Reprezentacja Kadetów 2015

adamr
Posty: 239
Rejestracja: 4 lip 2011, o 15:17
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: adamr »

Nagrody sa przyznawane wedlug statystyk tylko z turnieju finalowego a na stronie Cev sa one podane lacznie z turniejami kwalifikacyjnymi, zasady sa proste i przejrzyste . :-)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: Noworoczny »

Nie mówiłem, że nieprzejrzyste, tylko, że inne, niż 2 tygodnie temu.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: MaciejJoker »

Czym zajmuje się Leon Bartman w tej kadrze bo dostał medal ? :P
2012, 2013, 2015
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: PvK »

MaciejJoker pisze:Czym zajmuje się Leon Bartman w tej kadrze bo dostał medal ? :P
Dyrektor smsu
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: StanLee »

adamr pisze:Nagrody sa przyznawane wedlug statystyk tylko z turnieju finalowego a na stronie Cev sa one podane lacznie z turniejami kwalifikacyjnymi, zasady sa proste i przejrzyste . :-)
Te nagrody są uznaniowe (MVP Kwolek), na podstawie statystyk które można różnie rozumieć (Auste, ale lepszy wg pkt/set Ziobrowski), statystyk (rosyjski blokujący), braku chęci przyznania drugiej nagrody Kwolkowi (zagrywka), chęci wyróżnienia dwóch Turków (bułgarski przyjmujący gra na 55% skuteczności, turecki na 49%, nagrodę dostaje ten drugi) i zignorowaniu statystyk rozgrywających.

Przejrzyste w cholerę. :)

Chyba główne pytania po tym turnieju dotyczą Ziobrowskiego. Droszyński za rok powinien być w składzie na LŚ.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: Murilo0 »

Bez przesady z Droszyńskim, wciąż zdarzają mu się okropne babole. Tak z ciekawości: jakie pytania nasuwają się odnośnie Ziobrowskiego? Czy jest bardziej perspektywiczny od Lipińskiego? ;)
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2015, o 23:16 przez Murilo0, łącznie zmieniany 1 raz.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: Chal »

Ale od Kędzierskiego już teraz jest lepszy. Natomiast fakt, że gdyby nie wejście Kozuba, to kto wie, jakby się ten mecz skończył, bo Droszyński pogubił się okrutnie.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: StanLee »

Nasze młode pokolenie rozgrywających to rezerwowi 6, 8, 9 i 12 drużyny ligi, a powołanie do kadry dostali Pająk i Łomacz. Tak naprawdę już teraz Droszyński powinien się znaleźć chociaż w szerokim składzie, ale rozumiem, że mogłoby być zbyt szybko dla niego.

Oczywiście, że Droszyński gra różnie, tyle, że to można powiedzieć o każdym młodym rozgrywającym, bez wyjątku - ba - 25-letni Drzyzga był rezerwowym Tichacka. No i jednak miałbym też na uwadze, że my graliśmy bardziej kombinacyjnie i szybciej od wszystkich rywali, a tym samym margines błędu jest tym samym większy. Na podstawie tego turnieju i już sporej dawki meczów, które widzieliśmy w jego wykonaniu, to zdecydowanie najlepszy rozgrywający w Europie w tej kategorii wiekowej (nie znam tylko tego Rosjanina), nie było tego zdolnego Włocha - tyle. Więc o ile mam ambiwalentny stosunek do promowania w reprezentacji, to jak nie Droszyńskiego, to kogo?
kanimo

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: kanimo »

Daj mu zagrac z chlopakami juniora ;)
I poprowadzic gre SMSu w przyszlym roku w I Lidze.
Co sie odwlecze to nie uciecze. Zeby nie powtorzyla sie historia Lukasika. No i silke powinien miec jednak inna.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: StanLee »

Berruto powołał do kadry na LŚ Gianellego (rocznik 96), a Rezende - Fernando Krelinga (też rocznik 96). Mowa o rozgrywających, a przecież Włosi mogą sobie pozwolić żeby wywalić Baranowicza, a tylko do kadry B wziąć Falaschiego, no a Brazylia - Bruno, Raphael, William, Murilo Radke. No chyba, że do czegoś innego się odnosiłaś. ;)
krzysiup
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2015, o 16:59

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: krzysiup »

To, że ktoś kogos powołuje do reprezentacji to wcale nie znaczy, że zagra w tej reprezentacji. Oczywiście, jest to jakaś przyszłośc, pierwsze szlify przed nimi. Na tej zasadzie my też możemy tak robić, tylko jakie to ma uzasadnienie, z kadeta robić seniora i bić pianę. Pozwoliłem sobie na ten komentarz, jestem stałym czytelinkiem tego forum, nie odzywałem się, aczkolwiek wcześniej dostałem bana i musiałem się wycofać.(kanap) podobny przypadek.
kanimo

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: kanimo »

Do czegos innego. Zreszta, nie oszukujmy sie- na razie reprezentacja bylaby bardziej dla niego, niz on dla niej.
Gdyby pominac fakt, ze jest nieslychanie zdolnym zawodnikiem, to czy pchalbys do kadry kogos, kto nie poradzil sobie z prowadzeniem gry swojej druzyny w I Lidze mimo, ze trener na niego stawial?
Gianelli wchodzi na zmiany w druzynie grajacej o scudetto, czy sie myle?

Ale ja odnosilam sie nie do skali jego talentu, a bardziej do faktu, ze ma mature w przyszlym roku, ze nie uwazam forsowanego wchodzenia mlodych do kadry za konieczne i dobre dla ich rozwoju itp. Nie zeby czekac w nieskonczonosc ale rok czy 2.
Napaliles sie na tego Droszynskiego, jak ja na Szalpuka rok temu. Tylko tez uwazalam, ze pospiech we wchodzeniu do doroslej kadry jest zbedny.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: sb.slav »

krzysiup pisze:Pozwoliłem sobie na ten komentarz, jestem stałym czytelinkiem tego forum, nie odzywałem się, aczkolwiek wcześniej dostałem bana i musiałem się wycofać.(kanap) podobny przypadek.
Ładnie się wystawiasz :] Musimy pomyśleć co z tobą zrobić.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: ciorny17 »

kanimo pisze: Napaliles sie na tego Droszynskiego, jak ja na Szalpuka rok temu. Tylko tez uwazalam, ze pospiech we wchodzeniu do doroslej kadry jest zbedny.
Tylko, że Szalpuk w tym sezonie potwierdził, że warto go powołać bo grał tak jak nas do tego przyzwyczaił i nie zadziałał na niego syndrom drugiego sezonu gdzie po pierwszym mega udanym, młodzi zderzają się ze ścianą.
Życzę Droszyńskiemu jak najlepiej, ale jako zbawcę kadry na rozegraniu w przyszłym sezonie to ja go jeszcze nie widze.
Kłamca.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: maciek77 »

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: StanLee »

kanimo pisze:...
Jak dla mnie powoływanie takiego Pająka mija się z celem, zaś u Kędzierskiego jeszcze nie widziałem nic ciekawszego poza faktem, że jest młody, jest Polakiem i jest rozgrywającym. Nie wydaje mi się żeby miało znaczenie czy Droszyński pójdzie do kadry za rok, czy za trzy, nie widzę powodów dla których nie miałby być w składzie już za rok, a tak o nim piszę, bo raz: a) brakuje nam trzech zawodników na reprezentacyjnym poziomie w tym momencie i Droszyński daje na swojej pozycji największe nadzieje, że ta liczba zmaleje jeszcze przed 2020 rokiem, b) wg mnie z tej drużyny on ma największe szanse jako pierwszemu dostać się do seniorskiej kadry. Nie wiem czy się napalam, ciężko kwestionować talent. ;)
kanimo

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: kanimo »

No przeciez to raczej do odstrzalu towarzystwo. Dolary przeciw orzechom, ze zagra Lomacz (tzn postoi w kwadracie).

W przyszlosci dolacza pewnie Komenda i Droszynski (mam nadzieje).

Co do powolania Kedzierskiego-myle sie, czy we wczesniejszej wersji konsultacji Droszynski byl powolany, Fornal chyba tez. Wiec rozumiem, ze powiedziano Antidze, zeby aktualnych uczniow zostawil w spokoju. Jesli chcial wziac jakiegos mlodego…
Sam wiesz, ze wyboru nie mial wielkiego. Moze Bienkowski by sie nadal.

Ja wspomniane powolania widze jako tymczasowe latanie dziury. Az dojrzeja troche Ci, ktorzy cos wniosa.

Mam drobne watpliwosci co do umiejetnosci dostosowania treningu przez trenera przygotowanie fizycznego pracujacego z seniorami do wymogow organizmu kadeta. Ale to oczywiscie da sie z kims ustalic. Psychologicznie tez mam watpliwosci, czy nalezy forsowac, zabierac mlodziakowi wakacje itp.
Generalnie-na Olimpiade nas nie zbawi a potem mozemy rok dluzej poczekac.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: StanLee »

Tyle, że za rok to już nie będzie kadet.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: Kamil92 »

Grupy Mistrzostw Świata Kadetów:
Grupa A:
Argentyna, USA, Francja, Belgia, Turcja
Grupa B:
Chiny, Kuba, Meksyk, Egipt, Włochy
Grupa C:
Iran, Polska, Chile, Tajwan, Bułgaria
Grupa D:
Rosja, Brazylia, Japonia, Portoryko, Niemcy

Myślę, że nie trafiliśmy najgorzej.
kanimo

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: kanimo »

Wygrany sparing z Brazylia, troche na styk 3:2 ale to dopiero poczatek przygotowan.
Fornal widac niezle punktowal.
Ktos wie cos wiecej?
A i pytanko konkretne- ta zmiana: Kwolek i Ziobrowski na pare Szymanski, Niemiec. To pomylka czy Patryk przestawiony/probowany na ataku. Mialam wrazenie, ze tam zagoscil na dobre Domagala i on wchodzi za Ziobrowskiego.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2015, o 11:39 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
old pallavol
Posty: 56
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 17:41
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: old pallavol »

Przy tym losowaniu zanosi się na Mistrzostwo Świata czego życzę z całego serca !!!
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: bytrek »

co ma losowanie do Mistrzostwa świata?
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: FLPman »

Są gdzieś statystyki z wczorajszego sparingu z Brazylią?
kanimo

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: kanimo »

Tym razem przegrana 1:3 i dodatkowy set dla Polski.
Z relacji wynika, ze sporo pograli zawodnicy rezerwowi: Szymanski, Busch, Niemiec, Domagala oraz Kozub.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: StanLee »

W trzecim meczu 1-4 (wlasciwie 0-3), gralismy pierwszym skladem.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: FLPman »

Większość meczu graliśmy podstawowym składem, jeśli to nie była tylko jednodniowa niedyspozycja to... dobrze, że jeszcze dużo czasu do MŚ. Widziałem sobotni mecz i Brazylijczycy prezentowali się o klasę lepiej, u nas jedyny duży plus jaki bym wymienił to zagrywka Kochanowskiego (mimo, że raz sędzia odgwizdał mu błąd 8 sekund :D), trochę mniejszy plus to niezła gra w ataku Fornala i na tym koniec. Trzymałbym mocno kciuki za zdrowie naszej pierwszej szóstki, bo we wchodzących wczoraj zmiennikach nie widziałem jakości, która by poprawiła i tak bardzo słabą grę. Pocieszające jest to, że z rozmów z kilkoma osobami wynika, że to był nasz znacznie słabszy mecz w porównaniu z tymi w czwartek i piątek, których nie widziałem.

Z ciekawostek to trybunach krośnieńskiej hali pojawił się Yoandry Diaz.
bebe
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2013, o 20:44
Płeć: K

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: bebe »

Nasi kadeci wygrali turniej w Anapie, brawo :)
bebe
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2013, o 20:44
Płeć: K

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: bebe »

Może ktoś znalazł jakiś link do transmisji z Tibilisi ?
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: Kamil92 »

bebe pisze:Może ktoś znalazł jakiś link do transmisji z Tibilisi ?
Można próbować tutaj:
http://www.myvideo.ge/?act=dvr&chan=liveman2
http://www.myvideo.ge/?act=dvr&chan=gpb2hq
ale czy będzie jakaś transmisja to tego nie wiem. Mecz z Rosją gramy o 11, tak?
bebe
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2013, o 20:44
Płeć: K

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: bebe »

Dzięki, czytałam gdzieś,że mecz był planowany na 9.00 naszego czasu, ale nie mam jeszcze informacji jaki jest wynik
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”