Reprezentacja Iranu

Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Reprezentacja Iranu

Post autor: Chal »

Kadra dość egzotyczna, ale po występie w PŚ myślę, że wielu spogląda na nią obecnie baczniejszym okiem.

Wielu pewnie uznaje Iran za objawienie PŚ i ich występ na tym turnieju ocenia pozytywnie. Otóż zupełnie inne zdanie ma na ten temat Julio Velasco, który był rozczarowany postawą swoich zawodników. Dlatego też, na rozpoczynającą olimpijski sezon serię sparingów, zabrał ze sobą zaledwie połowę graczy z tamtej ekipy. Wczoraj Iran wygrał pierwszy mecz sparingowy ze Słowenią 3:1, dzisiaj rewanż, a potem 2 spotkania w Bułgarii.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
astronauta
Posty: 2868
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: astronauta »

Najważniejszy na razie mecz sezonu JW raptem pojutrze, a Bernardi czyżby szukał dodatkowej posady? http://www.tasnimnews.com/English/Home/Single/277679
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: PvK »

Z jw konczy mu sie kontrakt po sezonie. Moze wiec szuka NOWEJ posady;).
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: Noworoczny »

Bernardi ma prowadzić i Iran i JW.

[ingerencja moderatora]
Ostatnio zmieniony 11 lut 2014, o 00:19 przez sb.slav, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Brak mi słów...
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
michaek
Posty: 918
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: michaek »

No to mamy oficjalne potwierdzenie, Bernardi trenerem Iranu do 2016.
fivb.org pisze:The Iran Volleyball Federation confirmed that Lorenzo Bernardi, who has trained with Velasco, will take over as coach of the Iran national team till the end of the current Olympic cycle in 2016.
W sercu moim Sovia

"Co z tego, że mamy tak szeroki skład, skoro na boisku i tak może grać tylko sześciu z nas."
Paul Lotman
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: pewniak »

astronauta pisze:Najważniejszy na razie mecz sezonu JW raptem pojutrze, a Bernardi czyżby szukał dodatkowej posady? http://www.tasnimnews.com/English/Home/Single/277679
Nie sądzę by sprawa toczyła się "na dniach", tego typu kwestie to raczej sprawa miesięcy. A że akurat teraz następuje finalizacja... przypadek, moim zdaniem bez wpływu na jutrzejszy mecz.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: pk+ »

pewniak pisze:
astronauta pisze:Najważniejszy na razie mecz sezonu JW raptem pojutrze, a Bernardi czyżby szukał dodatkowej posady? http://www.tasnimnews.com/English/Home/Single/277679
Nie sądzę by sprawa toczyła się "na dniach", tego typu kwestie to raczej sprawa miesięcy. A że akurat teraz następuje finalizacja... przypadek, moim zdaniem bez wpływu na jutrzejszy mecz.
Pytanie tylko czy władze klubu wiedziały, jeśli tak to nie widzę w tym nic złego, jeśli nie to nie do końca ładne zachowanie, ale też nie widzę powodów dlaczego miałoby to rzutować na najbliższy mecz.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: pewniak »

pk+ pisze:
pewniak pisze:
astronauta pisze:Najważniejszy na razie mecz sezonu JW raptem pojutrze, a Bernardi czyżby szukał dodatkowej posady? http://www.tasnimnews.com/English/Home/Single/277679
Nie sądzę by sprawa toczyła się "na dniach", tego typu kwestie to raczej sprawa miesięcy. A że akurat teraz następuje finalizacja... przypadek, moim zdaniem bez wpływu na jutrzejszy mecz.
Pytanie tylko czy władze klubu wiedziały, jeśli tak to nie widzę w tym nic złego, jeśli nie to nie do końca ładne zachowanie, ale też nie widzę powodów dlaczego miałoby to rzutować na najbliższy mecz.
Nie wierzę, by po tylu latach dobrej współpracy Bernardi zrobił taki numer klubowi. Osobiście wczoraj pomyślałem, że to taki trick, żeby powalczyć o wyższy kontrakt :) Jak Kowal przed tym sezonem (gdy mówił, że potrzebuje dwuletniej przerwy). Ale dzisiaj się okazało, że jednak nie. Będzie ciekawie w okienku transferowym :) a może wcześniej...
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: ksjw90 »

Skoro mamy oficjalne potwierdzenie ze strony irańskiego związku siatkówki, to pora poczekać na ruch klubu i ich stanowisko. Po sezonie albo Jastrzębie zacznie szukać nowego trenera (być może Anastasi byłby zainteresowany), albo wzorem Heynena, Bernardi będzie godził pracę trenera reprezentacji i klubu.
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: adi_tiger »

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: Noworoczny »

Prezes G o wszystkim wiedział. Bernardi to jest jego człowiek. Wielu w klubie krytykuje trenera a G go broni. Bernardi ma łączyć obie funkcje: trenera JW i Iraku.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: Hirako »

Noworoczny pisze:Bernardi ma łączyć obie funkcje: trenera JW i Iraku.
Iranu na miłość boską...
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: Lineczka »

Wracając do tematu. LB jako trener Iranu to osłabienie tego zespołu. Reprezentacja ta poczyniła spore postępy pod wodzą Velasco, czy Bernardi może robić z nią coś więcej? Śmiem wątpić.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: Skrzypek »

ingerencja moderatora]

Bernardi trenerem reprezentacji Iranu... Na pewno sobie poradzi.
Ciekawe co uczyniłby Zdzisław Grodecki, gdyby włodarze irańskiej federacji nakazali natychmiast opuścić klub włoskiemu trenerowi, aby obserwować rozgrywki w Azji. Znając prezesa... na pewno umożliwiłby błyskawiczne odejście Bernardiemu :D
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: Noworoczny »

Rozumiem, że Kolega Skrzypek pije do szpileczek, które prezes Grodecki wbijał w studio Polsatu prezesowi Piechockiemu. Informuję, że nie ma tu analogii. Prezes Grodecki wyraźnie wtedy podkreślał, że chodziło mu o dobro polskiej siatkówki. Zwalniając wcześniej trenera Bernardiego wzmacniałby potencjalnego przeciwnika Polski w MŚ, więc działałby na niekorzyść polskiej siatkówki. Jak mówił Cuma do Wilka: "panie komisarzu, wprowadźmy odrobinę logiki do naszej rozmowy" :)
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: Ted »

A ja zapytam dosadniej. Stawiając myślę pytania retoryczne. A co ma wątek PlusLigowy do jutrzejszego rewanżu w Lidze Mistrzów? Naprawdę musicie robić śmietnik w tematach o Jastrzębskim Węglu i Resovii i wszystko wrzucać do jednego worka? Nie można przenieść się kilka pięter niżej do europejskich pucharów?
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: Kamil92 »

http://www.slask.sport.pl/sport-slask/1 ... wiac_.html
Czyli ponoć niczego nie podpisał :)
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: yfysk »

Jeśli podpisze to pewnie Bartman będzie się starał o irański paszport. Tylko nazwisko jakoś trochę kuje...
Marcin Podwysocki na prezydenta!
Brasil

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: Brasil »

Uwielbiam Velasco, ale jego praca dla Iranu jest mocno przereklamowana. Żadnym twórcą siatkówki w Iranie nie jest - to nie on wychował to obecne pokolanie siatkarzy. Bernardi się ogarnął, więc sobie poradzi.

Jako, że nie cierpię, gdy ktoś jest przeceniany, albo gdy przypisuje mu się cudze zasługi, to muszę zareagować.

Siatkówkę w Iranie stworzył Ivans Bugajenkovs.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: sb.slav »

Ostatecznie nowym trenerem Iranu został nie jak przewidywano Anastasi, nie Bernardi, nie McCutcheon i nie Lozano - a serbski trener Slobodan Kowacz. Jak podają w newsie - Lolo Bernardi był już, już prawie nowym trenerem, ale nie stawił się w Teheranie by podpisać umowę :)

http://volleyballnews.ru/blog/world_league/2587.html
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Brasil

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: Brasil »

Szkoda, że nie u nas. Kapitalny zawodnik i jeszcze lepszy jak na razie trener.
macko
Posty: 99
Rejestracja: 10 mar 2013, o 18:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: macko »

Widać, że Irańczycy radzą sobie jak na razie nad wyraz dobrze w tegorocznej LŚ
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: Mateusz1993 »

Nie do końca nad wyraz. Ale nie o tym.
Bo w tym sezonie kadrowym przewijały się opinie na temat prowadzenia zespołów przez trenerów, czy może za mało zmian czy za dużo z drugiej strony. Tak słówko o Kovacu i jego prowadzeniu w tym sezonie. Bo co tu ukrywać tu bym pochwalił, nadmiernej rotacji nie widzę, choć trochę zmian pozachodziło. Na pewno Kovac w tym sezonie miał i ma dalej trzon, którego praktycznie nie ruszał (poza zmianami w trakcie meczów): Marouf, Mousavi, Gholami, Mahmoudi, na libero było trochę rotacji bo grali wcześniej Zarif i Alizadeh, a od 4 meczów gra Marandi. Poza zmianami na jeden Mahdavi, w drugim meczu w Polsce pojawił się na dłuższym dystansie, ale ogrom czasu gra jednak kapitan Irańczyków. Seyed to jest pewniak i generalnie gra to co powinien (choć jakieś słabsze mecze jak na niego też się zdarzyły), Gholami też gra na odpowiednim poziomie, a Mahmoudi od początku jest pierwszym (z wyłączeniem meczu w Polsce gdzie raz wyszedł Ghafour), a do tego ostatnio gra bardzo dobrze. No ale głównie to mi chodzi o przyjmujących, bo sezon rozpoczął Ghaemim i Mirzajanpourem, no i działało to tak średnio, Ebadipour wchodził na zmiany, przeważnie za Mojtabe i ostatecznie nie zdawało to egzaminu, od drugiego meczu w Polsce Milad wskoczył do 6 i gra cały czas i co ważne Kovac postawił na duet Ebadipour-Mirzajanpour, co uważam za bardzo dobre posunięcie, ponieważ siła ataku większa zdecydowanie niż w ustawieniu z Ghaemi, który jednak trochę odstaje, ma fajną zagrywkę, przyjęcie, ale ofensywnie to Milada uważam za mocniejszego gracza, a Mojtaba jest z nich w tym elemencie najlepszy tzn. ma największe możliwości. Jak narazie obecny duet radzi sobie co najmniej dobrze i myślę, że w takim ustawieniu są mocniejsi. A Ghaemi fajnie może uzupełniać zespół na zmianach zadaniowych, a w razie czego w obwodzie mają Mohamaddjavada, ale jego nie wyobrażam sobie zbytnio w zestawieniu obok Mirzajanpoura, obok Ebadipoura raczej tak.
Także brawo, Kovac, bo myślę, że to optymalne zestawienie na tej pozycji.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: ciorny17 »

Mateusz, chciałbym zwrócić uwagę na jeden aspekt mianowicie przyjęcie. Właśnie w parze Ebadipour-Mirzajanpour widziałbym naszą szansę na urwanie meczu Irańczykom. Amerykanie bili mocno z serwisu i się wstrzelić nie mogli a właśnie my ich naszym flotem możemy ruszyć. Ta obecna para przyjmujących na tą formę zagrywki jest szczególnie wrażliwa i coś czuję, że Kovac szybko sięgnie go Ghaemiego.
Kłamca.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: SerCos »

drukjul zaczął temat w wątku ligowym

http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f ... 73#p395260

Ja właściwie nie mam nic ciekawego do dodania, ale zaciekawił mnie tekst na stronie polsatsport.pl z wypowiedzią prezesa irańskiej federacji i pogrubiony tekst.
Wypowiedź prezes Irańskiej Federacji Siatkarskiej Mohammada Reza Davarzaniego wyraźniej wskazuje, że dni szkoleniowca z Bałkanów są policzone. - Póki co nie zakończyliśmy współpracy z Kovacem, ale jesteśmy zdania, że kontynuowanie jej niesie ze sobą spore ryzyko. Za wszelką cenę chcemy, żeby wziąć udział w igrzyskach olimpijskich w Rio. Jesteśmy obecnie w kontakcie z trzema trenerami. Są nimi Raul Lozano, Juan Manuele Cichello i Lorenzo Bernardi. Ten z nich, który przyjedzie do Iranu pierwszy, będzie miał największe szanse na zostanie nowym szkoleniowcem naszej reprezentacji – wyznał podczas konferencji prasowej Mohammad Reza Davarzani.
Nie wiem czy to dobrze jest przetłumaczone, nie mniej uważam, że sposób wyboru ciekawy, chociaż biorąc pod uwagę najbliższe cele reprezentacji wydaje mi się, że wypowiedź powinna brzmieć w stylu: "Który trener najszybciej będzie chciał zacząć współpracę z zespołem", a nie który przyjedzie jako pierwszy, bo brzmi to dość dwuznacznie, chyba, że oni tak wybierają trenerów.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: Szampon093 »

Igor Kolakovic został trenerem reprezentacji Iranu.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: Guilder »

Mierzyli wysoko, skończyli...tak sobie. Może się zdziwię, ale nie wydaje mi się, by Iran pod nim zanotował jakiś specjalny progres.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: mmb »

Ciekawe w takim razie co ze Stojczewem..
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: Nagor »

ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: ciorny17 »

Alekna trenerem kadry Iranu o czym już chwilę się mówiło temu. Póki co do końca Igrzysk, a co później, kto wie.
Kłamca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacje innych państw”