Przyszłość reprezentacji Włoch

Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Mateusz1993 »

Lineczka pisze:Rozumiem decyzję Savaniego, ale ciężko mi się z tym pogodzić. To już nie chodzi o poziom sportowy reprezentacji Włoch, bo sobie poradzą, ale Italia bez Savy to już nie to samo :(
Zgodzę się mnie osobiście Savaniego w kadrze będzie brakować, swoją drogą odchodzi w dość dziwnym momencie, nie w blasku sukcesu, a kończy karierę w dziwnym momencie, w grudniu, gdzie wcześniej nie został powołany na PWM. Nie wiem czy to decyzja nieprzedwczesna, bo przecież do MŚ 2014 cały czas byłby w stanie być w dobrej formie, a odejść po MŚ (zwłaszcza gdzie kadra ma spore szanse na sukces) byłoby idealnym momentem. Zawodnik, który zdobył dwa medale olimpijskie, cztery medale mistrzostw Europy, a także trzy w rozgrywkach Ligi Światowej. W kolejki widać, że brakuje medalu MŚ. Wiadomo kiedyś taka chwila musiała nadejść, ale jak napisałem wcześniej można z nią było poczekać te 10 miesięcy. Zawsze lubiłem oglądać w akcji tego gracza, biorąc pod uwagę nie tylko styl gry, ale i zachowanie, cóż nadchodzi czas dla innych.
Lanza, Parodi Kovar teraz to na nich spocznie ciężar odpowiedzialności grania na tej pozycji, kto wie czy nie dołączy do nich Randazzo (pewnie prędzej w roku 2015, ale kto wie Berutto lubi czasem zaskoczyć).
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Murilo0 »

Bez Savaniego Włochom może brakować trochę siły ataku na lewym skrzydle. Ani Lanza, ani Kovar, ani Parodi nie są w stanie na ten moment w pełni zastąpić Cristiana w tym elemencie.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Chal »

Myślę, że Berruto nie porzuci opcji z Zajcewem na przyjęciu i Vettorim na ataku.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Mateusz1993 »

Chal pisze:Myślę, że Berruto nie porzuci opcji z Zajcewem na przyjęciu i Vettorim na ataku.
Zajcew każdym kolejnym meczem potwierdza (a gdzie tam nie musi tego potwierdzać) pokazuje kto powinien grać na pozycji atakującego w kadrze Włoch.
Murilo0 pisze:Bez Savaniego Włochom może brakować trochę siły ataku na lewym skrzydle. Ani Lanza, ani Kovar, ani Parodi nie są w stanie na ten moment w pełni zastąpić Cristiana w tym elemencie.
To co napisałem ciut wyżej, z takim atakującym przyjęcie będzie bardziej uniwersalne, Lanza świetnie się rozwija, a za te 8-9 miesięcy będzie jeszcze dużo lepszy. Stawiam, że to właśnie on z Parodim stanowić będą podstawową parę na przyjęciu.
Bardziej ciekawi mnie osobiście, czy Baranowicz wygryzie z 6 Travicę, ale o tym pewnie podyskutujemy już po świętach, bo dziś na dłuższą dyskusje, nie mam czasu, ale po jak najbardziej, (Brasil liczę, że również się włączysz).
Brasil

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Brasil »

Pierwszym sypaczem będzie Baranowicz, a jak Vettori zagra dobry sezon na ataku, to Zajcew znowu będzie robił za zapchajdziurę.

Znaczy się ja bym tak zrobił.
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: luk_m5 »

http://www.siatkarskiportal.pl/portal/2 ... dla-rosji/

No nie powiem, ciekawa wypowiedź Ivana na temat przyszłości.
Edyta

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Edyta »

Mądry Berruto po szkodzie? Pojawiają się pogłoski, że Cristian Savani może wrócić do reprezentacji. Podobno może być w składzie na LŚ i Euro 2015. Kiedyś już rozmawialiśmy o jego przypadku - Savani chciał zakończyć karierę reprezentacyjną po polskich mś, ale trener chciał mieć całą grupę docelową gotową na Rio, w związku z czym Sava z kadry odszedł szybciej. Po klęsce w Polsce Berruto ostatecznie utrzymał stołek, ale pewnie musiał władzom przedstawić jakieś środki naprawcze. Jeszcze w trakcie mś pisałam, że Savaniego im bardzo brakuje. Zwłaszcza po kontuzji Ivana rozleźli się i sportowo, i mentalnie, a siła skrzydeł była zatrważająca.

Co prawda Sava będzie miał już 33 lata, ale przydałby im się nawet jako strażak i kapitan. Jeśli pojawi się na kadrze to będzie chyba znak, że po tych azjatyckich wojażach zatęsknił za poważną siatkówką :) A że trochę odpoczął to może i forma będzie całkiem zadowalająca. W każdym razie trzymam kciuki, żeby się sprawdziło, bo mi szkoda jego nagłego zniknięcia z siatkarskiego horyzontu. I jako jedna z nielicznych (chyba) na tym forum, bardzo lubię włoską reprezentację i dobrze jej życzę :)

http://www.corrieredellosport.it/volley ... n+Nazional
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Mateusz1993 »

Edyta pisze: Co prawda Sava będzie miał już 33 lata, ale przydałby im się nawet jako strażak i kapitan. Jeśli pojawi się na kadrze to będzie chyba znak, że po tych azjatyckich wojażach zatęsknił za poważną siatkówką :) A że trochę odpoczął to może i forma będzie całkiem zadowalająca. W każdym razie trzymam kciuki, żeby się sprawdziło, bo mi szkoda jego nagłego zniknięcia z siatkarskiego horyzontu. I jako jedna z nielicznych (chyba) na tym forum, bardzo lubię włoską reprezentację i dobrze jej życzę :)
Jest nas dwoje ;)
Z tego co słyszałem jest to już niemal przesądzone. Bardzo dobre decyzja, a dodając do tego rozwój Lanzy- bardzo dobry sezon jak narazie. Czwórka przyjmujących będzie bardzo mocna. Choć liczę, że gracz Trento będzie tą ostoją bo Kovar dobry ale bardzo chimeryczny, a Parodi też niestabilny, Lanza chyba właśnie w tym sezonie wchodzi na ten wyższy poziom gdzie z Matejem ciągną wózek o nazwie Trento. Wówczas jest szansa na wyraźną poprawę w stosunku do zeszłego sezonu, który był bardzo nieudany :(
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: StanLee »

Mateusz1993 pisze:gdzie z Matejem ciągną wózek o nazwie Trento.
No ba, co z tego, że Sole, Birarelli i Żygadło grają wszyscy świetnie.

Lanza to zaczął floata przyjmować w końcu, tzn. nie słyszałem już tyrad Galliego na temat jego odbioru zagrywki szybującej. :D To nie byłoby nawet dziwne, bo nie ma siatkarza, który u Stojczewa nie poprawiłby przyjęcia floata.
Edyta

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Edyta »

Francuski Actuvolley pisze, że Pasini pisze, że Baranowicz miałby być wykluczony z reprezentacji z powodu dymka przed meczem z Polakami na mś :) http://www.actuvolley.com/baranowciz-ex ... -4650.html
Tylko czemu nie Kovar, który uczestniczył w zbrodni? :)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Noworoczny »

Skoro tak, to może Moderacja powinna przenieść tego posta do wątku Przyszłość reprezentacji Polski. Albo chociaż do plusligi - do limitów czy tam transferów.

A tak bajdewindem, to u nas nie ma takich przepisów czy Mika i Zagumny się dobrze kryją?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: StanLee »

Juantorena w kadrze? Mocno jest związany z Włochami, a Berruto może mieć w przyszłym roku nóż przy gardle, więc...
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Mateusz1993 »

StanLee pisze:Juantorena w kadrze? Mocno jest związany z Włochami, a Berruto może mieć w przyszłym roku nóż przy gardle, więc...
No czytałem wywiad. Wiesz, że na tym forum to jestem jednym z niewielu sympatyków kadry Włoch. Jednak z mojej perspektywy: stanowcze nie.
Lanza, Parodi, Savani (najprawodopodobniej wraca) a i jest Randazzo, którego według mnie trzeba ogrywać. Bardziej zastanawiam się co z sypą. Travica po gorszym sezonie niż rok temu (gdzie grał na prawdę dobrze), a Baranowicz kontuzja i jakieś pogłoski o wykluczeniu.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: StanLee »

Powiem tak. Z jednej strony generalnie jestem przeciwny takiemu procederowi, w sporcie, siatkówce. Z drugiej strony jeżeli przez politykę dany gracz nie może występować w reprezentacji swojego kraju, jeżeli taki sportowiec dlatego nie może wystąpić np. na Igrzyskach Olimpijskich, wziąć udziału w ceremonii otwarcia, zamieszkać w wiosce olimpijskiej, czyli wziąć udziału w wydarzeniach które chyba dla każdego zawodnika mają niesamowicie symboliczną wartość - to mi go najzwyczajniej okropnie szkoda. I jeżeli ten zawodnik czuje się bardzo związany z krajem, w którym miałby grać - a Juantorena chyba się czuje, skoro ma żonę Włoszkę, chce mieszkać we Włoszech, lata grał i chyba będzie grać tam - to osobiście za niewłaściwe uznałbym odmawianie mu występów w tej reprezentacji. To nie jest uwaga do kogokolwiek, tak to po prostu widzę. Gdyby np. Leon był podobnie związany z naszym krajem, to pomimo tego, że reprezentacji głównie kibicuję z pobudek mocno patriotycznych, to też nie odmawiałbym mu racji do występu w niej. Bo nie ma to nic wspólnego z wybieraniem sobie reprezentacji i innych podobnych wątpliwościach.

Tak to według mnie wygląda.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: StanLee »

Ponoć Mauro B. zastanawia się nad tym Osmanym.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: ldz »

ciekawe co zawodnicy na to. Wtedy to Zaytsev miał najwięcej "ale"? Czy ogólnie jako drużyna byli przeciw?
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Mateusz1993 »

Nie tylko Zajcew, bo jeszcze Travica i ogólnie gracze Maceraty.
Jak rozumiem opisane przez Stana pobudki, casus Kubańczyków jest inny niż kogokolwiek na świecie. Tak jestem bardziej na minus niż na plus. Ale Juantorenie życzę gry w Rio Ale w koszulce reprezentacji Kuby.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Mateusz1993 »

http://www.volleyball.it/notizie.asp?n=97868&l=0

Jaki trochę dziwny ten skład:
Nie ma w nim Parodiego, Kovara, Baranowicza czy przede wszystkim Savaniego, bo nie raz i nie dwa było słychać o jego powrocie. (jestem trochę zawiedziony jego brakiem na tej liście).
Brak Kovara nawet w szerokiej kadrze lekko dziwi, choć w swojej 12 również bym go nie widział, ale pod warunkiem, że są Parodi i Savani. Lanza to pewniak i na niego trzeba stawiać, kto wie może trochę pogra Randazzo.
Choć gdzieś wyczytałem, że brakuje na liście Parodiego, ale tak na prawdę ma być powołany. Z Juantoreną to już sam nie wiem, bo też były głosy, że może być w kadrze.
Z tej listy wynikałoby, że: Travica-Zajcew, Lanza-Randazzo, Bira-Anzani i Colacci na libero. Na moje. Ale jednak brakuje mi wspomnianej dwójki na przyjęciu.
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: MaciejJoker »

Spokojnie, to jest skład tylko na Ligę Światową zdaje się.
2012, 2013, 2015
Edyta

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Edyta »

Jest ciąg dalszy:
http://www.volleyball.it/notizie.asp?n=97870&l=0
Parodi i Juantorena dołączą na World Cup i me. Jestem zawiedziona brakiem Savaniego. :(
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: StanLee »

No to Włosi faworytami do złota w Rio.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Kamil92 »

No z Ivanem, Osmany i Filipo (Simone) na skrzydłach można się bić o wszystkie trofea. Ciekawe tylko czy atmosfera w kadrze będzie dobra, czy będą jakieś podziały.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: StanLee »

No skoro Włosi z Parodim i Kovarem robili finał ME czy brąz LŚ, to można się zastanowić co będzie z Lanzą i Juantoreną. Zagrywka, przyjęcie, technika, siła na skrzydłach, rozegranie, rezerwowi...

Bardzo się cieszę, że Osmany w końcu pogra w międzynarodowych rozgrywkach. Trudno mieć inny stosunek do tej sytuacji. ;)
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: sb.slav »

Edyta pisze:Jestem zawiedziona brakiem Savaniego. :(
A nie jesteś zawiedziona kolejnym stranieri w reprezentacji Włoch ???
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: StanLee »

Kolejnym?
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Koso »

Falaschi gra chyba sezon życia a Berutto do pierwszego zespołu daje takiego Paolucciego?
Trochę nie czaje gościa, ale spoko.

Czyli znowu grę Azzurrich będzie prowadził ten nudny Travica? :/
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: sb.slav »

Baranowicz, Trawica, Zajcew, Kowarż. Kolejnym.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Chal »

Zapomniałeś o Antonovie w takim razie.

Kowa? 8-) Zresztą jego w kadrze nie ma. Jak leci z historii, to Łasko, Simeonov, Zlatanov itd.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: MaciejJoker »

W takim razie Włochy będą reprezentacją o największej liczbie farbowanych lisów. Jasiek w kadrze to wielkie wzmocnienie, jeżeli będą w pełni sił. Na ataku troszkę niższy poziom, Sabbi, Vettori ? Będą jednymi z faworytów w Pucharze Świata 2015.
2012, 2013, 2015
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Koso »

“Kovar asked me to take a year off from the national team, while Baranowicz was my choice. I want to create a competition on the position of a setter” said Berruto.
Czyli Berruto tworzy konkurencje nie powołując najlepszego rozgrywającego? Można i tak!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacje innych państw”