Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: Basil »

Po pierwsze losowanie, w którym losowano 7 drużyn.
Ceremonia skierowana tylko i wyłącznie do widza polskiego (pewnie nikt oprócz Polsatu tego nie transmitował).
Sztuczny doping na sali.
Mamy do czynienia z niszową siatkówką a nie piłką nożną... Ja tam i tak jestem w szoku, że Polsat coś takiego zorganizował i wyszedł na tym (jak mniemam) profit.
[edit]
betkrzys
Posty: 883
Rejestracja: 6 maja 2012, o 10:41
Płeć: M

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: betkrzys »

Fatalnie że łączymy sie z grupą D, przy obecnej formie naszej kadry i zmianie trenera na nowicjusza jestem pełen obaw czy będziemy w stanie wejść do 3 fazy, jak nie wejdą to będzie katastrofa .......
zespół nie da rady to sędzia pomoże - finał czelendż 2019.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: madlark »

Daniel Castellani ‏@djcastel2 5 min.

Congratulation FIVB and Poland for a great drawing. First time volleyball have this great level ceremony
;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 314
Rejestracja: 4 mar 2009, o 18:23
Płeć: M

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: Mario »

Po co na oficjalnej gali doping kibiców?
Żeby pokazać całemy Światu, ze nasz MIŚ jest na skalę naszych możliwości!
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: azsiak88 »

betkrzys pisze:Fatalnie że łączymy sie z grupą D, przy obecnej formie naszej kadry i zmianie trenera na nowicjusza jestem pełen obaw czy będziemy w stanie wejść do 3 fazy, jak nie wejdą to będzie katastrofa .......
Katastrofa byłaby jakby USA nie awansowały na IO. My natomiast możemy nie mieć potencjału, aby wyjść z tej grupy. Przed losowaniem przypuszczałem, że zatrzymamy się na drugiej fazie a teraz po "losowaniu" jeszcze bardziej mnie to utwierdziło w przekonaniu.
Drużyny na medal to my nie mamy a taki kit może nam jedynie wciskać Kmita wraz z Przedpełskim i pozostałym Polsatem, żeby te MŚ jakoś sprzedać (czyt.zarobić).
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: madlark »

Zagadali
Jakub Bednaruk ‏@JakubBednaruk 15 min.
jeszcze Kuba do grupy D i tam będzie rzeź

Kamil Skladowski ‏@KamilSkladowski 14 min.
@JakubBednaruk gdzie się trener pcha?!
:D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: Defit »

Ja natomiast uważam pojawienie się dzisiaj dopingu dla Polski za bardzo dobry element, które trochę urzeczywistniło tę imprezę oraz pokazało dla kogo oraz o kogo w tym wszystkim najbardziej chodzi. Pomijając fakt, że skoro już pozwala się wejść kibicom na salę to niech wezmę też czynny udział w wydarzeniu. Zawsze kiedy oglądam losowania i patrzę na tych wszystkich uczestników pod krawatem, w wielkich sukniach to myślę sobie, że przecież tu chodzi o sport, o emocje, o zachowania, które podczas właściwej rywalizacji sportej nawet nie ocierają się o te WIELKIE gale. A poza tym, róbmy to po swojemu - nie jak wszyscy to przynajmniej więcej z tego świat zapamięta.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: Lynn »

Kilka moich spostrzerzeń odnośnie tego co zobaczyłem przed chwilą w TV :]

1. Trąbili o tym losowaniu już od kilku dni, a w rzeczywistości dolosowali tylko połowe zespołów do grup już istniejących :D
2. Dlaczego tak szybko zorganizowano tą ceremonie skoro jeszcze nie wszystkie państwa są pewne udziału w imprezie? :o
3. Transmisja miała trwać 1h (19 30 - 20 30), a losowanie trwało tylko 15 minut (20 - 20 15). Reszta czasu była poświęcona na piosenki, reklamy i inne pierdoły związane z losowaniem :]
4. Jeżeli oprawa podczas całych mistrzostw będzie tak sztuczna jak dzisiejsza ceremonia losowania (bardzo prawdopodone) to ja wole oglądać transmisje bez głosu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: azsiak88 »

Do @Defit
Dajmy do tego piłki widzom i niech sobie w trakcie tego losowania poodbijają. Idąc dalej, przez środek "kongresówki" mogliby rozwiesić siatkę.
Nie tędy droga. Cyrk jest pod namiotem a szopki w kościołach.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: Skrzypek »

Rosja, Brazylia, Polska faworytami mundialu? Uwaga! Uwaga! Coraz bardziej realny scenariusz to odbudowa bardzo silnej reprezentacji Kuby właśnie na nasze mistrzostwa.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: krzysiu »

Typowe Polskie losowanie :D
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: fwasilcz »

Czyli Ci, co jeszcze nie awansowali już mogą kombinować w jakiej grupie chcą grać. Trochę słabo...
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: pewniak »

Lynn pisze:Kilka moich spostrzerzeń odnośnie tego co zobaczyłem przed chwilą w TV :]

1. Trąbili o tym losowaniu już od kilku dni, a w rzeczywistości dolosowali tylko połowe zespołów do grup już istniejących :D
2. Dlaczego tak szybko zorganizowano tą ceremonie skoro jeszcze nie wszystkie państwa są pewne udziału w imprezie? :o
3. Transmisja miała trwać 1h (19 30 - 20 30), a losowanie trwało tylko 15 minut (20 - 20 15). Reszta czasu była poświęcona na piosenki, reklamy i inne pierdoły związane z losowaniem :]
4. Jeżeli oprawa podczas całych mistrzostw będzie tak sztuczna jak dzisiejsza ceremonia losowania (bardzo prawdopodone) to ja wole oglądać transmisje bez głosu.

Pozdrawiam
Widzę, że pojęcie "marketing" jest ci zupełnie obce.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: maciek77 »

grupa D świetna, będę miał co oglądać :D

skąd to info że A i D się łączą?
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: lucass90 »

Defit pisze:Ja natomiast uważam pojawienie się dzisiaj dopingu dla Polski za bardzo dobry element, które trochę urzeczywistniło tę imprezę oraz pokazało dla kogo oraz o kogo w tym wszystkim najbardziej chodzi. Pomijając fakt, że skoro już pozwala się wejść kibicom na salę to niech wezmę też czynny udział w wydarzeniu. Zawsze kiedy oglądam losowania i patrzę na tych wszystkich uczestników pod krawatem, w wielkich sukniach to myślę sobie, że przecież tu chodzi o sport, o emocje, o zachowania, które podczas właściwej rywalizacji sportej nawet nie ocierają się o te WIELKIE gale.
Od jarmarku i festynu masz trybuny, są pewne sytuacje, w których należy zachować powagę i dostojeństwo. Inaczej ubierasz się do kina, a inaczej do teatru. Jak już zdecydowali się na galę w Sali Kongresowej, to niech nie robią z niej meliny.

Defit pisze:A poza tym, róbmy to po swojemu - nie jak wszyscy to przynajmniej więcej z tego świat zapamięta.
"Jak inni", to znaczy...? Porządnie? Z rozmachem? Lepiej byle jak i bez klasy?
AZS CZĘSTOCHOWA!
kuchcik77
Posty: 2327
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: kuchcik77 »

czyli możemy zakladac ze o medale tzn w trzeciej rundzie mistrzostw zagrają najlepsze 3 ekipy z grup A/D oraz B/C...
o ile w nie-polskiej połówce o awans zagrają tak na prawdę cztery ekipy ( BRA, RUS, CUB, BUL) to w naszej połówce walka rozegra się miedzy Włochami, USA Serbią i Polska, choć ta ostatnia spokojnie zdystansować mogą i Francja i Argentyna nie wspominająco naszym olimpijskim koszmarku.
PS co z ta trzecią fazą grupową?
Ja żałuję że nie ma ćwierćfinałów półfinałów i finału ale przy założeniu że nasi odpadają w1/4 to w obecnym systemie mamy jeden mecz Polski więcej ( założywszy ze w trójce będą...co jest średnio realne- już lepiej byłoby wyjść z 4tego i rozegrać mecz z Rosją w spodku;)
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: Defit »

azsiak88 pisze: Dajmy do tego piłki widzom i niech sobie w trakcie tego losowania poodbijają. Idąc dalej, przez środek "kongresówki" mogliby rozwiesić siatkę.
Nie tędy droga. Cyrk jest pod namiotem a szopki w kościołach.
Ehh, a kto każe iść dalej, kto każe Ci przejaskrawiać sytuację i wyciągać dalsze wnioski?
Według Twojej drogi rozumowania, nie można z kogoś zażartować, bo kolejnym krokiem IDĄC DALEJ jest obśmianie lub wyśmianie, czy dobrze pojąłem?
lucass90 pisze:Od jarmarku i festynu masz trybuny, są pewne sytuacje, w których należy zachować powagę i dostojeństwo. Inaczej ubierasz się do kina, a inaczej do teatru. Jak już zdecydowali się na galę w Sali Kongresowej, to niech nie robią z niej meliny.
Z moich obserwacji z teatru i kina ta różnica zaciera się coraz bardziej, takie czasy.
lucass90 pisze:"Jak inni", to znaczy...? Porządnie? Z rozmachem? Lepiej byle jak i bez klasy?
A dlaczego wyciągasz tylko negatywne wnioski? Czy dla Ciebie słowa/zwroty "inaczej", "w swoim stylu", "po swojemu" są jednocześnie przeciwstawne wspomnianym przez Ciebie? Spokojnie można zachować standardy jednocześnie w różniącej się formie.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: lucass90 »

Defit pisze:
lucass90 pisze:"Jak inni", to znaczy...? Porządnie? Z rozmachem? Lepiej byle jak i bez klasy?
A dlaczego wyciągasz tylko negatywne wnioski? Czy dla Ciebie słowa/zwroty "inaczej", "w swoim stylu", "po swojemu" są jednocześnie przeciwstawne wspomnianym przez Ciebie? Spokojnie można zachować standardy jednocześnie w różniącej się formie.
No i tym razem moim zdaniem ich nie zachowano. Zresztą czytając twittera i fb widzę już mnóstwo opinii na temat tego, jak bardzo żenujący był to spektakl.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: azsiak88 »

Defit pisze: Ehh, a kto każe iść dalej, kto każe Ci przejaskrawiać sytuację i wyciągać dalsze wnioski?
Według Twojej drogi rozumowania, nie można z kogoś zażartować, bo kolejnym krokiem IDĄC DALEJ jest obśmianie lub wyśmianie, czy dobrze pojąłem?
Źle pojąłeś, bo do sytuacji którą przedstawiłem dużo nie brakowało. Robiąc losowanie na poważniej, nadaliby temu wydarzeniu i całym MŚ rangi a tak zrobili z tego szopkę i nic więcej.
Czy podczas meczów tenisowych występuje na halach, stadionach spektakl imprezowy, festyn lub gorący doping? Nie. Mimo, że świat idzie w rozrywkę to na tych meczach ludzie zachowują się jak kiedyś. O Wimbledonie już nie wspominając. Czy to argument, żeby to zachowanie zmienić ponieważ świat się zmienia i trzeba iść w kierunku kibiców, kolorowo wyfarbowanych i ubranych w dziwne stroje? Moim zdaniem nie.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: Lineczka »

Nasza grupa ok, najsilniejsza grupa D. Nie oglądałam losowania i czytając wasze komentarze nie żałuję 8-)
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: Defit »

azsiak88 pisze: Moim zdaniem nie.
I na tym pozostańmy ;).
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: madlark »

Mnie najbardziej zdziwiło to konfetti na koniec.
Przyzwyczaiłem się, że w ten sposób fetujemy zwycięzców.
A teraz okazuje się, że każda okazja jest dobra. :<
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: lipton »

madlark pisze:Mnie najbardziej zdziwiło to konfetti na koniec.
Przyzwyczaiłem się, że w ten sposób fetujemy zwycięzców.
A teraz okazuje się, że każda okazja jest dobra. :<
Ktoś pewnie ma bardzo korzystną "umowę" na jego dostarczanie :D
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: madlark »

Stefan pełny optymizmu ;)
http://www.sport.pl/siatkowka/1,106368, ... oxSportTxt
Wg. Pauliny śpiewają całe stadiony kibiców siatkówki ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: fwasilcz »

lucass90 pisze: No i tym razem moim zdaniem ich nie zachowano. Zresztą czytając twittera i fb widzę już mnóstwo opinii na temat tego, jak bardzo żenujący był to spektakl.
Nie widziałem co prawda gali, ale oglądałem jakiś czas temu galę z okazji przyznawania Złotej Piłki i też miałem poczucie żenady, więc chyba nie odstajemy od trendów światowych.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: lucass90 »

fwasilcz pisze:
lucass90 pisze: No i tym razem moim zdaniem ich nie zachowano. Zresztą czytając twittera i fb widzę już mnóstwo opinii na temat tego, jak bardzo żenujący był to spektakl.
Nie widziałem co prawda gali, ale oglądałem jakiś czas temu galę z okazji przyznawania Złotej Piłki i też miałem poczucie żenady, więc chyba nie odstajemy od trendów światowych.
Też oglądałem tę galę, ale czegoś takiego jak dziś, nie widziałem nigdy w życiu... Pierwszy i ostatni raz, mam nadzieję.
AZS CZĘSTOCHOWA!
valdemaar
Posty: 70
Rejestracja: 27 sty 2012, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: valdemaar »

http://www.sport.pl/siatkowka/1,106368, ... zorow.html

Redaktor Stec, który głównie się na piłce kopanej skupia (chociaż o siatkówce wie nie mało) tworzy takie podsumowanie po wczorajszym losowaniu. Nic dodać nić ująć, tym bardziej że artykuł na pierwszej stronie jednego z największych portali sportowych w kraju, a to dowodzi że nie tylko "starzy" kibice siatkarscy widzą problem :|
Ostatnio zmieniony 28 sty 2014, o 07:56 przez valdemaar, łącznie zmieniany 1 raz.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: pewniak »

Jeśli chodzi o widowisko jakim było losowanie, to nie mam skrajnych odczuć w żadną stroną. Polska stoi kibicami siatkówki, więc stanowili oni integralną część ceremonii. Przyjmuje taką konwencję - na pewno była oryginalna.
Co do losowania natomiast... na cienki lód wchodzą włodarze naszej siatkówki. Nie dość że mamy problemy z naszą kadrą, to oni pompują balonik do granic możliwości. Po pierwsze nie przystoi gospodarzom obwieszczać wszem i wobec, że my to wygramy, bo sportowo wypadliśmy z Topu, a po drugie w Londynie nasi pokazali jak znoszą presję.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: Noworoczny »

Może czegoś nie dostrzegłem, ale widzę, że ostatnie wpisy w typermanii to 2013 rok. No nic. Może się coś ruszy. Proponuję zabawę w typowanie wyników meczów i losowania w MŚ w Polsce. Jak przyjdzie do zawodów być może skuszę się na liczenie typera. Na dziś proponuję luźne, niezobowiązujące typy kolejności miejsc w grupach, kształtu grup itd.
Mamy 4 grupy:
A
POL
ARG
SRB
AUS
AFRYKA 3 (wszystko jedno, kto)
VEN

B
BRA
GER
CUB (zapowiadają powrót wszystkich najlepszych oprócz Leona, w tym Juantoreny)
EGY
KOR
FIN

C
RUS
BUL
CAN
TUN
CHN
PUR

D
ITA
IRN
USA
FRA
MEX
BEL

Typujemy, które drużyny wychodzą z każdej grupy i kolejność. Wg mnie będą to:
A
SRB
POL
ARG
AUS

D
ITA
FRA
USA
IRN

B
BRA
CUB
GER
FIN

C
RUS
BUL
CAN
TUN (tu najtrudniej wytypować IV miejsce ale też odegra ono najmniejszą rolę w następnej rundzie)

I teraz grupa E
ITA
SRB
FRA
USA
POL
IRN
ARG
AUS

Oraz grupa F (tu będzie rzeźnia - pięć bardzo silnych drużyn walczy o trzy miejsca)
RUS
BRA
CUB
GER
BUL
CAN
FIN
TUN

O medale bić się będą: RUS, BRA, ITA, CUB, SRB, FRA
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Losowanie grup Mistrzostwa Świata 2014 w Polsce

Post autor: pewniak »

Czyli pojechałeś niemal sztampowo i niemal zgodnie z rankingami. Takie zabawy będą miały sens mniej więcej w sierpniu jak zobaczymy w sparingach i na LŚ co kto prezentuje. Teraz to wróżenie z fusów.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”