Wyskok po przerwie w graniu

Ethern
Posty: 2
Rejestracja: 6 gru 2014, o 17:54
Płeć: M

Wyskok po przerwie w graniu

Post autor: Ethern »

Witam
Po 1,5 rocznej przerwie (z powodu braku treningów, po prostu nie miałem gdzie trenować) zacząłem regularnie grać, 3-4 razy w tygodniu. Mam 182cm, 1,5 roku temu miałem 310-315cm w ataku, w tej chwili jakieś 290cm. Przyznam, że byłem przyzwyczajony do troche wyższego zasięgu i w tej chwili ciężko mi zaatakować ponieważ nie czuje tempa wystawionej piłki. Do ataku ide za szybko lub za wolno i nie mogę odpowiednio zaatakować. Czy regularne granie pomoże mi wrócić do wyższego wyskoku? Czy muszę zacząć jakiś trening? Z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Wyskok po przerwie w graniu

Post autor: lipton »

Regularne granie na pewno pomoże. Oczywiście granie poparte dodatkowym treningiem pomoże jeszcze bardziej.

Trenujesz w klubie, czy spotykasz się z jakąś grupą znajomych i po prostu sobie gracie te kilka razy w tygodniu? Jeśli trenujesz w klubie, najlepiej porozmawiaj ze swoim trenerem. Skoro ma Cię pod opieką, to będzie najlepiej wiedział jakie ćwiczenia Ci zaaplikować, żebyś szybciej wrócił do formy.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
rekdar
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2015, o 19:56
Płeć: M
Kontakt:

Re: Wyskok po przerwie w graniu

Post autor: rekdar »

Samo granie trochę pomoże, ale dobre efekty możesz uzykać z dodatkowym treningiem siłowym - przysiady, wskoki na skrzynie. Będziesz widział postępny z tygodnia na tydzień.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Wyskok po przerwie w graniu

Post autor: hubert »

Lepszym od wskakiwania na skrzynię jest zeskok ze skrzyni połączony z natychmiastowym wskokiem na podwyższenie.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
pozytyw
Posty: 174
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 19:29

Re: Wyskok po przerwie w graniu

Post autor: pozytyw »

Przez te 1,5 roku nie przybyło Ci kilogramów?
Ja przy tym samym wzroście(182), po 3 miesięcznej przerwie w grze poszedłem na hale i złapałem 323cm. Także niektórym przerwa w graniu szkodzi bardziej, innym mniej. Wg. mnie to bieganie + szybkie przysiady bez obciążenia pomogą Ci odzyskać brakujące centymetry.
Najlepsi na świecie są kibice Resovii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”