Obuwie

didek007
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2012, o 13:23
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: didek007 »

Witam wszystkich forumowiczów,
Mam dosyć osobliwe pytanie natury technicznej, a mianowicie co polecacie na poprawe przyczepności buta do siatki? Mam od niedawna nowe Hyperdunki 2014 i niestety przy dowolnej ilości kurzu na parkiecie poprostu się ślizgam... Zaznaczam, że rady typu: spluń na podłoge, albo ją umyj, mnie nie interesują ;)
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Obuwie

Post autor: lipton »

Prawda jest taka, że jak na sali jest ślisko od brudu to i najlepszy but nie pomoże.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
didek007
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2012, o 13:23
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: didek007 »

Ale wtedy przecierać podeszwę mokrą szmatą, czy to jeszcze pogorszy sytuację?
Marcinkrk
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Marcinkrk »

Witam która parę butów byście polecili niedawno pytał o to kolega ale mam ten sam problem
Asics:
Volley elite 2mt
sensei 5mt
didek007
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2012, o 13:23
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: didek007 »

To są dwa zupełnie buty. Elity, to buty dla dynamicznych graczy. Sensei, to raczej but ortopedyczny, który jest dobry dla środkowych, albo dla osób z "niestabilnymi" kostkami.
Marcinkrk
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Marcinkrk »

Gram jako środkowy ale problemów z kostką nigdy nie miałem parę sytuacji było ale kostka nigdy ni była skręcona ani nadwyrężona, w takim wypadku który model byś polecił?
didek007
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2012, o 13:23
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: didek007 »

Wg. mnie Senseie zapewniają lepszą "poduszkę" pod stopą, natomiast Elity są lżejsze, więc ruch sam w sobie będzie szybszy ;)
Aku
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2015, o 07:38
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Aku »

Nie zgodzę się w 100% z opinią didka.
Sensei 5 to buty, które zapewnią komfort grania na każdej pozycji i w niczym nie różnią się od Elite. Oczywiście te drugie są lżejsze,ale różnica nie jest znacząca. Dodatkowo Senseie są zrobione z lepszego materiału.

Osobiście polecam Senseie.
Marcinkrk
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Marcinkrk »

Czyli różnica miedzy nimi nie jest raczej odczuwalna tak ? lepsza poduszka w zamian za ciężar butów :D jeżeli się nie mylę to w takim wypadku pokieruje się wyglądem i wydaje mi sie ze sposób sznurowania buta oraz jego kształt zapewnia mi lepsze "czucie" w przypadku volley Elite choć tego tez do końca nie jestem pewny :) byłbym bardzo wdzięczny jeśli ktoś kto ma pojecie wypisał by zarówno wady jak i zalety obu par z góry dziękuje i będe bardzo wdzieczny:)
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Defit »

Jak chcesz sobie najlepiej uzmysłowić charakterystykę buta to przeanalizuj jacy siatkarze w nich grają. W innych butach gra Możdżonek, w innych Kubiak, a jeszcze w kolejnych Wlazły.
Aku
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2015, o 07:38
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Aku »

W jakich butach gra obecnie Kubiak i Kurek?
andrzej.mildner
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2015, o 13:52
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: andrzej.mildner »

Kubiak bodajże w Adidasach, jak podrzucisz zdjęcie to rozszyfruję zagadkę :D

Pytanie, co myślicie o takich butach Mizuno http://sklep.siatkarskaliga.pl/buty-miz ... -mid-15277
Widzę, że wszędzie rozpoczęły się wyprzedaże, czy widzieliście je gdzieś taniej niż w linku?
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Obuwie

Post autor: lipton »

Kubiak grał w meczu z Biełgorodem w Adidasach Energy Boost Volley.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Ethern
Posty: 2
Rejestracja: 6 gru 2014, o 17:54
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Ethern »

Pewnie było już takie pytanie, ale nie znalazłem dokładnej odpowiedzi. Mam Asicsy Gel Task (czarno-białe) i zaczynają robić się szare z przodu, na tej siateczce. Czy moge je wyprać w pralce? Jeśli tak, to w jakimś płynie, proszku, do białego, do kolorowego? Z góry dzięki za odpowiedź.
Marian671
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2015, o 19:54
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Marian671 »

Witam. Jakie buty do siatkówki będą najlepsze do ok 270zł. Myślę nad nike hyperfuse 2013 a ASICS GEL - TASK MT czy są jakieś lepsze? Gram na pozycji atakującego.
Pablo2112
Posty: 2
Rejestracja: 7 mar 2015, o 17:58
Płeć: M

Obuwie

Post autor: Pablo2112 »

Witam zakładam 2 wątek dlatego że tamten jest z 2007r.
Chciałbym się dowiedzieć jakie obuwie mi polecacie do gry w siatkówkę mam 15 lat 189 wzrostu 73kg,gram sobie na hali amatorsko ale wybieram się do szkoły sportowej i chciałbym sobie zakupić porządne buty do 450zł jakie polecacie????
luki3745
Posty: 12
Rejestracja: 23 paź 2010, o 12:19
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: luki3745 »

Czy wiecie może gdzie dostanę model butów Asicsa, Gel Revolution Mt w Polsce ?

Obrazek
tomko69
Posty: 32
Rejestracja: 9 paź 2012, o 19:35
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: tomko69 »

To są buty przeznaczone do sprzedaży poza Europą. W Polsce nie dostępne. Nawet kupując w sklepie internetowym np. w USA nie wyślą ich do Polski. Można jedynie kupić przez jakąś firmę pośredniczącą w zakupach z USA.
Aku
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2015, o 07:38
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Aku »

Mam 185cm wzrostu, gram na pozycji przyjmującego z atakiem. Czy buty ACICS GEL VELLEY ELITE 2 MT, to dobry wybór? Dodam że nie miałem żadnej kontuzji preferuje raczej szybką grę, od stawiania "świec" :)
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Defit »

Aku pisze:Mam 185cm wzrostu, gram na pozycji przyjmującego z atakiem. Czy buty ACICS GEL VELLEY ELITE 2 MT, to dobry wybór? Dodam że nie miałem żadnej kontuzji preferuje raczej szybką grę, od stawiania "świec" :)
Wg. mnie będziesz zadowolony, jeśli nie miałeś kontuzji i preferujesz szybką grę/swobodę ruchu pomyśl o modelu przed kostkę.
Logner
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2015, o 10:19
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Logner »

Witam. Niedawno zakupiłem buty Asics Gel Task Mt(moje pierwsze siatkarskie). Na pierwszych treningach były bardzo wygodne i dobrze trzymały stopę. Niestety, teraz(po 10 treningach) muszę wiązać znacznie ciaśniej, a i stabilność stopy w bucie się zmniejszyła. Niestety, mniejszego rozmiaru nie założę, gdyż na długość but jest idealny. Od zawsze miałem dosyć niskie podbicie oraz chudą stopę i kostkę.
Czy dobrym rozwiązaniem byłby zakup wkładek sportowych? Czy nie zaburzyłoby to niewybaczalnie konstrukcji obuwia? Może jest na to inny sposób? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
agility_freak
Posty: 1
Rejestracja: 9 kwie 2015, o 20:18
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: agility_freak »

Witam wszystkich!
Proszę o pomoc. Otóż poszukuję wysokich butów z dobrą stabilizacją i wentylacją do 350zł. Zdecydowałem się na kupno z racji ostatniej kontuzji i boję się o mój staw skokowy i mam traumę związaną z niskimi butami ;) . Sam nie mogę sobie poradzić z wyborem. Tyle tego wszystkiego na rynku. Grywam amatorsko.

#EDIT
Zwiększyłem budżet do 400zł ;)
Co sądzicie o Nike Hyperdunk 2014 i Nike Lunar Hyperquickness
Tobik
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2015, o 15:38
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Tobik »

Witam wszystkich ;).
Chce po rocznej kontuzji kupić sobie buty na nowy sezon :D.
Pierwsze moje pytanie , co myślicie o Nike Kobe X ?

Drugie pytanie : na allegro znalazłem aukcje z tymi butami za 400zł , na innych stronach okolo 600 zł kosztują.
Oczywiście te z allegro wysyłane są z Chin i moje pytanie brzmi , czy to nie będą podróbki ? Słyszałem ze Nike produkuje budy w Chinach , Wietnamie itp.
Na szybkiej wysyłce mi nie zależy , a 200 zł to jest różnica :P
Podaje linki :
http://[REKLAMA]/nike-kobe-x-vino-kod- ... 78261.html
http://sklepkoszykarza.pl/?md=products& ... 705317-333&

Co o tym sądzicie :) ?
Byku
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2015, o 21:44
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Byku »

Witam wszystkich, bardzo prosze o pomoc. Do tej pory gralem w zwyklych adidaskach noname. Dostalem jednak na urodziny kupon do wydania w sklepie, nie jest to niestety sklep typowo siatkarski. Mojemu bratu powiedziano, ze najlepsze buty do siatkówki to koszykarskie :) szczerze mowiac nie wiem ile w tym prawdy, ale wiem, ze sporo osob gra w butach do koszykówki.

Jestem w tym troche zielony, bede wdzieczny za poradzenie mi, ktory model bedzie najlepszy? Mam kupon 300zl, ale jakby co moge troche dolozyc, pytanie tylko czy warto? chcialem cos kupic o najlepszym stosunku cena/jakosc.

Podaje link do butów ze sklepu koszykarskiego:
http://sklepkoszykarski.pl/buty-do-koszykowki

najlepiej jakby to były buty Nike.
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Defit »

Byku pisze:Witam wszystkich, bardzo prosze o pomoc. Do tej pory gralem w zwyklych adidaskach noname. Dostalem jednak na urodziny kupon do wydania w sklepie, nie jest to niestety sklep typowo siatkarski. Mojemu bratu powiedziano, ze najlepsze buty do siatkówki to koszykarskie :) szczerze mowiac nie wiem ile w tym prawdy, ale wiem, ze sporo osob gra w butach do koszykówki.

Jestem w tym troche zielony, bede wdzieczny za poradzenie mi, ktory model bedzie najlepszy? Mam kupon 300zl, ale jakby co moge troche dolozyc, pytanie tylko czy warto? chcialem cos kupic o najlepszym stosunku cena/jakosc.

Podaje link do butów ze sklepu koszykarskiego:
http://sklepkoszykarski.pl/buty-do-koszykowki

najlepiej jakby to były buty Nike.
Wiek?
Pozycja?
Waga?
Charakterystyka gry?

Co do butów koszykarskich osobiście polecam, dwa sezony grałem Rose 2,5, a teraz gram w Melo M11.
Penerka
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 07:32
Płeć: M

Kobe 9 elitę do siatkówki

Post autor: Penerka »

Witam co myślicie o Kobe 9 elite jako o butach do gry w siatkówkę? Buty typowo koszykarskie ale bardzo mi się podobają, podeszwa jak w normalnych Kobe9 a te są często widywane na parkietach nawet plus ligi.
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Kobe 9 elitę do siatkówki

Post autor: Defit »

Penerka pisze:Witam co myślicie o Kobe 9 elite jako o butach do gry w siatkówkę? Buty typowo koszykarskie ale bardzo mi się podobają, podeszwa jak w normalnych Kobe9 a te są często widywane na parkietach nawet plus ligi.
High czy low? W Kobasach typu low gra bardzo dużo siatkarzy, więc nadają się jak najbardziej. W wysokich nie wiem jak zachowuje się ta ?skarpeta?.
issem10
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2015, o 12:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Obuwie

Post autor: issem10 »

Ja również proszę Was o pomoc, ponieważ jestem zupełnie zielony i mam mętlik w głowie po przejrzeniu kilkunastu modeli butów do gry w siatkówkę.

Od razu uprzedzam pytania:
Wiek - 18 lat
Pozycja - Rozgrywający
Waga - 79 kg

Mam do wydania 350 zł i w sumie znalazłem ten model Buty Asics Gel Volley Elite 2 MT przecenione z 559 zł na 350 zł w tym sklepie: http://sport-partner.pl/produkty/buty-a ... -mt-w.html. Chciałbym jednak zapytać eksperta, czy są OK i czy to dobra cena? Wizualnie bardzo mi się podobają.
Czekam też na inne propozycje.
przecin
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2015, o 18:16

Re: Obuwie

Post autor: przecin »

Witam, również przymierzam się do zakupu butów. Również mam dylemat głównie pomiędzy kobe do koszykówki a mizuno wave. Pierwsze mają mega wygląd i podobno świetną stabilizację, Mizuno przymierzałem i gdybym nie zobaczył kobe pewnie bym się nie zastanawiał bo mizuno leżą mi świetnie, stabilizasja pierwsza klasa (przynajmniej w odczuciu). Dla rozjaśnienia podstaw doboru butów polecam artykuł http://www.siatkarsko.pl/jakie-buty-do-siatkowki/ Wiecie gdzie w okolicach Krakowa można przymierzać nike kobe? Jakoś nie mogę ich znaleźć..
Kudi
Posty: 107
Rejestracja: 21 sie 2012, o 10:52

Re: Obuwie

Post autor: Kudi »

Grałem i w Kobe 9 oraz w Mizuno wave lightning 2 i moja odczucia są takie, że lepiej mi się gra w Mizuno buty są lżejsze wg mnie i szybsze oraz bardziej skoczne
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”