Mistrzostwa Świata 2018

Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Kamil92 »

Abdullo pisze:Impreza za 3 lata. Patrząc na to co się dzieje w piłce ręcznej pewnie Katar przygotuje równie silną kadrę na te MŚ. Wydaje mi się iż będzie oparta na graczach z Kuby. Kto wie może będą głównym kandydatem do złota. Może będą to Simon, Leon. Do tego jakiś trener z klasą i jeszcze kilku ciekawych graczy. Może Grozer i Travica się skuszą.
7 cyfrowym czekom rzadko się odmawia. A takie były podobno przy piłce ręcznej. Nawet jak w grę wchodzi karencja to jest jeszcze czas aby iść na zakupy.
To zabawne, ale dokładnie o tym samym pomyślałem, z tym, że w głowie miałem raczej Juantorene, Sancheza i Simona.
Ogólnie to trochę smutne, co się dzieje w ręcznej, i dlatego wszyscy sympatycy tej dyscypliny na świecie powinni w piątek trzymać kciuki za Polaków!
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: StanLee »

Jeśli piszecie na poważnie, to ja nie wiem co tutaj robię. :|
Edyta

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Edyta »

Nie wiem, czemu Grozer i Travica mieliby pójść na takie coś. Zresztą Grozer będzie miał 34 lata i wątpię, czy będzie grał jeszcze na takim poziomie, żeby mieliby mu tyle płacić. Zresztą bez przesady, nie wierzę w taki brak honoru z ich strony. Tym bardziej ze strony Mateja, który na pewno czegoś podobnego by nie zrobił. Kubańczycy są w innej sytuacji, więc nawet trudno by im było mieć za złe. A może na Kubie do tego czasu coś się zmieni i będą mogli grać dla siebie.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: StanLee »

... przepisy FIVB...?
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Chal »

Takiej ignorancji na tym forum to ja się nie spodziewałem...

To, co mogliby teraz w najlepszym wypadku zrobić Katarczycy, to pościągać do siebie wszelkie Polietajewy, Pankowy, Kliuki i inne Dzavoronoki tego świata. Przy czym to i tak raczej byłoby za mało.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Abdullo »

MŚ będą 2 lata po Olimpiadzie. W sam raz na czas karencji. Myślę, iż szejkowie nie będą chcieli, aby gospodarze dostawali szybkie 3-0 w każdym meczu. Wyszkolić zawodników tez im się nie uda więc ruszą na zakupy. Fivb nie ruszy palcem aby im przeszkodzić bo pieniądze ceni bardziej niż uczciwość.
To co powstanie to drużyna na jeden turniej. Myślę iz w siatkę potrzeba mniej zawodników niż do ręcznej. Dobra pierwsza 7 i wystarczy.
Po Olimpiadzie kilku zawodników zakończy kariery reprezentacyjne i teoretycznie będą mogli wzmocnić tzw. Drużynę reszty świata.
To że temat poruszony się nie podoba to nie znaczy iż za 3 lata go nie będzie. Chyba ze szejkom skończą się pieniądze. Teraz pokazali jaki jest ich sposób na zawodowy sport. W innych dyscyplinach będzie pewnie podobnie.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: lipton »

A nie jest czasem tak, że zgodnie z przepisami FIVB w danej reprezentacji seniorskiej może występować tylko jeden zawodnik, który wcześniej występował w seniorskiej reprezentacji innego kraju?

Choć jak napisałeś wcześniej, siedmiocyfrowym kwotom się nie odmawia, a na takie kwoty wszelkiej maści działacze bywają jeszcze bardziej łasi niż zawodnicy, więc kto wie, może przepisy się zmienią...
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Noworoczny »

lipton pisze:Choć jak napisałeś wcześniej, siedmiocyfrowym kwotom się nie odmawia, a na takie kwoty wszelkiej maści działacze bywają jeszcze bardziej łasi niż zawodnicy, więc kto wie, może przepisy się zmienią...
https://www.youtube.com/watch?x-yt-cl=8 ... page#t=338
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: luck191 »

Niech Katar zorganizuje ten turniej jak chce. Będą mieli super hale, organizacje będzie z rozmachem. Nawet kibiców ściągną :-D Tylko FIVB w najbliższym czasie ogłosi decyzję!!! Bo czasu coraz mniej.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

Jak to jest z tymi przepisami? Można mieć cały skład naturalizowany pod warunkiem, że będzie 2 lata pauzy?

Jeśli tak to niech FIVB zmieni przepis. Zobaczymy co cwaniaczki z Kataru zrobią.

Mieli MŚ 2019 w koszykówce praktycznie w garści, ale ktoś przypomniał sobie, że wg przepisów FIBA tylko 1 gracz może być naturalizowany...
\
Edyta

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Edyta »

W siatkówce w kadrze może być tylko jeden zawodnik, który wcześniej miał reprezentacyjną przeszłość (na dowolnym szczeblu) w innej federacji. Oczywiście innych zawodników można naturalizować, ale ciężko byłoby w 3 lata zmontować zespół złożony z zawodników "nie-reprezentacyjnych" zdolny zagrać na poziomie półfinałów mś. Siatkówce to nie grozi.
Kurczak
Posty: 54
Rejestracja: 16 wrz 2012, o 15:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Kurczak »

Edyta pisze:W siatkówce w kadrze może być tylko jeden zawodnik, który wcześniej miał reprezentacyjną przeszłość (na dowolnym szczeblu) w innej federacji.
To się nie zgadza, dla każdego szczebla rozpatrujemy tę kwestię osobno:
http://www.fivb.org/en/FIVB/Document/Legal/FIVB_Sports_Regulations_en_20140516_v3.pdf pisze: 41.2.1 Only one player having previously played for another national team of the same age category can be a part of a team, for a given event.
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: rafael86 »

Czyli wg przepisów Katar nie może sobie kupić całej kadry gwiazd, ale nadal może zbudować bardzo solidny zespół.

Można sobie wyobrazić, że w 2018 roku w barwach Kataru zagra np. Leon. Do tego szczególnie w Brazylii, ale także Rosji można znaleźć kilku fajnych, solidnych graczy, którzy we własnej dorosłej kadrze nigdy nie grali i przez to mogliby reprezentować taki hipotetyczny "katarski twór". A biorąc pod uwagę, że mistrzostwa będą za ponad 3 lata to już teraz mogą postarać się też o zaklepanie kilku młodych graczy z różnych części świata.

W tym momencie takie rozważania można traktować z przymrużeniem oka, ale biorąc pod uwagę nieograniczone możliwości finansowe oraz to co wydarzyło się w ręcznej oraz pracę, którą już zaczęto wykonywać pod kątem mundialu piłkarskiego to kto wie, co nas czeka
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Noworoczny »

Tak, mogą sobie kupić Leona, być może najlepszego trenera świata i kilku młodych. Przez trzy lata ten trener może zrobić z tych młodych ludzi. Ale jak wiemy, w siatkówce o sukcesach decydują zazwyczaj ci starzy, albo bardzo starzy (Zagumny, Tietiuchin). Nie ma szans na medal.
Do tego dochodzi fakt, że piłka ręczna (piszę to jako laik, przygodny widz) to dyscyplina bez przepisów. W siatkówce w dobie challenge sędzia może tylko piłką podwójną lub rzuconą wpływać na wynik. Dla Kataru to za mało. Z drugiej grupy nie wyjdą.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Edyta

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Edyta »

Po przypadkach katarskich zastanawiałam się dokładnie nad tym samym co rafael86. Leon w kadrze + Brazylijczycy i Rosjanie, bo to jedyne nacje, gdzie można znaleźć zawodników bez przeszłości reprezentacyjnej na dobrym poziomie. Ale taka ekipa miałaby szansę na wyjście z grupy, nic więcej. Brazylijczycy i Rosjanie nie łapiący się na kadrę to wciąż słabsza ekipa niż Brazylijczycy i Rosjanie łapiący się na kadrę (inaczej by się łapali :) ), a w 3 lata nawet trenerski geniusz nie stworzy od podstaw drużyny siatkarskiej zdolnej dojść do strefy medalowej. W siatkówce nie ma szans na coś takiego, co zdarzyło się u ręcznych.
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: PvK »

Uhhh chyba nie ma wcale tak duzo brazylijczykow na poziomie bez przeszlosci reprezentacyjnej. Przeciez oni maja ze 4 kadry;p
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: luck191 »

A może Katarczycy dowiedzieli się dopiero teraz o tym przepisie :-P Albo zapłacili już FIVB by zmienili przepisy xD
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

FIVB wciąż zwleka... czyżby był plan awaryjny pt. wciskamy Polsce?
\
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: luck191 »

http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/5 ... rzy-w-2018

Bułgaria oficjalnie zgłasza swoją kandydaturę. Chociaż Katar będzie miał przeciwnika. Nie wiem jak musielby przekupić działaczy FIVB by ten turniej rozegrano u nich :D
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: madlark »

luck191 pisze:http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/5 ... rzy-w-2018

Bułgaria oficjalnie zgłasza swoją kandydaturę. Chociaż Katar będzie miał przeciwnika. Nie wiem jak musielby przekupić działaczy FIVB by ten turniej rozegrano u nich :D
Nie trzeba fivb, wystarczy Bułgarów.
Za trochę kapusty mogą się wycofać
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hunter »

Wybór między kupowaniem paszportów i sędziów a świrami-kibicami, ciekawie się zapowiada.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: luck191 »

Kiedyś ten turniej będzie można rozegrać w Bułgarii,ale jeszcze jest na to za wcześnie. To nie jest kierunek jakim powinna podążyć teraz FIVB. Wszystko zmierza ku Katarowi,oni ściągną praktycznie wszystkie możliwe imprezy. Taki jest w tej chwili trend.

Jak ktoś będzie miał chwilę wolnego i chęci to zobaczyłbym jak wyglądają hale sportowe poszczególnych miast bułgarskich w których mógłby przypuszczalnie zostać rozegrany turniej finałowy.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: figol »

Katar jeśli zorganizuje tą imprezę zapewne zmontuje niezwykle mocną ekipę, z jednej strony chciałbym aby ten turniej był tam a nie w Bułgarii ale jeśli to ma tak wyglądać jak we wspominanej wcześniej ręcznej to może sobie to darujmy, no nic o tym i tak przesądzą $$$ nie łudźmy się jeśli będzie taka potrzeba to i FiVB dla Katarczyków przepisy parafrazując klasyka napisze na nowo.
poznasz głupiego po czynach jego
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

chyba zapomnieli o MŚ...
\
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Mateja »

Może nie tyle zapomnieli, co nie mają za bardzo komu dać tej imprezy i myślą pewnie, jak odkręcić tą sytuację. Nie zazdroszczę im sytuacji, w jakiej się znaleźli. Mam nadzieję, że znajdą rozwiązanie i postawią na "mniejsze zło".
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: luck191 »

http://wroclawprzezsiatke.pl/gdzie-ms-2015/
Taki artykuł,ale nic nowego nie wnosi,ale ktoś poruszył temat.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

Zwłoka w podaniu gospodarza wskazuje, że Katar już chyba odpadł z wyścigu. Zresztą oni nie mają aż tylu obiektów aby zorganizować rozbudowaną formułę z MŚ 2014.

Nie zdziwię się jak zrobią MŚ w Argentynie i Brazylii, bo trzecie z rzędu MŚ w Europie to byłaby chyba przesada;)
\
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: luck191 »

http://www.sportal.bg/news.php?news=558174
Mam tu małą ciekawostkę. Bułgarzy chcą się starać o Mundial w 2018 roku wspólnie z Włochami. Liczę,że ten pomysł nie przejdzie. Według ich informacji za przeciwników mają Rosję,Katar,Iran i Argentynę. A decyzja zostanie podjęta w październiku po ME.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

Kto im da MŚ jak bilety na ME wypuszczają na za pięć dwunasta? Zresztą jeszcze kilka tygodni temu kombinowali samodzielnie, ale pewnie usłyszeli od FIVB, że 1 duża hala i 3/4 (jeszcze biorą pod uwagę planowany obiekt w Burgas) to not enough.

Moim zdaniem FIVB będzie chciał uniknąć MŚ w Europie. MŚ w Katarze są mało prawdopodobne z obecną formułą. Mogą zmienić, ale zarzekali się, że zostanie.

Faworytem wydaje się być Argentyna, która do tego czasu będzie mieć kilka obiektów dobrej klasy w miastach: Buenos Aires (Luna Park i od wielu lat zapowiadana możliwość przykrycia Estadio Mary Teran de Weiss), Mar de Plata, Cordoba, Mendoza (planowana hala na 13/14k), La Rioja (hala na 9/10k jest już w budowie), San Juan (hala UPCN) no i Formosa.

Rosja nie zorganizuje, bo:

a) to byłoby nie korzystne wizerunkowo dla FIVB

b) Rosja ma MŚ2018 w gałę.
\
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: luck191 »

Ja jednak stawiam na Katar,jeśli im się nie odwidziało to ten turniej będzie u nich. Iran dopóki nie skończy z zakazem dla kobiet nie dostanie finału LŚ,a o MŚ może zapomnieć. Nawet worek pieniędzy by im nie wystarczył,a stać ich na to. A jeśli chodzi o Bułgarię,to zgadzam się z twoją teorią @hugo. Na Argentynę za wcześnie,mieli turniej w 2002 roku,tylko Japonia może sobie tak często organizować turniej :-D Druga siła siatkarska w Ameryce Południowej niech aplikuje o MŚ w 2026r.(2022 jest praktycznie zaklepany dla Rosji).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”