Sezon 2014/2015

olog55
Posty: 286
Rejestracja: 24 paź 2007, o 15:58
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: olog55 »

Zasłużone gratki dla Viktorii od kibica z Suwałk. Zagrali taktycznie bardzo dobrze. Dyscyplina, dobra kierunkowa i mocna zagrywka utrzymana od początku. Mecz był powtórką pierwszego meczu w Suwałkach. Ślepsk słabe przejęcia Bez ataku Winnika i Skrzypkowskiego, którzy po ostatnim meczu zostali rozpracowali zresztą tak jak i sypacz Makowski. Jaśniejszą postacią był Modzelewski ale przy takiej dyspozycji Viktorii niewiele mógł zrobić. Co do Viktorii to Kaczmarek był w dzisiejszym meczu cieniem Piórkowskiego. Trochę lepsza zagrywka Ślepska i co by było....?
ortalion
Posty: 121
Rejestracja: 23 kwie 2012, o 17:48

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: ortalion »

dzisiaj bardzo ciekawy i stojący na niezłym poziomie mecz
Nike1
Posty: 49
Rejestracja: 22 lut 2015, o 08:51
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Nike1 »

Victoria Wałbrzych w finale!
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: akukuk »

Gratulacje dla drużyny z Wałbrzycha! Chyba można traktować ich obecność w finale jako sporą niespodziankę ;)
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Mateusz1993 »

akukuk pisze:Gratulacje dla drużyny z Wałbrzycha! Chyba można traktować ich obecność w finale jako sporą niespodziankę ;)
Czemu niespodzianka? Masz na myśli w perspektywie sezonu czy mówisz o półfinałach.

Dobre zawody rozegrali dziś Wałbrzyszanie. Na co warto zwrócić uwagę zupełnie inny charakter na ten mecz przyjął trener Janczak niż choćby w 3 meczu. Co mam na myśli? Przed tym 3 widać było spięcie, nerwowość, niepewność, a dziś pełen luzik i pozytywne nastawienie. No i jakie zmiany. Bo choć MVP został dziś Kaczmarek- o nim za chwilę, to wejście Zielińskiego (przy 11:11) w pierwszym secie! i Karpiewskiego były bardzo ważne by nie powiedzieć kluczowe. Od początku meczu widać było, że Szymon Piórkowski dziś jakiś niewyraźny i w ataku i w przyjęciu, ale Sebastian dał doskonałą zmianę, pewnie na przyjęciu, dobrze w ataku i mądrze w zagrywce. Z kolei Karpiewski zmienił Filipiaka, który na początku spotkania grał bardzo dobrze, w drugim secie złapał jednak kryzys nie skończył dwóch czy trzech piłek z rzędu i trener zrobił zmianę, okazało się, że był to bardzo dobry ruch, trafiał zagrywką, zespół nadrabiał straty później dołożył również skuteczny atak i obok Kaczmarka to na nim oparta była gra. Dużo w tym prawdy, jednak nie do końca- bo choć miał dziś liderów, to trzeba dostrzec, że Fijałek rozgrywał, a nie wystawiał (z resztą robi tak cały czas), bo ładnie pochodził środek- duże pochwały za dzisiejszy mecz dla Olczyka, ale także Krulickiego (choć ten pierwszy do tej pory robi nam nie większe wrażenie swą grą niż drugi z środkowych), do tego dużo grał dziś pajpa- ale tylko z Łukaszem, no i mądrze na zagrywce- mądrze taktycznie wykorzystując najlepszy ustawienie na bloku i obronie, było to bardzo punktodajne ustawienie gości.
Co do gospodarzy, tak jak niektórymi decyzjami personalnymi nieco Piotr Poskorbko mnie zaskakuje, tak prowadzenie zespołu, taktyka, podpowiedzi zawodnikom na dobrym poziomie, widzę go w przyszłości jako trenera w Pluslidze. No, ale wypadałoby coś napisać o zawodnikach, dobre zawody Smolińskiego na środku, kończył dziś na wysokim %. Słabiej niż w czwartym meczu zagrał Rawiak, ale na pewno jest to zawodnik z potencjałem (rocznik 92), co do atakującego, to przed sezonem oczekiwałem gry w większym wymiarze w wykonaniu Klutha, zresztą chyba sam zawodnik również jak i Lotos, który go do Ślepska wypożyczył, jest to na pewno zawodnik z potencjałem, bo potrafi grać bardzo skutecznie w ataku, na pewno musi pracować nad techniką, ale bije na takim pułapie, że myślę warto aby dostał szansę (w jakimś klubie z Krispol I ligi) poważnej gry jako pierwszy atakujący. Bo (nie wszyscy się muszą ze mną zgodzić) to w półfinałach Winnik wypadł średnio, bo nie dał zespołowi jakiejś przewagi, a to przecież doświadczony gracz i to doświadczenie nie raz w wielu akcjach przemawia na jego korzyść w konfrontacji z blokiem, ale też nie jest to gracz z niewiadomo jakimi umiejętnościami i dlatego trochę szkoda, że Kluth nie dostał więcej szans, bo dziś znów w ataku poza jedną piłką kończył wszystko (fakt mało prób, ale szansy nie dostał) i tym razem pokazał normalną zagrywkę, a nie jak ostatnio. Ostatecznie dobrze, że to Wałbrzych jest w finale, bo to jednak w tym zespole drzemie większy potencjał.
No i na deser o Kaczmarku. Zdecydowany lider zespołu, dużo punktów, powrócił dziś do swojej dobrej zagrywki, dobrze na bloku, stabilnie w przyjęciu no i atak. A zwłaszcza ten na wysokiej piłce, w tym elemencie Łukasz dla swojego zespołu jest nieoceniony, parametry fizyczne i kontrola w tym ataku sprawiają, że bardzo mocno liczę na tego zawodnika (rocznik 94 i dopiero drugi pełny sezon w siatkówce halowej), również w perspektywie kadry w przyszłości, a w tym na poważną szansę u Kowala na kadrze B. Mam nadzieję, że się nie zawiodę, bo oczekiwania są niemałe.
Nike1
Posty: 49
Rejestracja: 22 lut 2015, o 08:51
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Nike1 »

Sebastian Zieliński jak dla mnie zaliczył "wejście smoka", tajna broń Janczaka,na którą Suwałki nie były przygotowane:) Powinien zostać MVP meczu ale teraz to nie ważne. Karpiewski też dał genialną zmianę. Piórkowski faktycznie słabo zaczął, być może zmęczenie dało o sobie znać, bo chłopak daje z siebie 120% w każdym meczu. Kaczmarek wraca do świetnej dyspozycji chodź to jeszcze nie jest maximum możliwości:)
Wielkie brawa należą się całej drużynie, trenerowi i reszcie sztabu za to czego dokonali. Trener zbudował świetną drużynę, której siła tkwi w zespołowości. Poprzez ciężką pracę pokazali że nie ma rzeczy niemożliwych. Kto przed startem ligi brał pod uwagę beniaminka w finale, zapewne tylko kibice Victorii.
Teraz czas na finał!
Na koniec brawa za walkę dla zawodników Ślepska.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: dezerter »

Jaki wynik (meczów) stawiacie w finale??
Purevolley
Posty: 21
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 12:42
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Purevolley »

Gratulacje dla drużyny Wałbrzycha i Nysy. Jako drużyny odpowiednio z 3 i 5 miejsca awansowały do finału ligi, co jest niespodzianką. Jeżeli chodzi o zespól Nysy w pierwszej rundzie trafiła na Spałę która była już myślami na ME kadetów, ale w półfinale już nie było kalkulacji z żadnej stron i wygrała z faworyzowanym Camperem Wyszków. Wszystkie mecze były bardzo wyrównane i każdy z nich mógł mieć inne losy.Świadczy o tym bilans małych punktów z poszczególnych pojedynków odpowiednio 103-102,98-87,106-105 dla Nysy. Niemniej jednak forma Campera dołuje i drużyna z Wyszkowa gra bez wiary i charyzmy.

W finale myślę czekają nas bardzo wyrównane spotkania. I po cichu liczę na Stalowców. Prezentują się naprawdę dobrze, a Szczurek i Piotrowski pukają do PlusLigi.
Zaś w meczu o brąz myślę, że wygra drużyna z Suwałk, gdyż drużyna Campera nie potrafi wyjść z dołka jakiego złapali w drugiej rundzie .
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Mateusz1993 »

dezerter pisze:Jaki wynik (meczów) stawiacie w finale??
Z typowaniami to u mnie różnie. Niemniej postawiłbym (raczej) na Victorię Wałbrzych. Mają przewagę parkietu, fakt pewnie to nie jest główny argument. A za taki można już uznać silny skład zespołu. Nie będę się powtarzał i dokładnie wszystkiego opisywał, bo kto chce może moje ostatnie posty przeczytać, gdzie pisałem o drużynie Victorii.
Jednak nie stawiałbym na jednostronną rywalizację, bo z kolei drużyna Stali Nysa miała więcej czasu na odpoczynek, podczas gdy ich rywale walczyli o finał. A do tego w zespole Nysy też ma kto grać. Bo trzeba podkreślać (co już zrobił mój poprzednik) dobrą postawę Piotrowskiego i Szczurka, pierwszy jest liderem i rozgrywający, który prezentuje spokojną, pewną siatkówkę, ma w nim oparcie w jakichś trudniejszych momentach. Zobaczymy jak poradzą sobie przyjmujący, to może być bardzo ważne, bo jednak w zespole Wałbrzycha ta pozycja mocniej obsadzona (najmocniej w lidze), to Bułkowski i Długosz też potrafią grać, co pokazywali już nie raz. Pierwszy dobrze w zagrywce i przyjęciu i uzupełnia atak, z kolei ex-Resoviak, dysponujący bardzo dobrymi parametrami fizycznymi, musi umieć je wykorzystywać i wspierać Mateusza w ataku. Liczę na ciekawą rywalizację na dobrym poziomie. Liczę również, że nie zakończy się to w 3 meczach. Stąd gdybym miał typować to postawiłbym na wynik 3:1 w zaciętej rywalizacji dla Wałbrzyszan.
Nike1
Posty: 49
Rejestracja: 22 lut 2015, o 08:51
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Nike1 »

To będą ciężkie mecze, ale obstawiam że całą rywalizację wygra Victoria Wałbrzych 3-1:) Stal Nysa miała więcej czasu na odpoczynek ale czy to wystarczy aby zatrzymać rozpędzoną Victorię, zobaczymy już niedługo.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: dezerter »

Tak więc, ja obstawiam 3-1 dla Stali Nysa Za Nysą przemawia trener, który potrafi świetnie ustawić zespól" pod przeciwnika", seria wygranych meczy bez porażki, świeżość oraz wbrew pozorom, to że gramy pierwsze mecze na wyjeździe.Dużym atutem jest też fakt, że w tym sezonie plan został już wykonany i to z nawiązką. U zawodników widać, że gra sprawia im frajdę, a to dobry prognostyk przed meczami finałowymi.

Wszystkim oglądającym życzę, wielkich emocji i dobrego siatkarskiego święta, stojącego na wysokim poziomie. Ja już nie mogę się doczekać !!

Tylko Stal !!
sparrow1
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2015, o 07:45
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: sparrow1 »

Jednak się nie spełniło. Rozpędzona Victoria stawia pod ścianą kotła drużynę z Nysy. Czy Nysa się podniesie? Trudno wyrokować. Zdecydowanie poziom obu drużyn jest zbliżony, to już nie jest przebieżka jak z Camperem-i to chyba Nysę trochę zaskoczyło. Decyduje forma dnia i pojedyncze błędy-jednak tu Victoria ma przewagę. Jeśli przegrywają-to zdecydowanie góra jednego seta, pozostałe grają niemal perfekcyjnie. W przypadku Stali błędy rozkładają się bardziej "równomiernie", ale to też znaczy że muszą gonić rywali, zwłaszcza w końcówkach setów. A w tych Victoria ma przewagę psychologiczną i w najtrudniejsze piłki wygrywa. Zobaczymy co będzie, gdy przeniesiemy się na teren Nysy. Ja obstawiam ciężki mecz z tie-breakiem, ale wygraną Victorii 3:2 i w całym finale 3:0.
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: MaciejJoker »

Czy wszyscy zawodnicy grający w tej lidze to profesjonaliści ? Tzn. czy żyją tylko z gry w siatkówkę, czy muszą pracować na co dzień ?
2012, 2013, 2015
Nike1
Posty: 49
Rejestracja: 22 lut 2015, o 08:51
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Nike1 »

Profesjonaliści. Choć zaznaczam że nie znam sytuacji wszystkich siatkarzy w lidze, ale z tego co wiem to wystarcza im samo granie. Większość zawodników dodatkowo jedynie studiuje.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: lipton »

Zależy jak zdefiniujesz profesjonalistę. Sporo chłopaków dodatkowo studiuje, to fakt, ale dotyczy to przede wszystkim młodszych zawodników. Podejrzewam że sporo starszych łączy grę w siatkówkę z pracą zawodową, tak przynajmniej było jeszcze kilka lat temu, gdy Zduńska grała w pierwszej lidze. Inny przykład: jakiś czas temu z Będzina odszedł ze względu na pracę Bartek Dzierżanowski, który teraz gra w Zawierciu więc pewnie łączy pracę z grą w lidze. Także może nie jest to regułą, ale część zawodników na pewno pracuje.

Poza tym wynagrodzenie w pierwszej lidze to nie są znowu jakieś kokosy, średnia pensja kręci się pewnie koło średniej krajowej, a sporo starszych zawodników ma już żony, dzieci, a grać w siatkówkę za pieniądze będą jeszcze pewnie tylko kilka lat, w dodatku raczej nic nie odłożą, więc dziwne byłoby, gdyby zajmowali się jedynie graniem.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Mateusz1993 »

Dwa pierwsze mecze Wałbrzyszanie rozstrzygnęli na własną korzyść. Warto podkreślić, że mecze były ciekawe, ale faworyt zwyciężył, u siebie Nysa na pewno będzie groźniejsza, choć w pierwszym meczu mocno powalczyli. Choć tak btw ten pierwszy mecz był bardzo dziwny. Fatalnie zaczął go Piotrowski, robił szkolne błędy i szybko wylądował w kwadracie, a Victorii w to graj i pewnie doprowadziła do zwycięstw w dwóch setach. Jednak później trener Bułkowski, wrócił do swojego podstawowego atakującego i zawodnik wrócił do swojego normalnego poziomu i był skuteczny. Można by w sumie powiedzieć, że trochę niespodziewanie (po przebiegu dwóch pierwszych setów). Co do dalszych obserwacji obok Piotrowskiego (tego od trzeciego seta) warto wyróżnić na pewno Długosza, wykorzystuje swoje parametry fizyczne dość dobrze i generalnie ma potencjał na Plusligowca, dobre zawody również w wykonaniu Szczurka, a także Nożewskiego- bardzo skuteczny w ataku i to przy jego zagrywce Nysianie robili break pointy. W obronie dobra gra Bułkowskiego (to jego obrony umożliwiły wygranie 4 seta).
Co do Wałbrzycha, ponownie bardzo dobrze piłki rozdzielał Fijałek, ale nie sposób nie dostrzec, że ponownie liderem był Kaczmarek, coś ponad 20 punktów, skuteczność 52% w ataku. Obserwuje tego zawodnika i nie raz już podkreślałem jego wysokie umiejętności, wygląda na to, że im dalej w sezon tym zawodnik został baczniej obserwowany przez obserwatorów z Plusligi, bo jak podkreślał Panas do Plusligi trafić ma na pewno, ale nie zdradzał jeszcze gdzie. W drugim meczu, młody przyjmujący Victorii zagrał jeszcze lepiej, bodaj 23 punkty skuteczność koło 54% (19/34 lub na 35), 2 asy i 2 bloki. Dużo na niego zagrywali, ale poza pojedynczymi oddaniami na drugą stronę radził sobie stabilnie i kończył dużo ważnych piłek.
Zarówno w pierwszym jak i drugim meczu dobrze zaczynał Karpiewski, ale im dalej w las tym nieco słabiej i w obu meczach zmieniał go Filipiak, w pierwszym meczu świetna zmiana (do końcówki 4 seta, gdzie dwa razy pod rząd wybronił go Bułkowski) kończył niemal każdy atak, a było ich sporo, kolejną piłkę znów skończył. W drugim spotkaniu ponownie bardzo dobre wejście Bartka. Nie można zapominać o środkowych i libero, pierwsi skuteczni, a i Mihułka bardzo stabilnie. Ostatnim o którym wspomnę jest Zieliński, wszedł do szóstki na koniec sezonu i prezentuje się bardzo dobrze, dokłada ważną cegiełkę w ataku, nieźle przyjmuje, a w drugim meczu dostał nawet MVP.
Na koniec dodam by nie wydłużać, dobrą taktykę zespołu gospodarzy, bardzo dobrze wykorzystują ustawienie z rozgrywającym na zagrywce (dla wielu zespołów kluczowe ustawienie, na kontrze- mówi się, że najlepsze), a tak jest w Wałbrzychu, mocny blok i obrona plus ewentualna kontra w tym właśnie ustawieniu. Na koniec podkreślę, dobrą pracę Janczaka i trafne, konkretne uwagi do swoich zawodników.
ortalion
Posty: 121
Rejestracja: 23 kwie 2012, o 17:48

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: ortalion »

a gdzie się podział w Wałbrzychu Krzywiecki od kilku sezonów słabo a w tym sezonie zajmuje się głównie klaskaniem :o
Nike1
Posty: 49
Rejestracja: 22 lut 2015, o 08:51
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Nike1 »

Krzywiecki dostał szansę gry i niestety pokazał się słabo. Nie dziwi mnie więc, że w kolejnych meczach na zmianach pokazywał się Sebastian Zieliński-świetny przyjmujący, i dobrze odnajdujący się w obronie,z mocną zagrywką.

We wczorajszym meczu o brązowy medal Camper Wyszków - Ślepsk Suwałki 1:3 (22:25, 27:29, 25:20, 28:30).
Brąz trafia do Ślepska Suwałki. Gratulacje i duże brawa dla siatkarzy Ślepska oraz trenera Piotra Poskrobko się należą, w mojej ocenie swoją grą dużo bardziej zasłużyli na medal.
Camper Wyszków kończy rozgrywki na czwartym miejscu. Trochę za wcześnie wieszali sobie medale na szyi.
manita
Posty: 51
Rejestracja: 17 maja 2015, o 19:05
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: manita »

A jak będzie jutro? Dla wałbrzyskiego kibica, fajnie, gdyby rywalizacja zakończyła się u nas, jednak odpuszczę sobie tej przyjemności na rzecz zakończenia walki o złoto w jutrzejszym spotkaniu :) .
manita
Posty: 51
Rejestracja: 17 maja 2015, o 19:05
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: manita »

Złota Victoria!
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: dezerter »

Stal vicemistrzem :)
manita
Posty: 51
Rejestracja: 17 maja 2015, o 19:05
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: manita »

Gratulacje dla drużyny i kibiców v-ce Mistrza I Ligii :D
Nike1
Posty: 49
Rejestracja: 22 lut 2015, o 08:51
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Nike1 »

Krótko: beniaminek ligi został mistrzem! Brawo!
Gratulacje również dla siatkarzy Stali Nysa i trenera Bułkowskiego.
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: dia30 »

Beniaminek to określenie zespołu, który wywalczył awans do wyższej ligi. Vicotoria nie awasowala, tylko sie do tej ligi zapisala. Jak wczesniej Wyszkow, Rzeczyca i Szczecin. Beniaminkiem to była Spała i Zawiercie a teraz Katowice i Kraków. A cala reszta, co sie zapisuje/kupuje to kombinatorzy.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Elgarten »

dia30 pisze:Beniaminek to określenie zespołu, który wywalczył awans do wyższej ligi. Vicotoria nie awasowala, tylko sie do tej ligi zapisala. Jak wczesniej Wyszkow, Rzeczyca i Szczecin. Beniaminkiem to była Spała i Zawiercie a teraz Katowice i Kraków. A cala reszta, co sie zapisuje/kupuje to kombinatorzy.
Powiem szczerze, że od dłuższego czasu mam to z tyłu głowy. Wiele osób zachwyca się w tym sezonie Victorią, a mało kto pamięta że dokładnie rok temu stali się obiektem szyderstw i drwin (całkowicie zasłużenie). Przypomnę, że w meczu o awans do I ligi przegrali z SMS Spałą, pomimo prowadzenia w tie - breaku 12:2 !!! Sympatycy Wałbrzycha mogą wiele pisać o ekipie Janczaka, ale faktem jest, że w zakończonym właśnie sezonie powinni rywalizować w II lidze i nie powinni mieć jakiejkolwiek możliwości występować szczebel wyżej. Tym bardziej szanuję dokonania takich klubów, jak choćby Kęczanin Kęty. Drużyna z małego miasta w małopolskim jeszcze w 2010 roku rywalizowała w lidze wojewódzkiej. Następnie krok po kroku, potrafiła SPORTOWO awansować najpierw do drugiej ligi, a następnie do pierwszej. Mam wielką nadzieję, że PZPS wreszcie skończy z przymykaniem oka na nieuczciwe procedery i postawi sprawę jasno. Promocję wyżej można uzyskać tylko na boisku, w sposób sportowy. Czytałem, że już władze GTPS Gorzów Wielkopolski są gotowe do gry w I lidze i nalegają by ją powiększyć. Jak prezes klubu ma czelność w ogóle wypowiadać takie opinie ??? Jakby gorzowianie pokonali Czarnych Katowice, pewnie też widziałby taką konieczność :D . Czy nie można wziąć przykładu z rozgrywek piłkarskich, gdzie zasady awansów i spadków są bardzo przejrzyste i nie ma nic o dzikich kartach czy innych pierdołach ???
Gratulacje dla Stali Nysa za srebro i dla Ślepska Suwałki za brąz. Dla obu ekip to świetne osiągnięcia.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: lipton »

Elgarten pisze: Gratulacje dla (...) Ślepska Suwałki za brąz. Dla obu ekip to świetne osiągnięcia.
Gwoli ścisłości, Suwałki też nie awansowały do ligi sportowo tylko przejęły miejsce parę lat temu po awansie Augustowa 8-)
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: dia30 »

Dokładnie tak jak mówisz...
Z tym, że powinno się zacząć od góry. W końcu zrezygnować z największej głupoty ostatnich lat i otworzyć pluslige i wrócić do elementarnych zasad rywalizacji sportowej: grać o mistrzostwo i utrzymanie, a nie o mistrzostwo i o nic.
A na dzień dzisiejszy mamy sytuacje mało przypominającą sport. Można przegrać a i tak się zgłosić wyżej i o dziwo takie miejsce dostać. Przypomne tylko, że taki Wyszków ANI RAZU nie wywalczyl awansu na parkiecie. Nawet finał 3 ligi przegrali kilka lat temu i do drugiej wchodzili tak samo jak do pierwszej.
A na dziś słychać glosy ze najblizej plusligi sa Szczecin i .... Katowice, dla których ma niedlugo sie zrobić miejsce bo ktos stwierdzil, ze na mapie Polski brakuje siatkowki w tych okolicach. Biznes sie bedzie krecil.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: lipton »

dia30 pisze:Przypomne tylko, że taki Wyszków ANI RAZU nie wywalczyl awansu na parkiecie. Nawet finał 3 ligi przegrali kilka lat temu i do drugiej wchodzili tak samo jak do pierwszej.
A o tym finale trzeciej ligi legendy krążą do dziś... 8-)
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: sb.slav »

dia30 pisze:Z tym, że powinno się zacząć od góry. W końcu zrezygnować z największej głupoty ostatnich lat i otworzyć pluslige i wrócić do elementarnych zasad rywalizacji sportowej: grać o mistrzostwo i utrzymanie, a nie o mistrzostwo i o nic.
Podobno PlusLiga jest otwarta dla klubów, które spełniają warunki. Ja się z tym zgadzam, tak być powinno - spełniasz warunki organizacyjne, możesz przejść do ekstraklasy. Ale PlusLiga powinna jednocześnie dbać o spełnianie tych warunków przez kluby PlusLigowe. A są kluby, które powinny zostać odstrzelone za ich niespełnienie. I tak mogłoby się zrobić miejsce dla takiej Victorii.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
olog55
Posty: 286
Rejestracja: 24 paź 2007, o 15:58
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: olog55 »

Co do Suwałk to drużyna Ślepsk została przeniesiona z Augustowa do Suwałk i tu nie było żadnego kupowania tylko kwestia włączenia się do finansowania klubu przez miasto Suwałki,
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”