World Tour 2013

Loszek
Posty: 585
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Loszek »

Ależ logika. Puszczali mecze od rana, a teraz, gdy grają teoretycznie 2 najlepsze pary to wyłączyli streama :/
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Chal »

"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2013

Post autor: lipton »

No w końcuuuuuuuuuuuuuu !!! :D
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: rafael86 »

świetny mecz Polaków, ogólnie z wszystkich spotkań ćwierćfinałowych te stało na najwyższym poziomie.

ogólnie to myślałem, że będzie jak zwykle, bo mają 4-0, potem 9-6 stracili przewagę i w pewnym momencie zrobiło się 10-12. Końcówkę wygrali na zagrywce - 3 asy nasze kontra 1 brazylijski i można było się cieszyć z chyba pierwszej wygranej nad Alisonem i Emanuelem
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2013

Post autor: lipton »

Ogromny szacunek dla obu par za taaaką grę na taaakim wietrze, jestem pełen podziwu dla ich umiejętności technicznych. W porównaniu do tego meczu, spotkanie Kądzioły i Szałankiewicza z Austriakami wyglądało jak zabawa w ganianego.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Ariosto »

Wspaniały mecz!!!
I nie wiem, czy paradoksalnie nie zyskał przez ten wiatr, był wyjątkowo widowiskowy.
Mam wrażenie, że wiatr bardziej przeszkadzał Brazylijczykom, ale gra w wietrze to też umiejętność :). Poza tym tak 'na oko' nasi prezentowali się lepiej, wyciągali niesamowite piłki, także doganiali znoszone wiatrem przyjęcia i wystawy. Pełna zgoda co do techniki, ale również jaka motoryka - żeby tak ganiać za tym wiatrem i zdążać! No i wielki szacunek za końcówkę - teraz dalejże do złota :).
Loszek
Posty: 585
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Loszek »

Oglądałem teraz powtórkę na PSE, tradycyjnie obcietą o 2 seta i muszę zwrócić honor parze Fijałek-Prudel. Wczoraj przytrafił im się słabszy mecz, bo dzisiaj było dużo lepiej. W końcówce 1 seta wiało tak bardzo, że Brazyliczycy nie mogli normalnie wyprowadzić ataku ;) Ten mecz to jakby inna kategoria wiekowa niż wcześniejszy Kądzioły i Szałankiewicza ;)
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: rafael86 »

fatalna gra Polaków, najgorsze było, że ewidentnie zabrakło woli walki.....
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Erchembod »

Krótko:
- Kądzioła/Szałankiewicz i Kantor/Łosiak zasługują na powinszowania dużo bardziej niż Prudel/Fijałek - którzy w przekroju całego turnieju nie grali jakoś wybitnie dobrze. Trzecie miejsce jest dla nich aż nadto.
- Na ten przykład, poza słabą grą choćby ze ze Smedinsem/Samoilovsem, F/P mieli baaardzo dużo szczęścia w pojedynku z parą Brouwer-Meeuwsen. Holendrzy mieli w tie breaku bodaj dwie piłki meczowe "w górze" - i dwukrotnie wyrzucali te proste ataki na aut.
Podali nam to zwycięstwo niemal jak hostię na tacy. Gdyby mieli trochę więcej szczęścia/zimnej krwi - to F/P odpadliby już w drugiej rundzie...

Ogólnie:
Znów mam wrażenie, że ocena siły gry naszej najlepszej pary i oczekiwania niektórych kibiców względem Fijałka i Prudla nie mają wiele wspólnego z realną oceną rzeczywistości...
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: rafael86 »

Erchembod pisze:
Ogólnie:
Znów mam wrażenie, że ocena siły gry naszej najlepszej pary i oczekiwania niektórych kibiców względem Fijałka i Prudla nie mają wiele wspólnego z realną oceną rzeczywistości...
Obiektywnie patrząc to Polacy od 2 sezonów należą do ścisłej światowej czołówki (przedział miejsc 5-8), zdobywali już kilka razy medale GS. Z parami wyżej klasyfikowanymi potrafią już wygrywać, a jak przegrywają to często minimalnie. Do tego mamy sezon poolimpijski, gdzie ogólnie poziom jest słabszy, bo cześć jest dopiero w fazie początkowego docierania. To wszystko składa się na to, że przynajmniej ja oczekuje w tym sezonie co turniej walki o czwórkę i kilku miejsc na podium w przeciągu całego sezonu. I do tej pory tak jest jak można realnie oczekiwać - 3 razy było blisko (ćwierćfinały), a raz (tutaj w Hadze) udało się ugrać medal brązowy.

Owszem zgodzę się, że ogólnie gra Polaków nie była tutaj najlepsza, bo prócz świetnego spotkania z Emanuelem i Alisonem grali przeciętnie, ale to bardziej świadczy o poziomie innych par, że nie potrafiły wykorzystać gorszej gry F/P w poszczególnych fazach turnieju.

Zresztą co, by nie mówić to do tej pory u panów wszyscy "najlepsi" falują formą, aczkolwiek przed nami cykl turniejów europejskich prowadzących do MŚ i wydaję mi się, że powoli wszystko powinno wracać do normy.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Erchembod »

Osobiście uważam - choć nikt nie musi się z tym zgadzać - że w tym roku jest 8 par mogących na serio myśleć o zwycięstwach w World Tourze. Oprócz czterech dotychczasowych zwycięzców, są to: Alison/Emanuel, Fijałek/Prudel, Ricardo/Alvaro i Nicolai/Lupo.
Oczywiście - sporadyczne niespodzianki są jak najbardziej możliwe.
Więc Polacy są w ścisłej czołówce, choć nie odważyłbym się ich lokować na jakimś konkretnym miejscu w hierarchii.

Natomiast, oczekiwać od nich powinno się już dużo - jak na parę ze ścisłej czołówki przystało.
Ja oczekuję od nich w tym sezonie - oprócz kilku medali w ogóle - od jednego do trzech zwycięstw w World Tourze. Po prostu już na to pora, już mają takie możliwości i już można tego od nich wymagać.
Jeśli wygrają więcej - to będzie super i będę mile zaskoczony (choć też trzeba brać pod uwagę, że raczej nie wystartują we wszystkich tegorocznych zawodach).
Jeśli jednak nie wygrają w tym sezonie niczego - to coś już będzie nie tak...

Chodziło mi bardziej o to, by nie nadymać balonika i nie wymagać cudów. I świetnych występów za każdym razem.
No i nie lekceważyć przeciwników.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Ariosto »

Tak, myślę podobnie: biorąc pod uwagę z jednej strony ich dotychczasowe występy, a z drugiej słabość tegorocznych rozgrywek, to już jest najwyższa pora na złote krążki. Jeśli w tym sezonie nie przełamią tej bariery, to znaczy, że coś jest nie halo - nie, że 'jeszcze mają czas', tylko że jest jakiś problem do rozwiązania...
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2013

Post autor: lipton »

Erchembod pisze:Jeśli jednak nie wygrają w tym sezonie niczego - to coś już będzie nie tak...
Ariosto pisze:Jeśli w tym sezonie nie przełamią tej bariery, to znaczy, że coś jest nie halo - nie, że 'jeszcze mają czas', tylko że jest jakiś problem do rozwiązania...
A może po prostu w ich wypadku jest pewna poprzeczka nie do przeskoczenia?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Loszek
Posty: 585
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Loszek »

Według mnie to jest kwestia ustabilizowania formy. Para Fijałek-Prudel w meczu z Brazylijczykami, a w meczu wcześniejszej rundy lub półfinału to 2 różne pary. Masa głupich błędów, szczególnie irytujące wystawy, z których nie da się zatakować.
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Ariosto »

lipton pisze:A może po prostu w ich wypadku jest pewna poprzeczka nie do przeskoczenia?
Może tak być. To znaczy: pewna poprzeczka jest na pewno nie do przeskoczenia; mówię o poziomie par Alison-Emanuel, Rogers-Dalhausser, Brink-Reckermann; o tym to sam pisałem wcześniej.

Ale pomijając ten poziom absolutnego mistrzostwa, nie sądzę, by mieli jakieś 'wbudowane' ograniczenia. Przy tej klasie, jaką pokazali - a pokazali - sezon, czy nawet 2 sezony temu, w tak słabym sezonie powinni ugrać przynajmniej jedno złoto.
depciak
Posty: 241
Rejestracja: 1 maja 2009, o 21:25
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: depciak »

ja mam pytanie troche z innej beczki, wie ktos moze czemu od tego roku laola.tv jest niedostepna dla uzytkownikow z Polski?
Olla
Posty: 96
Rejestracja: 27 maja 2008, o 17:25
Płeć: K

Re: World Tour 2013

Post autor: Olla »

depciak pisze:ja mam pytanie troche z innej beczki, wie ktos moze czemu od tego roku laola.tv jest niedostepna dla uzytkownikow z Polski?
mnie działa bez problemu, wiem, że jak była transmisja w TVP to nie można było oglądać ze względu na prawa
O:)T
Loszek
Posty: 585
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Loszek »

Ależ gra Emanuele Rego w tym ćwierćfinale w ataku :o Mimo porażki widzę progres u naszej pary. Jest jeszcze trochę błędów, ale ta gra już jakoś wygląda i jest w miarę regularna.
Ostatnie szlify na treningach i niesieni przez polskich kibiców po MŚ :D Oby ;)
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: rafael86 »

Troszkę szkoda drugiego seta, bo nasi prowadzili już 14-10, ale momentalnie stracili przewagę. Generalnie bardzo dobra gra Brazylijczyków- bardzo mało błędów i kilka perełek w postaci obron i bloków. Polacy grali nieźle, ale trafiły się 3-4 serię punktów gdzie Fijałek miał problem ze skończeniem ataków i robiła się przewaga punktowa. Generalnie do 15 punktu było wyrównana walka, a potem Alison/Emanuel wrzucali wyższy bieg i nie było szans na ich pokonanie.

5 ćwierćfinał w tym sezonie - podsumować to można tak, że kogo mieli ograć to ograli, ale z czołowymi parami bilans mają ujemny i to w kontekście MŚ w Starych Jabłonkach nie rokuje zbyt dobrze (marząc o medalu)
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Ariosto »

Ale te czołowe pary są raptem dwie (R/D i E/A) i w dodatku są słabe jak nigdy; tj. świetne mecze grają na przemian z fatalnymi. I wykorzystują to wszyscy, tylko nie F/P. Ricardo-Alvaro, Bruno-Pedro, czy Gibb/Patterson to pary nie lepsze od F/P; do finału teraz weszli jacyś dziwni Łotysze, wcześniej jacyś Austriacy nie wiadomo skąd. Jak nasi do końca sezonu nie przywiozą złota, powiem, że stało się coś złego.
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: rafael86 »

Ariosto pisze:Ale te czołowe pary są raptem dwie (R/D i E/A) i w dodatku są słabe jak nigdy; tj. świetne mecze grają na przemian z fatalnymi. I wykorzystują to wszyscy, tylko nie F/P. Ricardo-Alvaro, Bruno-Pedro, czy Gibb/Patterson to pary nie lepsze od F/P; do finału teraz weszli jacyś dziwni Łotysze, wcześniej jacyś Austriacy nie wiadomo skąd. Jak nasi do końca sezonu nie przywiozą złota, powiem, że stało się coś złego.
Mogę się zgodzić, że pogrubione pary lepsze może od Fijałka i Prudla nie są, ale też nie są z pewnością gorsze. To jest zbliżony poziom i ścisła czołówka do, której na ten moment można zaliczyć około 8 par (wymienione kilka postów wyżej)

O ile Ci Austriacy (Huber/Seidl) to raczej przypadkowo dwa razy byli w 4 (głównie w wyniku szczęśliwej drabinki) o tyle para łotewska Smedins, J.-Samoilovs LAT to absolutnie para, która należy traktować szalenie poważnie. Nie grają może jakieś wybitnie technicznej siatkówki, ale dynamika i skuteczność gry jest u nich na wysokim poziomie. Przyjemnie się ich ogląda.

Zresztą Łotysze od wielu lat pracowali na obecne sukcesy. J. Smedins w zeszłym roku z Plavinsem wybrali brąz na IO i wygrali turniej w Starych Jabłonkach, a w tym dołożyli 3 miejsce w Campinas. Z kolei w tym roku Smedins gra z "Lionem" Samoilovsem i wygrali w Argentynie, a w Hadze i Rzymie zajęli 2 miejsca. A warto też przypomnieć, że Samoilovs z Plavinsem w 2005 zdobyli MŚJ i od tamtej pory przebyli długą drogę do obecnych sukcesów, długo szukając optymalnych ustawień, w wielu momentach grając bardzo dobrze, ale bez przełożenia na miejsca medalowe (w pamięci mam jeszcze ich wygrana w grupie z Rogersem i Dalhauserem podczas IO 2008, gdzie potem Amerykanie zdobyli złoto).
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Ariosto »

Tak, tak, zapędziłem się z Łotyszami, to przez to zamieszanie w ich składach w tym roku (nie śledziłem ich dokładnie; sukcesy zawsze kojarzyły mi się z Plavinsem, a Samoilovsa kojarzyłem z tą nędzą, którą grał razem z Sorokinsem). To fajna para, której nie doceniałem, a teraz jestem zmuszony to zrobić. Co nie zmienia faktu, że ich sukcesy to głównie słabość tegorocznego WT. Dwa-trzy lata temu takie numery by nie przeszły. Uważam, że Fijałek i Prudel to para co najmniej na ich poziomie i że w tym sezonie powinni osiągać podobne wyniki.
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: rafael86 »

ciekawy news płynie z USA

Po przerwie na ciąże wraca do gry Kerri Walsh. Ma zagrać jeszcze w tym roku na turniejach we własnym kraju. Z racji, że jej wieloletnia partnerka May-Treanor zakończyła zawodową karierę, Kerri będzie grać z April Ross. Obie mają docelowo przygotowywać się do IO w 2016. Nie mam wątpliwości, że tak wybitne siatkarki mogą stworzyć parę, która będzie ponownie wygrywać wszystko co się da.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: hugo »

\
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Erchembod »

rafael86 pisze:Po przerwie na ciąże wraca do gry Kerri Walsh. Ma zagrać jeszcze w tym roku na turniejach we własnym kraju. Z racji, że jej wieloletnia partnerka May-Treanor zakończyła zawodową karierę, Kerri będzie grać z April Ross. Obie mają docelowo przygotowywać się do IO w 2016. Nie mam wątpliwości, że tak wybitne siatkarki mogą stworzyć parę, która będzie ponownie wygrywać wszystko co się da.
Kerri Walsh to dla mnie najlepsza siatkarka plażowa w historii.
Niemniej, nie bardzo wierzę w jej powodzenie na igrzyskach w Rio.
Owszem - ta para może coś tam osiągnąć, nawet wygrywać pojedyncze turnieje World Touru; ale w Rio, Walsh będzie miała 38 lat, a Ross - 34.
Żadna para w takim wieku (licząc łącznie obie partnerki) nie wygrała złota olimpijskiego czy mistrzostwa świata.
A po drugie - i najważniejsze - Ross nie jest jednak siatkarką klasy May-Treanor.
Życzę im jak najlepiej i cieszę się że już grają w WT (tak samo jak nowe mistrzynie świata, Chinki) - ale nie wróżę im epokowych sukcesów.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Erchembod »

Jakiś czas temu pojawiło się tutaj pytanie o ewentualne polskie korzenie Brazylijki Agathy Bednarczuk.
W związku z tym, moja koleżanka Helena Rebello, przygotowała niedawno - na moją prośbę;) - stosowny reportaż. Tutaj moża poczytać:
http://sportv.globo.com/site/eventos/ci ... rcida.html
Widzicie? Trzeba mieć chody w prasie. ;)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2013

Post autor: lipton »

Odnośnie Kerri - patrząc na to z drugiej strony - przed Londynem też nie było starszych złotych medalistek niż Walsh i May (35, 34), chociaż oczywiście trudno się nie zgodzić że Ross nie jest tej klasy zawodniczką co May. Mimo to ja osobiście będę trzymał kciuki aby w Rio zarówno Kerri jak i Ricardo i Emanuel zdobyli swoje kolejne olimpijskie medale, bo naprawdę przyjemnie ogląda się na boisku te żywe legendy tej dyscypliny.

A za artykuł dotyczący Agathy wielkie dzięki :-) , przydałoby się jeszcze jakieś tłumaczenie, bo Google Translate tylko nieco pobieżnie przekazuje sens :-)
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: rafael86 »

Walsh to dla mnie również najlepsza siatkarka plażowa w historii !!!
Ciężko wyrokować co będzie w Rio, bo to jest dopiero za 3 lata i wiele przez ten okres może się zmienić. Bardziej chodziło mi o następny sezon, gdzie zimą panię zdąża się już zgrać, a biorąc pod uwagę umiejętności tych zawodniczek oraz mimo wszystko słabości kobiecego WT w chwili obecnej o seryjne wygrane nie powinno być tak ciężko jak w momencie gdy na piasku były chociażby Julliana/Larissa.

z drugiej strony przykład Dallahausera/Rosenthala i ich wspólne początki pokazują, że nie zawsze z dwóch świetnych jednostek można stworzyć świetny duet.

Dla mnie kapitalnie rozwojową parą są Niemki Ludwig i Walkenhorst. Ludwig z roku co rok jest coraz lepsza, w Starych Jabłonkach grała wręcz fenomenalnie. Z Goller odnosiła już bardzo dobre rezultaty i to w czasach gdy konkurencja była wręcz nieziemska. Teraz gra z młodą Walkenhorst. Warunki fizyczne ma bardzo dobre, umiejętności na ten moment już niezłe. Wydaję mi się, że warto je obserwować, bo ta para ma przed sobą coraz lepszą przyszłość.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2013

Post autor: lipton »

Jutro po 2 mecze rozegrają w Gstaad nasze męskie pary:

o 10:00 na 1-ce Kantor / Łosiak - Chevallier / Kovatsch (Szwajcaria) - transmisja będzie dostępna na Laoli
o 13:00 na 5-ce Fijałek / Prudel - Saxton / Schalk (Kanada)
o 17:00 na 3-ce Kantor / Łosiak - Erdmann / Matysik
o 19:00 na 4-ce Fijałek / Prudel - Sorokins / Smedins (Łotwa)

Ma ktoś może jakieś linki do transmisji z pozostałych boisk? Ostatnio oglądałem tutaj: http://freesport-tv.com/volleyball/ , ale nie wiem czy jutro będzie.

W środę natomiast Fijałek i Prudel zmierzą się w grupie ze świeżo upieczonymi wicemistrzami świata Ricardo i Alvaro Filho - mam nadzieję że ten mecz też da się obejrzeć w sieci.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: rafael86 »

Transmisje są chyba tylko z 1 i 2 dostępne w sieci.

Oglądałem mecz Kantora-Łosiaka. Chłopaki pokazali swoją dobrą siatkówkę - można by już nawet rzec, że mają już swoje popisowe akcje takie jak szybkie płaskie wystawy do skrzydła sposobem górnym. Rywale zagrali dość przeciętnie, widać było pewne braki techniczne u Kovatscha. Zwycięstwo tym cenniejsze, że grupa jest dość wyrównana i w pozostałym meczach przeciwko parom niemieckim łatwo nie będzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „SWATCH-FIVB World Tour”