Liga Światowa 2013

Awatar użytkownika
Angulo
Posty: 362
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Angulo »

Marcy$ pisze:USA ograły Bułgarię 3:0. Ciekawie się robi.
Żadna sensacja, tak jak Bułgarzy wygrywają z Francją niemal każdy mecz, tak zawsze przegrywają z USA.
ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: ArsMoriendi »

Sensacją to jest zwycięstwo Iranu nad Włochami :D Przełączyłem na końcówkę, jak oni się cieszyli. Cytując komentatora "jakby zdobyli medal mistrzostw świata".
Ahh jak szkoda tej porażki Francji. Byli tak blisko. Fantastyczna gra Ngapetha, to jest właśnie prawdziwy lider ! Tak się powinno grać z Brazylią, bez żadnych kompleksów.
Streeter
Posty: 7250
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Streeter »

Jakoś w Brazylii Redwitz tak nie zadziera hymnu :D
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Lineczka »

Świetny mecz Francuzów z Brazylią! Wygrali pierwszego seta, w drugim było po 23 i dwa ataki wywalił w aut Le Roux dzięki czemu Brazylia wygrała tę partię :x Szkoda.
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Milten »

Dawno nie widziałem tak słabych Brazylijczyków. Tragedia
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Edyta

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Edyta »

Heh, Le Roux uparł się dzisiaj kończyć każdego seta, tyle że raz dla siebie, raz dla Brazylii :D Ostatni punkt w pierwszym i trzecim secie to jego punktowy blok, a drugi set to dwa z rzędu ataki w aut. 2:1 dla Francji, allez Les Bleus! :)

Tak w ogóle świetny mecz. Francuzi grają w LŚ coraz lepiej i jeśli na me Rouzier będzie w dobrej formie, mogą sporo namieszać.
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Milten »

Nie powiedziałbym, że mecz jest świetny. Francuzi oczywiście grają fantastycznie (Sidibe chyba rozgrywa najlepszy mecz w karierze), ale gra Brazylii jest po prostu dramatyczna. Silva i Ignaczak rywalizują w konkursie na najgorszego libero ostatnich dni.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Lineczka »

Napisałam świetna gra Francuzów, a nie mecz. Chyba jest różnica.

Brawa dla Trójkolorowych!
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Milten »

To była odpowiedź na post Edyty. A co do meczu..Francja świetna, dawno nie widziałem ich w takiej formie. Wszystko wychodzilo, obrony wręcz heroiczne. Strasznie zirytował mnie Visotto. Zachowywał sie jak gwiazdeczka
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: sb.slav »

Skończył się już? 3:1 dla naszych pogromców? :). Bo mi przełączyli transmisję na ekstraklasę kopaczy, co za żenada :x .
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: figol »

Fantastycznie Francuzi nie myślałem że oni tak grać potrafią. Mają absolutnego lidera Ngapeth który ciągnie zespół za uszy do góry, Sidibe dzisiaj klasa, środkowi na plus, libero, można by tak w zasadzie napisać o każdym Francuskim zawodniku, fajny zespół, życzę sukcesów, lubię oglądać grę reprezentacji trójkolorowych.
poznasz głupiego po czynach jego
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Skrzypek »

Lucass, chyba przed tygodniem trafnie oceniłem umiejętności i potencjał Francuzów? Prawda?
Edyta

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Edyta »

No i 3:1. Ostatni set to już całkowity marazm Brazylijczyków i radosna siatkówka Francuzów. Tak po prawdzie kanarki mogą się cieszyć, że wczoraj udało im się uratować 2 punkty, bo przecież całego tie breaka przegrywali, było 12:9 dla Francji i przez całkowite usztywnienie Francuzów (nikt nie kończył ataku, jakby nagle oduczyli się grać), skończyło się 15:12 dla gospodarzy.

Francuzi powoli uczą się wygrywać sety, w których prowadzą. Bo w pierwszych meczach z Bułgarią i USA to był dramat. Wciąż powtarzała się sytuacja, kiedy całego seta prowadzili, nawet wysoko, żeby w samych końcówkach oddawać partię rywalowi. Gra jest coraz bardziej urozmaicona, a Lyneel chyba na dobre zadomowi się w 6.
Żeby jeszcze mieli lepszy środek...
kazach
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2013, o 20:37
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: kazach »

Skrzypek pisze:Lucass, chyba przed tygodniem trafnie oceniłem umiejętności i potencjał Francuzów? Prawda?

Ja również trafnie oceniłem tydzień temu potencjał oraz umiejętności Francozów, prawda jest taka, że niektórzy forumowicze bardzo chcą uchodzić za ''wielkich znawców'' piłki siatkowej, swoją wiedzę podpierają wyłącznie na podstawie statystyk. Prawda jest taka, że na siatkówce raczej słabo się znają ( mam tu na myśli min użytkowników tj, lucass czy basil ). Wszystko wychodzi w praniu, ich komentarze tylko potwierdzają moja tezę.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: weary_skier »

kazach pisze:prawda jest taka, że niektórzy forumowicze bardzo chcą uchodzić za ''wielkich znawców'' piłki siatkowej, swoją wiedzę podpierają wyłącznie na podstawie statystyk. Prawda jest taka, że na siatkówce raczej słabo się znają ( mam tu na myśli min użytkowników tj, lucass czy basil ).
O borze! :o Już bałem się o mnie chodzi.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2013, o 18:37 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Skrzypek »

kazach pisze:
Skrzypek pisze:Lucass, chyba przed tygodniem trafnie oceniłem umiejętności i potencjał Francuzów? Prawda?

Ja również trafnie oceniłem tydzień temu potencjał oraz umiejętności Francozów, prawda jest taka, że niektórzy forumowicze bardzo chcą uchodzić za ''wielkich znawców'' piłki siatkowej, swoją wiedzę podpierają wyłącznie na podstawie statystyk. Prawda jest taka, że na siatkówce raczej słabo się znają ( mam tu na myśli min użytkowników tj, lucass czy basil ). Wszystko wychodzi w praniu, ich komentarze tylko potwierdzają moja tezę.
Nie chodzi o to, aby oceniać czy ktoś zna się na siatkówce czy też nie bo Lucass ma pojęcie o tym sporcie, ale należy umiejętnie oceniać możliwości drużyn oraz antycypować ich postępy. Po tym co zaobserwowałem w meczach towarzyskich z Włochami, twierdziłem, że podopieczni Laurent'a Tillie będą głównym konkurentem dla Polaków w walce o awans do F6. W pierwszych meczach Francja grała nierówno, a momentami słabo, tylko że gołym okiem można było zaobserwować, iż ich forma dopiero wzrasta. Lider Trójkolorowych, Ngapeth, na początku był bezproduktywny, a teraz błyszczy i znacząco pomaga zespołowi. Francja była i jest mocna, a brak iluzoryczne szanse w walce o awans to rezultat frajerskich w pierwszych spotkaniach.
Klawy
Posty: 343
Rejestracja: 20 paź 2010, o 20:18
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Klawy »

weary_skier pisze:
kazach pisze:prawda jest taka, że niektórzy forumowicze bardzo chcą uchodzić za ''wielkich znawców'' piłki siatkowej, swoją wiedzę podpierają wyłącznie na podstawie statystyk. Prawda jest taka, że na siatkówce raczej słabo się znają ( mam tu na myśli min użytkowników tj, lucass czy basil ).
O borze! :o Już bałem się o mnie chodzi.

Co chcesz od BOR-u ? :D
Alkohol konserwuje wszystko prócz tajemnic
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: hugo »

Z tego co kojarzę, to Francja ostatni raz wygrała z Brazylią na MŚ 2006. Miejmy nadzieję, że do września spuchną i rozjedziemy ich 3:0.
\
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Basil »

Ja również trafnie oceniłem tydzień temu potencjał oraz umiejętności Francozów, prawda jest taka, że niektórzy forumowicze bardzo chcą uchodzić za ''wielkich znawców'' piłki siatkowej, swoją wiedzę podpierają wyłącznie na podstawie statystyk. Prawda jest taka, że na siatkówce raczej słabo się znają ( mam tu na myśli min użytkowników tj, lucass czy basil ). Wszystko wychodzi w praniu, ich komentarze tylko potwierdzają moja tezę.
Musisz w takim razie zacząć się na tym forum znacznie więcej udzielać abyśmy (w szczególności lucass i ja) mogli z Twojej wiedzy czerpać jak najwięcej aby nie popełniać więcej w swoich wypowiedziach tak kardynalnych błędów.
[edit]
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Murilo0 »

Nie rozumiem tych zachwytów nad Francuzami. Wygrywają z zespołami prezentującymi tragiczną formę i przegrywają z tymi, którzy mają ją w miarę ustabilizowaną. Nie sztuką jest kończyć ataki grając przeciwko drużynie bez bloku i obrony, zdobywać asy na przeciwniku bez przyjęcia, czy blokować tych, którzy biją przed siebie. Gra się jak przeciwnik pozwala, a zarówno Brazylia jak i Polska pozwoliły Francuzom na wiele.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Lineczka »

Ale z Brazylią czy USA też nieźle grali - dwa tie-breaki!
Adamo88
Posty: 223
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 22:20
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Adamo88 »

Musze się przyznać ze nie spodziewałem się po Francuzach takiej gry. Posypuję głowę popiołem.
Sobollo
Posty: 198
Rejestracja: 26 sie 2011, o 21:44
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Sobollo »

Murilo0 pisze:Nie rozumiem tych zachwytów nad Francuzami. Wygrywają z zespołami prezentującymi tragiczną formę i przegrywają z tymi, którzy mają ją w miarę ustabilizowaną. Nie sztuką jest kończyć ataki grając przeciwko drużynie bez bloku i obrony, zdobywać asy na przeciwniku bez przyjęcia, czy blokować tych, którzy biją przed siebie. Gra się jak przeciwnik pozwala, a zarówno Brazylia jak i Polska pozwoliły Francuzom na wiele.
Tylko ze ta sama brazylia wygrala do tej pory wszystkie mecze i to bez zadnego problemu wiec z kim francja musialaby wygrac zebys sie nad nimi zachwycal?
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: madlark »

Fajnie się ogląda tę surowiznę Kuba-Rosja. Wczoraj też głównie rządził atak.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Hesusinho
Posty: 53
Rejestracja: 16 gru 2012, o 17:33
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Hesusinho »

Lineczka pisze:Ale z Brazylią czy USA też nieźle grali - dwa tie-breaki!
Z Bułgarią.

Francja widać, że się rozkręciła. Sporo im też dały pewnie zwycięstwa z Polakami.
Widać było pewność siebie (u N'Gapetha zawsze widać ;)), a to w siatkówce jest bardzo ważne.

Największe wrażenie na mnie zrobili jak na razie Lyneel i Grebennikov. Grebennikov niesamowity talent. Już od kilku lat się o nim sporo mówiło, ale naprawdę gra jak stary wyjadacz. Lyneel niesamowity. Kręci tą lewą ręką strasznie. Zasięg też niezły. Mika będzie miał fajnego kumpla w Montpellier.
N'Gapeth wiadomo jak gra i wiadomo jakie ma możliwości, więc tutaj wielkiego zaskoczenia nie ma.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: krzysiu »

Jeżeli Jenia będzie grał tak dalej i teraz i w sezonie klubowym to już nie długo nie będzie grał w Niemczech tylko w Rosji ( tylko jest podobno jeden problem - jeśli chciałby grać jako Rosjanin to musi oddać obywatelstwo Francuskie)
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Lineczka »

Tak, z Bułgarią, chociaż z Brazylią też był tie-break :)
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Murilo0 »

Sobollo pisze: Tylko ze ta sama brazylia wygrala do tej pory wszystkie mecze i to bez zadnego problemu wiec z kim francja musialaby wygrac zebys sie nad nimi zachwycal?
Łopatologicznie- Francuzi są w dobrej formie, Bułgaria, Argentyna i USA w średniej, a Polska i Brazylia w słabej. W przypadku, gdy wszyscy będą w dobrej formie Francuzów będzie stać na zwycięstwo tylko z Argentyną i ewentualnie z USA. Brazylia wygrała doświadczeniem z Polską i słabą Argentyną, czyli na ten moment najsłabszymi zespołami w grupie, więc to żadne osiągnięcie.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Sobollo
Posty: 198
Rejestracja: 26 sie 2011, o 21:44
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Sobollo »

i zobaczysz jak ta brazylia w slabej formie bez problemu ogra bulgarie i usa, mam przeczucie ze polska mimo gorszej formy zrobi to samo. i to sie skonczy tak ze do finalu przejdzie wlasnie polska i brazylia. takie mam przeczucie. to ze zrobi to brazylia jestem pewien w 100%, co do polski ta pewnosc nie jest juz tak duza
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: bytrek »

Dla Brazylii tak na prawdę, to jest jakaś ważniejsza impreza w tym roku od Ligi Światowej?
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”