Reprezentacje w TV

Re: Reprezentacje w TV

Postby Edyta » 18 Feb 2015, o 23:43

timshel wrote:Pytanie tylko czy nasi komentatorzy wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom z troski o widza/słuchacza, czy u podstaw leży zwykła ignorancja ;>

Wg mnie ignorancja wynikająca z lenistwa :) Skoro nie wymaga się od nich zbyt wiele to się nie wysilają. Ja tylko zawsze się dziwię, że ludzie żyjący z siatkówki są nią tak mało zainteresowani.
Zasadnicze pytanie - skąd taka pewność? Bo ja np. nie wiem gdzie mieliby się oni wykazać swoją wiedzą na temat ligi włoskiej. Komentując mecze Plusligi?

Po pierwsze nie chodzi tylko o ligę włoską :) Po drugie, przykładów ignorancji jest aż nadto, a mi się nie chce po raz setny pisać o Vettorim :D Wanio niedawno błysnął uwagą (na jakimś meczu LM), że Zaytseva nie ma w meczowym składzie Lube, bo prawdopodobnie dalej leczy kontuzję z mś :] Ich ignorancja wychodzi często mimochodem, a najbardziej podczas różnych rozgrywek reprezentacyjnych, gdzie - jeśli zawodnik nie przewinął się przez Plusligę, nic o nim nie wiedzą, albo bardzo niewiele. I dotyczy to nawet znanych postaci. O innych ligach w ogóle nie wspominają, nie powiedzą o nich widzom nic ciekawego, bo (cytat z Drzyzgi) "niespecjalnie ich one interesują".
Nawet jak Serie A była największą ligową potęgą, a Świderski i Winiarski tam brylowali, zdobywali trofea, nasi guru w ogóle tego nie śledzili. Pamiętam jak Świder po raz pierwszy wywalczył z Lube Puchar Włoch. Wydarzenie niesamowite dla polskiego siatkarza, bo przypomnę, że Plusliga w 2008 roku przy Serie A była jeszcze kopciuszkiem. Ja sobie wszystko oglądałam w necie, więc można było. Zaraz po tym były finały naszego pucharu. Oczywiście w trakcie studia, czy meczów ani słowa o sukcesie Świdra. Panowie dopiero na koniec transmisji powiedzieli coś w stylu "we Włoszech Świderski ma zdaje się też szansę na puchar". Dla mnie to coś, jakby Mateusz Borek nie wiedział (i nie oglądał), że Lewandowski właśnie zdobył z Realem Puchar Króla, czy coś (i to będąc główną postacią rozgrywek). Zresztą to samo było z Winiarskim. Może jak teraz to opowiadam to już tak nie razi, bo w międzyczasie Plusliga sama zyskała na prestiżu, a włoska mocno się zdewaluowała, ale wtedy to było coś karygodnego.

Od tej pory nic się nie zmieniło. Czasem tylko się zastanawiam, dlaczego ludzie żyjący z siatkówki, teoretycznie będący pasjonatami (skoro zdecydowali się robić to zawodowo), nie są nią zainteresowani. Co ma do roboty Drzyzga jak nie komentuje meczu? Teraz są już takie możliwości... Z samej ciekawości włączyłabym Rai, żeby coś pooglądać. Każda liga (poza polską :) ) pokazuje po kilka spotkań z każdej kolejki. A im się mylą mistrzowie Włoch.
Kiedyś ktoś tu opowiadał, że anglojęzyczny komentator z Laoli w trakcie meczu szeroko i wyczerpująco omówił kariery zawodników na boisku, bodaj o Boćku (kto poza Polską zna Boćka?) opowiedział wszystko od juniora. Jakby kiedyś nasi "eksperci" zastrzelili nas takim przygotowaniem do meczu to niektórzy o słabych sercach mogliby nie wytrzymać :]

Co do siatkówki w TVP to konkurencja zawsze jest korzystna dla kibiców. Polsatowi przydałby się jakiś świeży powiew. Raz na 4 lata przy okazji igrzysk to za rzadko.
Edyta
 


Re: Reprezentacje w TV

Postby Noworoczny » 18 Feb 2015, o 23:45

Może chodziło jednak o puszkę z pandorą?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
User avatar
Noworoczny
 
Posts: 8666
Joined: 29 Dec 2013, o 14:52

Re: Reprezentacje w TV

Postby pewniak » 19 Feb 2015, o 08:54

Nie podchodzę do tematu nieprzygotowania komentatorów jakoś emocjonalnie, ale wczoraj podczas meczu Resovii Swędrowski powiedział, że prawdopodobnym jej rywalem w kolejnej rundzie będzie Nowosybirsk, bo powinien sobie poradzić z Tomisem u siebie. Wszyscy kumaci wiedzieli, że ich mecz zakończył się jakieś 5 godz wczesniej :)
pewniak
 
Posts: 5015
Joined: 2 Sep 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Postby lipton » 19 Feb 2015, o 10:11

Ja tam Wasze emocje poniekąd rozumiem, ale trudno się dziwić komentatorom i ich nazwijmy to "lenistwu". Wiedzę większą od nich posiada pewnie garstka zainteresowanych kibiców, cała masa pozostałych odbiorców to mniejsi lub większy laicy w siatkarskim temacie, więc i wymagania względem nich nie są wysokie.

Ja osobiście wychodzę z założenia, że komentator sportowy powinien być osobą, która przede wszystkim nie przeszkadza w oglądaniu danej dyscypliny, wprowadzi widza w jej tajniki (zwłaszcza przy dyscyplinach mniej popularnych) i sprawi że będzie się przyjemnie oglądało relację.

Głupi przykład: łyżwiarstwo szybkie. Polsat na fali popularności tej dyscypliny jaka pojawiła się tuż po igrzyskach, zaczął regularnie pokazywać zawody Pucharu Świata. Raczej nie mieli możliwości zatrudnienia komentatora specjalizującego się w łyżwiarstwie szybkim, bo pewnie w naszym kraju takich nie ma, więc wysłali Lepę do Grodziska Mazowieckiego, żeby trochę przemaglował Złotkowską i dowiedział się z czym w ogóle to ślizganie na lodzie się je. No i ja parę razy te zawody oglądałem, komentarz za bardzo mi nie przeszkadzał, mniej więcej wiem kto jest kto, chociaż bardzo powierzchownie, oglądało się to generalnie dość przyjemnie. Spodziewam się, że znawcy i miłośnicy panczenów zaciskali zęby, nie mogli spokojnie usiedzieć, wyłączali głos itd., bo pewnie Lepa non stop strzelał podobnymi bykami, które słyszymy my podczas meczów siatkówki.

Przykład numer dwa. Klasyka gatunku. Dariusz Szpakowski. Facet ma pojęcie o piłce bardzo mgliste. Nie wie w jakich klubach piłkarze grają, strzela niesamowitą ilość błędów przy wymawianiu nazwisk itd. A jednak większość moich znajomych (ja sam także), uważa że mecz piłkarski komentowany przez Szpaka, zwłaszcza gdy gra nasza reprezentacja, ma swój niepowtarzalny urok. I gdybym miał wybierać między Borkiem, który ma przeogromną wiedzę, czyta i ogląda chyba wszystko, a Szpakowskim, to i tak stawiam na Szpakowskiego.

Są też oczywiście komentatorzy, którzy wkurzają mnie niemiłosiernie i tutaj na czoło wysuwa się Piotr Dębowski, na którego wręcz mam alergię i nie mogę go słuchać. Ale już np. moja żona (która jest 100% januszem albo januszką, nie wiem czy to się odmienia 8-) ) twierdzi, że komentuje bardzo fajnie i "przecież musi się tak emocjonować".
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
User avatar
lipton
 
Posts: 2316
Joined: 23 Apr 2009, o 15:53
Location: Łask
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Postby Noworoczny » 19 Feb 2015, o 23:27

Lipton mo recht.
My wybrzydzamy, bo się znamy, ale nas jest parę setek. A komentatorzy są dla tych dziesiątek i setek tysięcy. Wystarczy, że im coś ciekawego powiedzą i już.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
User avatar
Noworoczny
 
Posts: 8666
Joined: 29 Dec 2013, o 14:52

Re: Reprezentacje w TV

Postby timshel » 20 Feb 2015, o 12:57

Edyta wrote:
timshel wrote:Pytanie tylko czy nasi komentatorzy wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom z troski o widza/słuchacza, czy u podstaw leży zwykła ignorancja ;>

Wg mnie ignorancja wynikająca z lenistwa :) Skoro nie wymaga się od nich zbyt wiele to się nie wysilają.

Hehe, pierwotnie tam było lenistwo. Pomyślałam jednak, że to się rozumie samo przez się i ta dosadna precyzja jest zbędna. Jak widać, przeczucie mnie nie myliło ;>

No ok, komentatorzy mają wychodzić naprzeciw oczekiwaniom większości. Byłoby jednak miło gdyby choć trochę kibiców uświadamiali/edukowali. Może w niektórych uda się rozbudzić większą ciekawość, a przy tym nie doprowadzić do białej gorączki tych nieco bardziej zorientowanych. Ale jak oni absencję Ivana w Lube tłumaczą kontuzją doznaną na MŚ... (jak do mojej świadomości dotarło co właśnie usłyszała, z wrażenia się biedna zakrztusiła). Zresztą, co tam liga włoska. Przy okazji meczów reprezentacji, zorientowawszy się po jakimś czasie, że na boisku pojawił się drugi libero, zastanawiali się co się stało z pierwszym. Bo przecież źle nie grał, to może kontuzjowany... Kibic spijający wiedzę 'li i jedynie' z ust naszych ekspertów nie dość, że przyjmie ich słowa za aksjomat, to jeszcze może/będzie głosić te nowinki i teorie w szerszych kręgach. Jak tak ma wyglądać wprowadzanie w tajniki danej dyscypliny, to ja dziękuję.

Odnośnie przykładu Borka i Szpakowskiego, tu się akurat zgodzę. Myślę, że taką znamienną parą jest snookerowy duet Jewta & Kruk. Panowie tworzą świetny tandem i bardzo dobrze się ich słucha (choć pewnie znajdą się tacy, którzy się z tym stwierdzeniem nie zgodzą ;) ). Nie zmienia to jednak faktu, że dość często się potykają i w rozbrajający sposób plączą w zeznaniach ;> Ale jakąś wiedzę jednak mają, a kiedy się gubią, robią to z wdziękiem ;>

Edit A jak słyszę 'zawodnik z numerem', to się czuję taka oświecona, że hoho, a może nawet i jeszcze jedno ho. Ba, lepiej oświetlona niż Mirek w solarium.
Learn to love the process.
timshel
 
Posts: 414
Joined: 25 May 2014, o 08:52

Re: Reprezentacje w TV

Postby azsiak88 » 27 Feb 2015, o 19:54

Widzę, że wiadomość o tym, że Polsat zgarnął siatkówkę reprezentacyjną na kolejne 4 lata przeszła wśród forumowiczów bez echa.

http://www.polsatsport.pl/Wiadomosc/te/ ... index.html

I to zaraz po objęciu prezesury przez Papke 8-) Przypadek? 8-)
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
User avatar
azsiak88
 
Posts: 2091
Joined: 8 May 2009, o 21:44
Location: Łódź
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Postby Noworoczny » 27 Feb 2015, o 20:22

#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
User avatar
Noworoczny
 
Posts: 8666
Joined: 29 Dec 2013, o 14:52

Re: Reprezentacje w TV

Postby grzegorzg » 1 Jun 2015, o 10:59

Na stronie tyutułowej "Strefy" jest info n/t zapowiadanego reportażu TVP zatytułowanego ponoć "Pieśń o chytrych rycerzach". Nie wnikając !!! w istotę sporu, tytuł uważam za skandaliczny. Dla mnie jednoznacznie kojarzy się z chytrymi siatkarzami. Trzymając się konwencji sienkiewiczowskiej, należałoby napisać o "chytrych hetmanach", choć tak po prawdzie, bliżej sienkiewiczowskiego przekazu, to raczej o "chytrych hierarchach", no ale to politycznie niepoprawne.
User avatar
grzegorzg
 
Posts: 6429
Joined: 3 Sep 2007, o 08:36
Location: Wrocław
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Postby bytrek » 1 Jun 2015, o 18:14

Nie widzę nic oburzającego w tym tytule
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
bytrek
 
Posts: 878
Joined: 16 Aug 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Postby placid » 2 Jun 2015, o 11:28

Mecze siatkarek i siatkarzy na IE gdzie będą transmitowane ?
placid
 
Posts: 501
Joined: 27 May 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Postby krzysiu » 2 Jun 2015, o 11:39

Na Polsacie mają być ,ale pewnie na PSN i PSE
krzysiu
 
Posts: 5202
Joined: 5 Jun 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Postby Aranger » 2 Jun 2015, o 15:41

Pierwszy mecz Polacy grają 14 czerwca, tego dnia ramówka sportowych kanałów Polsatu zdominowana przez piłkarskie eliminacje ME, spotkania kadry B w programie nie ma. No ale może coś się jeszcze zmieni, jak to miało miejsce z transmisją meczów z Rosją.
Aranger
 
Posts: 3802
Joined: 15 Jan 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Postby kanimo » 5 Jun 2015, o 19:10

Wam tez sie spodobalo okreslenie, ktore padlo z ust chyba Boska: "tak zwani eksperci" :] :] :]
kanimo
 

Re: Reprezentacje w TV

Postby old pallavol » 9 Jun 2015, o 19:33

Bardzo, bardzo proszę żeby Senior Drzyzga nie komentował meczów juniora Drzyzgi bo ŻENADA to najdelikatniejsze słowo jakie przychodzi mi na myśl. Ostatnio nie strawiłem kolacji ....RATUNKU :D
old pallavol
 
Posts: 56
Joined: 1 Sep 2014, o 17:41
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Postby bytrek » 9 Jun 2015, o 20:13

old pallavol wrote:Bardzo, bardzo proszę żeby Senior Drzyzga nie komentował meczów juniora Drzyzgi bo ŻENADA to najdelikatniejsze słowo jakie przychodzi mi na myśl. Ostatnio nie strawiłem kolacji ....RATUNKU :D


Moim zdaniem, jak ognia unika komentowania jakiegokolwiek zagrania syna, dobrego czy fatalnego. Ani razu się słyszałem z jego ust, '' genialne zagranie Fabiana''. A powiedzmy sobie szczerze, było mnóstwo na to okazji. Choć nie podoba mi się zachowanie i pajacowanie u młodego Drzyzgi, taki cwaniaczek z niego.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
bytrek
 
Posts: 878
Joined: 16 Aug 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Postby adamow » 4 Jul 2015, o 15:46

Na którym kanale transmitują Dania - Polska? Na Polsacie Sport jest jakiś tenis na trawie, po innych kanałach przeleciałem i też nie ma.
adamow
 
Posts: 416
Joined: 24 May 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Postby Koso » 4 Jul 2015, o 15:49

adamow wrote:Na którym kanale transmitują Dania - Polska? Na Polsacie Sport jest jakiś tenis na trawie, po innych kanałach przeleciałem i też nie ma.


Nie ma takiego super hiper "turnieju" w TV.
Transmisje z LE są dostępne na laola1.tv
User avatar
Koso
 
Posts: 1249
Joined: 13 Jun 2012, o 09:53
Location: Kutno.
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Postby bytrek » 16 Sep 2015, o 16:37

Jest tak, 10-15 minutowy skrót seta i 30 minut reklam. Wyłączam.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
bytrek
 
Posts: 878
Joined: 16 Aug 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Postby Kamil92 » 2 Oct 2015, o 15:25

Mecz Polska - Słowacja, który odbędzie się we wtorek 06.10 o godzinie 17.50, będzie transmitowany przez TVP na kanale TVP Sport oraz na stronie tvp.sport.pl.

Źródło:
http://media2.pl/media/128503-Mecz-siat ... Sport.html
Kamil92
 
Posts: 2223
Joined: 1 Feb 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Postby luck191 » 2 Oct 2015, o 16:45

A jak już kupili transmisje to czemu nie pokażą w tv otwartej,do której wszyscy mają dostęp,TVP sport jeszcze nie wszędzie dociera. Szaranowicz to potrafi niezłe kąski zakupić :D :D :D
luck191
 
Posts: 1176
Joined: 19 Apr 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Postby bytrek » 3 Oct 2015, o 14:54

Mistrzostwa Europy też na TVP?
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
bytrek
 
Posts: 878
Joined: 16 Aug 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Postby Mateja » 3 Oct 2015, o 23:42

Jeśli chodzi o fazę grupową Mistrzostw Europy, jedynie mecz Serbia - Słowacja ma zostać pokazany na żywo w Polsat Sport News + mają być retransmisje ze spotkań Czechy - Bułgaria, Belgia - Słowenia, Estonia - Chorwacja.

Szkoda, ale co poradzić? Ustawa wchodzi w życie dopiero w listopadzie-grudniu, więc Polsat korzysta.
User avatar
Mateja
 
Posts: 950
Joined: 17 Sep 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Postby Komunista » 4 Oct 2015, o 08:06

TVP Sport historia pokaże mecz towarzyski. Nieźle, nieźle, tylko czemu na kanale który nie jest ogólnodostępny a finansowany z abonamentu.
Komunista
 
Posts: 538
Joined: 23 Sep 2015, o 05:35
Płeć: M

Re: Reprezentacje w TV

Postby Mateja » 8 Oct 2015, o 18:16

Nastąpiła wczoraj zmiana w programie Polsat Sport News. Wszystkie mecze grupowe Polaków (jutro i w sobotę 19:30, w niedzielę 17:00) będą pokazane na żywo w otwartej antenie.
User avatar
Mateja
 
Posts: 950
Joined: 17 Sep 2014, o 21:55
Płeć: M

Previous

Return to Polskie reprezentacje

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests