylko libero i atakujący z zeszłorocznego składu.
Z tego co pamiętam, Isbel Mesa i David Fiel również grali w poprzednim sezonie reprezentacyjnym.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
pozytyw
Posty: 174
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 19:29

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: pozytyw »

Tak samo jak Estrada(wchodził na zagrywkę). Quintana też nie jest debiutantem. Jestem pełen szacunku dla Blackwooda za to, że się nie poddaje. Który to już raz władze rozmontowały mu drużynę, najlepsi zawodnicy odeszli, a on dalej robi swoje.
Kubańczycy mogliby zdominować światową siatkówkę, niestety ustrój na to nie pozwala.
Najlepsi na świecie są kibice Resovii
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Streeter »

pozytyw pisze: Kubańczycy mogliby zdominować światową siatkówkę, niestety ustrój na to nie pozwala.
Mnie natomiast najbardziej w tym wszystkim dziwi zachowanie FIVB, które nakłada na Kubańczyków karę 2-letniej karencji, jakby mało było tego, że muszą uciekać z kraju, by móc grać na światowym poziomie. To nie ich wina, że taki na Kubie panuje ustrój, federacja siatkarska nie powinna ich za to karać.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Chal »

Macias na pewno był na F8 LŚ w Gdańsku, zresztą dostał tam nawet trochę szans. Największa niewiadoma na przyjęciu.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: sb.slav »

Streeter pisze:
pozytyw pisze: Kubańczycy mogliby zdominować światową siatkówkę, niestety ustrój na to nie pozwala.
Mnie natomiast najbardziej w tym wszystkim dziwi zachowanie FIVB, które nakłada na Kubańczyków karę 2-letniej karencji, jakby mało było tego, że muszą uciekać z kraju, by móc grać na światowym poziomie. To nie ich wina, że taki na Kubie panuje ustrój, federacja siatkarska nie powinna ich za to karać.
FIVB to powinno zbanować reprezentację Kuby i wykluczyć ją z organizacji w ogóle, do czasu, aż się ogarną i pozwolą tym chłopakom grać w siatkówkę. Bo teraz władze światowej siatkówki wychodzą na wspólników reżimu, takie jest moje zdanie.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Streeter »

sb.slav pisze:Bo teraz władze światowej siatkówki wychodzą na wspólników reżimu, takie jest moje zdanie.
Dokładnie tak jest, zamiast ukarać kubańską federację, Ci karzą siatkarzy, niejako przyklaskując postępowaniu władz Kubańskich.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: krzysiu »

Niestety do tego nie dojdzie , Kubańczycy chcą albo już zrobili dla Leona największą szkodę - 4 letni zakaz gry :o
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: fwasilcz »

4 lata na siłce i będzie umiał siatkę przeskoczyć.
A tak na serio, to uważam że samowola federacji sportowych jest karygodna (nie tylko w siatkówce i również w krajach demokratycznych) i jest spowodowana monopolem. Jeśli ktoś im podskoczy - nie ma grania, jedynie jednoczona rewolucja mogłaby w czymś pomóc. A w przypadku Kuby, zrobienie porządku z tamtejszymi działaczami, działającymi w zgodzie z reżimem nie przyniesie FIVB żadnych zysków, więc po co sobie ręce brudzić.
pozytyw
Posty: 174
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 19:29

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: pozytyw »

Ciekawe kiedy pojawi się kolejny wielki talent w reprezentacji Kuby(zawodnik o klasie Leala, Simona czy Hernandeza)? W zeszłorocznej kadrze nikogo takiego nie widziałem, w obecnej są praktycznie Ci sami zawodnicy. Na tak silny skład, jak ten z 2010 trzeba będzie poczekać parę lat.

Wiadomo co się dzieję z Hernandezem? Jest to z pewnością jeden z najciekawszych atakujących ostatnich lat. Człowiek praktycznie pozbawiony emocji, po prostu robi to co do niego należy. Prawie się nie uśmiecha, ale też nie "blokuje się" po nieudanej akcji. Wymarzony atakujący dla Kędzierzyna, wciąż młody, bardzo skuteczny(gdy jest w formie).
Najlepsi na świecie są kibice Resovii
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Murilo0 »

pozytyw pisze:Ciekawe kiedy pojawi się kolejny wielki talent w reprezentacji Kuby(zawodnik o klasie Leala, Simona czy Hernandeza)? W zeszłorocznej kadrze nikogo takiego nie widziałem, w obecnej są praktycznie Ci sami zawodnicy. Na tak silny skład, jak ten z 2010 trzeba będzie poczekać parę lat.
Myślę, że wystrzeli talent młodego dynamicznego atakującego wpuszczanego na dłużej podczas ostatniej LŚ (nazywał się Jordan Bisset, jeśli się nie mylę, rocznik 94). Widziałem w nim ogromny potencjał.
All work and no play makes Jack a dull boy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacje innych państw”