Reprezentacje w TV

Edyta

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: Edyta »

timshel pisze:Pytanie tylko czy nasi komentatorzy wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom z troski o widza/słuchacza, czy u podstaw leży zwykła ignorancja ;>
Wg mnie ignorancja wynikająca z lenistwa :) Skoro nie wymaga się od nich zbyt wiele to się nie wysilają. Ja tylko zawsze się dziwię, że ludzie żyjący z siatkówki są nią tak mało zainteresowani.
Zasadnicze pytanie - skąd taka pewność? Bo ja np. nie wiem gdzie mieliby się oni wykazać swoją wiedzą na temat ligi włoskiej. Komentując mecze Plusligi?
Po pierwsze nie chodzi tylko o ligę włoską :) Po drugie, przykładów ignorancji jest aż nadto, a mi się nie chce po raz setny pisać o Vettorim :D Wanio niedawno błysnął uwagą (na jakimś meczu LM), że Zaytseva nie ma w meczowym składzie Lube, bo prawdopodobnie dalej leczy kontuzję z mś :] Ich ignorancja wychodzi często mimochodem, a najbardziej podczas różnych rozgrywek reprezentacyjnych, gdzie - jeśli zawodnik nie przewinął się przez Plusligę, nic o nim nie wiedzą, albo bardzo niewiele. I dotyczy to nawet znanych postaci. O innych ligach w ogóle nie wspominają, nie powiedzą o nich widzom nic ciekawego, bo (cytat z Drzyzgi) "niespecjalnie ich one interesują".
Nawet jak Serie A była największą ligową potęgą, a Świderski i Winiarski tam brylowali, zdobywali trofea, nasi guru w ogóle tego nie śledzili. Pamiętam jak Świder po raz pierwszy wywalczył z Lube Puchar Włoch. Wydarzenie niesamowite dla polskiego siatkarza, bo przypomnę, że Plusliga w 2008 roku przy Serie A była jeszcze kopciuszkiem. Ja sobie wszystko oglądałam w necie, więc można było. Zaraz po tym były finały naszego pucharu. Oczywiście w trakcie studia, czy meczów ani słowa o sukcesie Świdra. Panowie dopiero na koniec transmisji powiedzieli coś w stylu "we Włoszech Świderski ma zdaje się też szansę na puchar". Dla mnie to coś, jakby Mateusz Borek nie wiedział (i nie oglądał), że Lewandowski właśnie zdobył z Realem Puchar Króla, czy coś (i to będąc główną postacią rozgrywek). Zresztą to samo było z Winiarskim. Może jak teraz to opowiadam to już tak nie razi, bo w międzyczasie Plusliga sama zyskała na prestiżu, a włoska mocno się zdewaluowała, ale wtedy to było coś karygodnego.

Od tej pory nic się nie zmieniło. Czasem tylko się zastanawiam, dlaczego ludzie żyjący z siatkówki, teoretycznie będący pasjonatami (skoro zdecydowali się robić to zawodowo), nie są nią zainteresowani. Co ma do roboty Drzyzga jak nie komentuje meczu? Teraz są już takie możliwości... Z samej ciekawości włączyłabym Rai, żeby coś pooglądać. Każda liga (poza polską :) ) pokazuje po kilka spotkań z każdej kolejki. A im się mylą mistrzowie Włoch.
Kiedyś ktoś tu opowiadał, że anglojęzyczny komentator z Laoli w trakcie meczu szeroko i wyczerpująco omówił kariery zawodników na boisku, bodaj o Boćku (kto poza Polską zna Boćka?) opowiedział wszystko od juniora. Jakby kiedyś nasi "eksperci" zastrzelili nas takim przygotowaniem do meczu to niektórzy o słabych sercach mogliby nie wytrzymać :]

Co do siatkówki w TVP to konkurencja zawsze jest korzystna dla kibiców. Polsatowi przydałby się jakiś świeży powiew. Raz na 4 lata przy okazji igrzysk to za rzadko.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: Noworoczny »

Może chodziło jednak o puszkę z pandorą?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: pewniak »

Nie podchodzę do tematu nieprzygotowania komentatorów jakoś emocjonalnie, ale wczoraj podczas meczu Resovii Swędrowski powiedział, że prawdopodobnym jej rywalem w kolejnej rundzie będzie Nowosybirsk, bo powinien sobie poradzić z Tomisem u siebie. Wszyscy kumaci wiedzieli, że ich mecz zakończył się jakieś 5 godz wczesniej :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: lipton »

Ja tam Wasze emocje poniekąd rozumiem, ale trudno się dziwić komentatorom i ich nazwijmy to "lenistwu". Wiedzę większą od nich posiada pewnie garstka zainteresowanych kibiców, cała masa pozostałych odbiorców to mniejsi lub większy laicy w siatkarskim temacie, więc i wymagania względem nich nie są wysokie.

Ja osobiście wychodzę z założenia, że komentator sportowy powinien być osobą, która przede wszystkim nie przeszkadza w oglądaniu danej dyscypliny, wprowadzi widza w jej tajniki (zwłaszcza przy dyscyplinach mniej popularnych) i sprawi że będzie się przyjemnie oglądało relację.

Głupi przykład: łyżwiarstwo szybkie. Polsat na fali popularności tej dyscypliny jaka pojawiła się tuż po igrzyskach, zaczął regularnie pokazywać zawody Pucharu Świata. Raczej nie mieli możliwości zatrudnienia komentatora specjalizującego się w łyżwiarstwie szybkim, bo pewnie w naszym kraju takich nie ma, więc wysłali Lepę do Grodziska Mazowieckiego, żeby trochę przemaglował Złotkowską i dowiedział się z czym w ogóle to ślizganie na lodzie się je. No i ja parę razy te zawody oglądałem, komentarz za bardzo mi nie przeszkadzał, mniej więcej wiem kto jest kto, chociaż bardzo powierzchownie, oglądało się to generalnie dość przyjemnie. Spodziewam się, że znawcy i miłośnicy panczenów zaciskali zęby, nie mogli spokojnie usiedzieć, wyłączali głos itd., bo pewnie Lepa non stop strzelał podobnymi bykami, które słyszymy my podczas meczów siatkówki.

Przykład numer dwa. Klasyka gatunku. Dariusz Szpakowski. Facet ma pojęcie o piłce bardzo mgliste. Nie wie w jakich klubach piłkarze grają, strzela niesamowitą ilość błędów przy wymawianiu nazwisk itd. A jednak większość moich znajomych (ja sam także), uważa że mecz piłkarski komentowany przez Szpaka, zwłaszcza gdy gra nasza reprezentacja, ma swój niepowtarzalny urok. I gdybym miał wybierać między Borkiem, który ma przeogromną wiedzę, czyta i ogląda chyba wszystko, a Szpakowskim, to i tak stawiam na Szpakowskiego.

Są też oczywiście komentatorzy, którzy wkurzają mnie niemiłosiernie i tutaj na czoło wysuwa się Piotr Dębowski, na którego wręcz mam alergię i nie mogę go słuchać. Ale już np. moja żona (która jest 100% januszem albo januszką, nie wiem czy to się odmienia 8-) ) twierdzi, że komentuje bardzo fajnie i "przecież musi się tak emocjonować".
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: Noworoczny »

Lipton mo recht.
My wybrzydzamy, bo się znamy, ale nas jest parę setek. A komentatorzy są dla tych dziesiątek i setek tysięcy. Wystarczy, że im coś ciekawego powiedzą i już.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: timshel »

Edyta pisze:
timshel pisze:Pytanie tylko czy nasi komentatorzy wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom z troski o widza/słuchacza, czy u podstaw leży zwykła ignorancja ;>
Wg mnie ignorancja wynikająca z lenistwa :) Skoro nie wymaga się od nich zbyt wiele to się nie wysilają.
Hehe, pierwotnie tam było lenistwo. Pomyślałam jednak, że to się rozumie samo przez się i ta dosadna precyzja jest zbędna. Jak widać, przeczucie mnie nie myliło ;>

No ok, komentatorzy mają wychodzić naprzeciw oczekiwaniom większości. Byłoby jednak miło gdyby choć trochę kibiców uświadamiali/edukowali. Może w niektórych uda się rozbudzić większą ciekawość, a przy tym nie doprowadzić do białej gorączki tych nieco bardziej zorientowanych. Ale jak oni absencję Ivana w Lube tłumaczą kontuzją doznaną na MŚ... (jak do mojej świadomości dotarło co właśnie usłyszała, z wrażenia się biedna zakrztusiła). Zresztą, co tam liga włoska. Przy okazji meczów reprezentacji, zorientowawszy się po jakimś czasie, że na boisku pojawił się drugi libero, zastanawiali się co się stało z pierwszym. Bo przecież źle nie grał, to może kontuzjowany... Kibic spijający wiedzę 'li i jedynie' z ust naszych ekspertów nie dość, że przyjmie ich słowa za aksjomat, to jeszcze może/będzie głosić te nowinki i teorie w szerszych kręgach. Jak tak ma wyglądać wprowadzanie w tajniki danej dyscypliny, to ja dziękuję.

Odnośnie przykładu Borka i Szpakowskiego, tu się akurat zgodzę. Myślę, że taką znamienną parą jest snookerowy duet Jewta & Kruk. Panowie tworzą świetny tandem i bardzo dobrze się ich słucha (choć pewnie znajdą się tacy, którzy się z tym stwierdzeniem nie zgodzą ;) ). Nie zmienia to jednak faktu, że dość często się potykają i w rozbrajający sposób plączą w zeznaniach ;> Ale jakąś wiedzę jednak mają, a kiedy się gubią, robią to z wdziękiem ;>

Edit A jak słyszę 'zawodnik z numerem', to się czuję taka oświecona, że hoho, a może nawet i jeszcze jedno ho. Ba, lepiej oświetlona niż Mirek w solarium.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: azsiak88 »

Widzę, że wiadomość o tym, że Polsat zgarnął siatkówkę reprezentacyjną na kolejne 4 lata przeszła wśród forumowiczów bez echa.

http://www.polsatsport.pl/Wiadomosc/te/ ... index.html

I to zaraz po objęciu prezesury przez Papke 8-) Przypadek? 8-)
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: Noworoczny »

#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: grzegorzg »

Na stronie tyutułowej "Strefy" jest info n/t zapowiadanego reportażu TVP zatytułowanego ponoć "Pieśń o chytrych rycerzach". Nie wnikając !!! w istotę sporu, tytuł uważam za skandaliczny. Dla mnie jednoznacznie kojarzy się z chytrymi siatkarzami. Trzymając się konwencji sienkiewiczowskiej, należałoby napisać o "chytrych hetmanach", choć tak po prawdzie, bliżej sienkiewiczowskiego przekazu, to raczej o "chytrych hierarchach", no ale to politycznie niepoprawne.
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: bytrek »

Nie widzę nic oburzającego w tym tytule
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: placid »

Mecze siatkarek i siatkarzy na IE gdzie będą transmitowane ?
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: krzysiu »

Na Polsacie mają być ,ale pewnie na PSN i PSE
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: Aranger »

Pierwszy mecz Polacy grają 14 czerwca, tego dnia ramówka sportowych kanałów Polsatu zdominowana przez piłkarskie eliminacje ME, spotkania kadry B w programie nie ma. No ale może coś się jeszcze zmieni, jak to miało miejsce z transmisją meczów z Rosją.
kanimo

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: kanimo »

Wam tez sie spodobalo okreslenie, ktore padlo z ust chyba Boska: "tak zwani eksperci" :] :] :]
old pallavol
Posty: 56
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 17:41
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: old pallavol »

Bardzo, bardzo proszę żeby Senior Drzyzga nie komentował meczów juniora Drzyzgi bo ŻENADA to najdelikatniejsze słowo jakie przychodzi mi na myśl. Ostatnio nie strawiłem kolacji ....RATUNKU :D
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: bytrek »

old pallavol pisze:Bardzo, bardzo proszę żeby Senior Drzyzga nie komentował meczów juniora Drzyzgi bo ŻENADA to najdelikatniejsze słowo jakie przychodzi mi na myśl. Ostatnio nie strawiłem kolacji ....RATUNKU :D
Moim zdaniem, jak ognia unika komentowania jakiegokolwiek zagrania syna, dobrego czy fatalnego. Ani razu się słyszałem z jego ust, '' genialne zagranie Fabiana''. A powiedzmy sobie szczerze, było mnóstwo na to okazji. Choć nie podoba mi się zachowanie i pajacowanie u młodego Drzyzgi, taki cwaniaczek z niego.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: adamow »

Na którym kanale transmitują Dania - Polska? Na Polsacie Sport jest jakiś tenis na trawie, po innych kanałach przeleciałem i też nie ma.
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: Koso »

adamow pisze:Na którym kanale transmitują Dania - Polska? Na Polsacie Sport jest jakiś tenis na trawie, po innych kanałach przeleciałem i też nie ma.
Nie ma takiego super hiper "turnieju" w TV.
Transmisje z LE są dostępne na laola1.tv
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: bytrek »

Jest tak, 10-15 minutowy skrót seta i 30 minut reklam. Wyłączam.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: Kamil92 »

Mecz Polska - Słowacja, który odbędzie się we wtorek 06.10 o godzinie 17.50, będzie transmitowany przez TVP na kanale TVP Sport oraz na stronie tvp.sport.pl.

Źródło:
http://media2.pl/media/128503-Mecz-siat ... Sport.html
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: luck191 »

A jak już kupili transmisje to czemu nie pokażą w tv otwartej,do której wszyscy mają dostęp,TVP sport jeszcze nie wszędzie dociera. Szaranowicz to potrafi niezłe kąski zakupić :D :D :D
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: bytrek »

Mistrzostwa Europy też na TVP?
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: Mateja »

Jeśli chodzi o fazę grupową Mistrzostw Europy, jedynie mecz Serbia - Słowacja ma zostać pokazany na żywo w Polsat Sport News + mają być retransmisje ze spotkań Czechy - Bułgaria, Belgia - Słowenia, Estonia - Chorwacja.

Szkoda, ale co poradzić? Ustawa wchodzi w życie dopiero w listopadzie-grudniu, więc Polsat korzysta.
Komunista
Posty: 538
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 05:35
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: Komunista »

TVP Sport historia pokaże mecz towarzyski. Nieźle, nieźle, tylko czemu na kanale który nie jest ogólnodostępny a finansowany z abonamentu.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Post autor: Mateja »

Nastąpiła wczoraj zmiana w programie Polsat Sport News. Wszystkie mecze grupowe Polaków (jutro i w sobotę 19:30, w niedzielę 17:00) będą pokazane na żywo w otwartej antenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”