Liga grecka mężczyzn - sezon 2008/09

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Liga grecka mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Początek rozgrywek jak w każdej lidze - trudno mówić, że ci co zaprezentowali się dobrze, sa faworytami, a ci którym nie wyszło, sa na straconej pozycji.

Dakmy im się więc rozkręcić.

Ale tak dla zabawy... mam taki "kwiatek" z pierwszej rundy.

W meczu
Apollon Kalamaris - PAOK Saloniki 3:2 (26-24, 22-25, 25-23, 20-25, 15-11)

37 punktów zdobył znakomity Brazylijczyk Bruno Augusto... Furtado.
To naprawdę zawodnik światowej klasy, którego chętnie widziałbym w jakimś polskim klubie.

Może ("nomen omen") jest to także zapowiedź tego, co pokazywał będzie za jakiś czas Bruno Augusto... "Iorio" Zanuto w barwach Trefla Gdańsk?

Mam nadzieję, że w tym przypadku to "Iorio"... nie robi różnicy... :D .

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Liga grecka mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Ted »

Wczoraj Olympiacos rozniósł Apollona z Kalamarias w trzech setach. Chociaż siatkarze podkreślali, że zwycięstwo przyszło łatwiej niż się spodziewali. Najwięcej punktów 15 zdobył Ivan Miljković, 9 zapisano na koncie Rivery. Teraz Grecy rozpoczynają operację Jastrzębski Węgiel, ich tajną bronią mają być kibice, którzy są siódmym, a nawet ósmym zawodnikiem na boisku.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Liga grecka mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: niepoinformowany »

Takie pytanie: prawa do transmisji meczów Jastrzębia dalej ma Widmo Sport?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Liga grecka mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Ted »

niepoinformowany pisze:Takie pytanie: prawa do transmisji meczów Jastrzębia dalej ma Widmo Sport?
TVP Sport
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Liga grecka mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Ted »

W weekend grały drużyny, które za kilka dni spotkają się z naszymi drużynami w pucharach. Mam nadzieję, że nie będzie 3:0 dla greckich zespołów. Tymczasem Olympiakos męczył się z Arisem Saloniki wygrywając 3:2. Zwycięstwa odniosły też: Iraklis (3:1) oraz Panathinaikos (3:0).
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Liga grecka mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: niepoinformowany »

W weekend grały drużyny, które za kilka dni spotkają się z naszymi drużynami w pucharach. Mam nadzieję, że nie będzie 3:0 dla greckich zespołów. Tymczasem Olympiakos męczył się z Arisem Saloniki wygrywając 3:2. Zwycięstwa odniosły też: Iraklis (3:1) oraz Panathinaikos (3:0).
Co do Jastrzębia - poprawić przyjęcie i grę środkiem. Wtedy nie ma szans, aby nie wygrali z Olympiakosem.

Ze Skrą może być problem. Obawiam się, że może być podobnie jak przed rokiem, mimo że Grecy wyraźnie słabsi.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga grecka mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Elgarten »

Jeśli chodzi o Jastrzębski Węgiel to jestem umiarkowanym optymistą. Szczególnie po dzisiejszym meczu w Bełchatowie, gdzie goście zaimponowali mi przede wszystkim grą w obronie i blokiem. Patrząc na wyniki widać, że Olympiakos u siebie, a na wyjeździe to dwa różne zespoły. Myślę, że kibice i własna hala pomogą polskiej drużynie awansować. Kluczem może być wyeliminowanie z gry Milijkovicia.
W przypadku Częstochowy szanse na zwycięstwo oceniam na jakieś 5%. Wystarczy spojrzeć na tabelę ligi Greckiej - Iraklis ( 1 miejsce, 5 meczów - 5 zwycięstw, sety :15:2) i porównać te rezultaty z formą akademików.
Pełen obaw jestem także o Skrę, która znajduje się w kryzysie. Jej najbliższy przeciwnik podobnie jak Iraklis idzie w lidze jak burza. Co jednak warte podkreślenia Ateńczycy mają już na koncie wyjazdowy triumf nad Olympiakosem, a w ostatnich trzech kolejkach nie stracili nawet seta.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga grecka mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Wczoraj w lidze greckiej doszło do sensacyjnego rozstrzygnięcia w meczu z udziałem Iraklisu:
Iraklis Saloniki - Apollon Kalamarias 0:3 (23:25, 23:25, 21:25)

Gdyby nawiązać do występów AZS-u Częstochowa i Iraklisu w ostatno rozegranej kolejce Ligi Mistrzów, to można powiedzieć, że obydwa zespoły "skończyły tak samo".
I AZS i Iraklis wygrały w trzech setach swoje ostatnie mecze w LM, a w najbliższej tym meczom kolejce we własnej lidze, doznały porażek 0:3.
Myślę, że w obydwu przypadkach można domyślać się niebagatelnego znaczenia faktu, że drużyny były jednak zmęczone ostatnimi startami w LM. Nie umniejsza to jednak osiągnięć ani Politechniki, ani greckiego Apollonu.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga grecka mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Chal »

A więc gracze Apollonu pokonują jeden z wielkich greckich zespołów - ja bym się na miejscu polskich działaczy przyjrzał wyróżniającym się graczom tej ekipy, tak jak i kilku innych w lidze greckiej, może zamiast do Aten (Pireusu) czy Salonik trafiliby do PlusLigi? Ale z naszym scoutingiem jakoś ciężko mi w to uwierzyć :|
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga grecka mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Z tym przyglądaniem się Apollonowi lub inny, klubom greckim, to nie jest tak prosto. Chyba, że myślisz o zawodnikach spoza Grecji tam grających. Z mojego rozeznania wynika, że Grecy bardzo niechętnie brani są przez kluby zagraniczne, a i sami niechętnie wyjeżdżają poza Helladę. Przyczyna ponoć tkwi w tym, że Grecy to wielkie leniuchy, które niezbyt garną się do solidnego treningu.
Właściwie, gdyby przyjżeć się pozycji greckiej siatkówki reprezentacyjnej sprzed paru lat i obecnej, to mogłoby to nawet być prawdą. Z klubami pewnie jest nieco inaczej, bo tam sporo zagraniczniaków pogrywa.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga grecka mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Chal »

Ja tak właśnie spojrzałem na pierwszego posta w temacie i rzuciło mi się w oczy te 37 punktów Furtado, więc faktycznie bardziej mi o tych zagraniczny zawodników chodziło ;) Ogólnie tak pomyślałem, że skoro już w Polsce niemal żaden menedżer nie orientuje się w rynku południowoamerykańskim, to chociaż tych co ciekawszych zawodników, których znalazły tam te kluby z nieco niższej półki w Europie, można by spróbować ściągnąć do Polski, takie rozwiązanie pośrednie 8-) Grecy to mnie jakoś nigdy nie przekonywali, jeśli już udało im się coś ugrać jako reprezentacji, to raczej dzięki solidnej grze całego zespołu, niż wybitnym indywidualnościom.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga grecka mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Bardzo poważny kryzys finansowy przechodzi Iraklis Saloniki.
Zespół od początku sezonu grał znakomicie liderując w tabeli po 7 zwycięstwach. tak było do czasu, gdy klub płacił zawodnikom za grę. Potem skończyły się pieniądze więc zawodnicy przestali grać - ponieśli 4 porażki pod rząd w lidze. gdy zaległości uregulowano wygrali kolejne dwa mecze. jednak w ostatnim miesiącu znowu nie ma wypłat, zawodnicy znowu "zastrajkowali".
Mieli do tego okazję w zaległym meczu 12 kolejki z Arisem (lokalny rywal).
Siatkarze Iraklisu było widać że nie podejmują walki (grał tak poważnie tylko Jonas Nilsson - 23 pkt). Aris wygrał 3:1.
Panatinaikos prowadzi obecnie w lidze przed Olympiacosem i Patronem. Iraklis jest czwarty i ma sporą stratę do najlepszych.

Iraklis - Aris 1:3 (25:17, 22:25, 23:25, 22:25)

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
tierra
Posty: 24
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:45
Płeć: K

Re: Liga grecka mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: tierra »

Po tym meczu Kostas Arseniadis podał się do dymisji. Nowym trenerem jest Flavio Gulinelli (były trener Tonno Calipo Vibo Valentia).
W ostatnim meczu Iraklis wygrał z zajmującym ostatnie miejsce w tabeli zespołem Ethnikos Alexandroupolis 3-0 (25-19, 25-12, 25-23).

Jeszcze kilka słów o Pucharz Grecji. W półfinałach zagrały zaspoły Olympiakos, E.A Patron, Panathinaikos, Iraklis.
Olympiakos - E.A Patron: 3 - 1 (25-20, 20-25, 26-24, 25-20)
Panathinaikos - Iraklis 3 - 2 (16-25,22-25,25-22,29-27,15-12)
Ze względu na zachowanie pseudokibiców mecz finałowy został przełożony, a dokładna data nie jest jeszcze znana.
tierra
Posty: 24
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:45
Płeć: K

Re: Liga grecka mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: tierra »

W półfinałach Panathinaikos wygrał w trzech meczach (3:2, 3:2, 3:1) z Iraklisem i w finale zagra z Olympiakosem, który także w trzech meczach pokonał E.A Patron (3:0, 3:1, 3:0).
Tutaj znajdziecie statystyki: http://www.galanissportsdata.com/Volley ... ay.asp?d=u
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga grecka mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: tomasol »

Własnie podali news, że Iraklis się rozpada, porażka w LM, 4 miejsce w lidze do tego jak mówi Konstantinow kłopoty organizacyjne (czyt. finansowe) w klubie. Zawodnicy tez już odchodzą m.in. Akhrem ma ofertę z Włoch. Do wzięcia chyba będzie Nilsson.

http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.35549
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga grecka mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Mate »

Nilssona pewnie do Włoch ściągną, albo do Rosji. A Akhrem ponoć ma oferty od naszych północno-wschodnich sąsiadów.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga grecka mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Nagor »

Tisher w Olimpiakosie
...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga grecka mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Mate »

To się Olympiacos zbroi w tym okienku.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga grecka mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Guilder »

Ale to PAO ma większe ambicje jeśli chodzi o pozyskiwanego sypacza. Ciekawe, czy wyjdzie im transfer Zagumnego. Dodajmy utrzymanie w składzie Andrae, mogliby Kravarika (grecki paszport!) na środek, i tworzy się bardzo dobra ekipa, lepsza od zeszłorocznej.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga grecka mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Mate »

Iraklis:
Arrivals: Babalioutas (libero), Prousalis (setter), Baranek, Kral, Gasparini, Cala
Renewal:
Departures: Tischer, Akhrem, Plamen, Smaragdis, Nilsson, Brooks, Koulieris (?), Conseicao

Olympiakos:
Arrivals: Tischer, Caldeira, Andreadis, Kouzounis (libero, back from loan), Kunnari, Kiriazis
Renewal: Soultanopoulos (middle-blocker)
Deparures: Rivera, Papadimitriou, Tine Urnaut (back from loan), Christofidelis (?), Kournetas (?), Karipidis (?)

Panathinaikos:
Arrivals: Zagumny, Papadimitriou, Smaragdis, Samica, Rooney (?)
Renewal: Agamez
Departures: Andreadis, Depestele, Lappas (?)
.

EA Patras:
Arrivals: Garas (libero) Livathinos (setter), Rivera
Renewal: Kovac (middle-blocker), Novotny
Departures: Sacci, Giourdas (?)

Z angielskiego forum. Iraklis z kłopotami finansowymi radzi sobie całkiem nieźle w okienku transferowym. Stracili bardzo ważnych graczy, ale pozyskanie Baranka, Krala i Gaspariniego to jest coś. Jeżeli jakiś polski klub trafi na klub z Grecji to może mieć przechlapane. Może Patras i Iraklis tak bardzo się nie wzmocniły, ale PAO z Olympiacosem już tak.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga grecka mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Mate »

Na zagranicznej stronie wyczytałem bardzo ciekawą informację o Iraklisie. Ponoć Iraklis jest winien jeszcze pieniądze Claytonowi Stanleyowi i Lloy Ballowi ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
smelasiatkarz
Posty: 244
Rejestracja: 15 sty 2009, o 13:04
Płeć: M
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Liga grecka mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: smelasiatkarz »

Mam pytanie a co z Nillsonem. Człowiek leworęczny bardzo perspektywiczny ma 27-28 lat więc jak najbardziej do gry.
"Moje ciało jest moim kontem bankowym. Najpierw muszę dużo wpłacić żeby potem dużo wyjąć"
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga grecka mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Elgarten »

smelasiatkarz pisze:Mam pytanie a co z Nillsonem. Człowiek leworęczny bardzo perspektywiczny ma 27-28 lat więc jak najbardziej do gry.
Wylądował w beniaminku rosyjskiej Superligi - Dynamie Kaliningrad.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
smelasiatkarz
Posty: 244
Rejestracja: 15 sty 2009, o 13:04
Płeć: M
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Liga grecka mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: smelasiatkarz »

wielkie dzięki.
A jak byś mógł lub ktoś kto się orientuje podać jaki tam się będzie klarował skład??
"Moje ciało jest moim kontem bankowym. Najpierw muszę dużo wpłacić żeby potem dużo wyjąć"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwa bałkańskie”