Turcja - transfery 2013/2014

sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: sb.slav »

Gdybyś napisał jeszcze co jest w tym linku, być może wzbudziłbyś większe zainteresowanie :)
A tak to... Osmany i Rafael podążają śladami Stojczewa i Kazijskiego - i urządzą się w Halkbanku Ankara.
***
Według mnie to "dziwne" transfery - pół jednego zespołu przechodzi tam, gdzie dają więcej kasy, bez klasy :/
Budżet Trento zmniejszony z 5,5 do 3,5 milionów €. To już chyba porównywalnie z naszymi krezusami, mniej więcej : ].
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: madlark »

sb.slav pisze: Według mnie to "dziwne" transfery - pół jednego zespołu przechodzi tam, gdzie dają więcej kasy, bez klasy :/
Budżet Trento zmniejszony z 5,5 do 3,5 milionów €. To już chyba porównywalnie z naszymi krezusami, mniej więcej : ].
U nas też tak było. Do Reski przyszło pół AZS.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: sb.slav »

Są pewne podobieństwa między tymi sytuacjami, ale nie wiem czy można je porównywać. Dla mnie tamte transfery Resovii miały trochę inny kontekst, jakaś wizja długoterminowej budowy zespołu temu przyświecała, tu mamy do czynienia z zachcianką bogaczy: chcemy Juantorenę, mamy Juantorenę, chcemy Kazijskiego, mamy Kazijskiego. Przypomina mi to absurdalną sytuację azerskich zespołów, aż 6 z jednego miasta - gdy skończy się kasa pozostaną zgliszcza, bo zaplecza w postaci krajowych zawodników tam nie ma.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: krzysiu »

Jest Burutay Subasi :D
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: Streeter »

krzysiu pisze:Jest Burutay Subasi :D
Tylko czekać aż Turcy kupią od Chińczyków czy od kogoś maszynkę do klonowania :D
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: madlark »

Halkbank Ankarachce pozyskać Michaela Sancheza Bozhuleva.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: kalosz »

Fenerbahce pozbyło się Franka Depestele. stawiam, że Daniel nie wejdzie do finału ligi, z medalem będzie ciężko.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
ligamistrzow
Posty: 204
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 12:35
Płeć: M

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: ligamistrzow »

Ciekawi mnie bardo sytuacji przyjmującej Fenerbashe, a mianowicie Kim . Ktoś ma może jakieś informacje jak skończył się ten spór z federacją ?
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: madlark »

ligamistrzow pisze:Ciekawi mnie bardo sytuacji przyjmującej Fenerbashe, a mianowicie Kim . Ktoś ma może jakieś informacje jak skończył się ten spór z federacją ?
Z tego co mówili na WGP to dalej jest pat.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Kim wygrała sprawę z macierzystym klubem i będzie grała w tym sezonie w barwach Feneru (fajne przyjęcie - Garay + Kim )
Czy męskie Fenerbahce wystąpi w jakichś pucharach europejskich ?
:))
Brasil

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: Brasil »

sb.slav pisze:Są pewne podobieństwa między tymi sytuacjami, ale nie wiem czy można je porównywać. Dla mnie tamte transfery Resovii miały trochę inny kontekst, jakaś wizja długoterminowej budowy zespołu temu przyświecała, tu mamy do czynienia z zachcianką bogaczy: chcemy Juantorenę, mamy Juantorenę, chcemy Kazijskiego, mamy Kazijskiego. Przypomina mi to absurdalną sytuację azerskich zespołów, aż 6 z jednego miasta - gdy skończy się kasa pozostaną zgliszcza, bo zaplecza w postaci krajowych zawodników tam nie ma.
To bardzo niesprawiedliwa opinia.

Turcy po prostu bardzo dbają - zarówno u kobiet, jak i mężczyzn - o jakość szkolenia, i w rozgrywkach młodzieżowych, zarówno dziewczyny, jak i chłopacy osiągają coraz lepsze rezultaty. O środkach, jakie są kładzione na rozgrywki młodzieżowe, niech tylko świadczy fakt, że w przeciągu ostatnich 4 lat Turcy zorganizowali Mistrzostwa Europy kadetek i kadetów, Mistrzostwa Europy juniorek oraz Mistrzostwa Świata juniorów i juniorek. W rocznikach 93-94, które swego czasu trenował sam Marco Motta, zdobyły m.in. MEJ, MŚKi MEK. Panowie nie mają może tak znakomitych wyników, ale i w ich przypadku wygląda to co najmniej dobrze - w Ankarze dwa lata temu na Mistrzostwach Europy kadetów wyprzedzili nas w fazie grupowej, w tym roku na MEK zajęli 5. miejsce, a do fazy półfinałowej nie awansowali przez ratio punktowe, pomimo tego, że u siebie w grupie przegrali tylko z Rosjanami. Na Mistrzostwach Europy w Randers i Gdyni przed rokiem Turcy byli o krok od zdobycia medalu (4. miejsce i przegrana 2-3 w meczu o brąz z Belgią, zaś na Mistrzostwach Świata juniorów u siebie (czyli w turnieju, w eliminacjach do którego my dostaliśmy lanie m.in. od wspomnianych Belgów) awansowali do ćwierćfinału, co potwierdza ich przynależność do szerokiej światowej czołówki. A że roczniki 95-96 u Turków zapowiadają się jeszcze lepiej - w tym roku na MEK ograli zarówno Bułgarów, Serbów, jak i Finów, to z całą pewnością można napisać, że Turcja ma pokolenie siatkarzy, wokół których mogą zbudować naprawdę dobrą reprezentację.

Do tego jeszcze należy dodać, że TVF (Turecka Federacja Siatkówki) bardzo dba o limity w lidze - i pomimo tego, że przecież tureckie drużyny dominują w siatkówce żeńskiej w europejskich pucharach, to jeszcze rok temu obowiązywał i u pań, i u panów limit, że na parkiecie może przebywać jednocześnie dwóch zagranicznych zawodników. Teraz tą liczbę zwiększono o jeden, ale i tak ich limity z punktu widzenia reprezentacji są na pewno bardziej korzystne niż np. nasze. Porównywanie tej sytuacji do Azerbejdżanu to z całym szacunkiem - ale mało zabawny żart. Tak samo lekko niesprawiedliwe jest przedstawianie Halkbank Ankary jako drużynę - zachciankę bogaczy - nie dość, że to triumfator ostatniego Pucharu CEV, to jeszcze jest to drużyna, która w europejskich pucharach występuje już kilka ładnych lat. I w której przez ostatnie lata grała plejada znakomitych zawodników.

Czy tego chcemy, czy nie - Turcy świetnie wykorzystują swój potencjał finansowy. Można psioczyć, obrażać się, ale ja nie widzę ku temu powodów - skoro Halkbank to zachcianka bogaczy, to jak nazwać swego czasu Dynamo Kazań, gdzie oligarchowie z Tatarstanu korzystając z pomocy koncernu gazowego w dwa lata zbudowali sobie drużynę, która wygrała Ligę Mistrzów? Halbkank inwestuje potężne pieniądze w siatkówkę - jest głównym sponsorem reprezentacji Turcji, stał się też chyba jednym ze sponsorów Ligi Mistrzów. W czasach, gdy o sponsoring siatkówki jest coraz trudniej, wg mnie to bardzo pozytywny aspekt.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: Streeter »

Brasil pisze:Jeszcze rok temu obowiązywał i u pań, i u panów limit, że na parkiecie może przebywać jednocześnie dwóch zagranicznych zawodników. Teraz tą liczbę zwiększono o jeden, ale i tak ich limity z punktu widzenia reprezentacji są na pewno bardziej korzystne niż np. nasze.
Mógłbyś wytłumaczyć, dlaczego turecki limit 3 zawodników zagranicznych jest korzystniejszy dla reprezentacji Turcji niż limit 3 zawodników zagranicznych dla reprezentacji Polski? Bo nie bardzo rozumiem...
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Brasil

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: Brasil »

Już kiedyś o tym wspominałem, więc żeby nie było, że się powtarzam.

Różnica jest przecież oczywista - w lidze tureckiej (zarówno u pań, jak i panów), w 12-tce meczowej można zgłosić tylko trzech zagranicznych zawodników, u nas - limit o trzech obcokrajowcach mówi o tym, że taka ilość może przebywać jednocześnie na parkiecie. A to powoduje, że Resovia, Skra czy Jastrzębie, może pozyskać w odpowiedniej konfiguracji nawet 5-6 obcych graczy - i dochodzi do sytuacji (już w kontekście reprezentacji), że na dwóch pozycjach, na których w przyszłości możemy mieć największy problem - czyli przyjęciu i rozegraniu - w klubach najlepszej (bo chyba nie wielkiej?) czwórki mamy pięciu polskich przyjmujących i trzech rozgrywających, a jedenastu zagranicznych lewoskrzydłów i pięciu rozgrywających (mniej więcej, mogłem się pomylić). Oczywiście, tureckie zespoły sprowadzają na europejskie puchary większą ilość obcych zawodników. Ale po pierwsze - przecież to tylko 8-12 spotkań w przekroju całego sezonu i przez 80-85% sezonu ta 9-10 tureckich graczy ma pewne miejsce w składzie meczowym drużyny. A po drugie - paradoksalnie - jeżeli, tak jak Arkas Izmir, zespół sprowadza 5-6 zagranicznych zawodników, to żeby odpowiednio rotować składem, tym bardziej musi się postarać o odpowiedniej klasy rodzimych zawodników. Jeszcze inna sprawa to zagraniczni siatkarze z polskim paszportem - Turcy przez wiele czynników takiego problemu nie mają, u nas takich zawodników jest jednak spora ilość.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: Streeter »

Przyznam szczerze, że nie wiedziałem, że u nich można do ligi zgłosić trzech obcokrajowców... Przeglądając składy ich drużyn, które grają w europejskich pucharach ciężko na to wpaść.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Brasil

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: Brasil »

Streeter pisze:Przyznam szczerze, że nie wiedziałem, że u nich można do ligi zgłosić trzech obcokrajowców... Przeglądając składy ich drużyn, które grają w europejskich pucharach ciężko na to wpaść.
Nieprecyzjnie się wyraziłem - nie do ligi, a do pojedynczego spotkania - np. w Rosji jest tak, że przed sezonem do rozgrywki Superligi można zgłosić tylko dwóch zagranicznych siatkary, przez co, nawet gdy ktoś tak jak Nowosybirsk chciał pozyskać trzeciego zagranicznego siatkarza (Tommasa Sammelvuo), to ten miał grać w drugiej drużynie Loko w Wyższej Lidze. Turcy aż tak drastyczni nie są, ale fakt faktem, że w pojedynczym spotkaniu nie można wystawić więcej niz trzech zagranicznych siatkarzy.
ligamistrzow
Posty: 204
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 12:35
Płeć: M

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: ligamistrzow »

W zeszłym roku na stronie federacji były dostępne statystyki (takie jak z plusligi) , w tym roku nie moge ich znaleźć . Statystyki nie są juz dodawane czy słabo szukam ?
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: Chal »

Razem męskie i żeńskie: http://www.tvf.org.tr/sayfa/20/
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Ktoś napisał, że Thiago Alves z RJX przechodzi do Fenerbahce.
:))
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: krzysiu »

KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Ciekawe jak się wkomponuje w zespól :)
:))
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Carmen Turlea w miejsce Montano przechodzi do GALATASARAY.
:))
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Halkbank pokonał jak do tej pory niezwyciężone Fenerbahce 3:0 ;)
:))
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Daimi Ramirez w Halkbanku :D Ciekawe czy u nich tak samo dobrze z kasą, jak w męskim klubie.
:))
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: KuNowymHoryzontom »

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galer ... -kazaniyor - polecam, fajna strona, o kontraktach siatkarek:)
Kontrakt Kim - 800 tys euro
:))
Brasil

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: Brasil »

Jakby co trwa finał Pucharu Turcji. Panów.

http://www.sportstv.com.tr/canli-yayin/

Castellani wskrzesił Marshalla.
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: Milten »

Matej, Osmany, Iwan, Rafael, Leon na parkiecie. Nazwiska (mimo, ze niektore zasniedziale) robia wrazenie!
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Brasil

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: Brasil »

Jak tak patrzę na Marshalla i Miljkovicia, to niesamowitą robotę robi tam Castellani. Marshall raz (!) przez cały sezon zszedł w jakimś meczu poniżej 40% w ataku (i to z Halkbankiem), Miljković jest wyśmienity w każdym calu.

Ale grają, ale kontra Fontelesa. :o
Brasil

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: Brasil »

Przegrali jednak. Tak czy siak dobry mecz.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: niepoinformowany »

Ktoś podrzuciłby link, gdzie można oglądać Fenerbahce vs Halkbank?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Turcja - transfery 2013/2014

Post autor: Chal »

"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne państwa”