Siatkówka w Bhutanie

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Siatkówka w Bhutanie

Post autor: Noworoczny »

Pojawił się na forum Drukjul, więc należy się odpowiedni wątek. Druk to po bhutańsku smok. Symbol i godło Bhutanu. Jul (yul) to królestwo. Bo Bhutan jest od jakiegoś czasu monarchią dziedziczną. Kiedyś rządzili tam przywódcy religijni - wszyscy buddyści. Toczyli między sobą wojny a zwycięzca zjednoczył państwo i założył dynastię. Obecnie rządzi chyba piąty potomek tego gościa. Władzę przekazał mu ojciec, który mimo młodego wieku abdykował na rzecz progenitury. Ten ojciec właśnie zapisał Bhutan do ONZ.
Królestwo Smoka jest krajem wyznaniowym. Z innych ciekawostek napiszę, że obowiązuje tam poligynia (to nie jest takie znowu rzadkie) ale i poliandria jednocześnie.
Kraj jest bardzo malowniczy, lecz biedny, a rosnąca demokratyzacja prowadzi do korupcji i nepotyzmu. To powoduje sporą emigrację.
W Bhutanie narodowym sportem jest łucznictwo. Drugim najpopularniejszym sportem jest piłka kopana, a nasza ulubiona dyscyplina zajmuje najniższy stopień podium popularności.
Z powodu problemów z obsadą stanowisk sekcji siatkówki w komitecie olimpijskim Bhutanu, przez parę lat nie były organizowane żadne zawody. Minister sportu obiecał wybudować kryte boisko - jeśli to kogoś śmieszy, to dodam, że pierwsza, i jedna z nielicznych do dziś, droga asfaltowa powstała tam w 1968 roku.
Obecnie Tshewang Nidup, pełniący, podobnie jak Alekna, bez wynagrodzenia, funkcję trenera selekcjonera, otworzył niedawno obóz szkoleniowy dla trenerów. W wydarzeniu wzięły udział 32 osoby.
W dniach 15 do 20 czerwca miały być rozegrane mistrzostwa kraju. Niestety, nie udało mi się znaleźć żadnej strony z tym wydarzeniem. Ktoś zna może wyniki?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Edyta

Re: Siatkówka w Bhutanie

Post autor: Edyta »

Ktoś zna może wyniki?
:] (choć znając @drukjula, może znać, a nawet może oglądał i potrafi scharakteryzować czołowe zespoły :D )

Cieszę się, że znowu można czytać was obu i to w jednym miejscu :)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Siatkówka w Bhutanie

Post autor: Noworoczny »

Nie będzie mu łatwo. Ja, mimo moich znajomości, nie mogę dostać żadnych materiałów.
A tupka po wpisaniu "bhutan volleyball" zwraca mało rekordów:
https://www.youtube.com/watch?v=nE3Ra2lkneQ
Pod powyższą linką można zobaczyć grę w obozie dla bhutańskich uchodźców w Purwanchal (Nepal). Nie ma pewności, co do tego, czy tam faktycznie grają Bhutańczycy. Na koszulce da się dostrzec akronim PLA. Czy jest to People's Liberation Army? Wyzwolili już Tybet, może teraz będą wyzwalać Bhutan? Podobno zajęli już przy granicach 1/10 powierzchni naszego ulubionego kraju.
Film polecam jednak operatorom Polsatu. Tak się powinno robić transmisje!
https://www.youtube.com/watch?v=io1CXHr9nNg
Tu z kolei mamy ceremonię otwarcia mistrzostw siatkarskich. Rozmach, choreografia, no, po prostu brak słów, trzeba to zobaczyć.

Te szlafroki do kolan to jest tradycyjny i zarazem oficjalny strój w Bhutanie. Tak się tam noszą wszyscy urzędnicy, a i członkowie rodziny królewskiej. Obowiązkowo z dużymi wyłogami w kolorze białym. Laski z kolei mają kostiumy składające się z jebotka i spódnicy w rozmiarze maxi. Również z wyłogami, ale tu już jest dowolność kolorystyczna (musiały chyba sobie wywalczyć).
Zachęcam do lajkowania i komentowania (w lengłydżu - prawie wszyscy Bhutańczycy go znają).
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Siatkówka w Bhutanie

Post autor: pewniak »

@Noworoczny, @drukjul
Muszę wam przyznać, że odpływacie jak, nie przymierzając, Jaroński z Wyrzykowskim na Tour de France 8-)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Siatkówka w Bhutanie

Post autor: Noworoczny »

W czerwcu bieżącego roku FIVB zorganizowała w Bhutanie kurs trenerski pierwszego stopnia. Zajęcia prowadził Mohammad Khalil Ibrahim Ahmad z Jordanii. W szkoleniu wzięły udział cztery kobiety i dwudziestu siedmiu mężczyzn. Wszyscy kursanci wykazali wielkie zaangażowanie. Jak jednak podkreślił Mohammad, Bhutan potrzebuje krytego boiska. Gra na ziemi jest wg niego niebezpieczna (akurat z tym się nie zgadzam), a podczas deszczu utrudniona (to akurat prawda, zwłaszcza, że występują tam dwie pory deszczowe w roku). Naszemu ulubionemu krajowi przydałoby się też kilka przepisowych piłek i siatek.
Obrazek
A wystarczyłoby, żeby np. Tshering Tobgay, szef ichniejszych złodziei, czyli premier, sprzedał jeden ze swoich blisko dwudziestu samochodów i już Bhutańczycy mieliby boisko. Zwłaszcza, że tam prawie nie ma dróg.
Obrazek
Obrazek
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Siatkówka w Bhutanie

Post autor: Noworoczny »

W ub. miesiącu odbyły się otwarte (w znaczeniu outdoor) mistrzostwa kraju w Bhutanie. Wystąpiło siedem reprezentacji wojewódzkich.
Impreza sponsorowana przez szwajcarską organizację rozgrywana była systemem miesznanym - ligowo-knockoutowym (cokolwiek to znaczy - kto wie, może do dwóch porażek?).
Nagrody wyniosły
I miejsce - ok. 2800 pln
II miejsce - ok. 1700 pln
III miejsce - ok. 600 pln
Niestety nie wiemy, kto wygrał.

Obrazek
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Siatkówka w Bhutanie

Post autor: Noworoczny »

Niedługo po zakończeniu mistrzostw kraju w siedzibie komitetu olimpijskiego Bhutanu odbyło się pierwsze walne spotkanie dot. siatkówki. Obradom przewodniczył Dasho Pema Chewang - szef związku siatkówki. Przybyli przedstawiciele wszystkich województw.
Na zebranie wypożyczono rzutnik.
Pito też niegazowaną wodę mineralną.
Miejmy nadzieję, że od teraz siatkówka w Bhutanie zacznie się piąć w górę i zajmie w końcu należne jej miejsce.
Obrazek
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Siatkówka w Bhutanie

Post autor: StanLee »

Skąd wiadomo, że niegazowana?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Siatkówka w Bhutanie

Post autor: Noworoczny »

Niebieskie zakrętki.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Siatkówka w Bhutanie

Post autor: StanLee »

I?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Siatkówka w Bhutanie

Post autor: Noworoczny »

Wodę mineralną gazowaną sprzedaje się z zielonymi metkami a niegazowaną z niebieskimi.
A poza tym Bhutan to nie jest bogaty kraj. Nie mają nawet jednego krytego boiska do siatkówki, przez co nie mogą trenować przez pół roku (dwie pory deszczowe). Nie przyszło by im do głowy gazować wody (-; To by była extrawagancja.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Siatkówka w Bhutanie

Post autor: StanLee »

W Bhutanie też tak sprzedają?

Drugi argument mnie przekonuje.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Siatkówka w Bhutanie

Post autor: Noworoczny »

1. Tak.
2. Sporo chłopców trafia do klasztorów. Ok. 1/10 zostaje mnichami, ale wszyscy mogą sobie pograć w siatkówkę. Na takim boisku (smsów nimo):
Obrazek

Oczywiście piłka nożna jest bardziej popularna:

Obrazek

Ci chłopcy mają szansę zostać siatkarzami:

Obrazek

Ale bardziej prawdopodobne jednak, że wybiorą kopaną:

Obrazek
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Siatkówka w Bhutanie

Post autor: lipton »

Noworoczny pisze:Wodę mineralną gazowaną sprzedaje się z zielonymi metkami a niegazowaną z niebieskimi.
Cisowianka ma na odwrót. 8-)
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Siatkówka w Bhutanie

Post autor: timshel »

lipton pisze:
Noworoczny pisze:Wodę mineralną gazowaną sprzedaje się z zielonymi metkami a niegazowaną z niebieskimi.
Cisowianka ma na odwrót. 8-)
A na przykład marka co w nazwie ma to samo co napój na bazie drożdży korkuje obie na niebiesko, tylko odcień inny. Na dodatek gazowaną leje do butelek, które kształtem nieco przypominają te ze zdjęcia. Jak w Królestwie Smoka jest to ja nie wiem, ale w tym przypadku może jednak bąbelków pozbawiona. Gazowana po wstrząsie otworzona mogłaby im te ładne kartki pozalewać. Szkoda by było.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Siatkówka w Bhutanie

Post autor: Noworoczny »

Nie ma to jak poważne dysputy o siatkówce :/
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Gustlik
Posty: 97
Rejestracja: 15 gru 2012, o 22:26
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siatkówka w Bhutanie

Post autor: Gustlik »

W dniach 22-28 kwietnia w Katarze odbędzie się prestiżowy Puchar Kataru (następnie w dniach 30 kwietnia - 13 maja odbędzie się Puchar Emira). Biorą w nim udział drużyny z czołowej czwórki ligi Kataru, czyli w tym roku: Al Arabi, Al Rayyan, Police oraz El Jaish. Wiadomo, że włodarze katarskich klubów nie szczędzą grosza na kontraktowanie największych gwiazd siatkówki - nie inaczej stało się tym razem.

Al Rayyan: Ivan Zaystev + Yoandry Leal Hidalgo
Al Arabi: Dmitriy Ilinykh + Zbigniew Bartman.
Police: Silmar Antonio de Almeida + Williams Padura Diaz.
El Jaish: Robertlany Simon Aties + Oreol Camejo.

Większość siatkarzy jest nam dobrze znana. Jeżeli chodzi o stranierich w klubie Police to 29-letni Brazylijczyk - Silmar Antonio de Almeida, który ostatni sezon spędził w Maringa Volei (w tym samym zespole to Thiago Sens, który gra teraz w DHL Modena). Grał także 3 sezony za granicami ojczystego kraju kolejno w japońskim Panasonic Panthers, włoskiej Piacenzie oraz rumuńskim Remacie Zalau. Przyjmujący, 203 cm wzrostu.

Williams Padura Diaz to 200 cm atakujący z Kuby. W przeszłości grał we włoskiej Monzie. Grał w Police przez cały katarski sezon i był oczywiście najlepiej punktującym zawodnikiem tej drużyny, z którą zajął III miejsce w lidze.
Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce, więc wiem, że powstanie z niej wcale nie jest łatwe...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Siatkówka w Bhutanie

Post autor: Noworoczny »

Gdyby choć jeden z wymienionych zawodników był gwiazdą siatkówki bhutańskiej, Twój post pasowałby do tego wątku.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Siatkówka w Bhutanie

Post autor: Noworoczny »

W Bhutanie zorganizowano kurs dla sędziów, w którym poinformowano ich, że na świecie wprowadzono nowe przepisy, a u nich sędziowie wciąż gwiżdżą wg starych.
Więcej tutaj:
http://www.bbs.bt/news/?p=55700

Obrazek
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Siatkówka w Bhutanie

Post autor: Noworoczny »

Odbyły się mistrzostwa kraju w siatkówce.
Obrazek
W finale Paro pokonało Tsirang 3:0 (22, 23, 15). Zwycięzcy otrzymali 50 k ngultrum, pucharek i paczkę ulotek. Finaliści to samo, ale ngultrum tylko 30 k.

Obrazek

Paro to miasto, w którym zbudowano jedyne lotnisko. W tym położonym w Himalajach kraju było to jedyne miejsce, gdzie mieścił się past startowy. Może dlatego zawodnicy z tego miasta latali wysoko nad siatką?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Siatkówka w Bhutanie

Post autor: Nagor »

Dlaczego interesujesz sie bhutanska siatkowka?
Gacekbwp
Posty: 25
Rejestracja: 18 sty 2016, o 22:11
Płeć: M

Re: Siatkówka w Bhutanie

Post autor: Gacekbwp »

Bhutan należy do FiVB od 1984.
Wiesz może od jak dawna rozgrywają mistrzostwa kraju ?
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Siatkówka w Bhutanie

Post autor: Marcy$ »

On tak się interesuje ale w wątku nie uczestniczy :)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Siatkówka w Bhutanie

Post autor: Noworoczny »

Mistrzostwa kraju nie są rozgrywane regularnie.
Nagor pisze:Dlaczego interesujesz sie bhutanska siatkowka?
Dlatego, że interesuję się siatkówką i interesuję się Bhutanem.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne państwa”