Rozgrywający

Hans97
Posty: 5
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:03
Płeć: M

Rozgrywający

Post autor: Hans97 »

Witam wszystkich. Mam na imię Kamil, jestem początkującym siatkarzem, jestem nowy na forum, i piszę z prośbą o odpowiedź na kilka moich pytań. Mianowicie od dziecka marzę o grze na pozycji rozgrywającego, mam 177cm wzrostu, nadaję się? Co prawda skok no niski, i chciałbym go poprawić. I jak mogę poprawić precyzyjność, szybkość zagrywki? Czy jeśli teraz nie gram w klubie, a mam 16 lat i dołączyłbym od 18 jest szansa że grywałbym w lepszych klubach? Z góry dziękuję za odpowiedź :)
giba88
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2014, o 13:27
Płeć: M

Re: Rozgrywający

Post autor: giba88 »

Dużo zależy od Twojego talentu. No, ale ćwicz, trenuj bo trening czyni mistrza. Ćwicz wyskok, wszystko się da :)

________________
http://grynaprzegladarke.com.pl/
Awatar użytkownika
PiotrekJ
Posty: 255
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 16:46
Płeć: M

Re: Rozgrywający

Post autor: PiotrekJ »

Hans97 pisze: mam 177cm wzrostu, nadaję się? Co prawda skok no niski, i chciałbym go poprawić. I jak mogę poprawić precyzyjność, szybkość zagrywki? Czy jeśli teraz nie gram w klubie, a mam 16 lat i dołączyłbym od 18 jest szansa że grywałbym w lepszych klubach?
1) Wzrost: Dlaczego miałbyś się nie nadawać, wielu bardzo dobrych rozgrywających ma podobny do ciebie ;)
Michał Masny 182cm
Paweł Woicki 182cm
Benjamin Tonutti 182cm
a że ty jeszcze rośniesz więc nie ma się czym zrażać ;)
2)Precyzyjność: jeśli chodzi o precyzję na wystawie to najlepiej stanąć sobie w jakiejś odległości od kosza i próbować trafiać do niego odbijając. Można też odbijać palcami nad siebie na małej przestrzeni i kolejno stać, usiąść, położyć się na plecach, usiąść, wstać bez przerwy odbijając. Pomoże ci to w kontroli nad piłką. Dużo daje też odbijanie cięższymi piłkami niż tradycyjna np.: specjalna mikasa o wadze 500g lub lekka piłka lekarska albo piłka do koszykówki skórzana :)
3) szybkość zagrywki: tu jest kilka składowych. Szybkość najścia, szybkość ramienia. Szybkość najścia no to wiadomo rozpędem jaki sobie bierzesz, a przy szybkości ramienia główną rolę odgrywa triceps ale również dużą brzuch ponieważ to od niego ciągniesz atak i zagrywkę.
4) szkoda że w tym wieku nigdzie nie trenujesz bo dużo się człowiek wtedy uczy, ale tak jak to piszą, dużo zależy od twojego talentu. Nie znaczy to jednak że nie trenując nic z ciebie nie będzie. Otóż polecam ci dużo grać i bawić się z piłką w domu, na placu i gdzie tylko się da. Dużo chodzi o wyrobienie sobie palców i odbijanie prosto nawet nad siebie, a odległość potem idzie dostosować ;)
5) szansa na granie w lepszych klubach: nie wiem skąd jesteś nie doczytałem albo nie pisze ale będzie ci ciężko, musiałbyś na prawdę się wykazać umiejętnościami i mieć dużo szczęścia ;)
#AKSGO #AKSGO #AKSGO
Hans97
Posty: 5
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:03
Płeć: M

Re: Rozgrywający

Post autor: Hans97 »

Dziękuje za odpowiedź :) a znacie może jakieś ćwiczenia na wyskok? By poprawić czy coś, a na precyzje wystawy może odpowiadać piłka do kosza? w sensie kolega namawia mnie na gre w 21 no i mamy piłke Meteor rozmiar 6 no i on rzuca a ja odbijam palcami i staram się trafiać, no kumpel jest pod wrażeniem bo nawet tyłem udaje mi sie trafiać tzw. "czyste". Czy na szybkość wystawy są ćwiczenia? czy muszę więcej ćwiczyć bark i brzuch? Jestem z Rawicza i jak narazie nie mam dostępu do klubu :/ ale gram w reprezentacji szkoły jako podstawowy rozgrywający, miałem propozycje gry w klubie w Wrocławiu w młodzikach, ale z dojazdem kiepsko ? ponad 60km :/
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rozgrywający

Post autor: Aershis »

Zasady są trzy:
Mocne uda, mocne palce i chłodna głowa. To są podstawy dla rozgrywającego, który musi świetnie trzymać się na nogach, kontrolować piłkę i podejmować rozważne decyzje.
Hans97
Posty: 5
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:03
Płeć: M

Re: Rozgrywający

Post autor: Hans97 »

Są jakieś ćwiczenia na wzmocnienie palców?
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rozgrywający

Post autor: Aershis »

Pompki na palcach, zresztą to ćwiczenie jest obowiązkowym dla rozgrywającego w czasie rozgrywki przed meczem.
Hans97
Posty: 5
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:03
Płeć: M

Re: Rozgrywający

Post autor: Hans97 »

A wie ktoś jak poprawnie wykonywać takie pompki?
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rozgrywający

Post autor: Aershis »

Podobnie jak zwykłe pompki, z tą różnicą, że zamiast na całych dłoniach, wykonujesz je na wyprostowanych palcach.
Hans97
Posty: 5
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:03
Płeć: M

Re: Rozgrywający

Post autor: Hans97 »

Jeszcze mam pytanie co do wystawy na drugą linie, żeby była bardzo dobra piłka jak trzeba wystawić?
Awatar użytkownika
PiotrekJ
Posty: 255
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 16:46
Płeć: M

Re: Rozgrywający

Post autor: PiotrekJ »

Piłkę musisz dostosować do atakującego jeśli chodzi o to czy jest dobra czy nie. Jeśli chodzi o szybkość wystawy musisz nauczyć się szybko wypychać piłkę z palców. Innymi słowy wykonać identyczne odbicie tylko szybciej. Na początku piłka może ci się odbijać z od dłoni bądź nie równo na palcach, ale z czasem dojdziesz do tego ;) mi osobiście lepiej się gra szybko. Jest mniejsza granica błędu ale ja czuję się pewniej tak niż przy spokojnej grze. Wgl mam charakter kombinatora na boisku wiec pewnie dlatego ;)
#AKSGO #AKSGO #AKSGO
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”