Paweł Papke-nowy prezes PZPS

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: StanLee »

Ron Swanson pisze:Pewnie dlatego, że coraz więcej usłużnych sędziów spotyka się racji wieku ze Stwórcą.
Ano, to dosyć oczywiste, specjalnie to napisałem w takiej formie. Gdybym jednak chciał podchodzić do tego tendencyjnie, jak Wy, tylko w drugą stronę, to właśnie musiałbym popełniać podobne konstatacje jak ta powyższa.
Ron Swanson pisze:Czy był lepszy kandydat od Papkego. Tego nie możemy przecież stwierdzić. Jak wspomniał Noworoczny, my nie negujemy tego, że nie może on być niezłym prezesem, tylko mówimy o tym, że wszystko zostaje w rodzinie.
Z jakiej rodziny był Przedpełski, a z jakiej Papke? Domyślam się, że z tej samej, skoro ''wszystko zostaje w rodzinie''. Jest ktoś sobie w stanie wyobrazić kandydata, którego by nie można określić w ten sposób? Przecież musiałby on mieć aprobatę działaczy, a działacze chyba się nie zmienili, czyż nie? A skoro ci sami działacze wybrali Przedpełskiego... Mniej więcej w takie błędne koło wpadacie.

@Noworoczny, i co mam wywnioskować z tego zdjęcia Murzyna?
Ron Swanson
Posty: 698
Rejestracja: 14 lis 2012, o 16:58
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Ron Swanson »

Ale tu nie ma niczego tendencyjnego. Obserwacja rzeczywistości i zwykłe stwierdzenie faktów :)

A co do "rodziny"... Dokładnie tak jak piszesz. Bez wywrócenia systemu w PZPS pozostaje nam tylko to co z sędziami - liczyć, że w czasach naszych wnuków sytuacja może się poprawić. Tutaj po prostu sprawa jest tak grubymi nićmi szyta, że wybrali człowieka jasno powiązanego z określoną kliką.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: pewniak »

Noworoczny pisze:O co zakład, że będzie umorzenie albo zawiasy?
Znaczy co jest zakładem? Właściwie to postawiłeś dwa przeciwstawne rozwiązania, a z kontekstu wnioskuję, że stawiasz na te dwa wobec jakichś innych? Jakich? Uniewinnienie i więzienie? Które są de facto uszczegółowieniem powyższych. :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Ron Swanson
Posty: 698
Rejestracja: 14 lis 2012, o 16:58
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Ron Swanson »

Chyba jasne, że chodzi o to, że nic się im, koniec końców, nie stanie :)
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: pewniak »

Ron Swanson pisze:Obserwacja rzeczywistości i zwykłe stwierdzenie faktów.
(uwaga! podchwytliwe zdanie) Faktem jest że podobno wzięli.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: StanLee »

Ron Swanson pisze:Ale tu nie ma niczego tendencyjnego. Obserwacja rzeczywistości i zwykłe stwierdzenie faktów :)
Pisanie o faktach to jest stwierdzenie, że aresztowanie przestępców to nie tylko aresztowanie przestępców (oczywistość dla sądów), a przedłużony areszt tymczasowy to nie tylko przedłużony areszt tymczasowy (oczywistość dla polskich sądów) - ale także bliżej niezidentyfikowane działanie mające na celu...?

I co ta domniemana klika ma wspólnego z polską siatkówką? Skąd wniosek, że przynależność partyjna nowego prezesa miała w ogóle znaczenie? Zakładając, że Papke nie jest z PO, to według mnie i tak byłby to lepszy kandydat na prezesa od Romana czy Wagnera, bo gdzieś słyszałem jego nazwisko w kontekście prezesury. Bo ja, choć unikam takiej tendencyjności jak Wasza, to muszę przyznać, że opinię na temat ugrupowania jakie reprezentuje (reprezentował?) Papke, mam pewnie dosyć podobną, ale powyższego nie potrafię pojąć, a studia robię dobre, głupi raczej nie jestem. No chyba, że po prostu tak piszecie sobie, w stylu pomiotów a'la Niezależna czy inne Krytyki Polityczne.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Noworoczny »

StanLee pisze:@Noworoczny, i co mam wywnioskować z tego zdjęcia Murzyna?
Że peło to taki agent Smith (-;

@ Ron - wystarczy, Sapienti sat.

@ Pewniak, jak napisał Ron. Nie będzie więzienia. Po umorzeniu lub zawiasach zobaczysz, gdzie zasiądzie Opalony.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Ron Swanson
Posty: 698
Rejestracja: 14 lis 2012, o 16:58
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Ron Swanson »

… wymianę sterników PZPS na ludzi z grupy, która jest obecnie najsilniejsza.

Z tymi studiami to proszę Cię... Ja też studiowałem podobno na najlepszej uczelni w Polsce. A jaka ona jest... No cóż... Wszystkim wszem i wobec bardzo odradzam. I nie odbierz tego jako jakikolwiek przytyk do Twojej inteligencji. Bo nie to jest moim celem i w żaden sposób jej nie oceniam. Tylko chodzi mi o te studia... W obecnych czasach strasznie się zdeprecjonowały. To taki OT do dyskusji, ale sam poruszyłeś temat studiów. A jestem cięty na ten temat, bo przed studiami nie spodziewałem się, żeby w "wolnej" Polsce ceniony wykładowca mówił mi jak mam myśleć i co mówić na egzaminach nie zgadzając się na inne zdanie (oczywiście mowa o studiach humanistycznych, gdzie różnorodność powinna być pożądana).

Co ta klika ma wspólnego z siatkówką? A no tyle, że rządzą i są obecnie najsilniejszą polską grupą mającą w swoich rękach władzę bliską dyktatury (rząd, prezydent, sądy, media). I wiedzą, że prędzej czy później władzę polityczną oddadzą. Dlatego trzeba wejść w inne dziedziny. A na siatkówkę mają duży wpływ chociażby poprzez Ministerstwo Sportu i rozdzielanie pieniędzy. Poza tym istnieje wiele znajomości prywatnych pomiędzy ludźmi władzy a ludźmi siatkówki, które też mają bardzo duże znaczenie. Itd, itp...

Jeśli to byli kontrkandydaci to wydaje się to najlepszy wybór. Co wcale nie znaczy, że dobry. Jak będzie, zobaczymy.

Wniosek został wysnuty po owocach i drogą dedukcji. Prawda jest taka, jak sam napisałeś – w obecnej sytuacji nie było możliwości wybrania kogoś spoza szeroko pojętego środowiska. Ale czy to znaczy, że mamy zamilknąć i akceptować stan rzeczy? Nie, absolutnie nie. Zacytuję klasyka: „Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.” Jesteśmy już przy trzecim etapie :)

No dobra i za radą Noworocznego milknę :)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: madlark »

kontrkandydatem był Wspaniały
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: azsiak88 »

madlark pisze:kontrkandydatem był Wspaniały
Teraz wiadomo dlaczego on nie wygrał a wygrał Papke ;)
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Abdullo »

Papke to najlepszy możliwy wybór jaki mógł mieć miejsce. Przypadkowo udało się wybrać dość dobrze jak na leśne dziadki, które to robiły.
1. Paweł to świetny zawodnik. Ma dużo sukcesów na koncie i z niejednego siatkarskiego pieca jadl. Grał kiedy było biednie i grał kiedy Resovia pompowała balonik finansowy.
2. Prowadzi szkolenie w Olsztynie. Nie wiem jak to się rozwija tam, ale może poprawi system szkolenia w Polsce. Jak to zrobi to już duży plus.
3. Jest politykiem. Czyli nieźle zarabia a w dodatku jego majątek jest jawny. Łatwo zobaczyć nagły wzrost majątku. To że jest z platformy to raczej kalkulacja polityczna niż jakieś idee. Po prostu partie co jakiś czas wrzucają na listy celebrytow i patrzą jak im idzie. Ich późniejszy wpływ na cokolwiek jest prawie zerowy. Ot maszynka do głosowania. Gdyby rządziła SLD kandydatem byłby Bąkiewicz. Jak Ruch Palikota to Igla itp.
4. Jako działacz ma małe doświadczenie. Nie siedzi zbytnio w tej konstrukcji tak jak inni. Roman, Wspaniały czy Wagner są w PZPS od dawna. Papke pierwszą kadencję.
5. Narosło wokoło PZPS u masę przydvpasów. Jak wywali połowę z firm od baloników, homarów itp to wyjdzie nam ma dobre.

Jedna z wad jest brak umiejętności językowych. Paweł chyba nie zna obcych języków co utrudni rozmowy, ale ma mocną głowę to sobie da radę. Fajnie jakby Polacy w CEV lub FIVB byli bardziej reprezentowani. Póki co Polska to dojna krowa, która przesciga się z innymi o kupno rozmaitych imprez. A to miód na serce działaczy. W LM kwalifikatorzy mają jakieś dziwne wymagania do nas, które na zachodzie są chyba inne. Nam karty wlepieją. A innym to rzadko.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: timshel »

Edyta pisze:
Noworoczny pisze:
Edyta pisze:Taa, biedny prezes P. A ta ręka to pewnie nie jego była.
A tego to nikt nie powiedział. Przecież sama napisałaś (to chyba Ty byłaś?), że swoich nie łapią. Był jeden złodziej - nieswój, za mało się dzielił. Teraz będzie swój.
Jak piszesz, że aresztowanie było celowe, żeby wsadzić Papkego na stołek to odbiera się takie stwierdzenie jako potępienie.
Czy ja wiem czy potępienie. Może po prostu świadomość, że ktoś pociąga za sznurki, a w dogodnym dla siebie momencie uruchomił zapadnię pod panami Pe i Pe. Równie dobrze jakaś afera korupcyjna z ich udziałem mogła ujrzeć światło dzienne wcześniej bądź później, w zależności od potrzeb... Prawda jest taka, że wiele zależy od tego jak bardzo się ugniesz, na ile kompromisów zgodzisz, jak bardzo zostaniesz wmanewrowany, zmanipulowany itp. Im wyższy szczebel drabiny, tym mętniejsza podstawa, na której się stoi. Mając to wszystko na uwadze można przypuszczać, że Papke jest zaledwie kolejną kukiełką w tym teatrze, a jednocześnie życzyć sobie/jemu/innym, żeby jednak urodziło się z tego coś dobrego.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Noworoczny »

Realista_pzps zwrócił uwagę na bardzo ważny czynnik. Nowy prezes ma immunitet poselski. Można teraz kraść na całego i nie będzie można go zamknąć.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Tsiar
Posty: 140
Rejestracja: 12 maja 2012, o 18:44
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Tsiar »

Jako żart to działa, ale wybory wkrótce i zdziwiłbym się gdyby Papke ponownie kandydował.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Noworoczny »

Jestem gotów się założyć, że będzie.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Vaud
Posty: 640
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 12:05
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Vaud »

Noworoczny pisze:Realista_pzps zwrócił uwagę na bardzo ważny czynnik. Nowy prezes ma immunitet poselski. Można teraz kraść na całego i nie będzie można go zamknąć.
Immunitet też można uchylić. Zwłaszcza, jeżeli "kradzież" nie będzie miała związku z wykonywaniem madndatu posła.
Dziesiąte miejsce w typerze F1 sezonu 2016 portalu v10.pl ;)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Noworoczny »

Jak się klub PO nie zgodzi, to nie można (-:
A jak myślisz, jeśli go tam po to wstawili, to się zgodzi?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: madlark »

Noworoczny pisze:Jak się klub PO nie zgodzi, to nie można (-:
A jak myślisz, jeśli go tam po to wstawili, to się zgodzi?
To już będzie nowe rozdanie
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Ron Swanson
Posty: 698
Rejestracja: 14 lis 2012, o 16:58
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Ron Swanson »

Albo i stare... Tym razem będzie nie 30% głosów nieważnych ale 50% i to w skali całego kraju i wszystko zostanie po staremu. Sądy oczywiście protesty odrzucą, bo 50% głosów nieważnych nie będzie miało istotnego wpływu na wynik wyborów. A Prezydent będzie nas ostrzegał byśmy nie pogrążali się w odmętach szaleństwa.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Noworoczny »

Scenariusz RS prawdopodobny, ale nawet jeśli będzie nowe rozdanie, czy to oznacza automatycznie, że będą sobie zdejmować immunitety? Tam wojny nikt nie potrzebuje.
[Na wniosek Edyty i Fwasilcza edytuję]
Pamięta ktoś, w naszym umiłowanym, niepodległym i demokratycznym kraju założonym przez męża stanu - generała Kiszczaka, w którym przeprowadzono dekomunizację i ukarano winnych zbrodniom, w którym ulubioną porą na popełnienie samobójstwa (np. poprzez kilkakrotne strzały we własnym kierunku), w którym każda afera ma swój epilog przed sądem, jest piątkowe popołudnie (czyt. w tzw III RP) sejm zdjął komukolwiek immunitet bez jego własnej zgody?
Ostatnio zmieniony 28 lut 2015, o 06:32 przez Noworoczny, łącznie zmieniany 1 raz.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: fwasilcz »

Noworoczny pisze: Pamięta ktoś, czy sejm za drugiej komuny (czyt. po 1989) zdjął komukolwiek immunitet bez jego własnej zgody?
Czy na prawdę jest to temat (i forum), w którym na miejscu są kontrowersyjne opinie polityczne?
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: lipton »

Chyba jak najbardziej, skoro czynny poseł rządzącej partii został prezesem PZPS, a temat dotyczy nowego prezesa PZPS 8-)
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Ron Swanson
Posty: 698
Rejestracja: 14 lis 2012, o 16:58
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Ron Swanson »

A czy to temat, w którym mamy przymykać oczy na oczywiste fakty? Nie trzeba było wybierać czynnego polityka na prezesa. A skoro tak wybrano to chyba takie komentarze są jak najbardziej na miejscu. To trochę tak jakby dyskutować o klasie przyjmującego ale nie analizując jego możliwości w ataku. Na problem trzeba patrzeć z szerokiej perspektywy - całościowo, a nie wybierać sobie te jego aspekty, które nam pasują i nie wzbudzają kontrowersji.

Edit: Lipton mnie ubiegł ;)
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: fwasilcz »

Nie chodzi mi tu o dyskusję o konflikcie interesów/immunitetów, tylko o nazywanie naszego, powszechnie uważanego na całym Świecie za demokratyczne i suwerenne drugą komuną.
Edyta

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Edyta »

Zgadzam się z fwasilcz. Darujmy sobie takie wtręty. Każdy ma jakieś poglądy polityczne i zdanie na temat naszej rzeczywistości, ale po co prowokować i wzbudzać emocje tego typu uwagami na forum siatkarskim? Już nie wspomnę, że można mieć wiele frustracji z powodu realiów, w których żyjemy, ale teksty o komunie to zwykły brak szacunku wobec własnego kraju i dorobku ostatnich 25 lat. Jak wam to tak uwiera, albo zapomnieliście jak było, wyjedźcie na Ukrainę, Białoruś, czy gdziekolwiek na wschód. Szybko zatęsknicie za polską "komuną".
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Noworoczny »

Ale z jednej strony oboje nawołujecie do nieporuszania tych tematów a z drugiej niekonsekwentnie polemizujecie.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Edyta

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Edyta »

Tak, bo dajemy się sprowokować :) Polityka budzi 100x większe emocje niż siatkówka, bo dotyczy nas samych. Dlatego apelujemy o powściąganie języka, żeby tacy jak my (ja) nie ulegali emocjom w miejscach do tego niestosownych :P
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: madlark »

Papke powinien się określić, czy chce być prezesem czy posłem?
Jeśli chce łączyć te funkcje, to nic dobrego nas nie czeka
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Ron Swanson
Posty: 698
Rejestracja: 14 lis 2012, o 16:58
Płeć: M

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: Ron Swanson »

fwasilcz pisze:Nie chodzi mi tu o dyskusję o konflikcie interesów/immunitetów, tylko o nazywanie naszego, powszechnie uważanego na całym Świecie za demokratyczne i suwerenne drugą komuną.
Tak jak Ciebie zabolały słowa o drugiej komunie kogoś innego mogą zaboleć słowa "demokratyczne i suwerenne". Możemy przeprowadzić bardzo ciekawą dyskusję akademicką odwołującą się to klasyków myśli politycznej zajmujących się totalitaryzmami i autorytaryzmami, w których wykażę Ci, że słowa Noworocznego są dużo bliższe prawdy niż Twoje i system demokratyczny mamy tylko z nazwy (o suwerenności to już nawet nie wspominając). Tylko, to właśnie nie miejsce na to. A domagając się nie używania przez nas określeń lepiej opisujących wg nas rzeczywistość domagacie się abyśmy stosowali autocenzurę, no co zgodzić się nie możemy. Szczególnie w przededniu tak wielkiej daty :) Także albo uważamy, że można stosować zarówno słowa "demokratyczne i suwerenne" jak i "komuna", albo że nie można stosować ich obu.
solanum
Posty: 324
Rejestracja: 4 maja 2012, o 21:51

Re: Paweł Papke-nowy prezes PZPS

Post autor: solanum »

Nie tak dawno dyskutowano na temat wyboru trenerów Reprezentacji Polski oraz składu jaki powołali na mistrzostwa świata. Powołaniu Miki miast Kurka.
Jakim wynikiem mistrzostwa się zakończyły - wiadomo.
Mika jest obecnie przez wieli fachowców uważany za najlepszego zawodnika Plusligi.

Dziwne, że często te same osoby wypowiadające się bardzo negatywnie w tamtym temacie w podobny sposób wypowiadają się na temat wyboru obecnego prezesa PZPS. A co będzie jak się sytuacja powtórzy z Mistrzostw Świata.
Większość z nich to typowi malkontenci, niezadowoleni ze wszystkiego, doszukujący się wad we wszystkim i u wszystkich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”