Mistrzostwa Świata 2018

luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: luck191 »

Podczas Kongresu w Anaheim od 19 do 21 września odbędzie się wybór gospodarza MŚ w 2018 roku
Mało się temu poświęca,w internecie tylko są informacja na temat kandydatury Kataru i Bułgarii,która potrzebuje jeszcze jednego państwa do zgłoszenia swojej kandydatury,stawiam,że będzie to Serbia. Jednak dla mnie poziom organizacji imprez w tych krajach jest słaby,dodatkowo mogą być kłopoty z żywiołową bałkańską publicznością.Dodatkowo o organizacje MŚ kobiet najprawdopodobniej po raz kolejny wystąpi Japonia.Jeśli FIVB przyznałaby organizację Japonii po raz kolejny to byłoby wielkie nieporozumienie.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Guilder »

Lepsze nawet Malediwy lub Wyspy Wielkanocne niż Bułgaria. Jeszcze tylko tego brakowało, żeby w półfinale albo finale Mistrzostw Świata doszło do przerwania meczu, bo grupa kretynów znowu odpali w środku racę. Ten kraj powinien przez długie lata w ogóle nie być brany pod uwagę w kwestii organizacji czegokolwiek.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: OlaMleko »

Guilder pisze:Lepsze nawet Malediwy lub Wyspy Wielkanocne niż Bułgaria. Jeszcze tylko tego brakowało, żeby w półfinale albo finale Mistrzostw Świata doszło do przerwania meczu, bo grupa kretynów znowu odpali w środku racę. Ten kraj powinien przez długie lata w ogóle nie być brany pod uwagę w kwestii organizacji czegokolwiek.
Zgadzam się. Tak wielki turniej w Bułgarii byłby porażką FIVB, tym bardziej, że raczej jeszcze pamiętają bałkańskie Final Six.Poza tym, byłoby to polityczne wyrażenie poparcia dla wszystkiego, co się dzieje w bułgarskiej federacji, o czym tak głośno było w ostatnim sezonie.

Turnieje w Japonii są przenudne i o ile MŚ kobiet jest mi obojętne, o tyle marzę o przeniesieniu Pucharu Świata gdzieś do Europy, bo to aż smutno się ogląda.

A Malediwy by się na pewno spodobały chłopakom :)
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: luck191 »

Jeśli Katar jest nadal zainteresowany,to ja bym przyznał im ten turniej,w2015r. zorganizują MŚ w piłce ręcznej,w 2022r. mundial piłkarski,a w 2018r. mogliby przyjąć najlepszych siatkarzy świata.Mają pieniądze,hale zostaną zbudowane,wszyscy narzekają na frekwencje,ale w Japonii czy we Włoszech poza meczami gospodarzy czy Polski hale świeciły pustkami.Organizacja będzie na wysokim poziomie,zawodnicy będą mieli komfortowe warunki.Bułgarzy niech się starają by zorganizować czempionat w 2022r,wtedy powinni być już lepiej przygotowani,10 lat to sporo czasu.Wiem,że starają się zorganizować ME wspólnie z Włochami w 2015r.Jeśli CEV się zgodzi i zaprezentują się lepiej od tego co pokazali w tym roku w Sofii,to następne MŚ mogłyby się u nich odbyć.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

Mam nadzieję, że są jeszcze inni kandydaci, bo obie kandydatury są wręcz fatalne. Czy Katar wybuduje hale to się okaże w 2015, bo na razie mają bodaj jeden obiekt spełniający minimum jeśli chodzi o fazę grupową. Bardzo lubią reklamować Aspire Dome jako największą halę sportową na świecie pod względem powierzchni, ale prawda jest taka, że to obiekt treningowy z 13 halami o łącznej pojemności 15.500.

Właściwie to każda kandydatura (nawet Polski ) bez odpowiedniej promocji i zaangażowania komitetu organizacyjnego okaże się klapą. FIVB są potrzebni marketingowcy z krwi i kości, którzy wiedzą jak sprzedać produkt.

Nie wiem co się stało z władzami przez te wszystkie lata, ale jeśli ktoś zobaczy mecze MŚ 1986 z Francji to zobaczy, że to dwie różne klasy działaczy. Tamtym widocznie zależało na dobru dyscypliny.
\
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: luck191 »

Uważam,że z budowy hal Katarczycy się wywiążą.Już niedługo będą się szczycić kolejnymi halami sportowymi.Skarbiec szejków jest spory,logistycznie będzie ta impreza bardzo dobrze zorganizowana.Na pewno przyjedzie mniej kibiców niż na normalny turniej,ale ja bym Bułgarom tego turnieju nie dał.

Jeśli MŚ w 1986 były ostatnimi promującymi tak dobrze siatkówkę,to wychodzi,że bardzo dużo złego uczynił w swojej kadencji Ruben Acosta.Słyszałem gdzieś o jego aferach korupcyjnych,możesz mi coś więcej przybliżyć w tej sprawie.Po nim kolejne cztery lata zarządza chińczyk nie mający pojęcia siatkówce,oby od tego roku działo się lepiej w siatkówce.

MŚ w 2014 będą dobrze wypromowane,oto bym się nie przejmował,nawet jeśli rząd nie da pieniędzy na ten turniej.Znajdą się pieniądze na promocje,ale nie łudźmy się,nie przyjedzie do Polski tak dużo turystów jak na Euro.Siatkówka w odmianie halowej nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem jak u nas.
http://blokaut.net/aktualnosci/pokaz/18 ... nawet+mnie!
Ciekawa opinia Lloya Balla o zainteresowaniu siatkówką w USA,tak jak on mówi,zasady siatkówki są dla nich za trudne.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: OlaMleko »

luck191 pisze:Uważam,że z budowy hal Katarczycy się wywiążą.Już niedługo będą się szczycić kolejnymi halami sportowymi.Skarbiec szejków jest spory,logistycznie będzie ta impreza bardzo dobrze zorganizowana.Na pewno przyjedzie mniej kibiców niż na normalny turniej,ale ja bym Bułgarom tego turnieju nie dał.

Jeśli MŚ w 1986 były ostatnimi promującymi tak dobrze siatkówkę,to wychodzi,że bardzo dużo złego uczynił w swojej kadencji Ruben Acosta.Słyszałem gdzieś o jego aferach korupcyjnych,możesz mi coś więcej przybliżyć w tej sprawie.Po nim kolejne cztery lata zarządza chińczyk nie mający pojęcia siatkówce,oby od tego roku działo się lepiej w siatkówce.

MŚ w 2014 będą dobrze wypromowane,oto bym się nie przejmował,nawet jeśli rząd nie da pieniędzy na ten turniej.Znajdą się pieniądze na promocje,ale nie łudźmy się,nie przyjedzie do Polski tak dużo turystów jak na Euro.Siatkówka w odmianie halowej nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem jak u nas.
http://blokaut.net/aktualnosci/pokaz/18 ... nawet+mnie!
Ciekawa opinia Lloya Balla o zainteresowaniu siatkówką w USA,tak jak on mówi,zasady siatkówki są dla nich za trudne.

Mnie szczerze mówiąc nie interesuje frekwencja zagranicznych kibiców. Nie spodziewam się pełnych hal na każdym meczu, ale to już nie jest do końca wina organizatorów,tylko kwestia chęci tych kibiców, również ich finansów. Ciekawe, jakie ceny biletów nałożą znani z kosmicznych stawek polscy działacze. Można spodziewać się mnóstwa Rosjan, to na pewno. Myślę,że Włosi i Brazylijczycy też się pojawią. Bałkańska kibolia niech lepiej zostanie w domach (chociaż oczywiście nie twierdzę,że każdy Bułgar to chuligan i prostak). No i zgadzam się z tym, że siatkówka nie jest aż tak popularnym sportem, żeby przyciągać z każdego zakątka świata- tylko że jak dla mnie to zaleta ;)

A tak odnosząc się do wyborów, to trzymam kciuki za Beala. Nazwiska chińskiego prezesa do tej pory nie pamiętam, nie zapisał się niczym szczególnym. Acosta był, jaki był, ale pchnął siatkówkę na nowe tory i rozpowszechnił ją bardzo, tego nie można mu odmowić.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

Ja nie mogłem pamiętać tych MŚ, bo nie było mnie jeszcze wtedy na świecie:)

Mój ojciec (Polak oczywiście) urodził się we Francji i tam pracował do 1990. Widział dwa mecze w Tuluzie oraz finały w paryskiej Palais Omnisport de Paris - Bercy. Wspomina to jako wielkie święto siatkówki ze wspaniałą atmosferą. We Francji wtedy siatkówka była dużo popularniejsza.

Zresztą wystarczy zobaczyć:

http://www.youtube.com/watch?v=ClEZC52TeLQ
http://www.youtube.com/watch?v=xsAKN8GR5tQ

radzę przyjrzeć się jakie "firemki" sponsorowały te MŚ
\
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: luck191 »

Zwróciłem na to uwagę,jakiś koleś wrzucił pod koniec czerwca kilka filmików w tym całe mecze półfinałowe,mecz o 3 miejsce i finał,tylko ile z tych firm współpracowało z FIVB,a ile sponsorowało ten turniej,ale i tak to robi wrażenie,a był rok 1986
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

Na stronie FIVB nie ma żadnej wzmianki by głosowanie nad MŚ 2018 miało być już na kongresie w USA, ale może nie umiem znaleźć.

Zresztą na FIVB.org jest tylko jedna informacja dotycząca MŚ 2018, która została zamieszczona niemal rok temu.

http://www.fivb.org/viewPressRelease.as ... anguage=en
\
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: luck191 »

Sam widzisz jak zarządzają w FIVB,tak samo wygląda ich stron,ale z CEV jest jeszcze gorzej,Polsce przyznano organizacje w 2008r. tu będzie podobnie,a co do kandydatury Bułgarii możesz przeczytać nawet na siatka.org

Wzmianka będzie dziś,jutro,albo w piątek kilka godzin przed wyborem,a potem podadzą gospodarza,kongres można oglądać na oficjalnej stronie,ale jakość jest żenująca
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

@luck191

skąd masz info, że na kongresie będzie głosowanie nad wyborem gospodarza mundialu 2018?
\
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: luck191 »

moim zdaniem powinni wybrać organizatorów podczas tegorocznego kongresu,ale w planie takie czegoś nie ma,może w dziale,inne biznesy
http://www.klewel.com/conferences/fivb- ... naheim.pdf
a tu mam link z bułgarskiego portalu
http://sporta.bg/?load=Volleyball::Arti ... id=1036596
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

Wątpie by taki punkt jak "inne biznesy" mógł zawierać tak ważną rzecz jak wybór gospodarza MŚ. Z tego bułgarskiego portalu sportowego możemy się dowiedzieć, że Bułgaria chce zorganizować MŚ mężczyzn lub kobiet. Wydaje się, że prędzej dostaną MŚ kobiet, bo 3x w Japonii to byłby skandal. MŚ mężczyzn 3x pod rząd w Europie też raczej są mało prawdopodobne.

Mam nadzieję, że kandydatur jest dużo więcej, ale tradycyjnie nic się nie mówi o tak zwanym "bidding process".

Nie chcemy się szperać w statusie FIVB, ale może ktoś wie, kto wybiera gospodarza MŚ - zgromadzenie ogólne? zarząd FIVB? a może prezes FIVB?
\
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: luck191 »

Wpisywałem wiele razy bidding process,ale nic nie znalazłem,przy wyborze ważne jest kto da więcej w łapę dla FIVB,jednak wydaje mi się ze ogólne zgromadzenie nie będzie wybierać gospodarza,druga i trzecia opcja wchodzą w grę
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

Tak to jest ja się czyta "po łepkach". Nie wiem jak mogłem to przeoczyć...

http://www.fivb.org/viewPressRelease.as ... anguage=en

The bidding process for the 2018 Men’s and Women’s World Championships, which are run separately, is open and the Qatar Volleyball Association has filed its application however a final decision isn’t expected to be taken until 2014.
\
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: luck191 »

Dobra wszystko już wiemy,a tak z ciekawości nie wiesz może w którym roku przyznano organizację Włochom?
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

\
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: luck191 »

Podadzą w przyszłym roku kto zostanie organizatorem MŚ w 2018,ale mogliby dać oficjalną listę,które kraje zgłosiły oficjalne kandydatury,w innych dyscyplinach takich jak piłka nożna,piłka ręczna czy koszykówka podaje takie listy światowa i europejska federacja.Działacze w FIVB i CEV to kompletni amatorzy,nie znający się w ogóle na prowadzeniu tych związków,wybierają się tylko na imprezy mistrzowskie,gdzie mają zagwarantowane zakwaterowanie,obiad i miejsce w loży VIP,poza tym biorą niezłe łapówki. Nie dziwię się,że siatkówka z roku na rok traci swoją pozycję.
Pokolul
Posty: 39
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 15:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Pokolul »

Tak jak nie jestem za tym aby organizacja MŚ 2018 przypadła takim państwom jak Bułgaria (patrz LŚ 2012) i Katar (może i duże pieniądze, ale klimat nie ten), tak w przypadku MŚ kobiet, Japonia to świetny kandydat. Pamiętam MŚ 2010 i Japonia podołała w 100 % :) Poza tym uwielbiam momenty, w których grają gospodynie. Ten klimat ! Coś wspaniałego. Japończycy mają przysłowiowego bzika n punkcie kobiecej siatkówki, dowodem na to jest chociażby coraz lepiej rozwijająca się liga w tym kraju. Dlatego też dziwię się, dlaczego każdemu przeszkadza to, że Japonia mogła by być po raz kolejny organizatorem MŚ :)
Zapraszam na mojego bloga, w którym piszę o reprezentacji Japonii w piłce siatkowej kobiet!
Hinotori Nippon!

http://nippon-volleyball.blogspot.com/
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Streeter »

Zapewne dlatego, że byłaby nim po raz kolejny. Poza tym Japonia bazuje na tym, że turnieje są u nich i dlatego cokolwiek wygrywa, bo jak Japonki opuszczają swój kraj i grają imprezę gdzieś indziej to już nie jest tak różowo ;)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: lipton »

Streeter pisze:Zapewne dlatego, że byłaby nim po raz kolejny. Poza tym Japonia bazuje na tym, że turnieje są u nich i dlatego cokolwiek wygrywa, bo jak Japonki opuszczają swój kraj i grają imprezę gdzieś indziej to już nie jest tak różowo ;)
A brąz w Londynie? Nie zgodzę się z Tobą, moim zdaniem kobieca siatkówka w Japonii zrobiła w ostatnim czasie znaczący postęp i sukcesy Japonek na arenie międzynarodowej będziemy mogli oglądać coraz częściej. To że mają działaczy, którzy potrafią im załatwić wiele imprez jako gospodarz na dobrych warunkach (łatwe grupy, system rozgrywek pod gospodarza itp.) trochę wypacza obraz ich postrzegania w świecie siatkarskim. Ale w sumie to samo można powiedzieć o naszej reprezentacji męskiej (dla przykładu chociażby pamiętna ustawka grup w LŚ 2011).
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Pokolul
Posty: 39
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 15:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Pokolul »

lipton pisze:
Streeter pisze:Zapewne dlatego, że byłaby nim po raz kolejny. Poza tym Japonia bazuje na tym, że turnieje są u nich i dlatego cokolwiek wygrywa, bo jak Japonki opuszczają swój kraj i grają imprezę gdzieś indziej to już nie jest tak różowo ;)
A brąz w Londynie? Nie zgodzę się z Tobą, moim zdaniem kobieca siatkówka w Japonii zrobiła w ostatnim czasie znaczący postęp i sukcesy Japonek na arenie międzynarodowej będziemy mogli oglądać coraz częściej. To że mają działaczy, którzy potrafią im załatwić wiele imprez jako gospodarz na dobrych warunkach (łatwe grupy, system rozgrywek pod gospodarza itp.) trochę wypacza obraz ich postrzegania w świecie siatkarskim. Ale w sumie to samo można powiedzieć o naszej reprezentacji męskiej (dla przykładu chociażby pamiętna ustawka grup w LŚ 2011).
Cieszę się, że w końcu ktoś komuś to uświadomił ! Brąz MŚ 2010, oraz brąz IO 2012 to nie jest przypadek. Nie wspominając już o tym, że Japonki kilkukrotnie stawały na podium podczas turniejów interkontynentalnych ;)
Zapraszam na mojego bloga, w którym piszę o reprezentacji Japonii w piłce siatkowej kobiet!
Hinotori Nippon!

http://nippon-volleyball.blogspot.com/
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: luck191 »

Wie ktoś kiedy są kolejne zebrania FIVB? Pewnie za 2 jeszcze w tym roku będą,jestem ciekaw kogo wybiorą na gospodarza MŚ 2018,poza kandydaturami Bułgarii i Kataru moim zdaniem do gry może się włączyć przegrany o organizację IO 2020 - Turcja. Gdyby kraj znad Bosforu zorganizował największe sportowe zawody to Japonia by stanęła do walki o kolejny mundial,ale w tej sytuacji męskie turnieje w 2018 i 2022 raczej nie odbędą się w tym państwie,żeński zawody w 2018 też nie,ale w 2022 mundial kobiet może do nich wrócić.

Lista siatkarskich turniejów rangi europejskiej i światowej w Turcji od 1990r.:
- MŚ kadetów w 1993r.
- ME juniorów w 1994r.
- ME juniorek w 1996r.
- ME kobiet w 2003r.
- MŚ juniorek 2005r
- F4 Ligii Europejskiej mężczyzn w 2006r.
- F4 Ligii Europejskiej mężczyzn w 2008r.
- F4 Ligii Europejskiej kobiet w 2009r.
- ME mężczyzn w 2009r.
( od momentu zbudowania hali do siatkówki w Ankarze w 2010r.)
- F4 Ligii Europejskiej kobiet w 2010r.
- F4 Ligii Europejskiej kobiet w 2011r.
- ME kadetów w 2011r.
- ME kadetek w 2011r.
- MŚ kadetek w 2011r.
- ME juniorek w 2012r.
- F4 Ligii Europejskiej mężczyzn w 2012r.
- F4 Ligii Europejskiej mężczyzn w 2013r.
- MŚ juniorów w 2013r.
- ME kadetów w 2015r.

Lista siatkarskich turniejów w Azji i na Świecie, organizowanych w Katarze od 1990r.:
- Mistrzostwa Azji juniorów 1994r.
- Mistrzostwa Azji mężczyzn w 1997r.
- Mistrzostwa Azji juniorów 2004r.
- Igrzyska Azjatyckie w 2006r.
- Klubowe mistrzostwa świata mężczyzn 2009-2012
- Klubowe mistrzostwa świata kobiet 2010-2012
- Igrzyska panarabskie w 2011r.

Lista siatkarskich turniejów w Europie i na Świecie,organizowanych w Bułgarii :
- ME mężczyzn w 1950r.
- ME kobiet w 1950r.
- ME mężczyzn w 1981r.
- ME kobiet w 1981r.
- MŚ mężczyzn w 1970r.
- MŚ kobiet w 1970r.
- ME juniorek 1986r.
- ME kobiet w 2001r.
- Finał LŚ 2012r.
- F4 Ligii Europejskiej kobiet w 2013r.
- ME kadetek w 2015r.
- ME mężczyzn w 2015r.

Szczerze mówiąc dopiero od roku Bułgaria zaczyna organizować siatkarskie imprezy,reszta wielkich wydarzeń działa się w innych czasach.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: luck191 »

http://www.qvbaen.org/the-news/457-qata ... -2018.html
http://sport.tvn24.pl/siatkowka,119/kto ... 73069.html
http://wyborcza.pl/1,91446,14980618,MS_ ... preze.html
http://sport.wp.pl/kat,1912,title,MS-si ... aid=111b5f
http://www.plusliga.pl/news/id/8203
http://sport.interia.pl/siatkowka/repre ... Id,1060902
moim zdaniem sprawa chyba jest przesądzona,ale oni są zainteresowani są tylko mundialem mężczyzn,dobrze,że FIVB nie chce dawać jednemu państwu tak wielkich wydarzeń(wyjątkiem jest Japonia)
skk95
Posty: 33
Rejestracja: 10 lut 2013, o 17:05
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: skk95 »

Mamy już blisko rozwiązania jednej niewiadomej. Na oficjalnej stronie FIVB pojawiła się informacja o negocjacjach światowej federacji z japońską telewizją TBS w sprawie organizacji MŚ kobiet 2018. Negocjacje są w poważnym stadium, więc śmiem twierdzić, że Japonia zorganizuje tę imprezę :)
Ponadto, poinformowano, że gospodarze zostaną ogłoszeni w sierpniu bieżącego roku.

Co do mężczyzn wiadomo coś o innych kandydaturach aniżeli Bułgarii i Kataru? Obu domniemanych gospodarzy w takiej roli sobie nie wyobrażam :D W pierwszym wypadku bałbym się o sytuację na trybunach, a w drugim o totalny brak atmosfery (vide Klubowe MŚ)
Ganbare Nippon !
drag1376
Posty: 115
Rejestracja: 2 lip 2014, o 17:49
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drag1376 »

skk95 pisze:Mamy już blisko rozwiązania jednej niewiadomej. Na oficjalnej stronie FIVB pojawiła się informacja o negocjacjach światowej federacji z japońską telewizją TBS w sprawie organizacji MŚ kobiet 2018. Negocjacje są w poważnym stadium, więc śmiem twierdzić, że Japonia zorganizuje tę imprezę :)
Ponadto, poinformowano, że gospodarze zostaną ogłoszeni w sierpniu bieżącego roku.

Co do mężczyzn wiadomo coś o innych kandydaturach aniżeli Bułgarii i Kataru? Obu domniemanych gospodarzy w takiej roli sobie nie wyobrażam :D W pierwszym wypadku bałbym się o sytuację na trybunach, a w drugim o totalny brak atmosfery (vide Klubowe MŚ)
Zgadzam się z tobą,jeśli jest informacja na stronie FIVB,że Japończycy są blisko zorganizowania turnieju,to jest raczej przesądzone.

Co do turnieju męskiego stawiam na Katar, jakiś czas temu było info,że złożyli aplikację. Pewnie sporo petrodolarów wpłynęło do FIVB :D

Najbardziej żałuję tego,że nie wiemy kto w ogóle kandyduje.W piłce ręcznej i koszykówce znamy kilka miesięcy wcześniej kandydatów i termin wyboru.
skk95
Posty: 33
Rejestracja: 10 lut 2013, o 17:05
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: skk95 »

Zgadzam się z tobą,jeśli jest informacja na stronie FIVB,że Japończycy są blisko zorganizowania turnieju,to jest raczej przesądzone.

Co do turnieju męskiego stawiam na Katar, jakiś czas temu było info,że złożyli aplikację. Pewnie sporo petrodolarów wpłynęło do FIVB :D

Najbardziej żałuję tego,że nie wiemy kto w ogóle kandyduje.W piłce ręcznej i koszykówce znamy kilka miesięcy wcześniej kandydatów i termin wyboru.
Blee, Katar to katastrofa, wszystko kupują, tyle dobrze, że jeszcze MKOl się im opiera, ale oni mają tylu sponsorów, że mogą sobie pozwolić :] Co prawda hale będą mieć pewnie piękne, ogromne i klimatyzowane, ale cóż z tego, skoro reprezentacja będzie pewnie zlepkiem naturalizowanych indywidualności. Tak jak wspomniałeś, szkoda, że nie znamy listy kandydujących, ale wiązałoby się to z głosowaniem, a FIVB nie ma w zwyczaju głosować. Może to i dobrze, wszyscy wiedzą, że zorganizuje ten, kto da najwięcej i nikt nie robi pseudo-głosowań, jak np. federacja piłkarska :]
Co do Japonii, to tam się szykuje spora gratka dla fanów volleya, bo będą mieć co rok wielką siatkarską imprezę (2017- Puchar Wielkich Mistrzyń, 2018- MŚ, 2019- Puchar Świata, 2020- Igrzyska. + jakieś finały WGP po drodze) :D Tym to dobrze, a i ja nie ukrywam że lubię japońską organizację i ich jakość transmisji tv. Tylko ta różnica czasu... :P
Ganbare Nippon !
drag1376
Posty: 115
Rejestracja: 2 lip 2014, o 17:49
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drag1376 »

A pomyśleć co by było,gdyby Japonia nie łożyła takich środków na siatkówkę. Ja też bardzo lubię oglądać transmisję z Japonii, mają swój klimat,mecze z rana, przy pełnej publice(mecze gospodarzy).

A wracając do Kataru, są w stanie zorganizować wszystko, co będą chcieli. Tam wszystko jest zorganizowane na najwyższym poziomie, budują hale na MŚ w piłce ręcznej,które przydadzą się na kolejne imprezy mistrzowskie. Od zawodów kadetów do seniorów. Co do IO, na razie nie mają na to szans,ale za 20 lat wszystko możliwe.
skk95
Posty: 33
Rejestracja: 10 lut 2013, o 17:05
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: skk95 »

FIVB potwierdziło iż MŚ kobiet w 2018 roku odbędą się w Japonii :D

http://www.fivb.org/viewPressRelease.as ... anguage=en
Ganbare Nippon !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”