Obuwie i pytanie o zasięg .

lukaszczarny4
Posty: 5
Rejestracja: 9 paź 2014, o 15:12
Płeć: M

Obuwie i pytanie o zasięg .

Post autor: lukaszczarny4 »

Witam . Niestety moim asics'om gel rocket'om kończy się żywot . Chce kupić buty na kostkę , ponieważ 2 tygodnie temu skręciłem staw skokowy , fajnie by było żeby buty były mniej więcej do 250 zł . Jeszcze mam takie pytanie , ponieważ mam 14 lat i 183 cm wzrostu i gram na pozycji środkowego czy mój zasięg 2.86 cm jest dobry na tą pozycję (gram na siatce 2.35) oraz czy jest jakiś trening który powiększy mój wyskok i nie zniszczy stawów ? . Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :)
Kris_26
Posty: 4
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 11:38
Płeć: M

Re: Obuwie i pytanie o zasięg .

Post autor: Kris_26 »

Masz 14 lat i 183 wzrostu? Wow :o Co do butów to na pewno w tej cenie Taski, jak dobrze poszukasz to może znajdziesz Hyperfuse 2012 i Hyperenforcery. Jesteś w okresie gdzie powinieneś jeszcze intensywnie rosnąć (nie tylko kości, ale także mięśnie) więc myślę, że na razie wystarczy ci po prostu grać i mięśnie nóg naturalnie się rozwiną. Żeby wzmocnić nogi możesz po prostu zacząć biegać, po jakimś czasie dorzucić jakieś lekkie obciążenie. Ten wiek nie jest dobry na rozpoczęcie przygód z takimi treningami czy z siłownią.
lukaszczarny4
Posty: 5
Rejestracja: 9 paź 2014, o 15:12
Płeć: M

Re: Obuwie i pytanie o zasięg .

Post autor: lukaszczarny4 »

No tak , myślę nad taskami . Tylko ja chcę żeby w tych butach dobrze się grało z stabilizatorem i żeby one też troszkę chroniły moją kostkę. Robię sobie nieraz taki trening że staję na jeden nodze , a drugą uginam i tak po 100 razy na jedną nogę . Gram jako środkowy więc chce mieć dobry zasięg .
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Obuwie i pytanie o zasięg .

Post autor: bakek »

Dobry zasięg Ci się zdecydowanie przyda, ale:
-ćwiczenia siłowe mogą mieć w tym wieku negatywny wpływ na wzrost
-mogą mocno obciążać stawy

A jeśli planujesz karierę dłuższą niż do 25 roku życia, to odpuść zdecydowanie. Lepsze będzie rozciąganie, i wszystkie ćwiczenia, które wykonujesz na treningach. A jeśli nie wykonujecie nic poza graniem to postaraj się o zmianę na jakiś lepszy klub lub SMS. O ćwiczeniach siłowych przypomnij sobie za 3-4 lata. Choć jak trafisz do dobrego klubu to o Twój rozwój fizyczny będą dbali inni.
lukaszczarny4
Posty: 5
Rejestracja: 9 paź 2014, o 15:12
Płeć: M

Re: Obuwie i pytanie o zasięg .

Post autor: lukaszczarny4 »

No w moim rejonie najbliższy klub siatkówki z sekcją dobrą dla mojego wieku oddalony jest o ponad 30 km . Rozwijam się w szkole chodząc na treningi siatkówki tam mamy dużo ćwiczeń technicznych . Chodzi mi też o buty , ponieważ tak jak pisałem moje się powoli rozwalają , to szukam coś na kostkę do MAX 250 zł pomoże ktoś ?
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Obuwie i pytanie o zasięg .

Post autor: bakek »

Jeśli nie grasz w jakichś tramposzach czy halówkach to obuwie nie jest aż takie ważne. Poszukaj na allegro (wejdź w kategorię siatkówka -> buty) w odpowiadających Ci cenach. Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Za 265 są fajne ASICS'y (GEL-TASK).
lukaszczarny4
Posty: 5
Rejestracja: 9 paź 2014, o 15:12
Płeć: M

Re: Obuwie i pytanie o zasięg .

Post autor: lukaszczarny4 »

A co sądzisz , żeby kupić buty do koszykówki i grać w nich w siatkówkę . Zauważyłem że dużo siatkarzy tak robi .
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Obuwie i pytanie o zasięg .

Post autor: bakek »

Można, ale nie znam się na butach do koszykówki.

W takich butach Lloy Ball zdobywał mistrzostwo Olimpijskie, więc się da. Jeśli potrafisz znaleźć odpowiednie to ok.
lukaszczarny4
Posty: 5
Rejestracja: 9 paź 2014, o 15:12
Płeć: M

Re: Obuwie i pytanie o zasięg .

Post autor: lukaszczarny4 »

Kupiłem asics gel task mt i to są mega buty w fajnej cenie ! :D . Polecam bardzo ! :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”