Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1528
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: nikt wazny »

Co sądzicie o takim wyborze?
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Noworoczny »

Sądzę, że zarówno aresztowanie, jak i przedłużenie aresztu, były po to, by tak się stało.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Jolly
Posty: 747
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 07:57

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Jolly »

Trudno cokolwiek powiedzieć, po czynach go będziemy sądzić ;)

Myślałam, że mnie coś trafi jak wczoraj w sporcie w TVP mówiono !uwaga o siatkówce! Ale oczywiście nie o sportowej stronie tylko o aferze PZPS. O aferach pierwsi trąbią a sukcesy mają w nosie... Oczywiście nie omieszkali stwierdzić, że Papke (jeszcze kandydat) jest człowiekiem z tego samego układu co Mirosław P.
Shame on you TVP!
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: madlark »

Polityka wszędzie się wepcha. :x
Do tego ulubieniec polsatu.
Niczego dobrego po nim się nie spodziewam.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Artek
Posty: 335
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Artek »

No i poseł PO został prezesem. Tak jak w tej ankiecie na stronie głównej. Naprawdę nie było innych chętnych?
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: OlaMleko »

Jak już mówiłam - nie jestem zadowolona. Papke to zapowiedź kontynuacji starego układu. Splamił się polityką, w której nic nie zdziałał i teraz tylko potwierdził przejscie do obozu garniturowców. Być może on sam ma nawet jakieś dobre intencje, ale nie wierzę w jego siłę przebicia.
Matius

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Matius »

Osobiście lubię Pawła Papkego jako człowieka i lubiłem jako siatkarza. Szkoda, że został prezesem związku jako polityk, ale po czynach go ocenimy.
Awatar użytkownika
hvar
Posty: 113
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:21
Płeć: M
Lokalizacja: skądinąd

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: hvar »

Zanotujcie co powie w swoim pierwszym wystąpieniu jako prezes.

Przedpełski mówił w 2004r. tak:

"Jestem człowiekiem finansowo niezależnym, mógłbym już do końca życia nie pracować, ale jestem przyzwyczajony do ciężkiej i konsekwentnej pracy - powiedział PAP Mirosław Przedpełski, prezes firmy Inwatec (ochrona środowiska) i członek rad nadzorczych kilku firm. - Z natury jestem wrodzonym optymistą. W przeciwieństwie do mojego poprzednika nie chcę zarabiać na siatkówce."

W swoim programowym wystąpieniu mówił, że chce oczyścić atmosferę wokół związku i zjednoczyć środowisko, tak żeby przywrócić blask polskiej siatkówce. "Chcę współpracować ze wszystkimi, którym dobro dyscypliny rzeczywiście leży na sercu, mają czyste ręce i chęć do pracy i niezbędną wiedzę."

We wtorek po zakończeniu obrad udał się do siedziby PZPS, gdzie, jak chodziły słuchy, wśród pracowników oczekujących serii zwolnień był "płacz i zgrzytanie zębami."

"Chcę natychmiast powiedzieć ludziom, że nikogo nie zamierzam zwalniać - mówił nowy prezes. - Chyba, że ktoś nie chce pracować tak jak jedna z osób, która dzisiaj nie przyszła do pracy."

Na krótkim spotkaniu z dziennikarzami zadeklarował "jawność w działaniu związku, współpracę z Polską Ligą Siatkówki na zasadach partnerskich."

"Związek ma być dla klubów, a nie odwrotnie" - mówi Mirosław Przedpełski.

źródło: http://sport.wp.pl/kat,1912,title,Miros ... &_ticrsn=3
Ron Swanson
Posty: 699
Rejestracja: 14 lis 2012, o 16:58
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Ron Swanson »

Noworoczny pisze:Sądzę, że zarówno aresztowanie, jak i przedłużenie aresztu, były po to, by tak się stało.
Nie tylko Ty tak myślisz. Jest nas już dwóch ;)

Dodam coś takiego. W naszej siatkówce są za duże pieniądze by mogło się coś w najbliższym czasie zmienić na lepsze.
Edyta

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Edyta »

OlaMleko pisze:Jak już mówiłam - nie jestem zadowolona. Papke to zapowiedź kontynuacji starego układu. Splamił się polityką, w której nic nie zdziałał i teraz tylko potwierdził przejscie do obozu garniturowców. Być może on sam ma nawet jakieś dobre intencje, ale nie wierzę w jego siłę przebicia.
Więc twoim zdaniem każdy polityk z założenia jest do niczego? Skoro tak to może zrezygnujmy z polityków i rządźmy się sami. Zobaczymy, ile pociągniemy ;)
Jolly pisze: Myślałam, że mnie coś trafi jak wczoraj w sporcie w TVP mówiono !uwaga o siatkówce! Ale oczywiście nie o sportowej stronie tylko o aferze PZPS. O aferach pierwsi trąbią a sukcesy mają w nosie... Oczywiście nie omieszkali stwierdzić, że Papke (jeszcze kandydat) jest człowiekiem z tego samego układu co Mirosław P.
Shame on you TVP!
Niedawno wyraziłam swoje zdanie, co myślę o sposobie działania TVP w kwestii siatkówki, ale nie znalazłam specjalnego zrozumienia na forum.
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: reeman »

Jeżeli będzie się przykładał do obowiązków prezesa jak do grania w Resovii, to lepiej niech zostanie w sejmie
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: grzegorzg »

Jak będzie się przykładał do roboty tak jak kiedyś do grania w polu, to może będzie z tego chleb, czego mu życzę.
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: reeman »

Jeżeli.......
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: StanLee »

''Splamił się polityką'' made my day.

Nie sądzę, by ktokolwiek miał poważne kompetencje tu i teraz oceniać Papke. Także pozostaje życzyć powodzenia.
Awatar użytkownika
todus
Posty: 936
Rejestracja: 25 maja 2008, o 19:10
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: todus »

Noworoczny pisze:Sądzę, że zarówno aresztowanie, jak i przedłużenie aresztu, były po to, by tak się stało.
Mam w 100% takie samo zdanie. Piękna zagrywa w stylu mości nam panujących.
Za duża kasa jest w siatkówce aby nie można było na tym zrobić
kolejnego, smakowitego lodzika przez układ panujący w Polsce.

Szkoda tego dalej komentować. Siatkówka staje się mi coraz bardziej obca...
"Wygrywanie oznacza brak strachu przed przegraną"
"Jeśli chcesz coś osiągnąć, pokaż, że możesz to zrobić" Ihos Hernandez
Edyta

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Edyta »

Taa, biedny prezes P. A ta ręka to pewnie nie jego była.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Noworoczny »

Edyta pisze:Taa, biedny prezes P. A ta ręka to pewnie nie jego była.
A tego to nikt nie powiedział. Przecież sama napisałaś (to chyba Ty byłaś?), że swoich nie łapią. Był jeden złodziej - nieswój, za mało się dzielił. Teraz będzie swój.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
todus
Posty: 936
Rejestracja: 25 maja 2008, o 19:10
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: todus »

Noworoczny pisze:
Edyta pisze:Taa, biedny prezes P. A ta ręka to pewnie nie jego była.
A tego to nikt nie powiedział. Przecież sama napisałaś (to chyba Ty byłaś?), że swoich nie łapią. Był jeden złodziej - nieswój, za mało się dzielił. Teraz będzie swój.
Ciekawe co teraz duet po-psl wymyśli w sprawie Polsatu ?
Będą się mścili za MŚ i wypowiedź Kmity przeciwko naczelnikowi donaldowi ?
Wypowiedzą umowę Polsat Sport ?
Za chwilę zacznie się to szambo...
"Wygrywanie oznacza brak strachu przed przegraną"
"Jeśli chcesz coś osiągnąć, pokaż, że możesz to zrobić" Ihos Hernandez
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: StanLee »

Fajnie, że nie lubicie Platformy, ale trochę przesadzacie. :)
Edyta

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Edyta »

Noworoczny pisze:
Edyta pisze:Taa, biedny prezes P. A ta ręka to pewnie nie jego była.
A tego to nikt nie powiedział. Przecież sama napisałaś (to chyba Ty byłaś?), że swoich nie łapią. Był jeden złodziej - nieswój, za mało się dzielił. Teraz będzie swój.
Jak piszesz, że aresztowanie było celowe, żeby wsadzić Papkego na stołek to odbiera się takie stwierdzenie jako potępienie.
Stan ma zdecydowanie rację.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: niepoinformowany »

Edyta pisze:
Noworoczny pisze:
Edyta pisze:Taa, biedny prezes P. A ta ręka to pewnie nie jego była.
A tego to nikt nie powiedział. Przecież sama napisałaś (to chyba Ty byłaś?), że swoich nie łapią. Był jeden złodziej - nieswój, za mało się dzielił. Teraz będzie swój.
Jak piszesz, że aresztowanie było celowe, żeby wsadzić Papkego na stołek to odbiera się takie stwierdzenie jako potępienie.
Stan ma zdecydowanie rację.
A skąd wiesz, że tak mogło nie być? Mnie bardzo ciekawi, czy po prostu dowiedzieli się o korupcji (mniej w to wierzę) czy to element większej gry. Każdy ma rozum i może sam sobie wyrobić zdanie.
StanLee pisze:Fajnie, że nie lubicie Platformy, ale trochę przesadzacie. :)

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Kamil92 »

StanLee pisze:Fajnie, że nie lubicie Platformy, ale trochę przesadzacie. :)
To nie jest przesadzanie, tylko realna ocena ich rządów, za których było już tyle afer, które później były zamiatane pod dywan przez media głównego nurtu, że wybór na prezesa PZPS kogoś z PO wcale nie dziwi i jest dosyć jednoznaczne.

Co do samego wyboru, to trzeba poczekać i zobaczyć co z tego będzie, aczkolwiek oby nie skończyło się jak w przypadku G. Laty, który za czasów boiska był bardzo wielbiony, żeby po objęciu sterów w PZPN, zostać znienawidzonym.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: pewniak »

hmmm... nie wiem czy to istotny fakt, ale Papke został wybrany jednogłośnie (niemal) przez działaczy, a nie wsadzony na stanowisko przez PO. Ja rozumiem, że frustracja co do jaśnie nam panujących wylewana jest przy każdej możliwej okazji, ale chyba jednak trochę krzywdzimy Pawła z definicji podciągając go pod pewien układ.
Często na tym forum pojawiały się głosy że Polsat olewa siatkówkę, że trzeba by zmienić telewizję, że umowa podpisana na szybko pod stołem itp itd. I co się dzisiaj okazuje? Że jesli Papke postawi się Polsatowi to będzie to zemsta PO za MŚ ?!?
Musze przyznać że z takiego rozumowania to tylko krok do paranoi.
Po całej aferze działacze siatkarscy są na cenzurowanym. Nowy prezes mimo że trochę zielony to ani niczego nie zepsuje ani niczego nie rozwinie z kopyta. Ludzie robiący siatkówkę w Polsce pozostali na swoich stanowiskach. Więc np. organizacja meczy LŚ niczym nie będzie się różniła od dotychczasowych. no chyba że Papke nie lubi Magiery :)
Papke może zacząć korygować kurs tego frachtowca. Na pewno nie będzie miał tak bliskich relacji z prezesem FIVB, bo nie będzie miał się czym dzielić, więc i imprez może być mniej, ale ostatnio było ich tyle, że przerwa wyjdzie nam na dobre.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2015, o 15:12 przez pewniak, łącznie zmieniany 1 raz.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: StanLee »

Sprywatyzują PZPS? Siatkarzom odbiorą darmowe leki? Rozwiążą Jastrzębski Węgiel? Bo nie rozumiem...

Mnie to polityka w sporcie niewiele obchodzi, więc może nie mam racji (płakać nie będę), ale wybór na prezesa Papke, który z tych ''działaczy'' związanych jakoś z siatkówką jest sytuowany co najmniej bardzo wysoko, zupełnie nie wpływa na moją wyobraźnię. Skoro w kuluarach pojawiało się nazwisko Grzegorza Wagnera, to naprawdę ktoś jest zaskoczony wyborem Papke? Wsadzenie do więzienia Przedpełskiego i Popki było na początku oczywistą oczywistością dla większości, a teraz jest elementem większej gry? Przedłużenie aresztu tymczasowego to zaś drugie imię polskiego systemu sądownictwa, krytykowane chyba przez wszystkich bezstronnych, ale nie, teraz to nie przypadek?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Noworoczny »

@ Todus. PO to nie Tusk a Tusk to nie PO. W PO są różne kliki, zresztą nakładające się czasem na siebie. Tuska wyekspediowali do Berlina, to znaczy tej, no, Brukseli i już go nie ma. Został Bul, Metr w głąb, Szetyna, Zdradek.
Z Bulem Zeg chyba są kolegi. W każdym razie we wszystkich retransmisjach finału MŚ "piłkaży" mu wycięli. Jakby byli wrogami, bo byśmy to oglądali w każdym serwisie informacyjnym.

@ Edyta i Stan - ponieważ Was lubię (no, Edzię znacznie bardziej po prawdzie), to cieszę się, że macie takie życie i zawody, które pozwalają Wam tak myśleć. I życzę, żeby to się nie zmieniło (-:

p.s. A ponieważ w czasie, gdy pisałem tego posta, wypowiedział się w podobnym tonie Pewniak, to i jemu składam te same życzenia (bo też go lubię:)
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Ron Swanson
Posty: 699
Rejestracja: 14 lis 2012, o 16:58
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Ron Swanson »

StanLee pisze:Wsadzenie do więzienia Przedpełskiego i Popki było na początku oczywistą oczywistością dla większości, a teraz jest elementem większej gry? Przedłużenie aresztu tymczasowego to zaś drugie imię polskiego systemu sądownictwa, krytykowane chyba przez wszystkich bezstronnych, ale nie, teraz to nie przypadek?
Wsadzenie do więzienia od początku było zarówno oczywistą oczywistością jak i elementem większej gry. To chyba było jasne. Pytanie było tylko takie kto rozdaje karty i która klika wygra. I teraz karty się odsłaniają.

A przedłużanie aresztu tymczasowego to drugie imię polskiego systemu sądownictwa i jednocześnie też element większej gry. Bo trzeba tu dodać, że dotyczy to tylko określonych grup oraz zwyczajnych ludzi. Gdy trzeba to polskie sądy w dwa dni potrafią ważne sprawy rozstrzygnąć.
Kamil92 pisze:To nie jest przesadzanie, tylko realna ocena ich rządów, za których było już tyle afer, które później były zamiatane pod dywan przez media głównego nurtu, że wybór na prezesa PZPS kogoś z PO wcale nie dziwi i jest dosyć jednoznaczne.
Nazywajmy rzeczy po imieniu - albo "media gównego nurtu " albo "media głównego ścieku". Oba poprawne :)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Noworoczny »

Przy czym nikt nie neguje, że Papke może być "dobrym" prezesem. Czy Solaris był taki znowu zły? Imprezy w Polsce, zagraniczni trenerzy, pełne hale, sukcesy, medale.
Papke może być lepszy, może być gorszy, może być mniej więcej taki sam. Ważne, żeby strumień płynął, gdzie trzeba (-:
Jak już Solaris się zrzekł o sprawie przycichnie. O co zakład, że będzie umorzenie albo zawiasy?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: StanLee »

Czyli fakt, że Polska jest chyba najczęściej karanym przez ETPC za naganne przypadki stosowania arestu tymczasowego krajem UE, to też element większej gry? :) Muszę Cię zmartwić, odkąd rządzi PO, ta liczba się sukcesywnie zmniejsza...

@Noworoczny, ja to jestem tylko idealistą - studentem, który potrafi zachować obiektywizm. :)

Wybaczcie, ale jeżeli karanie przestępców czy strukturalna bolączka polskiego sądownictwa, to element większej gry, to co takim elementem nie jest? Był jakiś lepszy kandydat od Papke na tego prezesa?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Noworoczny »

Łykaj dalej niebieską tabletkę (nie tę na V:)
Obrazek
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Ron Swanson
Posty: 699
Rejestracja: 14 lis 2012, o 16:58
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Ron Swanson »

StanLee pisze:Czyli fakt, że Polska jest chyba najczęściej karanym przez ETPC za naganne przypadki stosowania arestu tymczasowego krajem UE, to też element większej gry? :) Muszę Cię zmartwić, odkąd rządzi PO, ta liczba się sukcesywnie zmniejsza...

@Noworoczny, ja to jestem tylko idealistą - studentem, który potrafi zachować obiektywizm. :)

Wybaczcie, ale jeżeli karanie przestępców czy strukturalna bolączka polskiego sądownictwa, to element większej gry, to co takim elementem nie jest? Był jakiś lepszy kandydat od Papke na tego prezesa?
Pewnie dlatego, że coraz więcej usłużnych sędziów spotyka się z racji wieku ze Stwórcą. Zmiana rządów w tej kwestii może tylko trochę zmienić. Bez spóźnionej o 25 lat dekomunizacji trzeba poczekać aż natura zrobi swoje i wymienią się kadry. Niestety dzieci przejmują zwyczaje rodziców, także o jakiejś widocznej poprawie będzie można mówić dopiero za parę pokoleń. Chyba, że dojdzie do jakichś zmian konstytucyjnych. A z racji tego, że mamy trójpodział władzy i sędziowie w teorii (nie mylić z praktyką) są niezależni, bez takich zmian chyba się nie obędzie. Cała sprawa jest koszmarnie trudna do ruszenia.

Czy był lepszy kandydat od Papkego? Tego nie możemy przecież stwierdzić. Jak wspomniał Noworoczny, my nie negujemy tego, że nie może on być niezłym prezesem, tylko mówimy o tym, że wszystko zostaje w rodzinie.

Noworoczny pisze:O co zakład, że będzie umorzenie albo zawiasy?
Chyba o kursie 1,01 do 1000 ;) Mogą też przedłużać sprawę do przedawnienia. Jest jeszcze parę innych możliwości.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2015, o 16:50 przez Ron Swanson, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”