Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: Wojciech »

Dzisiaj odbyło sie losowanie 1/16 pucharu Konfederacji. Jastrzębianie w I rundzie trafili na grecki Olympiacos Piraus.
Losowanie szczęsliwe nie było ale jesli Ślązakom marzy się jakikolwiek trimf w Europie takich przeciwników poprostu trzeba ogrywać. W przypadku awansu na JSW czeka teoretycznie słabszy przeciwnik a mianowicie zwycięsca boju: Tomis Costanta - Hypo Innsbruck. Paradoksem moze okazać sie fakt, ze JSW będzie właśnie najcięższy boj toczyć w I rundzie, ale problem rozstawienia proponowany przez CEV to juz temat na inny czas.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: Guilder »

Nowe nabytki JSW będą miały okazję się wykazać. W gruncie rzeczy postawa tej ekipy jest jednak niewiadomą. Wiadomo, że będą silni, ale na co tak naprawdę ich stać? Można by powiedzieć, że do 1/4 pucharu powinni awansować, ale jak się w 1 rundzie trafia na takiego rywala... Podziękować CEV logiki :/
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: Ted »

Jakby się dokładnie przyjrzeć, można więcej takich "kwiatków" znaleźć. Przykładowo Bre Banca Lannutti Cuneo zagra w pierwszej rundzie z AS Cannes. Wracając do jastrzębian, rozmawiałem z jednym z nich, szczęśliwy z tego losowania nie był. No ale cóż, grać muszą i nie ma przeproś. Wydaje mi się, że Grecy są jak najbardziej w zasięgu Jastrzębskiego Węgla. W zasięgu jest również ćwierćfinał, gdzie myślę, że trafią na Cuneo. Ale trzeba też pamiętać, że siatkówka jest grą nieprzewidywalną.
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: Ann »

na razie to ja nie wiem na co stać Jastrzębie :]
W Olympiakosie miala być rewolucja po sezonie, ale nie wiem co z niej wyniknęło. Mają Roumeliotisa, Marqueza (to z takich większych nazwisk), Chatzantoniou (chciał odejść), całkiem niezłego libero Papadimitriou. Nie ma już Jordanowa i Gajdarskiego w klubie.
Sama nie wiem jak skomentować szanse JW... Mam wrażenie że oba zespoły są na ten moment kompletnie nieprzewidywalne.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: lucass90 »

Na miejscu zawodników JSW, nie lekceważyłbym Rumuńskiej drużyny... Tomis Constanta może zostać rozbita przez Jastrzębian w Polsce, ale u siebie są piekielnie niebezpieczni.

Oczywiście jeśli dojdzie do takiego meczu... ;)
AZS CZĘSTOCHOWA!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: Arff »

Jastrzębie stać na bardzo wiele... wydaje się że będą nie do złamania w przyjęciu, królować będą w obronie... nie wiadomo jednak jakie ustawienie w przyjęciu desygnować do gry będzie trener Santili... wydaje się jednak, że pewniakiem będzie Samica, jako drugi Hardy albo Rafa... zobaczymy czy przypadkiem z tego tytułu nie zbraknie im siły ognia... niezapominajmy że środek nie będzie miał już tak wielkiego znaczenia... mimo to JSW będzie bardzo groźne w pucharach i osobiście widzę ich w FF...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: Antos »

Widziales ich drabinke do FF? :)
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: Arff »

taaa... Olimpiakos----> Constanta---->POITIERS----> Challange round ----> i FF... jeżeli nie trafią na nikogo silnego w Challange round ze wszystkimi są w stanie wygrać... zobaczymy jeszcze jakie wzmocnienia zrobi Olympiakos...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
23_Janne
Posty: 169
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 13:53
Płeć: M
Lokalizacja: SWD

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: 23_Janne »

lucass90 pisze:Na miejscu zawodników JSW, nie lekceważyłbym Rumuńskiej drużyny... Tomis Constanta może zostać rozbita przez Jastrzębian w Polsce, ale u siebie są piekielnie niebezpieczni.

Oczywiście jeśli dojdzie do takiego meczu... ;)
Racja :). Zresztą, jeżeli dojdzie do tego spotkania Jastrzębie może zasięgnąć co nieco informacji u P. Gabrycha ;).
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: Arff »

23_Janne pisze:Zresztą, jeżeli dojdzie do tego spotkania Jastrzębie może zasięgnąć co nieco informacji u P. Gabrycha ;).
o ile jeszcze się na nich nie obraził =]
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
osnazfsb

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: osnazfsb »

Niby mocniejsi nie sa- tylko jak sie popatrzy na bilans konfrontacji polskich zespołow z greckimi to zbyt ciekawie to nie wyglada. Ale na chwile obecna skladowo sa na pewno nie mocniejsi a wymaga podkreslenia ze ci co przszli do JSW z Knacku sa chyba pozbawieni tej przykrej cechy polskich sportówców czyli przegrywania mimo przynajmniej nie gorszej postawy
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: Arff »

fakt... ostatnimi czasy regularnie dostawaliśmy baty od greckich zespołów, ale trzeba przyznać że sporo się zmieniło... czekamy na wzmocnienia Olympiakosu, które na pewno będą...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: Ann »

Zespół Olympiakosu (tam gdzie pytajniki nie jestem pewna czy zostają w klubie) na niebiesko nowe transfery:

rozgrywający: Vasilis Kournetas, Sotiris Tsegeras
atakujący: Nikos Roumeliotis
przyjmujący: Dimitris Djuric (?), Konstantinos Christfidelis(?), Theoklitos Karpidis(?), Jose Rivera
środkowi: Dimitris Soultanopoulos, Akis Chatzantoniou (?), Ivan Marquez
libero: Achilleas Papdimitriou, Pavlos Kouzounis (?)

Na razie w greckiej cisza odnośnie transferów
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: Mate »

A Gajdarski zostaje w Olimpiakosie??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: Ted »

Odszedł
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: Ann »

Mate pisze:A Gajdarski zostaje w Olimpiakosie??
nie zostaje, nie wpisałam go do składu przecież. Zarówno Jordanow jak i Gajdarski nie zagraja w Olympiakosie.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: Guilder »

Mogę się mylić ale na moje oko to bez Bułgarów Olympiakos będzie jak najbardziej w zasięgu JSW. Co więcej, liczę, że wyjdą zwycięsko z tego dwumeczu.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: niepoinformowany »

W zasięgu? Nawet z nimi w składzie Grecy by nie dali rady.

Skra w decydujacym meczu o awansie z grupy 2 lata temu pyknęła ich gładko 3:0 na wyjeździe... było jeszcze co prawda wymęczone 3:2 u siebie, ale to był pierwszy mecz Skry w sezonie 2006/2007.

Licze na dwa pewne zwycięstwa jastrzębian, no chyba, że Olympiakos poważnie się jeszcze wzmocni
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: Ann »

a ja bym ich nie lekceważyła, Grecy to jednak Grecy. Chociaż oczywiście trzymam kciuki za JW. Jak się czegoś dowiem o nowych zawodnikach to napiszę. Chatzantoniou odchodzi - to info na dzień dzisiejszy.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: Mate »

W Olympiakosie ma zagrać Ivan Miljković. Więc szanse Jastrzębia spadły, ale i tak stawiam na Jastrzębian.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
zugu13
Posty: 24
Rejestracja: 12 maja 2008, o 18:57
Płeć: M
Kontakt:

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: zugu13 »

Ivan Milkiovic W olimkpiakosie...
Będzie ciężko.
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: Antos »

Teoretycznie tak, chociaz patrzac na reszte skladu to juz tak rozowo nie jest. Najlepszy jest tekst na koncu, ze mecze Olympiakosu srednio oglada 60 osob. Zenada, tyle to ja mialem kobiet od poczatku roku.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: kevinpsb »

Mogłby ktoś podać skład Olimpiakosu??? razem z pozycjami???
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: Ann »

Olympiakos zakóńczył kompletowanie składu. Wygląda na to, że zagrają taK

rozgrywający: Vasilis Kournetas, Sotiris Tsegeras
atakujący: Nikos Roumeliotis, Ivan Miljković
przyjmujący: Dimitris Djuric, Konstantinos Christfidelis, Theoklitos Karpidis, Jose Rivera
środkowi: Dimitris Soultanopoulos, Ivan Marquez, Nikos Karagiannis
libero: Achilleas Papadimitriou

Akis Chatziantoniou podpisał kontrakt Panathinaikosem ale włodarze boją się to upublicznić bo Akis ma przechlapane u greckich kibiców za odejście 4 lata temu do Olympiakosu :]
A Andrija Gerić nie zagra w Olympiakosie, nowy trener postawił na Marqueza.
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: Kay »

Ann pisze: Akis Chatziantoniou podpisał kontrakt Panathinaikosem ale włodarze boją się to upublicznić bo Akis ma przechlapane u greckich kibiców za odejście 4 lata temu do Olympiakosu :]
Czego oni się boją, jak podobno grają tam przy pustych trybunach :P
AZS Częstochowa
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: kevinpsb »

rozgrywający: Vasilis Kournetas-Nico Freriks-J
atakujący: Ivan Miljković-Robert Prygiel-O
przyjmujący: Konstantinos Christofidelis-Gillaume Samica J
Jose Rivera-Benjamin-Hardy J
środkowi: Dimitris Soultanopoulos-Wojciech Jurkiewicz J
Ivan Marquez-Patryk Czarnowski O
libero: Achilleas Papadimitriou-Pawel Rusek J

W ten sposób to jesteśmy lepsi tylko niestety ten zawodnik na grubo sam potrafi wygrywać mecze.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: Mate »

Po co porównywać zawodników skoro w spotkaniu gra drużyna. Grecy od dawna są silni i Jastrzębie może mieć spore kłopoty. Do składu doszli Miljković i Rivera. Reszta graczy jest z poprzedniego sezonu. Miljković jest graczem światowej klasy i powinien się wkomponować w zespół. Tak samo powinno być z Riverą. Zgrania może być bardzo ważnym atutem Greków. Tsegeras, Roumeliotis, Karpidis, Karagiannis i Papadimitriou grają w reprezentacji Grecji. Jastrzębie ma kompletnie nowy skład. Nowy rozgrywający i nowi przyjmujący. Według mnie zwycięsko w tym boju wyjdą zawodnicy z Hellady.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: Ann »

Kay pisze:
Ann pisze: Akis Chatziantoniou podpisał kontrakt Panathinaikosem ale włodarze boją się to upublicznić bo Akis ma przechlapane u greckich kibiców za odejście 4 lata temu do Olympiakosu :]
Czego oni się boją, jak podobno grają tam przy pustych trybunach :P
Zwykle sa puste chyba że grają ze sobą Panathinaikos-Iraklis-Olzmpiakos (oczywiście nie na raz :D) wtedy na trybunach są jazdy nie z tej ziemi. Było kiedys takie zdjęcie z internecie...

(poszła poszukać)

... o właśnie to: http://i224.photobucket.com/albums/dd30 ... 1_2596.jpg na którym na Chatzantoniu poleciały różne dziwne rzeczy od kibiców Panathinaikosu, musiano przerwać mecz a kolega Sotiris Pantaleon (do dzisiaj gra w Panathinaikosie) pomógł wyjść biednemu Chatzantoniou bezpiecznie :] a teraz Chatzantoniou postanowił wrócić do Panathianikosu i klub się boi, że jakieś rozróby będą hehe (taka anegdota w kontekście greckiego zespołu)

PS: Mate, Papadimitriou też gra w kadrze, coraz częściej trener daje mu szensę grania, był na ME w Rosji a w tym roku zagrał w kilku meczach LE. Kournetas z kolei to były kadrowicz.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: niepoinformowany »

Mate coś mnie nie przekonujesz. Jak grecy silni to przekonałem się na meczu Skra Olympiakos w LM 06/07, gdzie Skra zlała ich 3:0 bez kłopotów. Co prawda Skra przegrała w ostatniej edycji LM z PAO, ale miał on dream team z Dante, Marcelo, Minuzzim i Agamezem. Poza tym pierwszą część sezonu mieli świetną, a wtedy grali ze Skrą. Później odpadli z LM i przegrali mistrzostwo.

O zgranie to ty sie nie martw. Sezon rusza w październiku, więc będą dwa miesiące (albo i więcej) przygotowań. Tym bardziej, że nikt z jastrzębian do Pekinu nie jedzie.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Szanse Jastrzębskiego Węgla w pucharze CEV 2008/09

Post autor: Mate »

Ponoć Olympiakos prowadzi rozmowy z Tomasem Hoffem. No to nam Olympiakos rośnie w siłę.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Puchar Konfederacji”