"Wślizgi siatkarskie", atak i kierowana zagrywka

Asix1015
Posty: 3
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 16:01
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

"Wślizgi siatkarskie", atak i kierowana zagrywka

Post autor: Asix1015 »

Witam,
Jestem tutaj nowa, więc bardzo proszę o wyrozumiałość :) Mam 14 lat, gram w siatkówkę od 1,5 roku. Chciałabym się spytać o 3 rzeczy:
1. Jak wykonać "wślizg"z wyciągniętą ręką (mam nadzieję, że tak to się nazywa ;))? Ćwicząc ten wślizg na treningu, bez mat stłukłam sobie biodro, czy można wślizgnąć się pod piłkę bez uszczerbków na zdrowiu?

2. Mam problem z atakiem. Nie potrafię wymierzyć, kiedy wyskoczyć :< Albo się mijam, albo uderzam nadgarstkiem w piłkę.

3. Jak wykonać kierowaną zagrywkę górną?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Asix1015
"Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół." S.Świderski
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: "Wślizgi siatkarskie", atak i kierowana zagrywka

Post autor: BadTrue »

Asix1015 pisze:1. Jak wykonać "wślizg"z wyciągniętą ręką (mam nadzieję, że tak to się nazywa ;))? Ćwicząc ten wślizg na treningu, bez mat stłukłam sobie biodro, czy można wślizgnąć się pod piłkę bez uszczerbków na zdrowiu?
To nie jest tak bardzo proste i przychodzi z wiekiem;). Ogólnie musisz skupić się nie tylko na piłce ale również na swoim organiźmie. Niestety ja jak zaczynałem przygodę z siatkówką to skupiałem się na piłce a mój organizm lądował "plaskiem" na parkiecie....wieksza koordynacja organizmu podczas lotu i będziesz wiedziała co zrobić.
Asix1015 pisze:2. Mam problem z atakiem. Nie potrafię wymierzyć, kiedy wyskoczyć :< Albo się mijam, albo uderzam nadgarstkiem w piłkę.
Wiele osób ma z tym problem, ogólnie wynika to z tego że masz taki charakter, że nie możesz doczekać się ataku i nachodzisz na siatkę za wcześnie. Postaraj się poczekać dopóki rozgrywający nie wypuści piłki z rąk;)....zobaczysz, że będzie lepiej.
Asix1015 pisze:3. Jak wykonać kierowaną zagrywkę górną?
Zdecydowanie dużo ćwiczyć ćwiczyć ćwiczyć ;) . Jak z siłą?. Uderzasz cala ręką czy tylko dolną częścią dłoni?.
Asix1015
Posty: 3
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 16:01
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: "Wślizgi siatkarskie", atak i kierowana zagrywka

Post autor: Asix1015 »

Dzięki BadTrue!
Zagrywka ogólnie mi idzie-potrafię zrobić całkiem dobrą, z "rotacją", z siłą całkiem nieźle ;) Uderzam otwartą dłonią-tak jak nam każe trener :)
Jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedź!
Asix1015
"Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół." S.Świderski
piasek-5-
Posty: 4
Rejestracja: 2 cze 2014, o 20:01
Płeć: K

Re: "Wślizgi siatkarskie", atak i kierowana zagrywka

Post autor: piasek-5- »

też mam 14 lat, gram od 4 i wierz mi że wyjście do ataku to nic innego jak powatarzanie, powtarzanie, powtarzanie... i tak w kółko :) jesli grasz od 1,5 to wiele pracy jeszcze przed tobą (przede mną zresztą też ;) ) co do wślizgu- im niżej będziesz stać na nogacg tym szybciej i mniej boleśnie dotrzesz do pilki :) ale pamietaj ze tu wszystko wymaga powtórek, samo nie przyjdzie :) powodzenia w treningach :D
Asix1015
Posty: 3
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 16:01
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: "Wślizgi siatkarskie", atak i kierowana zagrywka

Post autor: Asix1015 »

piasek-5- dziekuję :-)

Asix1015
"Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół." S.Świderski
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”