Puchar CEV 2013/2014

ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: ursula127 »

betkrzys pisze:Szkoda, wielka szkoda, ale niestety Skra nie była faworytem w dwumeczu nie ma co ukrywac.
NIE ...... BYŁA.....FAWORYTEM?????????????????????????????????????????????????
Druga drużyna Plusligi,kreowana na MP Skra dla której wygranie Pucharu Konfederacji to był plan minimum na ten rok i nie była faworytem z siódmą drużyną rosyjską.Nie chodzi o Zenit a drużynę z połowy Superligi.
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
jinx
Posty: 6285
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: jinx »

Brasil pisze:
jinx pisze:Oczywiście się nie zgadzam. Bociek, Schops, KonAR, Łasko ostatnio, i nie chcę słyszeć o statach, bo po dzisiejszych statach meczu też można byłoby powiedzieć, że Wlazły źle nie zagrał
Jaki Konar? Jaki Schops? Ile meczów opuścił Bociek? Pisałem o rundzie zasadniczej, w niej nikt lepiej od Wlazłego nie grał. Generalnie to oczywiście, że np. Łasko jest lepszy.
Wg mnie w tym sezonie byli lepszymi atakującymi niż Wlazły, przy tych rozegranych piłkach os Uriarte to ja, oburącz górą, nabijłbym na pojedynczy blok:D
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Murilo0 »

Ten dwumecz pokazał, że trzeba odważniej stawiać na Muzaja, bo Skra nie będzie w stanie ściągnąć tak dobrego atakującego jakim Maciek wkrótce może się stać.
All work and no play makes Jack a dull boy...
bumbum
Posty: 259
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:54
Płeć: K

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: bumbum »

Brasil pisze:
jinx pisze:Oczywiście się nie zgadzam. Bociek, Schops, KonAR, Łasko ostatnio, i nie chcę słyszeć o statach, bo po dzisiejszych statach meczu też można byłoby powiedzieć, że Wlazły źle nie zagrał
Jaki Konar? Jaki Schops? Ile meczów opuścił Bociek? Pisałem o rundzie zasadniczej, w niej nikt lepiej od Wlazłego nie grał. Generalnie to oczywiście, że np. Łasko jest lepszy.
Prawda, ale nikt nie ma na sypie Uriarte.
Sam przyznasz, że to robi różnicę? Konarski jest słaby, ale nie dostaje perełek, więc jego słabość jest bardzo widoczna. O Jochenie mówić nie będę, bo zbyt mało grał. Łasko to świetny atakujący, który jest graczem lepszym od Mariusza, ale to inna charakterystyka.
Brasil

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Brasil »

jinx pisze:Wg mnie w tym sezonie byli lepszymi atakującymi niż Wlazły, przy tych rozegranych piłkach os Uriarte to ja, oburącz górą, nabijłbym na pojedynczy blok:D
Nie sądzę. Zresztą - serio - Konarski? Oczywiście się zgadzam co do wszystkich mankamentów Wlazłego, ale naprawdę uczciwie przyznasz, że taki Schops czy Łasko grali lepiej w tej rundzie zasadniczej?

Cieszy forma Conte, który chyba na dobre przejął dowodzenie w Skrze. Już przed sezonem pisałem, że Skra ma tak specyficznie zbudowany skład, że na Plusligę starczy, ale na europejskie puchary już zdecydowanie nie (choćbardziej myślałem o LM w przyszłym roku), a najgorsze (tzn. dla Skrzaków), że bardzo ciężko będzie im się wzmocnić, bo musiałby wrócić Winiar w formie, a znalezienie klasowego atakującego to też nie łatwa sprawa, gdy wielu idzie do Azji, bo tam jest znaczny popyt.
bumbum pisze:Prawda, ale nikt nie ma na sypie Uriarte.
Przede wszystkim to żaden atakujący nie był w formie tak naprawdę przez tę rundę zasadniczą.
bumbum
Posty: 259
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:54
Płeć: K

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: bumbum »

Brasil pisze:
bumbum pisze:Prawda, ale nikt nie ma na sypie Uriarte.
Przede wszystkim to żaden atakujący nie był w formie tak naprawdę przez tę rundę zasadniczą.
Oczywiście, że tak. Dlatego też nie ma co porównywać jednego do drugiego.. Zwłaszcza do Wlazłego który w tym roku gra bardzo szybką siatkówkę. Takiego komfortu nie miał żaden atakujący Plusligi - fakt.

Zobaczymy co pokażą w PO. Jeśli Wlazły zminimalizuje ilość plasów to może być ciekawie. No ale w to wątpię. Skoro od 2012 roku robi to permanentnie to nie sądze, by zaczął bombardować.
jinx
Posty: 6285
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: jinx »

bumbum pisze:
Brasil pisze:
bumbum pisze:Prawda, ale nikt nie ma na sypie Uriarte.
Przede wszystkim to żaden atakujący nie był w formie tak naprawdę przez tę rundę zasadniczą.
Oczywiście, że tak. Dlatego też nie ma co porównywać jednego do drugiego.. Zwłaszcza do Wlazłego który w tym roku gra bardzo szybką siatkówkę. Takiego komfortu nie miał żaden atakujący Plusligi - fakt.

Zobaczymy co pokażą w PO. Jeśli Wlazły zminimalizuje ilość plasów to może być ciekawie. No ale w to wątpię. Skoro od 2012 roku robi to permanentnie to nie sądze, by zaczął bombardować.
\
Robi to od jeszcze dłuższego czasu
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: madlark »

akukuk pisze:Trzeba otwarcie powiedzieć, że Wlazły ten dwumecz zawalił. Jego nieskuteczność aż raziła. Z pozytywów - rewelacyjny Conte. Uważam, że do szczęścia nie brakowało wiele - wsparcie na skrzydle dla Facundo i ten mecz mógby wyglądać zupełnie inaczej. Trudno zliczyć mi w tej chwili ile razy w trakcie trwania tego dwumeczu zastanawiałam się co by było, gdyby w Skrze grał Atanasijević. I z meczu na mecz utwierdzam się w przekonaniu, że wypuszczenie Aleksa było ogromnym błędem Skry, błędem, którego niestety pierwszy poważny skutek już mamy. I jestem zdania, że w Bełchatowie jeszcze nie raz będą tęsknić za Serbem.
W +L był kłopot z limitem nie do przeskoczenia
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
bumbum
Posty: 259
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:54
Płeć: K

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: bumbum »

Jinx - całkiem możliwe. 2012 rok pamiętam chyba dokładniej, bo w pamięci utkwił mi obrazek gdzie Grozer i Tichacek bronili go na prostych nogach bez większych problemów :D
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: ursula127 »

W niezłe bagno wpuścił Wlazły Anitgę.Powoła go to straci szacunek miłośników siatkówki,nie powoła to narazi się centrali :D
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
kanimo

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: kanimo »

Gadanie. Obywatelstwo dla "trenera" i po sprawie. Skra jako jedyna druzyna z czolowki nie ma jeszcze Polaka grajacego w innej reprezentacji. :]
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Skrzypek »

ursula127 pisze:NIE ...... BYŁA.....FAWORYTEM?????????????????????????????????????????????????
Druga drużyna Plusligi,kreowana na MP Skra dla której wygranie Pucharu Konfederacji to był plan minimum na ten rok i nie była faworytem z siódmą drużyną rosyjską.Nie chodzi o Zenit a drużynę z połowy Superligi.
Śmieszą mnie takie komentarze. "Gubernia 7 drużyna ligi rosyjskiej"... hahaha. Co co z tego? Czy zdajesz sobie sprawę jacy zawodnicy tam grają? Jak dobrzy, jak doświadczeni? Na jaki poziom potrafią się wspiąć? Te mecze to pokazały. Oba były bardzo dobre, na wysokim poziomie.
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: VernonRoche »

ursula127 pisze: Druga drużyna Plusligi,kreowana na MP Skra dla której wygranie Pucharu Konfederacji to był plan minimum na ten rok i nie była faworytem z siódmą drużyną rosyjską.Nie chodzi o Zenit a drużynę z połowy Superligi.
Widać taka nasza liga mocna na tle rosyjskiej, że trzeba się potykać w heroicznych
bojach z drużynami ze środka rosyjskiej tabeli. Inna sprawa na ile ten zespół ma potencjał
i na którym miejscu mniej więcej według potencjału można go umieścić wśród rosyjskich zespołów.(?)
Każdy zespół z +L mógłby przegrać.

Skrze zwyczajnie brakuje siły na siatce.
Brasil pisze:uż przed sezonem pisałem, że Skra ma tak specyficznie zbudowany skład, że na Plusligę starczy
Jastrzębie może stawić twardy opór... O ile oba zespoły oczywiście dojdą do półfinału.
totmes
Posty: 306
Rejestracja: 1 lut 2014, o 22:50
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: totmes »

Mariusz ma szczęście, że jest zawodnikiem lubianym, bo po takich 2 meczach np. Bartmana by roznieśli. Nie mam do niego, żadnych sentymentów, więc mogę napisać, że jest głównym winowajcą porażek- atakujący to najważniejsza pozycja w drużynie, od niej wymaga się kończenia piłek sytuacyjnych, trudnych, a Mariusz wtedy plasuje lub oburącz na drugą stronę. MW zalicza za każdym razem słaby mecz jeśli Skra ma problemy na przyjęciu lub gdy gorzej gra rozgrywający. Z drugiej strony Mariusz, może się czuć zmęczony, jako jedyny gra praktycznie cały sezon na tej pozycji, wszyscy inni atakujący ligowi każdej drużyny jednak wymieniali się na tej pozycji z wyjątkiem Gonzaleza. To zmęczenie może okazać się decydujące w play-off, Przyjmujący choćby na głowie stawali, bez atakującego nie wygra z drużynami z wielkiej czwórki.
Ewa6
Posty: 422
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:11
Płeć: K

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Ewa6 »

totmes pisze:Mariusz ma szczęście, że jest zawodnikiem lubianym, bo po takich 2 meczach np. Bartmana by roznieśli. Nie mam do niego, żadnych sentymentów, więc mogę napisać, że jest głównym winowajcą porażek- atakujący to najważniejsza pozycja w drużynie, od niej wymaga się kończenia piłek sytuacyjnych, trudnych, a Mariusz wtedy plasuje lub oburącz na drugą stronę. MW zalicza za każdym razem słaby mecz jeśli Skra ma problemy na przyjęciu lub gdy gorzej gra rozgrywający. Z drugiej strony Mariusz, może się czuć zmęczony, jako jedyny gra praktycznie cały sezon na tej pozycji, wszyscy inni atakujący ligowi każdej drużyny jednak wymieniali się na tej pozycji z wyjątkiem Gonzaleza. To zmęczenie może okazać się decydujące w play-off, Przyjmujący choćby na głowie stawali, bez atakującego nie wygra z drużynami z wielkiej czwórki.
A to ciekawe, bo wszyscy światowi topowi atakujący grają w wakacje w reprezentacjach, a Mariusz ma wtedy baaaaaaaaaaaaardzo dużo czasu na wypoczynek. Co więcej, niektórzy mówią Wlazły ma 30 lat - zmęczony, nie ta dynamika bla bla, hmm Pawłow 32, Łasko 34 - jakoś wiecznego zmęczenia nie widać.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: niepoinformowany »

Skrzypek pisze: Te mecze to pokazały. Oba były bardzo dobre, na wysokim poziomie.
75 błędów własnych, trochę dużo tego jak na bardzo dobry mecz.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
totmes
Posty: 306
Rejestracja: 1 lut 2014, o 22:50
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: totmes »

Ewa6 pisze:
totmes pisze:Mariusz ma szczęście, że jest zawodnikiem lubianym, bo po takich 2 meczach np. Bartmana by roznieśli. Nie mam do niego, żadnych sentymentów, więc mogę napisać, że jest głównym winowajcą porażek- atakujący to najważniejsza pozycja w drużynie, od niej wymaga się kończenia piłek sytuacyjnych, trudnych, a Mariusz wtedy plasuje lub oburącz na drugą stronę. MW zalicza za każdym razem słaby mecz jeśli Skra ma problemy na przyjęciu lub gdy gorzej gra rozgrywający. Z drugiej strony Mariusz, może się czuć zmęczony, jako jedyny gra praktycznie cały sezon na tej pozycji, wszyscy inni atakujący ligowi każdej drużyny jednak wymieniali się na tej pozycji z wyjątkiem Gonzaleza. To zmęczenie może okazać się decydujące w play-off, Przyjmujący choćby na głowie stawali, bez atakującego nie wygra z drużynami z wielkiej czwórki.
A to ciekawe, bo wszyscy światowi topowi atakujący grają w wakacje w reprezentacjach, a Mariusz ma wtedy baaaaaaaaaaaaardzo dużo czasu na wypoczynek. Co więcej, niektórzy mówią Wlazły ma 30 lat - zmęczony, nie ta dynamika bla bla, hmm Pawłow 32, Łasko 34 - jakoś wiecznego zmęczenia nie widać.
Bo Wlazły to chuchro, jego wielkimi kiedyś zaletami była dynamika- trochę się zestarzał i zaczyna mu tego brakować, a bez tego to średni zawodnik. Miliković jeszcze w w wieku 35 lat szaleje- np w dwumeczu z Nantes w 1/2 Challenge cup zdobył 50 pkt, w tym u siebie 35 pkt przy 73% w ataku. Mariusz w jego wieku podejrzewam, nie będzie grał lub może grać w przeciętnym klubie. Chociaż może to porównanie jest nieuprawnione, bo MW nigdy nie zbliżył się poziomem do Iwana
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: kibic_siatki »

totmes pisze: Bo Wlazły to chuchro, jego wielkimi kiedyś zaletami była dynamika- trochę się zestarzał i zaczyna mu tego brakować, a bez tego to średni zawodnik. Miliković jeszcze w w wieku 35 lat szaleje- np w dwumeczu z Nantes w 1/2 Challenge cup zdobył 50 pkt, w tym u siebie 35 pkt przy 73% w ataku. Mariusz w jego wieku podejrzewam, nie będzie grał lub może grać w przeciętnym klubie. Chociaż może to porównanie jest nieuprawnione, bo MW nigdy nie zbliżył się poziomem do Iwana
Za to wszyscy pamiętają jak Serb grał w zeszłym sezonie w LM (m. in. ze Skrą), gdzie dzięki jego wspaniałej grze zespół zajął ostatnie miejsce w grupie. Trudno to porównywać do najsłabszego pucharu europejskiego. To tak jakby porównać niedawną grę Wlazłego z BBTS z pojedynkiem w dzisiejszym meczu.
totmes
Posty: 306
Rejestracja: 1 lut 2014, o 22:50
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: totmes »

Obejrzyj sobie mistrzostwa Europy w 2011 roku, jak grał wtedy jeszcze 32 letni Serb.
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Abdullo »

Szkoda Skry. Fajnie momentami grali. Szkoda Plińskiego. Jak się nie pozbiera po lidze to do kadry się nie nadaje. Myślę iz w play off zagra a dopiero po sezonie się będzie leczył.
Zapowiada się ciekawy półfinał Skra Jastrzębie. Będzie ciekawie.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: sb.slav »

Pisałem, że będzie ciężko, wiedziałem, że Gubernia to silna drużyna - ale że ani jednego meczu Skra nie wygra to już się nie spodziewałem.

Nie patrzcie i nie porównujcie "Gubernia jest 7 w lidze, Skra 2", bo to wszystko jest względne. Zobaczycie, że w następnej kolejce nowogrodzianie awansują już na 4 pozycję, do tej "wielkiej czwórki" - bo tylko oczko tracą do mającego 27 punktów Nowosybirska, a czeka ich mecz z "Winiarskim". Wszystko jest tak ciasno, że sytuacja zmienia się z kolejki na kolejkę w tabeli.

***
Szkoda, że nie udało się awansować do finału, bo już tam przeciwnik czeka znacznie mniejszego kalibru, ja bardziej Rumunów ceniłem szczerze mówiąc, i liczyłem na nich bardziej, niż na Paryżan, którzy dostali dwa razy lanie od Resovii, podczas gdy Tomis miał nawet na swoim koncie zwycięstwo nad Halkbankiem, a i JW się stawiał.

Niemniej, Skra miała odrobinę ułatwione zadanie. Rosjanom ewidentnie nie siedziała zagrywka w dwumeczu, dodatkowo Pawłow zagrał nienaturalnie dla siebie - słabiej niż nas przyzwyczaił.

Tylko co z tego, skoro w Bełchatowie zawiodło więcej zawodników. Moim zdaniem nawet nie Wlazły, który gra po prostu na tyle, na ile go stać i nie można już od niego wymagać cudów. Ale środkowi i rozgrywający zawiedli zdecydowanie. Uriarte posyłający szalone piłki do środkowych ze złego przyjęcia i łupanie skrzydłami, gdy to przyjęcie pozwalało na kombinacje - to mi utkwiło w pamięci, zamęczanie Antigi... Kłos pogubiony jak dziecko we mgle, gdzie jego do kadry? Chyba do B, bo na najwyższym międzynarodowym poziomie to już Kosa się sprawdza lepiej. No, ale były też i pozytywy. Maćkowiak na zagrywce, ciągnący zespół Conte i Antiga dający od siebie chyba więcej, niż był w stanie ze względu na wiek, Pliński - ten to może rzeczywiście by zasługiwał na kadrę, trzeba mu oddać sprawiedliwość, że czucie na siatce i realizowanie taktyki ma nadal pierwszorzędne, choć podobnie jak Stefan już nie w każdym meczu można na niego liczyć.

Było blisko, szkoda że się nie udało.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: pk+ »

leeon pisze:Ten wynik to porażka. Trzeci set gdzie multum kontr koncertowo spieprzono był kluczowy. Swoje dołożył MAF czekajac z wprowadzeniem Pliny.
Patrząc jak się skończyło wejście Plińskiego nie sądzisz że gdyby wszedł wcześniej to by też zszedł wcześniej - czytaj nie był w 100% gotowy do gry...
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Noworoczny »

Niestety, moje przewidywania nie sprawdziły się, i Skra nie przeszła dalej, mimo, że Polskie Drukarnie S.A. o. Bełchatów robiły co mogły. Jednak nie ma co narzekać. Po pierwsze pomiędzy 29. a 31. miejscem w Europie nie ma znowu takiej wielkiej różnicy, po drugie Skra doszła w końcu do półfinału pucharu europejskiego - jest to, jakby nie patrzeć, sukces.
Jest to również przyczynek do toczącej się w innym wątku rozmowy o porównaniu lig. Nie ma tragedii. Skoro piąta drużyna plusligi jest w stanie wyrwać cztery sety czwartej drużynie superligi, to nie ma takiej wielkiej przepaści.
Jeśli chodzi o Włodarczyka, to widać było, jaką skarbonką on by był w kadrze. Pierwszy odbiór po wejściu od razu na 12. metr. Może by go na atak przerzucić, bo do przyjęcia talentu nie ma, a zbija ładnie.
Na końcu Daniel. Nigdy nie był moim fanem, jeśli chodzi o zachowanie, ale wczoraj wszystkim pokazał, że wciąż jest znakomitym środkowym bloku.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
betkrzys
Posty: 883
Rejestracja: 6 maja 2012, o 10:41
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: betkrzys »

No to pojechales .... 29 a 31 miejscem w Europie. Bez komentarza :)
Co do Wlazlego, uparcie bede twierdzić że brakuje mu zmiennika, niech wróci Muzaj i Wlazly odpocznie na początku PO.
zespół nie da rady to sędzia pomoże - finał czelendż 2019.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: ursula127 »

VernonRoche pisze:
ursula127 pisze: Druga drużyna Plusligi,kreowana na MP Skra dla której wygranie Pucharu Konfederacji to był plan minimum na ten rok i nie była faworytem z siódmą drużyną rosyjską.Nie chodzi o Zenit a drużynę z połowy Superligi.
Widać taka nasza liga mocna na tle rosyjskiej, że trzeba się potykać w heroicznych
bojach z drużynami ze środka rosyjskiej tabeli. Inna sprawa na ile ten zespół ma potencjał
i na którym miejscu mniej więcej według potencjału można go umieścić wśród rosyjskich zespołów.(?)
Każdy zespół z +L mógłby przegrać.
Nie róbcie nagle z Guberni nie wiadomo kogo.
Pierwszy set oddała bez gry,grała bez atakującego,robiła kupę błędów.Potencjał potencjałem ale mecz był słaby ze strony obu drużyn.
Natomiast moje komentarze odnoszą się do postów sprzed sezonu,nie chce mi się grzebać,ale ich ton był taki:mamy Wlazłego ,Uriarte ,jak tylko wykuruje się Conte to nikt nam nie podskoczy.
Boli bardzo ta porażka,tym bardziej,że Conte,Uriarte(tak,on też)i Antiga(Pliński też), pokazali klasę której zabrakło reszcie.
I tyle właśnie znaczą te nasze gwiazdki
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
totmes
Posty: 306
Rejestracja: 1 lut 2014, o 22:50
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: totmes »

betkrzys pisze:No to pojechales .... 29 a 31 miejscem w Europie. Bez komentarza :)
Co do Wlazlego, uparcie bede twierdzić że brakuje mu zmiennika, niech wróci Muzaj i Wlazly odpocznie na początku PO.
W tym sezonie Wlazły już nie odpocznie- no chyba, że w meczu z Effectorem, później w play-offach to można o tym zapomnieć.
Awatar użytkownika
OldTimer
Posty: 682
Rejestracja: 25 cze 2013, o 07:15
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: OldTimer »

Byłbym baaardzo ostrożny ze zrzucaniem całej winy na Wlazłego w tym przegranym dwumeczu. Oczywiście Wlazły grał źle, nie był ani liderem, ani opoką, ani nikim o pozytywnym sportowym znaczeniu. Zagrał po prostu słabe zawody i w jego przypadku trzeba się do takich występów przyzwyczaić. Jednak gdybym ja miał krytykować i zrzucać winę to obok Wlazłego postawiłbym w szeregu winowajców zarówno Uriarte jak i środkowych (Kłos, Wrona). Uriarte właśnie za grę do prawego skrzydła, która obecnie jest nieporównywalnie gorsza od tej prezentowanej przed zabiegiem kolana. Kolejny kamyczek do ogródka Uriarte to gra ze środkowymi. Piłki niskie, wąskie do tego bardzo mało elastyczni Wrona i Kłos i mamy kłopoty gotowe. Mecz wyraźnie ciągneli Antiga, Zatorski, Conte i Pliński.

Co do gry środkowych. To pierwszy papierek lakmusowy pokazujący jak daleko jesteśmy nawet na tle takiego średniaka jakim jest Gubernie obecnie. Na co dzień w PlusLidze i Kłos i Wrona sieją popłoch i atakiem i zagrywką. Wczoraj? Dramat. Kłos wyglądał tak jak za czasów gry w Wawie, a Wrona jak za czasów gry w Częstochowie. Słabi fizycznie, przestraszeni, bladzi na twarzach, bez wyobraźni, polotu, kreatywności i pomysłu, do tego Uriarte znów nie pomagał. Taka jest siła naszej siatkówki. Dwójka z czwórki najlepszych polskich środkowych nie potrafi wybić się w meczu na tle lekko podstarzałego Kuleshova i zdrowotnie roztrzaskanego Ostapenki. Smutne.

A najśmieszniejsze jest to, że taka gra jak wczoraj to spora doza pewności na zacięte boje z JW w półfinale +L, na F8 PP...tak wygląda nasza siatkówka. W wakacje będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Zagumny, Drzyzga, Wlazły, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Winiarski, Kłos, Wrona, Nowakowski, Możdżonek, Zatorski, Ignaczak, Antiga, Blain. Chapeau bas!!!
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: grzegorzg »

ursula127 pisze:Natomiast moje komentarze odnoszą się do postów sprzed sezonu,nie chce mi się grzebać,ale ich ton był taki:mamy Wlazłego ,Uriarte ,jak tylko wykuruje się Conte to nikt nam nie podskoczy.
A szkoda, ze Ci się nie chce. Nie pamietam, aby były to opinie doświdczonych -przynajmniej na tym forum - kibiców Skry. A przywoływanie opinii "chwilowo nawiedzonych" nie ma sensu.

Środkowi - mam ubaw po pachy, kiedy najpierw Kłosa kreuje się na najlepszego środkowego, a pózniej odsądza od czci i wiary. Ja nie wiem czy jest najlepszy, poniewaz nie ogladam wszystkich i zawsze. Natomiast niewątpliwie wraz z Wrona tworzą parę relatywnie młodych środkowych, szczególnie właśnie na arenie międzynarodowej. Frycowe zatem zapłacic trzeba. Powszechnie chwalony Pliński dopiero wchodził w ich wieku w poważną siatkówkę. Doświadczenie na tej pozycji jest bezcenne i taki zawodnik powinien byc w każdej drużynie, reprezentacyjnej szczególnie. Bardzo był potrzebny np w PŚ, kiedy Irańczycy z Nowakowskiego zrobili wiatrak.
Wlazły - miłośnik "atmosfery" i świętego spokoju. No i chyba gra własnie tak - jak sie uda to dobrze, a jak nie to trudno, bez serca, ikry, pasji.
Zastanawiam się, czy Jacek Nawrocki nie był świadomy tego "wolicjonalnego upadku" (bo ja jestem przekonany, ze nie jest to sprawa fizyki) i zmianą pozycji nie próbował wymusić na Wlazłym jakiejś formy wzrostu aktywności, tak aby ikona i najwieksza gwiazda Bełchatowa nie zgniła na ławie ogladając serbską perełkę. Przecież zdarzało się, że trzymał go zamiast Cali na siłę.

I jeszcze jedno - nie wiem kto i kiedy kreuje Skrę na MP. To, że potrafią zagrać fajna siatkówkę wcale nie oznacza, ze zdobędą tytuł czy medal. W sezonie 03/04 też grała najładniej. Mam nadzieję jednak, że historia się nie powtórzy. ;)
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Klugenhammer »

Teoretyzując: gdyby tak CEV w najbliższych dniach zawiesił federację rosyjską (z wiadomych względów) to Puchar CEV z automatu dostaliby Francuzi czy też w finale zagrałby Paryż z Bełchatowem?
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: madlark »

Klugenhammer pisze:czy też w finale zagrałby Paryż z Bełchatowem?
żartujesz?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Puchar Konfederacji”