Reprezentacja Rosji mężczyzn

ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja Rosji mężczyzn

Post autor: ArsMoriendi »

No ciekawe... Jeśli Murilo i Visotto będą w optymalnej formie, to Brazylia nie powinna mieć problemów z Rosjanami.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Reprezentacja Rosji mężczyzn

Post autor: hugo »

Czy Muserski, Butko, Połtawski, Chtiej to Rosjanie z urodzenia? Nie chodzi o żadne posiadanie paszportu itp. tylko czy oni urodzili się w rosyjskich rodzinach?
\
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja Rosji mężczyzn

Post autor: bakek »

http://sport.wp.pl/kat,1715,title,Ivan- ... omosc.html

Ktoś może potwierdzić? Swoją drogą nieciekawa dla Włoch sytuacja. Ale nie dziwię się- skoro sami połowę składu mają z innych krajów to zawodnicy traktują przynależność reprezentacyjną jak przynależność klubową.

Swoją drogą nie powinno być tak, że zawodnik może sobie "zmieniać" reprezentacje. Dwuletnia karencja nie załatwia sprawy. Czym innym jest obywatelstwo, w jego przypadku podwójne, które pozwala na granie w lidze rosyjskiej jako Rosjanin, a czym innym przynależność reprezentacyjna.

Niedługo chyba dojdzie do tego, że będą transfery zawodników pomiędzy reprezentacjami :)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Rosji mężczyzn

Post autor: StanLee »

Pocieszne tłumaczenie.
Okazuje się, że niebawem "Squadra Azzurra" będzie musiała radzić sobie bez tego genialnego zawodnika na stałe.
WP. <3
bakek pisze:Ale nie dziwię się- skoro sami połowę składu mają z innych krajów to zawodnicy traktują przynależność reprezentacyjną jak przynależność klubową.
Nie, nie traktują.

Jeszcze miałbym na uwadze, że to mogło być czysto grzecznościowe stwierdzenie, no bo w Rosji mu płacą...
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja Rosji mężczyzn

Post autor: bakek »

Nie, nie traktują.
Ok, może trochę na wyrost, ale powoli do tego zaczyna to zmierzać. Co do samego artykułu to mam nadzieję, że rzeczywiście:
WP. <3
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Reprezentacja Rosji mężczyzn

Post autor: Mateja »

Niektórzy narzekają, że w piłce nożnej można zmieniać reprezentację narodową, w której się występuje. Tyle, że w futbolu mecze o punkty da się rozgrywać tylko dla jednego kraju, a tutaj gościu reprezentował kogoś na praktycznie każdej możliwej imprezie (+ przywiózł kilka medali) i tak po prostu po upływie 2 lat może sobie wybrać inne państwo. Nie wiedziałem, że przepisy siatkówki zezwalają na takie kuriozalne sytuacje.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2014, o 21:59 przez Mateja, łącznie zmieniany 1 raz.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Reprezentacja Rosji mężczyzn

Post autor: hugo »

Zna ktoś odp na moje pytanie?

A co do przepisów FIVB to powinny się zmienić.Gra na ME/MŚ/IO powinna wykluczać ze zmiany reprezentacji.
Można zrobić furtkę dla Kubańczyków, ale nie dla Zajcewa. Zresztą Zajcew nie ma w planach gry w reprezentacji Rosji został zapytany przez dziennikarza i tyle.
\
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Rosji mężczyzn

Post autor: krzysiu »

http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/4 ... acja-rosji troche w temacie Rosji :)
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Rosji mężczyzn

Post autor: Chal »

W artykule jest błąd, nie ma żadnego limitu dwóch obcokrajowców, lecz jednego. Muserski nie jest traktowany jako zawodnik naturalizowany, bo nie grał w seniorskiej reprezentacji Ukrainy.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Bazinga »

StanLee pisze:W Rosji to są bardziej restrykcyjni pod tym względem.?
w kadrze rosji moze byc raptem dwoch zawodnikow ktorzy dostali obywatelstwo. Muserski to jedno miejsce, drugie to byl Pawlow, w tym roku federacja rosyjska podjela decyzje ze dziekuje Pawlowowi gdyz bardziej potrzebuja sypy, bo jeden Grankin to za malo i do kadry wraca Butko (ur na Bialorusi). Z glosniejszych nazwisk kojarze rownie Khteya urodzonego we Lwowie (prawie polak :D 0
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Noworoczny »

Bazinga pisze:
StanLee pisze:W Rosji to są bardziej restrykcyjni pod tym względem.?
w kadrze rosji moze byc raptem dwoch zawodnikow ktorzy dostali obywatelstwo. Muserski to jedno miejsce, drugie to byl Pawlow, w tym roku federacja rosyjska podjela decyzje ze dziekuje Pawlowowi gdyz bardziej potrzebuja sypy, bo jeden Grankin to za malo i do kadry wraca Butko (ur na Bialorusi). Z glosniejszych nazwisk kojarze rownie Khteya urodzonego we Lwowie (prawie polak :D 0
To nie tak. W każdej kadrze świata może być maksymalnie jeden zawodnik, który występował w dorosłej kadrze innego kraju. Buźka to nie jest ten przypadek. On nie grał nigdy w dorosłej kadrze Ukrainy. Grali Bućko i Pawłow, dlatego w kadrze występują zamiennie. Jak Max zdrowy i w formie, jedzie Bućko. Jak Max z kontuzją, jedzie Pawłow a sypać musi Grankin.

W ogóle obie kadry Rosji stosują rabunkową politykę i bez zaciągu z ZSRS niewiele by znaczyły. U mężczyzn przede wszystkim Muser, ale i Chtiej (tego już można by nazwać volksrusem, bo on, mimo, że na Ukrainie rodzony, na demonstracji Odnej Rasiji z ruską flagą biegał). Pewnie jeszcze paru innych, mniej znanych.
U babek dwie wieże, czyli Obmoczajewa i Koszelewa też skradzione.
A skauci kadry rosyjskiej patrzą na juniorskie rozgrywki republik i wyłapują co lepszych.
Śmiem twierdzić, że z rdzennym narodowościowo składem Rosjanie by się nie liczyli.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: StanLee »

Noworoczny pisze:To nie tak.
Jest tak, i tak.
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Bazinga »

Noworoczny pisze: To nie tak. W każdej kadrze świata może być maksymalnie jeden zawodnik, który występował w dorosłej kadrze innego kraju. Buźka to nie jest ten przypadek. On nie grał nigdy w dorosłej kadrze Ukrainy. Grali Bućko i Pawłow, dlatego w kadrze występują zamiennie. Jak Max zdrowy i w formie, jedzie Bućko. Jak Max z kontuzją, jedzie Pawłow a sypać musi Grankin.

W ogóle obie kadry Rosji stosują rabunkową politykę i bez zaciągu z ZSRS niewiele by znaczyły. U mężczyzn przede wszystkim Muser, ale i Chtiej (tego już można by nazwać volksrusem, bo on, mimo, że na Ukrainie rodzony, na demonstracji Odnej Rasiji z ruską flagą biegał). Pewnie jeszcze paru innych, mniej znanych.
U babek dwie wieże, czyli Obmoczajewa i Koszelewa też skradzione.
A skauci kadry rosyjskiej patrzą na juniorskie rozgrywki republik i wyłapują co lepszych.
Śmiem twierdzić, że z rdzennym narodowościowo składem Rosjanie by się nie liczyli.
http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/4 ... acja-rosji
W siedzibie Rosyjskiej Federacji Piłki Siatkowej odbyło się spotkanie z trenerami najlepszych drużyn Superligi. Głównym celem było podsumowanie minionego sezonu reprezentacyjnego.

W Moskwie obecni byli między innymi Giennadij Szypulin, Władimir Alekno oraz aktualny selekcjoner reprezentacji Rosji Andriej Woronkow. - Omówiliśmy różne kwestie, na przykład dlaczego kilku zawodników, którzy wcześniej nie grali w reprezentacji stali się częścią kadry na mistrzostwa świata w Polsce - skomentował trener Biełgorodu Biełogorie Giennadij Szypulin. - Umówiliśmy się, że przed kolejnym sezonem będziemy regularnie spotykać się, aby rozmawiać o potencjalnych kandydatach do reprezentacji - dodał.

Poruszony został również temat nieobecności Aleksandra Butko, jest on jedynym rosyjskim rozgrywającym, który może rywalizować na tej pozycji z Siergiejem Grankinem. W kadrze Rosji obowiązuje limit dwóch obcokrajowców z rosyjskim paszportem, a jedno z miejsc zajmuje Dmitrij Muserski, którego pozycja w reprezentacji jest niepodważalna. Wszystko wskazuje na to, że Andriej Woronkow będzie musiał zrezygnować z MVP Ligi Światowej na rzecz mistrza olimpijskiego. - Niestety sytuacja jest taka, że Nikołaj Pawłow i Sasza Butko nie mogą grać razem dla drużyny narodowej. Z całym szacunkiem dla Pawłowa, który jako junior grał w mojej drużynie, ale nadszedł czas by ustalić jakie są nasze priorytety. W chwili obecnej zespół bardziej potrzebuje Aleksandra Butko - ocenił jeden z najbardziej utytułowanych rosyjskich trenerów.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plusliga 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

No to sorki, nie wiedziałem o tym. Ale nawet, gdyby Buźka zawiesił karierę reprezentacyjną i tak Bućko i Pawłow by razem nie grali.

A ten limit to oni sobie sami narzucili? Przecież wcześniej mieli i Musera i Bućkę i Chtieja w kadrze. Więc czech a nie dwóch?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Plusliga 2014/2015

Post autor: Bazinga »

Noworoczny pisze:No to sorki, nie wiedziałem o tym. Ale nawet, gdyby Buźka zawiesił karierę reprezentacyjną i tak Bućko i Pawłow by razem nie grali.

A ten limit to oni sobie sami narzucili? Przecież wcześniej mieli i Musera i Bućkę i Chtieja w kadrze. Więc czech a nie dwóch?
ten tekst ze sportowych faktow to tlumaczenie artykulu z http://news.sport-express.ru/ , jednak aby dokopac sie do tego wlasciwego potrzebuje troche czasu, jak odnajde i przetlumacze dla swoich potrzeb to postaram sie zedytowac posta i odpisac.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Plusliga 2014/2015

Post autor: StanLee »

Chtiej się nie liczył.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plusliga 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

A czemu?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Plusliga 2014/2015

Post autor: StanLee »

Bo nie grał w młodzieżowych reprezentacjach Ukrainy, podobno dlatego.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2014/2015

Post autor: Chal »

Ogólnie dziwne to, bo faktycznie wygląda tak, jakby sami sobie ten limit narzucili. Przepisy FIVB mówią jedynie o maksymalnie jednym zawodniku, który w tej samej kategorii wiekowej reprezentował wcześniej barwy innego kraju.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Plusliga 2014/2015

Post autor: StanLee »

Ano sami.

Ja to bym nie narzekał jednak. :)
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2014/2015

Post autor: Chal »

W tym momencie to nic nie zmienia, bo tak czy tak musieliby wybierać między But'ką i Pawłowem. Ale już niedługo dojdzie choćby Kliuka ;) A przecież od 2016 uprawniony będzie też Divis, choć on też łapie się i tak w limit FIVB.

Tak jak mówię, może się to wydawać dziwne, ale fakt, dla nas to lepiej :)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Plusliga 2014/2015

Post autor: StanLee »

Divis i tak by się nie załapał. Jak wejdzie Kliuka, to wejdzie też Pankow, a on powinien być lepszy i od Butki, i od Grankina. Jakoś sobie poradzą.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2014/2015

Post autor: Chal »

StanLee pisze:Divis i tak by się nie załapał.
W tym momencie, gdyby nie limit, moim zdaniem by się łapał, bo przecież ostatnio to właśnie przyjęcie jest najsłabiej obsadzoną pozycją u Rosjan. Ale w 2016 roku konkurencja powinna być już znacznie większa, więc zmieniając obywatelstwo gość prawdopodobnie zakończył na dobre karierę reprezentacyjną.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Plusliga 2014/2015

Post autor: StanLee »

O tym też piszę. Już teraz w Superlidze ma gorsze statystyki niż Kliuka i Wołkow.

Przyjdzie jakiś moderator, a najlepiej najlepszy z nich, weary, i znowu będzie musiał przenosić.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plusliga 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

StanLee pisze:Bo nie grał w młodzieżowych reprezentacjach Ukrainy, podobno dlatego.
Więc jednak w cytowanym artykule bzdury pisali.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Reprezentacja Rosji mężczyzn

Post autor: Koso »

Dziś FIVB zatwierdziła zespół aplikacji rosyjskich mężczyzn (trener - Andrei Voronkov) w Lidze Światowej 2015. Na liście - 25 siatkarzy


Skład ROSJA

Rozgrywający
Sergey Antipkin
Aleksander Butko
Siergiej Grankin
Kolodinskiy Igor

Atakujący
Paweł Moroz
Nikołaj Pawłow
Maxim Michajłow
Pavel Kruglov

Środkowi
Aleksander Abrosimov
Aschev Andrew
Volvich Artem
Ilya Własow
Dmitrij Musersky
Smolar Artem

Przyjmujący
Sergey Savin
Sergey Tetyuhin
Markin Alexander
Alexey Spiridonov
Denis Biryukov
Dmitrij Iljinych
Sivozhelezov Eugene

LIBERO
Roman Bragin
Roman Martynyuk
Obmochaev Alex
Verbov Alex

Trener - Andrei Voronkov
Już mi się nie chciało za bardzo na Polski przerabiać z tłumacza :P


Tak na szybko brakuje mi może Apalikowa i jeszcze biednego Tietiuchina ciągają na kadrę? ^^
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Rosji mężczyzn

Post autor: MaciejJoker »

Nie ma Kobzara i Chtieja
2012, 2013, 2015
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Rosji mężczyzn

Post autor: Chal »

Jest Markin czy Ilinych, a nie ma Kliuki :|
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja Rosji mężczyzn

Post autor: niepoinformowany »

O co chodzi, że jest Bućko, Pawłow i Muserski? Zawsze było mówione, że razem powołani nie mogą być.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Reprezentacja Rosji mężczyzn

Post autor: Koso »

niepoinformowany pisze:O co chodzi, że jest Bućko, Pawłow i Muserski? Zawsze było mówione, że razem powołani nie mogą być.
Może po cichaczu znieśli sobie ten przepis? U Ruskich to wszystko możliwe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacje innych państw”