Reprezentacje w TV

Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Reprezentacje w TV

Post autor: madlark »

Mecze z udziałem polskiej reprezentacji w mistrzostwach w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn oraz zawody Ligi Światowej w siatkówce mężczyzn, rozgrywane w Polsce, będą nadawane w ogólnopolskiej TV bezpłatnie.
http://www.sport.pl/siatkowka/1,65103,1 ... oxSportTxt
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: kibic_siatki »

Mądry Polak po szkodzie...
Z drugiej strony, to patrząc na to nikt nie mógł przypuszczać, że Solorz wytnie taki numer. Dobrze, że nawet rozgrywki LŚ w Polsce będą transmitowane w otwartej.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: azsiak88 »

Mnie cieszy, że nie jest to tylko siatkówka, ale szereg innych dyscyplin w których zawodniczki i zawodnicy reprezentują Polskę. Czyżby Filantrop powyrywał sobie resztę włosów, kiedy o tym się dowiedział?
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: pewniak »

Telewizja Polsat pokaże w 2015 i 2017 roku mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn i kobiet. Nadawca nabył prawa na wyłączność i na wszystkich polach eksploatacji – telewizji i internecie.
Ale kluczowe zdanie jest na końcu artykułu:
Dopiero 3 grudnia br. zaczną obowiązywać przepisy, zgodnie z którymi mecze z udziałem Polaków na mistrzostwach świata i Europy, w tym eliminacyjne, trzeba będzie transmitować w bezpłatnej telewizji ogólnopolskiej.
czyli powtórka z rozrywki
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/media/ ... ropy/wt27k
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: pewniak »

Ciąg dalszy sprawy.
TVP żąda unieważnienia przetargu i grozi PZPS sądem. Telewizja Polska uważa, że została z przetargu bezprawnie wykluczona. TVP chce unieważnienia umowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej z Polsatem, w przeciwnym wypadku pozwie PZPS do sądu.
http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 1,892.html
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: maciek77 »

siatkówka w TVP to porażka i niech się nawet nie kompromitują...pamiętam ME bodaj w 2007r w Rosji i raczej nie chciałbym tego jeszcze raz przeżyć
nożną im zabrali i od razu reprezentacja zaczęła wygrywać, więc lepiej nie ryzykować z siatką :]
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: Murilo0 »

Przesada. I liga w TVP jest transmitowana nie gorzej niż w Polsacie. Studio przedmeczowe, profesjonalny komentarz bez "żarcików" Wanio i plątającego się w swoich wywodach Mazura.
All work and no play makes Jack a dull boy...
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: SerCos »

Jednak okazało się, że chodzi o Ligę Światową, a nie o ME.
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: mikser »

Już pomijając aspekt komentatorski - wykluczyć nie można, że wszystko z procedurą było cacy ;) Może być ciekawy ciąg dalszy.
Ron Swanson
Posty: 699
Rejestracja: 14 lis 2012, o 16:58
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: Ron Swanson »

Murilo0 pisze:Przesada. I liga w TVP jest transmitowana nie gorzej niż w Polsacie. Studio przedmeczowe, profesjonalny komentarz bez "żarcików" Wanio i plątającego się w swoich wywodach Mazura.
Dokładnie! Ja obecnie wyżej sobie cenię komentarz w TVP.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: Chal »

maciek77 pisze:pamiętam ME bodaj w 2007r w Rosji i raczej nie chciałbym tego jeszcze raz przeżyć
A ja chciałbym znowu przeżyć turniej, w którym wszystkie mecze Polaków, ale też finał bez ich udziału lecą w otwartych kanałach. Tak, pamiętam, że mecz o złoto został przerwany Teleexpressem, co było kompromitacją, ale dalej uważam, że lepiej tak, niż wcale.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2015, o 17:36 przez Chal, łącznie zmieniany 1 raz.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: StanLee »

Chal pisze:
maciek77 pisze:pamiętam ME bodaj w 2007r w Rosji i raczej nie chciałbym tego jeszcze raz przeżyć
A ja chciałbym znowu przeżyć turniej, w którym wszystkie mecz Polaków, ale też finał bez ich udziału lecą w otwartych kanałach. Tak, pamiętam, że mecz o złoto został przerwany Teleexpressem, co było kompromitacją, ale dalej uważam, że lepiej tak, niż wcale.
Finał... Na ME 2005 wszystkie mecze fazy medalowej pokazali, pamiętam jak dziś...
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: akukuk »

Murilo0 pisze:Przesada. I liga w TVP jest transmitowana nie gorzej niż w Polsacie. Studio przedmeczowe, profesjonalny komentarz bez "żarcików" Wanio i plątającego się w swoich wywodach Mazura.
A jak dla mnie transmisje Plusligi w Polsacie zdecydowanie przewyższają transmisje I ligi. Te w TVP Sport mnie osobiście niczym nie zachęcają. Komentarz jest rzeczowy, owszem, ale przy tym zwyczajnie nudny i zazwyczaj jest tak, że w pewnym momencie przestaję go słuchać. W mojej opinii ci panowie mówią jakoś mało interesująco, monotonnie i bez wyrazu. Do tego sama jakość relacji łącznie z szczegółowymi powtórkami akcji, szata graficzna, wspomniany już komentarz - wszystko to przemawia na korzyść Polsatu. I to zdecydowanie.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: madlark »

akukuk pisze:
Murilo0 pisze:Przesada. I liga w TVP jest transmitowana nie gorzej niż w Polsacie. Studio przedmeczowe, profesjonalny komentarz bez "żarcików" Wanio i plątającego się w swoich wywodach Mazura.
A jak dla mnie transmisje Plusligi w Polsacie zdecydowanie przewyższają transmisje I ligi. Te w TVP Sport mnie osobiście niczym nie zachęcają. Komentarz jest rzeczowy, owszem, ale przy tym zwyczajnie nudny i zazwyczaj jest tak, że w pewnym momencie przestaję go słuchać. W mojej opinii ci panowie mówią jakoś mało interesująco, monotonnie i bez wyrazu. Do tego sama jakość relacji łącznie z szczegółowymi powtórkami akcji, szata graficzna, wspomniany już komentarz - wszystko to przemawia na korzyść Polsatu. I to zdecydowanie.
W Sportklubie Małolepszy z Romanem całkiem sensownie komentują włoską.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: pewniak »

akukuk pisze:
Murilo0 pisze:Przesada. I liga w TVP jest transmitowana nie gorzej niż w Polsacie. Studio przedmeczowe, profesjonalny komentarz bez "żarcików" Wanio i plątającego się w swoich wywodach Mazura.
A jak dla mnie transmisje Plusligi w Polsacie zdecydowanie przewyższają transmisje I ligi. Te w TVP Sport mnie osobiście niczym nie zachęcają. Komentarz jest rzeczowy, owszem, ale przy tym zwyczajnie nudny i zazwyczaj jest tak, że w pewnym momencie przestaję go słuchać. W mojej opinii ci panowie mówią jakoś mało interesująco, monotonnie i bez wyrazu. Do tego sama jakość relacji łącznie z szczegółowymi powtórkami akcji, szata graficzna, wspomniany już komentarz - wszystko to przemawia na korzyść Polsatu. I to zdecydowanie.
Porównanie nieporównywalnego. I liga przy swojej oglądalności jest robiona "po kosztach" więc nie ma się co dziwić, że nie ma fajerwerków. Nie wiemy jak TVP pokazywałaby Plus Ligę.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: StanLee »

madlark pisze:W Sportklubie Małolepszy z Romanem całkiem sensownie komentują włoską.
Zna ktoś kogoś, kto zna kogoś, kto ma znajomego, który wie o siatkówce mniej niż Małolepszy?
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: reeman »

StanLee pisze:
madlark pisze:W Sportklubie Małolepszy z Romanem całkiem sensownie komentują włoską.
Zna ktoś kogoś, kto zna kogoś, kto ma znajomego, który wie o siatkówce mniej niż Małolepszy?
Ale się stara :D
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: Kamil92 »

StanLee pisze: Zna ktoś kogoś, kto zna kogoś, kto ma znajomego, który wie o siatkówce mniej niż Małolepszy?
Ale rugby komentuje fajnie :D
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: akukuk »

pewniak pisze:Porównanie nieporównywalnego. I liga przy swojej oglądalności jest robiona "po kosztach" więc nie ma się co dziwić, że nie ma fajerwerków. Nie wiemy jak TVP pokazywałaby Plus Ligę.
Przypominam sobie transmisje rozgrywek żużlowych w TVP Sport. Mimo, że to ekstraklasa, sport dochodowy, więc raczej nie było konieczności robienia niczego po kosztach (chyba, że się mylę, bo generalnie żużla nie śledzę), to sposób realizacji transmisji był w ten sam deseń. Czyli ogólnie kiepsko się to prezentowało.

Ja naprawdę nie wiem co musiałby robić Polsat, aby większość zadowolił. Moim zdaniem wszystko to, co robi obecnie biorąc pod uwagę kwestie techniczne, stoi na bardzo wysokim poziomie. Oczywiście są mankamenty i można mieć obiekcje choćby do rzetelności niektórych z komentujących, ale ja staram się nie przywiązywać do tego zbytniej wagi (choć czasem nie jest to zadanie łatwe), jednak zdaję sobie sprawę, że np. w takim TVP prawdopodobnie lepiej by nie było, przynajmniej wiele na to wskazuje i nawet jeśli zyskalibyśmy przykładowo na rzeczowości komentarza, to ucierpiałyby inne rzeczy.
Rzecz jasna inna sprawa jeśli chodzi o politykę szefostwa i organizację, ale jeśli chodzi o samą jakość transmisji, to uważam, że Polsatowi nie ma czego zarzucić i w tej kwestii wywiązują się bardzo solidnie.
Edyta

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: Edyta »

StanLee pisze:
madlark pisze:W Sportklubie Małolepszy z Romanem całkiem sensownie komentują włoską.
Zna ktoś kogoś, kto zna kogoś, kto ma znajomego, który wie o siatkówce mniej niż Małolepszy?
Ja kogoś znam, choć tylko z widzenia (czasem po halach się plącze :) ) - Piotr Dębowski. Styl jego komentowania to zero merytoryki, same okrzyki "ojej", "ależ piękny atak", "teraz koniecznie, ale to koniecznie musimy odrobić 2 pkt." itp. A jak nie dzieje się nic emocjonującego, po prostu opowiada to, co wszyscy sami widzimy. Czyli kto idzie na zagrywkę, kto obronił, jaki jest wynik, itd. Ze wszystkich znanych mi komentatorów denerwuje mnie na równi ze Swędrowskim i Wanio. Małolepszy to o tyle inna liga, że od ładnych paru lat komentując ligę włoską, posiadł przynajmniej pewien zasób wiedzy o niej. Lepszy czy gorszy, ale coś tam wie. Dajcie taki mecz do komentowania Drzyzdze, czy Swędrowskiemu to się zapłaczą, a pan Wojciech będzie leciał "po numerkach", czyli jak zawsze kiedy nie zna zawodnika (tylko tu nie znałby 3/4).
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: akukuk »

Ale czy taki Swędrowki czy Drzyzga musi specjalizować się w tej włoskiej lidze? Czy jego praca tego wymaga? I nie róbmy z nich takich laików, bo coś tam o tych zawodnikach jednak wiedzą.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: Chal »

Specjalizować się to może nie, ale skoro komentują LM i rozgrywki reprezentacyjne, to ogólne pojęcie o jednej z najlepszych lig świata mieć powinni.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: StanLee »

Jak powiedział Adam Małysz po medalu w Vancouver - otworzyłaś puszkę pandory. :D

Za komentarz w meczu Brazylia-Tunezja w Londynie Małolepszy ma ze mną kosę do końca życia. Ale Dębowski za tekst o Skowrońskiej po ME 11 także, więc powiedzmy, że są na równi.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: madlark »

akukuk pisze: Ja naprawdę nie wiem co musiałby robić Polsat, aby większość zadowolił. Moim zdaniem wszystko to, co robi obecnie biorąc pod uwagę kwestie techniczne, stoi na bardzo wysokim poziomie.
Magazyn? A to czego nie robi?
Ostatnio zmieniony 18 lut 2015, o 21:58 przez madlark, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Edyta

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: Edyta »

akukuk pisze:Ale czy taki Swędrowki czy Drzyzga musi specjalizować się w tej włoskiej lidze? Czy jego praca tego wymaga? I nie róbmy z nich takich laików, bo coś tam o tych zawodnikach jednak wiedzą.
Specjalizować? :o Oni nie mają o niej bladego pojęcia. Nie chodzi o żadną specjalizację tylko o jakąkolwiek orientację. Nie tylko o włoskiej lidze. Oni nic nie wiedzą o niczym poza Plusligą i rozgrywkami reprezentacyjnymi, w których uczestniczy Polska. Tak, oczywiście, że ich praca tego wymaga. Powinni wykazywać jakąś erudycję zawodową, a nie tylko opowiadać o tym, co się dzieje na boisku. Może większości kibiców z tego forum nie jest to potrzebne, bo wiedzą swoje, ale to tylko nieduża grupka ludzi. Kibice w Polsce niczego się nie nauczą od komentatorów Polsatu. Może panowie wychodzą z założenia, że ludyczno-festynowy model "kibicowania" narzucony przez panów K+M (wsparty przez nastoletnie hotki, którym też nie o siatkówkę chodzi) gromadzi ludzi o określonych wymaganiach (a raczej ich braku) i że polscy kibice nie mają potrzeb poznawczych. W tej sytuacji nie podejmują tego próżnego wysiłku ;)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: StanLee »

A, najgorszym komentatorem jest duet Mielewski-Mazur... Mie-le-wski, przepraszam.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: timshel »

Edyta pisze:Może panowie wychodzą z założenia, że ludyczno-festynowy model "kibicowania" narzucony przez panów K+M (wsparty przez nastoletnie hotki, którym też nie o siatkówkę chodzi) gromadzi ludzi o określonych wymaganiach (a raczej ich braku) i że polscy kibice nie mają potrzeb poznawczych. W tej sytuacji nie podejmują tego próżnego wysiłku ;)
Ta cudna teoria, która mówi, że gusta i oczekiwania odbiorców determinują kształt, nazwijmy to, przedmiotu odbieranego. Pytanie tylko czy nasi komentatorzy wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom z troski o widza/słuchacza, czy u podstaw leży zwykła ignorancja ;>

A Wanio to powinien mieć ban dożywotni na komentowanie czegokolwiek. Tenisa, siatkówki, czegokolwiek.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: azsiak88 »

A co takiego super robi Polsat z +ligą? Mecze ze studia w Warszawie, brak studia przedmeczowego lub najlepiej pomeczowego ale takiego na temat (bez Mielewskiego), oprócz zestawienia pary Swędrowski-Drzyzga (choć co raz mniej wspólnie komentują od MŚ) każda inna para komentatorów to katastrofa (mega katastrofa to Wanio-Mazur, Magiera-Wójtowicz), totalne olanie meczów o brąz.
Może jakby coś chociaż jednorazowo oddali TVP to przyłożyliby się do tego co mają.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: akukuk »

madlark pisze:
akukuk pisze: Ja naprawdę nie wiem co musiałby robić Polsat, aby większość zadowolił. Moim zdaniem wszystko to, co robi obecnie biorąc pod uwagę kwestie techniczne, stoi na bardzo wysokim poziomie.
Magazyn? A to czego nie robi?
A uważasz, że na dzień dzisiejszy znalazłaby się stacja idealna?
Zdaję sobie sprawę, że każdy ma odmienny system wartościowania, ale dla mnie jakość właściwej transmisji meczu to sprawa najbardziej istotna. Oczywiście przydałby się magazyn, studio przedmeczowe i te rzeczy zaliczam do mankamentów Polsatu, o których pisałam. Ogólna myśl jest taka, że po prostu wątpię, by TVP wykonało rzeczy postawione przeze mnie najwyżej w hierarchii lepiej aniżeli Polsat. Bo patrząc na to, co robi TVP ze swoimi dotychczasowymi transmisjami, to wniosek nasuwa mi się taki, że nie chciałabym oglądać Plusligi w takim wydaniu.
Edyta pisze: Oni nie mają o niej bladego pojęcia. Nie chodzi o żadną specjalizację tylko o jakąkolwiek orientację. Nie tylko o włoskiej lidze. Oni nic nie wiedzą o niczym poza Plusligą i rozgrywkami reprezentacyjnymi, w których uczestniczy Polska.
Zasadnicze pytanie - skąd taka pewność? Bo ja np. nie wiem gdzie mieliby się oni wykazać swoją wiedzą na temat ligi włoskiej. Komentując mecze Plusligi? Bo biorąc pod uwagę mecze LM, to jestem zdania, że jakąś tam wiedzą na temat drużyn w niej występujących się wykazują.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: StanLee »

Akukuk, żeby daleko nie sięgać. Możdżonek pisał na facebooku, że Juantorena ma problemy z plecami (albo z mięśniami brzucha?) na początku sezonu. Mielewski - "Mam wrażenie, że to już nie jest ten Juantorena, na początku sezonu, w fazie grupowej Ligi Mistrzów, nie błyszczał jak dawniej. Zobaczymy, czy się przebudzi." Oczywiście zdrowy Juantorena zmasakrował Biełgorod. Takie kwiatki mają zawsze, gdy tylko trzeba porozmawiać o czymś w ogóle nie związanym z Plusligą. Magiera nazwał ostatnio Maroufa Ghafourem. Edyta pewnie napomknie o Vettorim i Swędrowskim, więc nie odbiorę tej przyjemności.

Z mięśniami brzucha...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”