Problem z kciukami.

Metalman
Posty: 2
Rejestracja: 2 lut 2013, o 15:20
Płeć: M

Problem z kciukami.

Post autor: Metalman »

Cześć, przeglądałem trochę forum, szukając rozwiązania mojego problemu i... nie znalazłem ;). Są różne kontuzje - nadgarstki, stawy skokowe, barkowe, bicepsy, kolana i wiele wiele innych a ja... ja mam problem z kciukami. Regularnie wybijają mi się oba kciuki. Zawsze pogram trochę po kontuzji w bandażach i rękawiczkach rowerowych (chociaż precyzja wtedy kuleje), kciuki się trochę wyleczą i... BACH, snów któryś wybity. Zastanawiam się nad kupnem czegoś bardziej profesjonalnego - usztywniacza czy ortezy, niestety większość prócz kciuka usztywnia też nadgarstek, a pozostała część bardzo krępuje ruchy.

Czy miał ktoś styczność z podobnym problemem? Jaki usztywniacz najlepiej zastosować, by usztywniał kciuk, a nie usztywniał nadgarstka. Chciałbym poznać opinie, bo ortezy są dość drogie, więc kupno, by się przekonać, że to nie to - odpada ;).

Dzięki za opinie!
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z kciukami.

Post autor: Guilder »

Wnioskuję, że do wybicia dochodzi przy odbiciu górą? Jak z Twoją techniką tego elementu?
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Metalman
Posty: 2
Rejestracja: 2 lut 2013, o 15:20
Płeć: M

Re: Problem z kciukami.

Post autor: Metalman »

Hmmm... raz czy dwa wybiły się przy odbiciu górnym, ale raz jeden wybił się przy zderzeniu z graczem niższym ode mnie od 20cm i lżejszym o 30kg, a raz przy ataku. Nie mam pojęcia jak - atak to przecież mgnienie oka. Fakt jest taki, że innym się nie wybijają, a mi - owszem.
laabek
Posty: 11
Rejestracja: 25 gru 2012, o 18:21
Płeć: K

Re: Problem z kciukami.

Post autor: laabek »

mam podobny problem z kciukami ciagle je wybijam lecz po kilku min przechodzi i gram dalej tylko problem jest taki ze lewego kciuka tzn.tam gdzie jest drugi staw nie dam razy zgiac do nawet 90 stopni.. prawy tak samo .. i co tu zrobic ?? zawsze jak jest rozgrzewka to ja ciagle palcami ruszam i je rozgrzewam ale jednak nie ma nia zeby mnie jakies stawy nie bolaly;//
skoro juz tu pisze to ..mianowicei mam problemy z kolanami a wlasciwie tylko nocami lub poznymi wieczormai strasznie mnie bola lecz nie jest to tak ze w kazda noc tylko np. przez 7 dni w miesiacu pod rzad..(wlasciwie nocy) moze mial ktos z was bole kolan??
rodzicom nic nie mowe bo ja sobie cos ciagle z tymi palcami wiec o kolanach nie ma mowy zeby powiedziec.. dodam ze mojego tate kolana takze bola czesto ...
laabek
Posty: 11
Rejestracja: 25 gru 2012, o 18:21
Płeć: K

Re: Problem z kciukami.

Post autor: laabek »

czy miał ktoś podobne problemy??
Awatar użytkownika
wadam
Posty: 9
Rejestracja: 13 cze 2013, o 20:00
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Problem z kciukami.

Post autor: wadam »

Lepiej wyleczyć do końca kontuzję niż grać w bandażach etc.

Podatność na kontuzje może wynikać z dwóch rzeczy: słabej techniki odbicia lub słabości organizmu. Pierwsze jest jasne. Drugie - warto poddać się badaniom na różnego rodzaju niedobory składników w organizmie. Prewencyjnie (ale nie cały czas) można zastosować preparaty (oparte na składnikach naturalnych) wspierające regenerację stawów.
Awatar użytkownika
PioPoloCS
Posty: 12
Rejestracja: 23 lut 2012, o 14:06
Płeć: M
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Problem z kciukami.

Post autor: PioPoloCS »

Cześć, jeżeli problem jest przewlekły a tak go opisujesz tzn. że Twoje kciuki są bardzo niestabilne. Torebka stawowa jest luźna i to powoduje ze mięśnie reagują za późno żeby skontrować w przeciwnym kierunku do przeciążanego ruchu. Mam nadzieje ze nie wykręcasz sam kciuków w każdym z kierunków w ramach własnego instynktu terapeutycznego :) ... bo destabilizujesz je jeszcze bardziej (przeciążasz torebkę stawową) i mięśnie będą jeszcze później reagować co tworzy zamknięte koło (ten mechanizm tyczy się zresztą każdego stawu np. nawykowe zwichnięcia barku czy skręcenia stawu skokowego).
Moja rada taka:
1. stabilizatory mogą nie zdać egzaminu na boisku dlatego proponuje sztywny taping (takie białe plastry - często widoczne u profesjonalnych siatkarzy :)). Problem polega na tym że są różne metody tapowania np. jeżeli jest to połączenie paliczków lub paliczków i pierwszej kości śródręcza to mógłby wystarczyć taping samego palca, jeżeli "wybicia" pojawiają się w stawie śródręczno-nadgarstkowym to dodatkowo trzeba zakleić nadgarstek. Nie powinno to znacznie ograniczać ruchomości a zabezpieczenie przed kolejną kontuzją byś miał.
2. Nic nie stabilizuje lepiej stawu jak własne mięśnie, ale to już jest długotrwała praca nad własnym problemem. Ogólnie rzecz ujmując najważniejsze podczas stabilizacji jest to żeby paliczek dalszy, bliższy, kość śródręcza i kość czworoboczna większa (jedna z kostek nadgarstka) były w jednej linii i było to utrzymane podczas ćwiczenia (np. delikatnego wciskania kciuka w blat stołu). Uważam, że jeżeli masz to dobrze robić to musi Ci to pokazać konkretny fizjoterapeuta, nie jestem w stanie Ci tego dokładniej opisać na forum. :) pozdrawiam i życzę owocnej pracy oraz braku dalszych uszkodzeń :):)
Joanka
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2014, o 19:15
Płeć: K

Re: Problem z kciukami.

Post autor: Joanka »

A ja właśnie cierpię z szyną przy kciuku po jego skręceniu i poradzono mi, abym robiła pompki na palcach :-o , żeby wzmocnić stawy, bo "to już będzie się cały czas powtarzało" :(
Awatar użytkownika
PioPoloCS
Posty: 12
Rejestracja: 23 lut 2012, o 14:06
Płeć: M
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Problem z kciukami.

Post autor: PioPoloCS »

Cześć, co do pompek na palcach po skręceniu ... proponuje żeby osoba która to zaproponowała sama wykonała takie ćwiczenie z nie do końca wyleczonym stawem. Z ortezą nie da się grać w siatkówkę albo przynajmniej nie da się grac dobrze w siatkówkę, jeżeli nikt nie pokazał Ci jak stabilizować kciuk to pozostaje sztywny taping (https://www.youtube.com/watch?v=1ydvON1PmjE). Jeżeli nie masz możliwości kupienia profesjonalnych sztywnych tapów to można też spróbować z plastrem bez opatrunku, który dostaniesz w każdej aptece. pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”