Kadra Polski mężczyzn na IO Pekin 2008

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kadra na IO

Post autor: dreamer »

Oczekiwałem od trenera Lozano więcej rozwagi.
Przykro mi pisać te słowa.
Personalne decyzje Argentyńczyka uważam za objaw rozpaczliwego (nerwowego) szukania dobrych rozwiązań tam gdzie ich nie ma.
Największy błąd: Gierczyński w kadrze zamiast Bąkiewicza

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Kadra na IO

Post autor: Nagor »

Dennis Guilder pisze: Fajnie, że Gierczyński jedzie do Pekinu ;)
Wcale nie. Bąkiewicz szybciej by coś naprawił niż on.
...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kadra na IO

Post autor: Guilder »

W przyjęciu tak, w ataku nie.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Kadra na IO

Post autor: Arff »

a ja jestem zdania że skoro Lozano uznał że w kadrze nie potrzebny jest strażak do przyjęcia, tzn. że tak jest... to On widzi zawodników codziennie na treningu i na pewno nie podjął decyzji pochopnie... zobaczymy co z tego wyjdzie, ale osobiście jestem dobrej myśli...

mamy zbyt mało informacji żeby ganić trenera za cokolwiek... będziemy to robić po porażce na IO... póki co nie mamy żadnych podstaw do narzekania...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: Kadra na IO

Post autor: maggie »

Wreszcie koniec spekulacji!!


hmmm gdyby nie Gierek to można by powiedzieć że "moja kadra" jedzie.. obstawiałam taką 12 tylko że do końca wierzyłam że to jednak Bąk pojedzie... No cóż, owocuje bełchatowska ławka...

Dla mnie zaskoczeiem jest że jedzie Igła! :D :D Wreszcie dostał szanse od losu, niech jej chłopak nie zmarnuje!

Co do Możdzonka to chciałam żeby pojechał. Chociaż blok i zagrywkę ma.

Woicki = Ryzyko. Oby ten chłopak za żoną nie tęsknił! Chyba największa niewiadoma. pozostaje kciuki trzymać ;)

pozostali - bez zaskoczenia :)

ps. Ganić za decyzje nie będę. Ten Gierczyński mnie trochę zaskoczył ale co do pozostałych żadnych "ale" nie mam (za wyjątkiem owocowego atakującego ale to inna bajka ;) )
Ostatnio zmieniony 17 lip 2008, o 20:34 przez maggie, łącznie zmieniany 1 raz.
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
everyin
Posty: 137
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:57
Płeć: K

Re: Kadra na IO

Post autor: everyin »

Mnie również zdziwiło to, że Bąkiewicz nie pojawił się w dwunastce, ale narazie nie ma co narzekac. Trener zna aktualną formę poszczególnych zawodników tak więc miejmy nadzieję, że dokonał słusznego wyboru.
Pozdrawiam.
"Entre la gente es más la copia que los originales"
osnazfsb

Re: Kadra na IO

Post autor: osnazfsb »

Jedyne z czym sie nie zgadzam to obecnosc Gierczynskiego- on nie moze robic niestety za starazaka w przeciwienstwie do Bakiewicza a i po prawdzie osobiscie nie jestem specjalnym zwolennikiem jego talentu- na pewno dobry zawodnik ale nie wiem czy jest wstanie pomóc w przyjeciiu w ciezkiej sytuacji(moim zdaniem nie) w ataku prezentuje co prawda dobry poziom ale tu zawsze moznaby skorzystac z Gruszko choc w ten sposób zamyka sie zmiane Wlazłego - wydaje mi sie ze z Bakiewiczem jest lepiej 4 przyjmujących zbilansowana pod wzgledem atak/przyjecie szczególnie biorac pod uwage Gruszke
Co do resztys ie zasadniczo zgadzam mozna sie oczywiscie zastanawiac nad Mozdzonem ale nie widze lepszej perspektywy bo tak naprawde 3 to powinien byc Szczerbaniuk no ale Lozano decyduje Lozano bedzie rozliczony
Awatar użytkownika
michaek
Posty: 918
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kadra na IO

Post autor: michaek »

Mnie ten skład zbytnio nie zaskoczył, bo jest identyczny z tym jaki typowałem. :D Mam nadzieję, że trener Lozano dobrze przygotował zawodników i że wszyscy będą zdrowi, bo nie oszukujmy się nasza ławka prezentuje się bardzo mizernie. :(
W sercu moim Sovia

"Co z tego, że mamy tak szeroki skład, skoro na boisku i tak może grać tylko sześciu z nas."
Paul Lotman
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Kadra na IO

Post autor: pk+ »

osnazfsb pisze:Jedyne z czym sie nie zgadzam to obecnosc Gierczynskiego- on nie moze robic niestety za starazaka w przeciwienstwie do Bakiewicza a i po prawdzie osobiscie nie jestem specjalnym zwolennikiem jego talentu- [...]

Co do resztys ie zasadniczo zgadzam mozna sie oczywiscie zastanawiac nad Mozdzonem ale nie widze lepszej perspektywy bo tak naprawde 3 to powinien byc Szczerbaniuk no ale Lozano decyduje Lozano bedzie rozliczony
Ja jakoś nie jestem zaskoczony że jedzie Gierek, jak będzie katastrofa w przyjęciu to Bąku i tak nie pomoże, bo tu nie chodzi o jednego czy dwóch zawodników tylko o całość. Jak zagramy na poziomie srebrnych medalistów z MŚ to się przykryje niedostatki jednego czy drugiego zawodnika, jak zagramy nędzę z ME to...

Pojawiły się głosy o kontrowersyjnych wyborach, dla mnie kontrowersyjne wybory były wcześniej, ot choćby wspomniany przez Ciebie Szczerbaniuk czy Szymański.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Kadra na IO

Post autor: Chal »

Lozano wybrał jak wybrał, oceniać będziemy po IO. Dla mnie niezrozumiałe jest jedynie to, że jedziemy z jednym atakującym, ale to wiedzieliśmy już od kilku miesięcy :|
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
everyin
Posty: 137
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:57
Płeć: K

Re: Kadra na IO

Post autor: everyin »

Chal pisze: Dla mnie niezrozumiałe jest jedynie to, że jedziemy z jednym atakującym, ale to wiedzieliśmy już od kilku miesięcy :|
To fakt. Lozano obraził się na Szymańskiego, ale dla dobra reprezentacji powinien zapomnieć o sporach i powołać drugiego nominalnego atakującego. Obawiam się, że Gruszka w razie jakiś problemów nie jest w stanie "podciągnąć" gry w ataku. Niestety tego juz się nie zmieni.
"Entre la gente es más la copia que los originales"
sobek111
Posty: 75
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 06:51
Płeć: M

Re: Kadra na IO

Post autor: sobek111 »

"Mam nadzieję, że trener Lozano dobrze przygotował zawodników i że wszyscy będą zdrowi, bo nie oszukujmy się nasza ławka prezentuje się bardzo mizernie. "

[ingerencja moderatora]
Ławka rezerwowych ( no może za wyjątkiem środka i prawego - bez obrazy ) gra praktycznie tak samo jak pierwsza "6".
Ostatnio zmieniony 18 lip 2008, o 03:36 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 8. Regulaminu Forum
.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Kadra na IO

Post autor: Chal »

Już pomijam Szymańskiego, ta sytuację każdy doskonale zna i każdy ma o niej wyrobione zdanie, ale czemu nie było choćby w szerokiej kadrze Prygla? Jestem przekonany, że bardziej przydałby się kadrze niż pseudomłot Gruszka, na dodatek po słabym sezonie ligowym :|
Ławka rezerwowych ( no może za wyjątkiem środka i prawego - bez obrazy ) gra praktycznie tak samo jak pierwsza "6".
A Woicki? Prawda, momentami gra tak, że niemal dobija do poziomu Gumy, ale kiedy ma gorszy dzień, to od Pawła dzieli go różnica klasy, jeśli nie dwóch. Również Wice i Gierkowi daleko do Winiarskiego, ewentualnie ten pierwszy jest w stanie zagrać na poziomie Świdra (aczkolwiek jeśli Sebastian wzniesie się na wyżyny, co niestety ostatnio zdarza mu się coraz rzadziej, to gra na poziomie nieosiągalnym dla Marcina). Niestety, jest różnica między ławką a podstawowym składem i to trzeba przyznać :|
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Kadra na IO

Post autor: Nagor »

sobek111 pisze: Ławka rezerwowych ( no może za wyjątkiem środka i prawego - bez obrazy ) gra praktycznie tak samo jak pierwsza "6".
Buahahaha :D Właśnie problem Polski to taki, że poza żelaznymi nikt nic by nie ugrał...
...
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Kadra na IO

Post autor: pk+ »

Chal pisze: Już pomijam Szymańskiego, ta sytuację każdy doskonale zna i każdy ma o niej wyrobione zdanie, ale czemu nie było choćby w szerokiej kadrze Prygla? Jestem przekonany, że bardziej przydałby się kadrze niż pseudomłot Gruszka, na dodatek po słabym sezonie ligowym :|
Dokładnie, rasowy atakujący zamiast zmieniania na siłę pozycji zawodnika. Gruszka, Kurek jako zmiennicy dla Wlazłego to była najgorsza koncepcja Lozano moim zdaniem... i jakoś wszyscy się z nią pogodzili.

To nie brak Bąkiewicza może położyć grę, Gierczyński czy Wika ze stratą dla reprezentacji; ale zastąpią podstawowych graczy, jak się odpukać przytrafi coś Wlazłemu to zamiast zastępcy mamy nieudaną koncepcję Lozano.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
michaek
Posty: 918
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kadra na IO

Post autor: michaek »

Wiesz co ci powiem koleś ty sam jesteś mizerny :x
Ławka rezerwowych ( no może za wyjątkiem środka i prawego - bez obrazy ) gra praktycznie tak samo jak pierwsza "6".
Przyjmuję krytykę, może i jestem mizerny, ale chciałbym zobaczyć mecz Polski w składzie: Woicki Wika Możdżonek Gierczyński Gruszka Kadziewicz(Pliński) przeciwko Rosji, USA, Bułgarii, Włochom czy Serbii. Myślę, że problem mógłby być nawet ze słabszymi niż te reprezentacjami.
A raczej nieobiektywizmu mi nie można zarzucić, bo z 5 rezerwowych 3 gra w moim ulubionym klubie, a w Możdzonka ciągle chcę wierzyć(choć ostatnim sezonem mnie do tego nie zachęcił).
Uświadom sobie, że rezerwami to w naszej grupie wygralibyśmy chyba tylko z Egiptem i może powalczylibyśmy z Niemcami. Ja wiem, że to boli, ale niestety to prawda.
Na poziomie równym lub podobnym do "żelaznych" to gra Woicki jak mu idzie i Wika "na haju" może zastąpić Świdra.
Ale już na przykład Wlazły-Gruszka to różnica kilku klas. :<
W sercu moim Sovia

"Co z tego, że mamy tak szeroki skład, skoro na boisku i tak może grać tylko sześciu z nas."
Paul Lotman
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Kadra na IO

Post autor: Arff »

tylko powiedzcie mi skąd wiecie że nieudaną ??? proponuje nawet z takimi sądami poczekać do olimpiady... Gruszka już jedną olimpiadę grał na ataku, wiadomo że Szymański jest lepszy.. no ale co zrobić...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kadra na IO

Post autor: Guilder »

michaek pisze:(...)Myślę, że problem mógłby być nawet ze słabszymi niż te reprezentacjami.(...)
Mógłby, niestety na dzień dzisiejszy, nawet z najsilniejszym składem.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Kadra na IO

Post autor: pk+ »

Dennis Guilder pisze:
michaek pisze:(...)Myślę, że problem mógłby być nawet ze słabszymi niż te reprezentacjami.(...)
Mógłby, niestety na dzień dzisiejszy, nawet z najsilniejszym składem.

O i to jest sedno sprawy niestety. Oglądając mecze LŚ innych grup można bez trudu wskazać kilka drużyn które nie tylko mają szansę z nami wygrać ale być może by nas po prostu rozjechały... a widać że nie są jeszcze w szczytowej formie. Jeśli zakładamy u naszych progres to uczciwie trzeba także założyć progres u rywali.

Wiadomo że olimpiada najważniejsza ale warto pamiętać że gramy teraz dwa turnieje i tym się też trener musiał kierować przy wyborze zawodników. Po Brazylii w zasadzie będzie wiadomo jak wypadniemy na IO, obaj podstawowi przyjmujący nie cieszą się super zdrowiem więc z jednej strony trzeba grać na maksa żeby odbudowywać drużynę mentalnie a z drugiej strony oszczędzać Świderskiego i Winiarskiego, także na wszelki wypadek Wlazłego. Patrząc z tej perspektywy nie ma miejsce na zadaniowego zawodnika jak Bąkiewicz, tracimy jedno skrzydło w ataku więc automatycznie trzeba grać innymi zawodnikami, co zwiększa nie tylko obciążenie drugiego przyjmującego ale także atakującego, zwiększa niebezpieczeństwo bloku itd.

Niestety nie jedziemy na Igrzyska w roli faworytów dlatego finał LŚ jest tak ważny, jak reprezentacja poczuje tam wiatr w żagle do może dopłynąć do podium, jak będzie słabo w Rio to w Pekinie pozostanie tylko walka o utrzymanie się na powierzchni...
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Kadra na IO

Post autor: niepoinformowany »

Decyzje Lozano uwazam za sluszne. Gierczyński moim zdaniem bardziej się przyda niż Bąkiewicz. Powiedzcie mi jaka reprezentacja zabiera przyjmującego pod kątem tego, że będzie musiał zastąpić libero?

Na jakiej podstawie mowicie ze inni nas rozjadą? O wyjazdach LS lepiej nie rozmawiać, gdyz gralismy tam skladem jakim gralismy. U siebie cztery zwyciestwa 3:1 z Japonią oraz Chinami. A przejrzyjcie sobie nasze wyniki z LŚ 2006 czy 2007. Wtedy z tymi zespołami wcale nie było łatwiej.

Widzialem ogromną część meczy LŚ. Z naszej grupy bardzo dobrze grała Brazylia i Rosja. Serbia jeszcze(?) przeciętnie. Może będziemy mieć okazję ich zobaczyć na FS. Z drugiej grupy na pewno USA najlepiej gra. Bułgaria, Włochy jednak poniżej oczekiwań. Ci pierwsi potrafią przegrać u siebie z Finlandią (na ME przegraliśmy z nimi ale to byl wypadek przy pracy co potwierdzilismy w Szombathley [czy cos takiego] ). Włochy z kolei wygrały jeden mecz na cztery z Rosją, przegrały z Kubą, męczyli się z Koreą - 2 razy 3:2 na wyjeździe, 2 razy 3:1 u siebie.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Kadra na IO

Post autor: Mate »

Szkoda, że Bąku nie pojedzie na Igrzyska, bo może na tym ucierpieć przyjęcie. W grupie mamy 3 zespoły co zagrywają bardzo mocno. Nie wiem jak jest z zagrywką u Niemców, wiem tylko, że Schoeps zagrywa bardzo mocno. Jeżeli Świderski nie będzie miał żadnych kontuzji lub bóli w Pekinie to przyjęcie Sebastiana może być nie najgorsze. O przyjęcie Winiarskiego nie ma co się martwić. Rozegranie jest takie jak wiele osób uważało, czyli Zagumny - Woicki. To jak na razie najlepsza para rozgrywających. Środek też bez większych zaskoczeń. Z atakiem to samo. A jeżeli chodzi o libero to obydwaj gracze są na podobnym poziomie.
Pekin pokaże czy Lozano wybrał dobry skład i czy Argentyńczyk zasługuje być trenerem reprezentacji Polski.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
eltomasso
Posty: 221
Rejestracja: 20 gru 2007, o 11:50

Re: Kadra na IO

Post autor: eltomasso »

Ja osobiscie najbadziej jestem zaskoczony powolaniem Gierczynskiego - nie zmienia to jednak faktu ze wiekszego zaskoczenia nie bylo.

Szkoda mi troszke Nowakowskiego ze jednak nie pojedzie ale powiedzmy sobie szczerze - wszystko przed nim...

Krotki komentarz:

pozycja atakujacego:

Wlazy(bez komentarza), Gruszke to samo co pozostali - jednak Prygiel bardziej by sie sprawdzil.

Rozegranie...
Uwazam ze wybor jest idealny... niektorzy narzekaja na Woickiego a zapominaja juz o Talinie i PLS kiedy to Zagumny mial gorsza forme.... czy nikt nie bierze pod uwage ze Nowakowski i Woicki mieli juz troche za duzo gry? jestem pewien ze Woicki wykorzysta swoja szanse.

Srodek... tak jak pisalem szkoda Nowakowskiego ale widac bylo po nim ze z kazdym meczem w reprezentacji gral gozej. Jak ja to mowie "za pierwszym razem nikt nie skacze". Co do Mozdzonka mysle ze kiedy gral wykorzystl swoja szanse, a jesli jest w stanie tak caly czas zagrywac to wybor jest jeszcze lepszy. Ma racje Pan Drzyzga ze wlasnie taki czlowiek jak Mozdzonek moze sie przydac na takie zespoly jak np Rosja.

LIbero: swoje juz napisalem - to dobry wybor. Wierze ze Igla zrobi wszystko a nawet i wiecej zeby zagrac jak najlepiej.

Przyjecie... nie mamy zadnych watpliwosci ze Swider i Winiarski powinni jechac... nie mam tez zadnych watpliwosci ze miejsce nalezy sie Marcinowi Wice... nie zgodze sie z tym ze Marcin jest znacznie gorszym zawodnikiem od Winiarskiego... ale niech o tym kto ma racje zdecyduje boisko(poczekajmy - przy tylu meczach na pewno kazdy bedzie mial okazje zagrac). Tak na marginesie zauwazylem ze wszysy chwala Winiara majac w podswiadomosci to ze jest mistrzem Wloch. Co do gierka mam mieszane uczucia... jest Winiarski z dobrym przyjeciem, jest Swider ktory w tym elemencie nie jest najlepszy, jest Wika ktory gra w tym elemencie coraz lepiej ale i on na pewno zostanie ustrzelony(oby nie)... i jest Gierek ktory w tym elemencie jest sredniakiem.... moral z tego ze przydalby sie Bakiewicz.... ale czy na pewno ?
Wydaje sie ze na 4 ech przyjmujacych 2 z nich danego dnia powinno dobrze przyjmowac za to Gierek(jesli jest w formie) z calej 4 ki wydaje sie byc najpewniejszy na pilkach na podwojnym i potrojnym bloku to jednak duzy argument i kto wie czy wlasnie to nie zdecydowalo o powolaniu Gierka(dodam tylko ze jest to bardzo rowno grajacy siatkarz).


...i jeszcze jedno. Bodajze Drzyzga albo Wojtowicz wspomnieli o tym zeby za bardzo nie przywiazywac uwagi do zmiennikow bo prawda jest taka ze wielkie imprezy wygrywa nie cala 12 stka najczesciej jest to 6+libero+2 zmiennikow... dowodow na to co napisalem w przeszlosci mozna znalezc bez liku ale nawet nie odchodzac tak daleko spojrzmy na MS'06 - Swiderski, Winiarski, Zagumny, Wlazly, Plinski, Kadziewicz, Gacek+ Gruszka, Szymanski - Bakiewicz i Grzyb nie odegrali wiekszej roli.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Kadra na IO

Post autor: Arff »

Drzyzgo powiedział to w kontekście tego żeby zabrać zawodników z różnicowanych.... w tej wypowiedzi akurat chodziło mu o Możdżonka... bo po co nam taki Grzyb, który wejdzie i nic nie zmieni ??? Dlatego też trochę szkoda Bąkiewicza... ale jeśli Lozano uważa że nie potrzeba nam pomocy w przyjęciu tzn. że tak jest...
a propos, ostatnio zauważyłem niesamowity progres formy u Wiki w elemencie przyjęcia... jest chyba w 10 wśród przyjmujących LŚ i w niektórych meczach kosi nawet po 60% idealnego dogrania... oby tak dalej =]
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Kadra na IO

Post autor: Urban »

Gierczyński to na pewno zawodnik lepszy od Bąkiewicza, ale nie w tej sytuacji. Gdybym był trenerem klubu i szukał zawodnika do pierwszego składu to wybrałbym Gierka, jednak sytuacja jest taka, że tym zawodnikiem w kadrze (zmiennikiem), który ma wejść i grać w ataku, bloku i zagrywce jest Wika. Rolą tego czwartego jest przyjęcie z obroną. Tutaj lepszym rozwiązaniem nadal będę uważać byłby Michał. W sytuacji gdy w ćwierćfinale (chociażby) jest tie-break i po 14 przy wejściu Bąka byłbym spokojny, że przyjmie, a o Gierczyńskiego taki spokojny już nie będę. I taka jest różnica.

Środek. Faktycznie chyba pan Drzyzga ma rację. Potrzebujemy faceta, który jak stanie pod siatką i wyciągnie ręce to mu łokcie wystają. Chciałem, żeby pojechał Piotr, ale wybór jednak raczej dobry.

Atak. Pytacie się czemu nie ma innego rasowego atakującego? Proste. Raul chciał (nie musiał) zrobić miejsce Piotrusiowi! Nie wierzę, że na przyjęcie by się załapał. Ale daj mu Panie Boże, niech będzie mocnym punktem ;) O tą pozycję mam jedyny żal do Lozano.

Reszta powołań zgodnie z przewidywaniem i są to faktycznie najmocniejsze punkty reprezentacji.
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
santiago
Posty: 119
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:45
Płeć: M

Re: Kadra na IO

Post autor: santiago »

Z tej kadry jestem zadowolony bo praktycznie jedzie ta dwunastka na ktora liczylem.

Rozgrywajacy. Tu bez niespodzianek. Dobrze ze Maly jedzie.

Srodek. Pewniakami byi KAdziewicz i Plinski, boj tylko toczyl sie o miejsce rezoerwowego gdzie przede wszystkim niechcialem zeby tym trzecim byl Grzyb. Choc niezle ostatnio gral z Chinami to jednak ja nie moge sobie przypomniec zadnej dobrej zmiany w meczu o stawke. Na poczatku chcialem Nowakowskiego w Pekinie ktory swietnie gral w eliminacjach ME a potem w Espinho ale w LS gdy juz rywale ciut trudniejsi, on lekko zawodzil. A poza tym mlody jest, na igrzyskal mogly sie spalic no i ma czas. Londyn bedzie juz jego. Mozdzonek natomiast bardzo mi sie spodobal w pierwszy meczu z Japonia w Lodzi. Szczegolnie wrazenie zrobila jego zagrywka ktora zawsze sprawiala klopoty rywalom ale teraz jeszcze bardziej ja udoskonalil. Nie wiem jak to zrobil ze tak slamazarnie zbierajac sie do wysoku gdzie wygladalo to jakby mial puscic taka troszke szybsza szybujaca pilke, on uderza z taka sila ze Japonczycy awet nie drgneli. Dlatego wybor srodkowych to strzal w dziesiatke jak dla mnie.

Przyjmujacy. Jedynie tutaj mialem nieco inna wizje od Lozano. Poza pewniakami: Winiarskim, Swiderskim no i Wika, walka toczyla sie pomiedzy Gierkiem i Bakiewiczem. I tu sie zgadzam z @Urbanem. Bakiewicz to znakomity zmiennik i to wcale nie musi przynosic ujmy bo tacy zawodnicy sa potrzebni a Michal jest jednym z najlepszych jokerow na swiecie. W koncowce sezonu zlapal swietna forme czesto zmieniajac Gruszke, czy to w decydujacych meczach o MP czy w LM i jego zmiany byly znakomite. Tak jak powiedzial moj poprzednik, tez wolalbym jego chocazby dlatego ze w momentach kryzysowych, gdy tracimy punkt za punktem z powodu silnej zagrywki rywali, mozna spokojie wpuscic Bakiewicza i byc pewien ze sobie jakos poradzi. Bylem wielkim zwolennikiem powrotu Gierczynskiego do reprezentacji ale trzeba przyznac ze swoich szans nie wykorzystywal bo gral po prostu blado.

Atakujacy. Tu nie ma o czym dyskutowac. Mozna sie klocic co do tego czy Gruszka jest w ogole atakujacym ale i tak nie bylo innej opcji. Szymanski sam sobie strzelil w stope no i niech zaluje. Do Raula ozna miec pretensje ze skreslil juz na wstepie Roberta Prygla bo on bylby duzo lepszym rozwiazaniem. Szczerze to nawet JAneczka bym wolal...

Libero. Prolem wlasciwie nie istnial bo kogokolwiek by Lozano nie wzial to i tak byloby dobrze bo I Igla i Gacek to tej samej klasy zawodnicy prezentujacy aktualnei podobna forme. Ale dobrze ze padlo na Krzysia bo jakos bardziej go lubie :)

Majac do wyoru ta "19" sposrod ktorych trener mial wybrac najlepszych, ta kadra wydaje sie byc optymalna wiec na igrzyska mozemy czekac z optymizmem. Medal jest wciaz w naszym zasiegu :)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Kadra na IO

Post autor: Mate »

Gruszka jest wzięty jako "psycholog". On chyba rozegrał najwięcej spotkań z obecnej kadry i zna niektórych od reprezentacyjnego "dzieciństwa". Na czasach może podeprzeć na duchu zawodników, a taki Kurek to nie wiedziałby co powiedzieć w danej chwili.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Kadra na IO

Post autor: Nagor »

santiago pisze: Szymanski sam sobie strzelil w stope no i niech zaluje.
Widzę, że niebardzo wiesz co piszesz, no ale jak ktoś słucha słów Lozano i nie dowie się o co tak na prawdę poszło to już NC :] I powiem, że to nie Szymański będzie żałował, tylko my, kibice jak Wlazłemu coś się stanie. Poza tym jak szamponowi by coś nie szło to i tak będzie grał, bo Gruszka... wiadomo

Mate pisze:Gruszka jest wzięty jako "psycholog". On chyba rozegrał najwięcej spotkań z obecnej kadry i zna niektórych od reprezentacyjnego "dzieciństwa". Na czasach może podeprzeć na duchu zawodników, a taki Kurek to nie wiedziałby co powiedzieć w danej chwili.
I co, tylko po to tam jedzie? To czemu na ataku a nie na przyjęciu, zawsze to byśmy rezerwowego atakera mieli...
...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Kadra na IO

Post autor: kevinpsb »

Jeśli chodzi o Bąkiewicza i Gierczyńskiego to uważam to jednak za dobrą decyzję. Patrząc na statystyki ostatnich turnieji szczególnie ostatnią LŚ jesteśmy drużyną o najlepszym przyjęciu i najgorszym ataku Gierczyński może pomóc...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Kadra na IO

Post autor: kevinpsb »

Nagor pisze: I powiem, że to nie Szymański będzie żałował, tylko my, kibice jak Wlazłemu coś się stanie. Poza tym jak szamponowi by coś nie szło to i tak będzie grał, bo Gruszka... wiadomo
To jest w ogóle jakieś pokręcone. Rozumiem Szymańskiego Lozano nie lubi, nie wierzy w niego, lub coś takiego-ok. no ale gdzie jest Prygiel, Papke, Grygiel, Janczak, Żaliński, Janeczek bo chyba wszyscy są jako prawo-skrzydłowi lepsi od Gruszki. Odnoszę wrażenie że Lozano chciał Gruszce zrobić miejsce w kadrze. Nic z tego nie rozumiem. Wcześniej pomyślałem że Lozano chce mieć w 12, 5 przyjmujących ale po turnieju Izmirze to nie mam pojęcia co on ma głowie...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Kadra na IO

Post autor: Bartex »

Juz od dawien dawna Lozano w jakis dziwny sposob faworyzowal Piotrka ... Pamietam jak ukazal sie kiedys artykul na jednym z portali internetowych, ze nasz trener chce by Gruszka byl pierwszym bombardierem w kadrze . To juz by byla spoooora przesada 8-)
Moze miec jedynie nadzieje, ze Piotrek wykorzysta swoje doswiadczenie i odplaci trenerowi za zaufenie dobra gra na podwojnej zmianie :)
ja wam mówię - jest dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”